Ilze Dimdiņa


Labdien! Ieteiktu izmantot ražotāja Daikin (Japāna) piedāvātu augstas energoefektivitātes kompleksu ēkas apkures un karstā...


Kaspars Dzeguze


Labdien! Jūs tā varat darīt. Taču pirms lejat jauno betona kārtu nokaliet, kas nāk nost, virsmu noslīpējiet ar dimantu...


Aivars Mauriņš, būvprojektu vadītājs


Labdien! Būvatļauja jums nav nepieciešama, bet telpu pārbūve ir jāsaskaņo ar pašvaldības būvvaldi, sastādot vienkāršotās...


Kādas firmas saules paneļus ieteiktu pirkt?..

Labdien! Vēlos uzstādīt saules paneļus, kas uztvers saules gaismu un ražos enerģiju (siltumu un elektrību). Kādas firmas saules paneļus ieteiktu pirkt?


Vai varu atjaunot vecās betona trepes?..

Labdien! Pie lauku mājas durvīm ir vecas betona kāpnes, kas ir bojātas - malas ir apdrupušas utt. Vai es varu viņas noklāt ar betona kontaktu, uzlikt apkārt veidņus un vienkārši uzliet betonu pa virsu, nejaucot nost vecās trepes?


Ar ko apstrādāt mūrīti, lai tas nesmērētu?..

Labdien! Vecā lauku mājā ir siltummūris, kas ir kā siena divām istabām (kurināšana notiek no virtuves plīts). Uz siltummūra var gan sēdēt, gan pie tā uzkārt pažāvēties drēbes. Šīberu istabās nav. Siltummūris padomju laikos bija vairākās kārtās krāsots ar emaljas krāsām, kuras lobījās nost. Siltummūris no krāsas ir mehāniski notīrīts ar fleksi un slīpmašīnu, pēdējā kārta nopucēta ar smilšpapīra klucīti. Mūrītis ir no lieliem sarkanīgiem Ulmaņlaika ķieģeļiem, šuves māla. Šobrīd, pārbraucot ar pirkstu, uz tā paliek sārtu putekļu strīpa. Arī piespiežoties ar drēbēm, tās smērējas. Jautājums - ar ko mūrīti apstrādāt, lai tas nesmērētu? Kāds ieteica hidrofobu. Tas derētu vai ir arī kāds cits variants?


Vai nepieciešama būvatļauja, pagarinot tualetes sienu?..

Labdien! Mani interesē, vai ir nepieciešama kāda būvatļauja, ja tiek pagarināta tualetes siena ar reģipša konstrukciju un tā neskar nesošo sadaļu?


Kādu metālu izvēlēties vārtiem?..

Labdien! Vēlos pie privātmājas uzstādīt izturīgus vārtus. Kādu metālu izvēlēties?


Vai zemes robežu plāns ir obligāts, pārdodot māju?..

Labdien! Gribu pārdot māju. Vai man jāizveido zemes robežu plāns, ja šobrīd man tāda nav? Vai tas ir obligāti nepieciešams dokuments?


Vai ir kādi īpaši priekšnosacījumi, kas jāņem vērā, krāsojot guļbūvi?..

Labdien! Vai ir kādi īpaši priekšnosacījumi, kas jāņem vērā, krāsojot guļbūvi?


Kādu laku klāt uz noslīpētas grīdas?..

Labdien! Noslīpēju koka grīdu mājai. Kādas lakas jūs ieteiktu klāt, kādu grunti – ja nepieciešams?


Ar ko būtu jāsāk daudzdzīvokļu mājas tehniskā apsekošana?..

Labdien! Ar ko būtu jāsāk un kādā secībā jāveic daudzdzīvokļu mājas (103.sērija) tehniskā apsekošana? Māja tiks siltināta, bet kāpņu telpās ir lielas plaisas sienās, elektrības stāvvadi nav mainīti kopš mājas uzcelšanas, jumts daudzas reizes pārklāts ar piķi un daudzas citas lietas, kas būtu jānovērš pirms veic vizuālo sakārtošanu. Kādas firmas vai institūcijas ir tiesīgas sniegt kārtīgus un nopietnus atzinumus?


Vai ir kaut kas, kas jāņem vērā, mainot grīdu pēc branta sēnes?..

Labdien! Lauku mājā jāmaina grīda. Vai var likt siltinājumu starp lāgām, līdzīgi kā to dara griestos? Ir zemgrīdas ventilācija 80 mm diametrā. Grīdā pirms tam bija iemetusies slapjā „brants sēne”, tas varbūt rada kādas korekcijas grīdas ieklāšanā no jauna?Nesāks kriminālprocesu par rīcību namu apsaimniekošanā Izraēlas pilsoņu īpašumā Ezera ielā

Valsts policija šonedēļ pabeigusi pārbaudi saistībā ar iesniegumu par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem un prettiesisku rīcību namu apsaimniekošanā diviem Izraēlas pilsoņiem - Aleksejam Koškarovam un Grigorijam Sanderam - piederošajā namā Rīgā, Ezera ielā 18, un nolēmusi kriminālprocesu nesākt, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis.

Kā sevi pasargāt no zibens?

Tuvojoties pavasarim, atmostas ne tikai būvniecības nozare, bet arī daba. Ne viens vien atceras tautas teicienu, ka zibens vienā vietā divreiz nesper, taču – vai tā ir patiesība un kādi drošības pasākumi ir jāveic, lai izvairītos no nelaimes, atklāj SIA "OLIO Komerccentrs" valdes priekšsēdētājs Einārs Rubenis.

“Panasonic” gaisa-ūdens siltumsūkņi – pareiza izvēle Latvijas ziemai 4 komentāri

Pēdējos gados Latvijā, tāpat kā visā pasaulē, strauji pieaug energonesēju cenas. Dārgāka paliek nafta, gāze, dīzeļdegviela, elektrība, kā arī malka. Tas atspoguļojas 1. zīmējumā, kur parādītas dažādu siltumnesēju saražotā siltuma cenas pēdējos 11 gados.

Kā izgatavot laternu no konservu kārbas?

Izvēloties pareizo apgaismojumu, tu pavisam vienkārši vari radīt īpašu noskaņu. Izgaismo savu dārzu, piešķirot jaunu veidolu vecām konservu kārbām! Šo laternu izgatavošana ir ātra un vienkārša, bet viss, kas tām vajadzīgs, noteikti atradīsies mājās.

Kā uztaisīt franču stila soliņu?

Franču stila mēbelēm raksturīga smalka estētika, kura spēj radīt reizē elegantu un mājīgu noskaņu. Pat iegūstot mūsdienīgākas aprises, tās saglabājušas ne tikai savu funkcionalitāti, bet arī neuzbāzīgu izsmalcinātību. Arī tu vari savā interjerā ienest daļiņu franču šarma, izgatavojot franču stila soliņu, kas vienlīdz labi iederēsies gan iekštelpās, gan ārā.