Abc.lv redakcija


Labdien! Ja laka ir kvalitatīva un labi saglabājusies, griestus var krāsot ar lineļļas krāsām. Tās ir pietiekoši caurspīdīgas,...


Jānis Bergs


Sveiki! Vizuālā apskate jāveic vismaz reizi gadā. Pēc šīs apskates arī izsecina vai tīrīšana ir nepieciešama, vai nav....


Vai ir iespējams atjaunot vecas flīzes?..

Labdien! Mājā - gan virtuvē, gan vannasistabā ir vecas flīzes. Vai ir iespējams tās atjaunot vai labāk vienkārši ņemt nost un likt jaunas?


Kā pārkrāsot griestus baltā krāsā?..

Labdien! Kā var pārkrāsot griestus baltā krāsā, ja tie ir nosegti ar lakotiem koka dēlīšiem? Vai obligāti ir jānotīra visa laka, varbūt ir kāda krāsa, kuru var krāsot bez lakas noņemšanas?


Vai Jūs varētu pateikt, cik regulāri ir jāveic jumta ventilatoru apkopes darbi, piemēram, tīrīšana?..

Labdien! Vai Jūs varētu pateikt, cik regulāri ir jāveic jumta ventilatoru apkopes darbi, piemēram, tīrīšana? Vai šim nolūkam ir jāsauc speciālists vai arī to iespējams paveikt paša spēkiem?


Ar kādu materiālu būtu iespējams siltināt zem linoleja virtuves grīdu?..

Labdien! Ar kādu materiālu būtu iespējams siltināt zem linoleja virtuves grīdu? Zem linoleja ir kartons un zem tā dēļi.


Vai drīkst iekšējai siltināšanai izmantot ekovati vai ko līdzīgu?..

Labdien! Iegādājāmies vecu koka māju un vēlamies to pareizi nosiltināt. Vēlos uzzināt, kā pareizāk siltināt šādas koka mājas sienas. Vai drīkst iekšējai siltināšanai izmantot ekovati vai ko līdzīgu? PALDIES!


Kā pareizi nosiltināt telpu apkures katlam?..

Labdien! Vēlos uzzināt, kā pareizi nosiltināt telpu apkures katlam. Katlu vēlos uzstādīt blakus esošajā saimniecības ēkā, kas būvēta no gāzbetona un no lejas skatoties redzams jumts un koka konstrukcijas. Jāizbūvē siltināta 3x4 metri telpa. Vai pietiks ar 10 cm biezu vates kārtu katrai sienai un griestiem? Izmantota tiek viena ārsiena, bet pārējais tiek veidots no starpsienām. Vai siltinot no iekšpuses jāliek plēve sienām un griestiem? Kas notiek, ja starpsienām plēvi vatei liek no abām pusēm?


Kāda materiāla grīdas segumu izmantot siltajās grīdās?..

Labdien! Kāda materiāla grīdas segumu izmantot siltajās grīdās? Mājai ir centrālā apkure, kur pirmajā stāvā ir ar ūdeni apsildāmās siltās grīdas. Virs betona nekādu nopietnu segumu neesam likuši, kaut grīdas ielietas jau vismaz pāris gadus. Ir dzirdēts, ka labākais risinājums ir flīzes, bet viesistabā gribētos cita veida materiālu. Sākumā mēģinājām klāt it kā siltām grīdām paredzēta lamināta tipu. Starp laminātu un flīzēm klājām arī speciāla veida plēvi, bet zem tās veidojās mitrums un arī pats lamināts sila slikti. Vai laminātu var izmantot šādām grīdām vai varbūt tāds materiāls paredzēts tikai tāda veida siltajām grīdām, kas nav ar ūdens teci? Ja laminātu var izmantot, ko darījām nepareizi? Kādas ir galvenās lietas, kas jāievēro, virs siltajām grīdām klājot segumu?


Kā izbūvēt otrajā stāvā vannasistabu?..

Labdien! Otrajā stāvā vēlos izbūvēt vannas istabu. Ir 100x200 mm sijas ar soli 60 cm un lāgas 50x80 mm ar soli 40 cm. Kāds būtu tālākais pīrāgs? Plānota flīžu grīda.


Kā nosiltināt aukstos bēniņus?..

Labdien! Māja celta 50-to gadu beigās. Vēlos siltināt aukstos bēniņus – pa virsu vecajam zāģu skaidu siltinājumam klāt Isover minerālvati 20 cm biezumā, kura jau nopirkta. Vai vajadzīgs klāt tvaika izolācijas plēvi, lai izvairītos no kondensāta veidošanās? Kādu plēvi un kur to klāt, ja tā vajadzīga?


Kā apstrādāt spundētos dēļus un ar kādām krāsām krāsot?..

Labdien! Iekštelpu apdarē izmantoti pirms 30 gadiem lakoti spundētie dēļi. Kā apstrādāt un ar kādām krāsām krāsot? Vai var lineļļu?Pabeigta Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas rekonstrukcija

2014.gada 28.novembrī plkst.12.00 Valsts SIA "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" notiks svinīgs Centralizētas sterilizācijas un sterilo materiālu apgādes nodaļas jaunās ēkas atklāšanas pasākums.

Kāpēc izvēlēties lineļļu vai lineļļas krāsu?

Kokmateriāls ir dabiskas izcelsmes polimērmateriāla analogs, kura mikrostruktūra ir sarežģīts dažāda diametra kanālu, eju, poru un dobumu caurstrāvots kambija audu masīvs, pa kuriem virzās koka sula, minerālvielas, koka barības vielas (stērķeļvielas, olbaltumvielas u.c.).

Kā nodrošināties pret koksnes aizdegšanos?

Ir dažādi paņēmieni un pasākumi, kas atļauj nodrošināties pret koksnes aizdegšanos. Visvienkāršākie ir konstruktīvie pasākumi, kad koksni atdala no aizdegšanās avota ar gaisa šķirkārtas vai nedegoša un siltumu slikti vadoša materiāla kārtu.

Kā no vecām durvīm uztaisīt galdu?

Vai arī tavos bēniņos atrodams kalns ar sadzīves priekšmetiem un krāmiem, kas savu laiku jau nokalpojuši? Nesteidzies veikt lielo rudens tīrīšanu, lai no šīm lietām atbrīvotos! Piešķir tām otru dzīvi, izveidojot unikālu dizaina priekšmetu. No vecām stikla durvīm tu vari radīt galdu, kas lieliski papildinās tavu interjeru.

Kā pagatavot ērtus un ekonomiskus plauktiņus?

Ritot laikam, mūsu mājokļos pavisam nemanāmi sarodas arvien vairāk lietu un dažādu ikdienā nepieciešamo sīkumu, kam grūti atrast piemērotu vietu. Pavisam vienkārši tu vari izveidot ērtus, pie sienas stiprināmus plauktiņus, kas ne tikai gaumīgi izskatīsies, bet arī neprasīs lielus finansiālos ieguldījumus un aizņems pavisam maz vietas.