Armands Loļa


Labdien!! Jūsu gadījumā obligāti ir nepieciešams pirms dekoratīvā apmetuma uzklāšanas ekstrudēto putupolistirolu pārklāt...


Vitolds Untāls


Labdien! Vajadzētu ievietot skurstenī nerūsējošā tērauda čaulu. Skusteni var apšūt ar reģipsi.


Sandis Simsons, PATA KOKMATERIĀLI veikala vadītājs


Labdien! Terases grīdai iesakām izmantot speciālus terases dēļus, kas izgatavoti no priedes vai lapegles koksnes. Lapegle...


Kas ir jādara tālāk, lai apmestu pamatus ar dekoratīvo apmetumu?..

Labdien! Nosiltinājām pamatus ar ekstrodēta putaporistirola plāksnēm un tagad gribam apmest ar dekoratīvo apmetumu. Kas ir jādara tālāk? Vai ir vajadzīgs gruntēt vai siets?


Ko darīt, ja raso skurstenis?..

Labdien! Nezinu, kā man rīkoties. Jau divus gadus mājā kā ievilkām centrālo apkuri, mājas abas krāsnis atstājām. Tagad ir tā, ka skurtenis mums itkā raud, mēģinājām krāsot, bet krāsa nogāja nost, kādus pārs gadus atpakaļ mums gar skurteni un jumtu sūcās ūdens, tagad itkā tur visu aiztaisījām, bet tāpat, kad ir liels lietus, mājās otrajā stāvā tāpat ir aprasojusi tā vieta, kur visu laiku tek. Vēl ir tā, ka mūsu skursteņiem nav jumtiņu, varbūt, ja mēs uzliktu skursteņu jumtiņus, tad būtu labāk? Un, kā mums attīrīt skurteni un ar ko mums aptaisīt to skurteni, lai izskatītos vismaz pievilcīgāk, jo mājas otrajā stāvā mēs pa vasaru dzīvojam?


Kādu materiālu izvēlēties terases grīdai?..

Labdien! Vēlos būvēt pie mājas piestiprinātu terasi, bet nevaru izdomāt, kādu materiālu izmantot tās grīdai. Ieteikumi?


Ar ko un kā pareizi siltināt koka stāvbūvi?..

Labdien! Ar ko un kā pareizi siltināt koka stāvbūvi (koka lauku māja 1958.g.) - ārpusē un iekšpusē?


Sakiet, lūdzu, kā pareizi būtu siltināt guļbūves piebūves sienu?..

Labdien! Veca guļbūve, apšūta ar ķieģeļiem. Pie vienas ārsienas ir piebūve. Sanāk, ka šī siena ir tikai baļķi gan no mājas ārpuses, gan no mājas iekšpuses. Sakiet, lūdzu, kā pareizi būtu siltināt šo sienu, vai no iekšpuses, vai ārpuses? Sūnas starp baļķiem laika zobs ir apēdis, un nāk aukstums.


Kā uzlīmēt tapetes uz kokšķiedru plātnēm?..

Labdien! Interesē tapešu līmēšana uz kokšķiedru plātnēm. Ir iekštelpa (neviena siena nav ārsiena), kas no iekšpuses apšūta ar 12 mm kokšķiedru plātnēm. Skrūvju vietas nošpaktelētas, noslīpētas. Ir vēlme uzreiz līmēt virsū tapetes. Ar ko ir jāgruntē vai kā savādāk jāapstrādā šīs plāksnes, lai varētu uzlīmēt tapetes. Telpas izmēri 7,5x3.5 m, augstums 3,2 m, telpa paredzēta kā dzīvojamā istaba.


Vai siltināšanai var izraut balstošos āķus un paliekt radiatorus nostāk no sienas?..

Labdien! Siltināt traucē radiatori, tie ir cieši piespiesti pie sienas. Vai var izraut balstošos āķus un paliekt radiatorus nostāk? Vai arī caurules salūzīs un būs plūdi?


Ko Jūs domājat par zemes vertikālo siltumsūkni mājas apsildīšanai?..

Labdien! Ko Jūs domājat par zemes vertikālo siltumsūkni mājas apsildīšanai? Mājas plānota platība aptuveni 250 m2.


Kā salabot paaugstinātu betonētu laukumu pie ieejas mājā?..

Labdien! Jautājums par paaugstinātu betonētu laukumu pie ieejas mājā. Māja daudzdzīvokļu, ar vairākām kāpņu telpām. Viens betonētais paaugstinājums ir izdilis apmēram 5 cm iedobe un 80 cm diametrā. Kā labāk rīkoties, veicot remonta darbus, un ar kādiem materiāliem labot?


Kāds būtu labākais, ilglaicīgākais risinājums cinkota skārda jumta atjaunošanai?..

Labdien! 5-stāvu mājai Rīgas centrā ir divslīpju cinkota skārda jumts, kurš apmēram pirms 5 gadiem jau ir krāsots, bet tagad krāsa jau nonākusi nost, šur tur izveidojušies rūsas plankumi, šur tur novērotas sūcītes lietus laikā. Cik esmu papētījis, tad viens variants ir apstrādāt rūsas vietas ar "Rust off" un tad krāsot, cits variants ir pārklāt jumtu ar poliuretāna hidroizolācijas materiālu vairākās kārtās. Vēl citi iesaka uzkausēt virsū ruberoīdu. Kāds būtu labākais, ilglaicīgākais (kaut vai dārgāks) risinājums, kā atjaunot šādu cinkota skārda jumtu un maksimāli paildzināt tā mūžu? Cik gadus vajadzētu turēties ieteiktajam risinājumam?