Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Gadījumā, ja ir betons, tad pagrabs ir ekspluatējams un galdniecība tāpat. Šajā gadījumā būtu jābūt divām kārtām....


Guntis Kalsnavs


Labdien! Oglekļa tērauda ('melnā metāla') izstrādājumu pirms jebkura veida krāsošanas ir jāattīra no oksīda slāņa, kas vairāk...


Kaspars Dzeguze


Labdien! Lai novērstu cēloni, Jums vajadzētu izveidot/ atjaunot horizontālo hidroizolāciju, injicējot MAPESTOP vai MAPESTOP...


Kā nosiltināt pagraba griestus?..

Labdien! Kā nosiltināt pagraba griestus, ja pagrabam augštelpā ir galdniecība? Pagrabs ir ierakts zemē, galdniecība jau ir virs zemes. Kas būtu jāsiltina - pagraba griesti vai galdniecības grīda? Abi ir no paneļiem. Ar kādu materiālu man būtu jāsiltina?


Kā pareizi veikt metāla virsmas pirmsapstrādi pirms pulverkrāsošanas?..

Labdien! Mani ļoti intresētu, kā pareizi veikt metāla virsmas pirmsapstrādi pirms pulverkrāsošanas?


Kā pareizi veikt apmetuma remontu?..

Labdien! Ģimenes mājai ir 40 gadu. Visu šo laiku tai bijušas mitras iekšsienas. Mitrums jau sniedzas aptuveni 1 m augstumā - izdrupis apmetums, izsāļojumi. Ir veikti dažādi mēģinājumi mitrumu likvidēt, bet viss bez rezultāta. Beidzot nolēmām pārbaudīt izolāciju. Izņēmām grīdas dēļus, izolācija it kā ir, bet mitrā grunts pie sienas bija klāt aptuveni 1,5 ķieģeļu augstumā. Grunti no sienas attīrījām, tagad visu žāvējam. Jautājums. Kā pareizi veikt apmetuma remontu? Bojātās vietas jau iztīrītas. Bet varbūt jānoņam viss apmetums 1 metra augstumā līdz ķieģelim? Varbūt nav jāņem nost, bet var apstrādāt palikušo apmetumu? Iepriekšējo remontu laikā aptuveni 30-40 cm augstumā ir likts ļoti stiprs cementa apmetums (pēdējie bojājumi ir virs tā). Pagājušajā gadā tika uzlīmētas jaunas vinila tapetes, tās pa sezonu sapelēja. Vai pēc apmetuma remonta šo sienu varēs klāt ar tapetēm? Māja atrodas Jelgavā, kur ir samērā augsti gruntsūdeņi. Jau iepriekš saku paldies!


Kā taisīt grīdu vannas istabā?..

Labdien! Taisot privātmājas vannas istabu - kas ir jāliek uz zemes? Vispirms plēve vai putuplasts? Ja grīdu nevajag siltu - varbūt vispār nevajag putuplastu? Vai kā jātaisa grīda?


Kā varu aizpildīt gaisa spraugu vannas istabā?..

Labdien! Tipiska padomju laika daudzdzīvokļu māja, kas nav siltināta. Starp vannas istabas kabīni un gala sienu ir gaisa sprauga. Vai šo gaisa spraugu varētu piepildīt ar kādu siltumizolācijas materiālu, piemēram, izkaļot vannas istabas kabīnē caurumu un tad pa to piepildot gaisa spraugu, piemēram, ar beramo "putuplastu", vai piepūst ar putām vai kādu beramo vati?


Vai jumta dakstiņi varētu saturēt azbestu?..

Labdien! Vai 30-tajos celtas lauku mājas jumta dakstiņi varētu saturēt azbestu, kas prasa īpašu piesardzību izjaucot?


Kur kuru grunti būtu labāk pielietot?..

Labdien! Vispārējs jautājums par gruntīm. Ceru uz jūsu atsaucību un detalizētu atbildi! Man ļoti interesētu visu veidu gruntis. Kur kuru grunti būtu tehnoloģiski labāk pielietot un kam jāpievērš to lielāko uzmanību? Kādu grunti lieto pirms tapešu līmēšanas? Kādu pirms apmešanas, špaktelēšanas uz ( t.s. „Hruščova tipa” māju pildītajiem baltajiem ķieģeļiem) āra darbos, iekšdarbos. Kādu grunti lieto uz birstoša materiāla, kas drūp, āra darbos, iekšdarbos? Piem.: Dziļumgrunts, kvarca grunts, universālā grunts u.c. Vai universālā grunts ir tik laba, kā to apraksta?


Kā pagarināt cinkota skārda jumta kalpošanas laiku?..

Labdien! Mājai ir cinkotā skārda jumts, kurš uzlikts pirms divdesmit gadiem. Daudzviet cinks noārdījies, un skārda virsmai parādījusies rūsa. Kādā veidā pagarināt šī cinkotā skārda jumta kalpošanas laiku?


Kas ir ēku grupas?..

Labdien! Mēģinu saprast jaunos Ēku būvnoteikumus. Protams, sarežģīti. Sākotnējais jautājums - kas ir ēku grupas? Cik saprotu, tad runa ir par 3 grupām. Ne no Būvju klasifikatora, ne ugunsdrošības normatīviem nevaru atšifrēt pēc kādiem kritērijiem ēkas iedala grupās, par kurām rakstīts Ēku būvnoteikumos. Lūdzu palīdziet!


Kādu skaitīaju izvēlēties?..

Labdien! Kādu skaitīaju izvēlēties? Ko nozīme 20 (160)A, un 10 (60) A? Kurš skaitītājs ir jāliek ar strāvmaiņu un kurš bez, ja ir 100 A drošinātāji? Liela slodze - gateris, vairāki zāģi. Kas skaitīs precīzāk - ar strāvamiņu vai bez strāmaiņas?Mazajā Juglā atkal strauji ceļas ūdens līmenis

Mazajā Juglā atkal strauji ceļas ūdens līmenis, aģentūru LETA informēja Salaspils novada domē. Domes pārstāve Lolita Trukšāne aģentūrai LETA pastāstīja, ka Salaspils pašvaldība situācijai seko nepārtraukti. Visu diennakti applūstošajās teritorijās dežurē pašvaldības policijas ekipāžas, situāciju nepārtraukti uzrauga arī pašvaldības civilās aizsardzības speciāliste Dzintra Mūrniece.

Celtniecības tehnikas remonts un serviss Pārdaugavā

Visi esam saskārušies ar gadījumiem, kad celtniecības tehnika mūs pieviļ. Kur meklēt ātru servisu? Uz ko paļauties celtniecības tehnikas remontā? Kur var iegādāties spēka zāģim dimanta diskus un gaisa filtrus? Kur saremontēt, iznomāt vai iegādāties celtniecības tehniku un elektroinstrumentus?

Kā nodrošināties pret koksnes aizdegšanos?

Ir dažādi paņēmieni un pasākumi, kas atļauj nodrošināties pret koksnes aizdegšanos. Visvienkāršākie ir konstruktīvie pasākumi, kad koksni atdala no aizdegšanās avota ar gaisa šķirkārtas vai nedegoša un siltumu slikti vadoša materiāla kārtu.

Kā uzbūvēt šūpoles no riepas?

Kurš gan nezina, cik daudz prieka sagādā šūpošanās? Ja pie rokas nav materiālu pamatīgas konstrukcijas uzbūvei, šūpoles pavisam viegli izgatavojamas arī no parastas riepas un izturīgas virves.

Kā uztaisīt franču stila soliņu?

Franču stila mēbelēm raksturīga smalka estētika, kura spēj radīt reizē elegantu un mājīgu noskaņu. Pat iegūstot mūsdienīgākas aprises, tās saglabājušas ne tikai savu funkcionalitāti, bet arī neuzbāzīgu izsmalcinātību. Arī tu vari savā interjerā ienest daļiņu franču šarma, izgatavojot franču stila soliņu, kas vienlīdz labi iederēsies gan iekštelpās, gan ārā.