Kaspars Dzeguze


Labdien! Ar kvarca grunti negruntē pirms tapešu līmēšanas, Jums sanāks faktūraina virsma. Virsmu varat gruntēt ar PRIMER...


Ingus Pumpurs


Labdien! Kvarca grunts ir paredzēta saķeres veidošanai uz īpaši blīvām pamatnēm (monolīta betona lējumi), jo tās sastāvā...


Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Tā darīt var, bet jāatgādina, uz kādiem faktiem šeit jāvērš uzmanība. Jumts ir ļoti bīstama konstrukcija visām uguns...


Vai grunts pirms tapešu līmēšanas vēl jāšķaida?..

Labdien! Taisu remontu, gribu līmēt tapetes. Nopirku grunti, ko klāt pirms tam, bet tā nav pietiekami šķidra. Uz iepakojuma nekas nav rakstīts par atšķaidīšanu ar ūdeni. Firma - Master Line (kvarca grunts). Jautājums - tā grunts ir vai nav jāšķaida?


Kā izbūvēt jumtu ar logu?..

Labdien! "Līvāniete" apšūta ar baltajiem ķieģeļiem. Jumta izbūvei ar logu virs oriģinālās skaidu plāksnes stiprinātas 4 cm līstes un virs tām spundētu dēļu apšuvums, kurš izkaltis, šķirbains. Doma ir virs šī apšuvuma likt putuplasta 5-10 cm plāksnes un visu apšūt ar 15 mm laminēto finieri. Izdarāms viegli un lēti. Vai tāds risinājums būtu pareizs?


Ar kādu materiālu labāk nosiltināt "somu" tipa māju?..

Labdien! 60.gados celta "somu" tipa mājiņa, koka karkasa 18 mm apdares dēļi. Iepriekš bija siltināta ar kūdras loksnēm un pa virsu šīfera loksnes. Ar kādu materiālu labāk nosiltināt māju un kā piestiprināt šo materiālu? Vai nepieciešami vēl arī kādi citi materiāli? Kādā secībā?


Kā vienkāršāk nosiltināt divstāvu gāzbetona māju?..

Labdien! Par siltināšanu. 80.gadu divstāvu gāzbetona māja, apmūrēta ar ķieģeli. Otrā stāvā melnie dēļu griesti, virs dēļiem aptuveni 7 cm keramzīts un tikpat zāģu skaidas, pa virsu divslīpju Rannila tipa jumts aptuveni 1,2 m augstumā no griestiem. Kā vienkāršāk nosiltināt, jo ziemā sniegs uz jumta praktiski nekad neturas, ātri nokūst. Liels gāzes patēriņš. Logi pagaidām vecie, bet labi.


Kādās attiecībās jājauc nedzēstais kaļķis ar skaidām koka karkasa ēkas siltināšanai?..

Labdien! Vēlos nosiltināt koka karkasa ēku. Ir doma darīt to ar zāģu skaidām. Kādās attiecībās jājauc nedzēstais kaļķis ar skaidām, un vai ir vajadzīga tvaika plēve, un, apmēram, cik biezs vajadzīgs skaidu slānis, kas atbilstu 100 mm biezam akmens vates slānim?


Ar kādiem materiāliem un kādā secībā jāsiltina koka konstrukcijas būve?..

Labdien! Jautājums ir par mājas siltināšanu. Ir koka konstrukcijas būve ar skaidu (kaļķu) siltinājumu 20 cm. Dēļi no abām pusēm. Iekšpuse tika nosiltināta ar ~5cm minerālvati, plēvi, reģipsi. Māju no ārpuses plānots apšūt ar koka apdares dēlīšiem. Jautājums ir par siltināšanu no ārpuses: kādu materiālu-s un kādā secībā var klāt un drīkst klāt uz ēkas, lai to nosegtu ar apdares dēlīšiem. Paša doma - vējplēve un minerālā vate, bet vai nav jāveido kāda īpaša konstrukcija?


Kā notīrīt guļbūves fasādi?..

Labdien! Esmu iegādājies guļbūvi, kura ir bijusi apstrādāta ar Pinotex, un piebūvi, kas ir apšūta ar dēļiem un krāsota. Dotajā brīdī saules puses fasādes ir nolobījušās un koks ir palicis pelēks. Vēlētos sakārtot fasādi. Esmu dzirdējis dažādus variantus, kā risināt šo problēmu. Viens no tiem ir sodas strūkla vai smilšu strūkla. Otrs baļķu un dēļu slīpēšana. Trešais - ķīmiskā tīrīšana. Ko Jūs ieteiktu un varbūt ir citi varianti, kā risināt šo jautājumu?


Kā pareizi silināt šīfera jumtu?..

Labdien! Man ir koka ēka ar šīfera jumtu, otrā stāvā jumta istabā nācās noplēst sienas un griestus, tagad rēgojas pliks šīferis. Lūdzu palīdziet noskaidrot jautājumu par siltināšanas kārtību. Ir nopirkta JUTADACH difūzmembrāna, vate 10, paredzēts ieklāt divās kārtās. Un vēl viens meistars teica, ka jānopērk pergamīna papīrs. Virsū plānots likt apšuvuma dēļus. Neviens tā īsti nevar pateikt, kādā virzienā būtu jāieklāj plēve - vai ar krāsaino pusi uz šiferi vai otrādi? Vai arī pie šifera vispirms jāliek pergamīns, tad vate, un beigās plēve (arī uz kuru pusi krāsainā)? Vēl nav īsti skaidrības par gaisa plūsmu starp visām kārtām, vajag vai nevajag? Ārsiena ir no koka, ir plānots vispirms ieklāt pergamīnu, tad vati un tad plēvi, vai šādi būs pareizi? Ļoti ceru uz atbildi! Ar cieņu, Dace


Vai drīkst koka brusu vainagu virs pamatiem aizvietot ar fibo keramzīta blokiem?..

Labdien! Vēršos pie jums ar jautājumu par divstāvu ēkas virspamatu koka vainaga nomaiņu. Ēkas karkass būvēts no koka brusām, bet sienas izbūvētas ar divām kārtām fibrolīta. Bojāts ir tikai apakšējais koka brusu vainags virs pamatiem. Jautājums – vai drīkst šo koka brusu vainagu virs pamatiem, pakāpeniski nomainot, aizvietot ar fibo keramzīta blokiem un vietās, kur atbalstās stāvus esošas brusas, virs blokiem ieklāt ruberoida materiālu un pēc tam šīs brusas stiprināt pie keramzīta blokiem? Otrs jautājums – cik biezām (kā minimums) grīdas klājumā ir jābūt OSB plāksnēm, ja tās paredzēts ieklāt vienā kārtā virs trīs kārtās ieklātām 40 mm mīkstajām kokšķiedru plāksnēm?


Kā aizsargāt jumtu no apsūnošanās?..

Labdien! Manai guļbūves mājai ir bituma šindeļu jumts. Ēkas puse, kura ir uz meža pusi (ēnas puse), veidojas sūnu aplikums. Ko var darīt? Kā aizsargāt no apsūnošanas?Raiņa muzejā "Tadenava" svin spāru svētkus

9.oktobrī Raiņa muzejā "Tadenava" Jēkabpils novadā, Dunavas pagastā, notiks saimniecības ēkas - šķūņa spāru svētki.

Apdares un renovācijas instrumenti

SIA "Instrumentu servisa centrs" piedāvā dažādus nišas produktus apdares darbiem un renovācijai vai restaurācijai.

Sagatavo savu māju apkures sezonai

Līdz ar rudens sākumu rodas loģisku jautājumu virkne – vai es esmu gatavs ziemas apkures sezonai? Cik barga būs ziema? Cik efektīva ir mana apkures sistēma? Cik daudz sava laika man jāpatērē savas apkures sistēmas uzturēšanā? Vai es jūtos ērti esošajā situācijā? Galu galā – cik man tas izmaksās?

Kā izveidot kompaktdisku sienu?

Tehnoloģijas attīstās zibenīgi. Retais vēl ikdienā regulāri izmanto mūzikas un filmu kompaktdiskus, jo visa nepieciešamā informācija pieejama internetā un tiek glabāta zibatmiņā. Ja nezini, ko iesākt ar veco kompaktdisku kaudzīti, izveido oriģināli spožu sienu!

Kā pagatavot ērtus un ekonomiskus plauktiņus?

Ritot laikam, mūsu mājokļos pavisam nemanāmi sarodas arvien vairāk lietu un dažādu ikdienā nepieciešamo sīkumu, kam grūti atrast piemērotu vietu. Pavisam vienkārši tu vari izveidot ērtus, pie sienas stiprināmus plauktiņus, kas ne tikai gaumīgi izskatīsies, bet arī neprasīs lielus finansiālos ieguldījumus un aizņems pavisam maz vietas.