Kaspars Dzeguze


Labdien! Ja Jūs pasūtat betonu betona mezglā, tad Jums jābrīdina, lai betonam nepievieno plastifikatoru, kas pie tā pašas...


Aleksandrs Suhihs


Labdien! Mūsu sadales tīklos pieņemts izmantot tā saucamo Cieši sazemēto neitrāli. Tāpēc visos pieslēgumos ir 4 dzīslu kabeli,...


Kā atbrīvoties no krāsas smakas?..

Sveiki! Divas istabas sienas noklātas ar tumšas krāsas lamināta paneļiem. Ar skrāpi nokasijām to virsējo slāni, nokrāsojām divās kārtās. Tagad netiekam vaļā no spēcīgās smakas, kas nāk tieši no paneļiem. Krāsa gandrīz bija bez smaržas. Kā lai tiekam vaļā no smakas? Ko esam darījuši nepareizi?


Kā pareizi veikt betonēšanas darbus slīpai virsmai?..

Labdien! Kā pareizi veikt betonēšanas darbus slīpai virsmai (uz 6 metriem 10 cm vienmērīgs kritims), lai betons nenoslīdētu uz zemāko vietu?


Kā pareizi pieslēgt elektrībai ūdens sildītāju?..

Labdien! Kā pareizi pieslēgt elektrībai ūdens sildītāju (boileri) lauku mājā ar trīs fāzu pieslēgumu? Ar ko man savienot kontaktligzdas zemējuma spaili? Skaitītāja konsolē ārpus mājas redzams, ka zilais vads (nullvads) ir savienots ar dzeltenzilo - zemējuma vadu. Vai speciāli boilerim ierīkotā kabeļa dzeltenzilo vadu sadalē drīkstu pievienot zilajam nullvadam? Sadale man ir plastmasas kārbiņa ar automātiskiem drošinātājiem un tai nav atsevišķas zemējuma spailes.


Vai nepieciešama atļauja, uzstādot sētu?..

Labdien! Vai man ir nepieciešama kāda atļauja vai projekts, ja vēlos savam zemesgabalam Rīgā uzstādīt visparastāko sētu ar koka stabiem un metāla sietu apkārt, ne augstāku par 1.50m?


Vai iespējams aizvietot tvaika izolācijas plēvi ar kādu no plātņmateriāliem?..

Labdien! Vai ir iespējams aizvietot tvaika izolācijas plēvi koka karkasa mājai ar kādu no plātņmateriāliem - OSB, reģipsi vai kādu citu?


Kā labāk nomainīt nošuvotās flīzes?..

Labdien! Vannas istabā nošuvojām flīzes, bet pēc kāda laika sapratu, ka man nepatīk šuvju krāsa. Kā labāk nomainīt šuvotāju? Kā veco dabūt ārā no šuvēm?


Kā dabūt nost šīferi no Līvānu mājas?..

Labdien! Līvānu māja ir apšūta ar taisno šīferi un virsu uzpūsts smilšu apmetums ar līmi. Kā to dabūt nost?


Kā novērst mitruma ieplūšanu no pagraba?..

Labdien! Man ir piecstāvu mājā dzīvoklis pirmajā stāvā (stūra dzīvoklis). Dzīvoklī ir liels mitrums. Uz grīdām ir skaidu plāksne, virsū paklājs. Pagrabā arī grīdas ir mitras, un tas mitrums nāk uz augšu. Kā to novērst? Ko likt uz grīdas, jo paklāji sāk smirdēt pēc pelējuma?


Kā dzīvoklī cīnīties ar pelējumu uz sienām, ap logu ailēm?..

Labdien! Kā dzīvoklī cīnīties ar pelējumu uz sienām, ap logu ailēm? PVC logi. Dzīvoklī plānots remonts. Kā atbrīvoties no pelējuma pirms remonta uzsākšanas un ko darīt, lai tas neparādās atkārtoti? Dzīvoklis 3. stāvā, pelējums uz ārsienām. Mājā netiek nodrošināts pilnvērtīgs siltums, gala sienas nav siltinātas.


Kādus kritērijus ņemt vērā, lai uzstādītu mājai piemērotāko apkures veidu? ..

Labdien! Tā kā apkures veida izvēle ir ļoti atbildīgs un sarežģīts solis, tirdzniecības vietās piedāvājums ir ļoti plašs, vēlētos noskaidrot, kādus kritēriju ņemt vērā, lai uzstādītu mājai piemērotāko apkures veidu? Sliecos izvēlēties elektroapkuri, taču kaimiņi priekšroku deva malkas centrālapkures sistēmai. Kādos gadījumos izvēlas krāsns apkuri?Tiešie norēķini daudzdzīvokļu namos par atkritumu apsaimniekošanu iedzīvotājiem nav izdevīgi

Tiešie norēķini daudzdzīvokļu namos par atkritumu apsaimniekošanu nav ekonomiski izdevīgākais risinājumus iedzīvotājiem, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA "Eco Baltia Vide" valdes priekšsēdētāja Anita Saulīte.

SIA "WURTH" – kvalitāte, izcils serviss un individuāla pieeja katram klientam

Šī gada 18. jūnijā uzņēmums atzīmē notikumu, kas vairākās dimensijās ietver skaitli "18". Jau pieminētajā 18. jūnijā durvis vērs jau 18-ais veikals-klientu apkalpošanas centrs Daugavgrīvas ielā 56a, Rīgā. Turklāt šis gads ir arī 18-ais uzņēmuma SIA "WURTH" darbības gads Latvijā. Tātad, puspajokam varam teikt – nekas, ka Tev vairs nav 18. Mums ir 3 x 18!

“Panasonic” gaisa-ūdens siltumsūkņi – pareiza izvēle Latvijas ziemai 4 komentāri

Pēdējos gados Latvijā, tāpat kā visā pasaulē, strauji pieaug energonesēju cenas. Dārgāka paliek nafta, gāze, dīzeļdegviela, elektrība, kā arī malka. Tas atspoguļojas 1. zīmējumā, kur parādītas dažādu siltumnesēju saražotā siltuma cenas pēdējos 11 gados.

Kā uzbūvēt šūpoles no riepas?

Kurš gan nezina, cik daudz prieka sagādā šūpošanās? Ja pie rokas nav materiālu pamatīgas konstrukcijas uzbūvei, šūpoles pavisam viegli izgatavojamas arī no parastas riepas un izturīgas virves.

Kā izveidot trauku no vecas skaņuplates?

Zaudējot savu praktisko pielietojumu, vinila plates tika noglabātas putekļainos bēniņos, kur visu aizmirstas droši guļ joprojām. Taču nesteidzies tās izmest! Izmantojot vecās skaņuplates, tu vari radīt pārsteidzošu un praktisku dekoru – bļodu, augļu trauku vai dekoratīvu trauciņu – izvēle paliek tavā ziņā.