Ingus Pumpurs


Labdien! Šādā situācijā Jums būs grūti pilnībā izbēgt no radušās situācijas, jo, ja siena nemitīgi ir mitra, tad tas ir...


Mārtiņš Ratnieks


Labdien! Starpstāvu pārsegumu veidot no koka ar laidumu 6.1 m nav ieteicams, jo tad būs nepieciešami lieli siju šķērsgriezumi...


Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Nepieciešams atjaunot horizontālo hidroizolāciju, to dara ar injekciju metodes palīdzību – urbjot urbumus apmēram...


Kā tikt vaļā no pelējuma uz mājas ārējās sienas?..

Labdien! Es īrēju dzīvokli, un ārējā siena visulaiku ziemā ir mitra un veidojās pelējums un man pat liekas ir arī sēnīte. Dzīvoklis ir 12.stāvā, tādēļ no ārpuses neko nevar izdarīt. Ko var izdarīt no iekšpuses, vēlams, lai tas nebūtu ļoti dārgi. Lielu remontu veikt es nevaru, neatļauj dzīvokļa īpašniece.


Vai labāk veidot stabu ar perpendikulāru siju?..

Labdien! Būvēju divstāvu māju. Starpstāvu pārsegums paredzēts no koka. Lai otrā stāva grīda nešūpotos, kādi būtu ieteicamie starpstāvu siju izmēri, ja tās paredzētas vienā laidumā 6,1 metru garumā bez stutēm? Vai labāk apakšā veidot stabu ar perpendikulāru siju? Paldies! Ar cieņu, A.Kārkliņš


Vai šāds jumta pīrāgs ir pareizs?..

Labdien! Interesē, vai šāds jumta pīrāgs ir pareizs? - spāres - plēve - vertikālais latojums (30mm) - horizontālais latojums (dēļu klājums 25mm*150mm ar atstarpēm 15mm) - metāla jumts (valcprofils) Vai ir pietiekama šķirba starp plēvi un jumtu?


Vai esošā ķieģeļu dūmvadā jāievieto nerūsējošā tērauda čaula?..

Labdien! Jaucu nost plīti un tās vietā uzstādu malkas centrālapkures krāsni 7 kW jaudas. Vai esošā ķieģeļu dūmvadā jāievieto nerūsējošā tērauda čaula?


Kā nosiltināt guļbūvi?..

Labdien! Gribu nosiltināt guļbūvi. Guļbūves biezums 15 cm. Ārpusē gribu uznaglot karkasu, kurā salikt mīksto akmens vati un uz karkasa saskrūvēt fibrolīta loksnes 25 mm. Tad armēt ar sietu un likt dekoratīvo apmetumu. Vai tāda secība ir pareiza? No iekšpuses gribu saskrūvēt profilus un reģipsi. Vai starp profiliem, kur paliek 5-7 cm līdz guļbūvei, varu papildus salikt vati? Un vai ir vajadzīga kondensāta plēve no iekšpuses, kuru ne visai gribētos, jo starpā ir guļbūve.


Ko darīt ar slapjo sienu?..

Labdien! Māja būvēta ulmaņlaikos, pamati veidoti vienkārši uz akmeņiem, viena istaba nav kurināta un nav apdzīvota. Šai istabai viena siena mūrēta no ķieģeļiem, kuri guļ uz akmeņu pamatiem. Starp ķieģeļiem un akmeņiem laikam nekā nav. Pavasaros šī siena ir slapja, bet uz šīs sienas augšpusē atbalstās koka griesti. Griesti ir it kā sausi. Ko lai dara, no iekšpuses apšūt ar kaut ko? Vai pakāpeniski jaukt nost šo sienu? No ārpuses mēs apmūrējām šo sienu ar keramzīta blokiem, starpā ir gaisa rūme.


Kā rīkoties tālāk, lai pareizi nosiltinātu jumtu?..

Labdien! Ir Rannila metāla dakstiņa jumts, tad 25 mm horizontāls latojums, pēc tam 25 mm vertikāls latojums un tad kondensāta plēve, no augšas gluda un apakša tāda pūkaina. Plēve ir tieši uz spārēm. Kā rīkoties tālāk, lai pareizi nosiltinātu jumtu?


Kas būtu jādara, lai novērstu mitrumu sienās?..

Labdien! Es dzīvoju divstāvu ķieģeļu mājā stūra dzīvoklī. Man ir trīs āra sienas un tās visas ir mitras. Kas man būtu jādara?


Kāpēc smako čuguna krāsniņa?..

Labdien!! Kāpēc smako čuguna krāsniņa? Tā smako tikai tad, kad krāsnī ir liesma, bet, kad paliek sarkanas ogles,tad smakot beidz.


Kādam būtu jābūt grīdas pīrāgam?..

Labdien! Gribu mainīt lauku mājai grīdu. Gribu likt koka grīdu ar siltinājumu, bet nezinu, vai zem grīdas ir jābetonē pilnībā visa telpa, vai tikai stabiņi, uz kā likt lāgas. Gribētu izdarīt tā, lai peles un žurkas nedzen zemes līdz grīdai, tad tā ātri satrupē.Līdz janvāra vidum elektrības tirgotāju ir nomainījuši 14 197 objektu īpašnieki

Patlaban daļai juridisko un fizisko personu veidojas sadarbība ar vairākiem elektrības tirgotājiem, turklāt līdz šā gada 15.janvārim tirgotājs ir nomainīts 14 197 objektos, aģentūru LETA informēja AS "Sadales tīkls".

Sezonai atbilstošs darba apģērbs paaugstina darbinieku produktivitāti

Strādājot ārā zemās temperatūrās, jāizvēlas atbilstošs darba apģērbs, kas palīdz uzturēt optimālu ķermeņa siltumu. Vispareizāk ir ģērbties slāņos jeb kārtās un atbilstoši tos izvēlēties.

Izglītības risinājumi būvniecības nozares pārstāvjiem

Mācību centrs "BUTS", pievēršot īpašu uzmanību izmaiņām Būvniecības likumā, piedāvā plašas izglītības iespējas nozarē nodarbinātajiem.

Kā izveidot virtuves dekorāciju?

Dekoratīvās pudeles virtuvē būtiski mainīs un labvēlīgi papildinās interjeru. Šādus aksesuārus ļoti bieži izmanto kafejnīcu un restorānu dekorēšanā, tādēļ būvniecības portāls abc.lv piedāvā iemācīties šādas dekorācijas veidošanu savām rokām. Var teikt, ka tas ir viens no vienkāršākajiem un lētākajiem virtuves rotāšanas veidiem.

Kā uztaisīt kafijas galdiņu no celma?

Liekot lietā nedaudz radošuma un kripatiņu galdnieka iemaņu, tu vari uztaisīt unikālu koka galdiņu, kas būs ne tikai funkcionāls, bet arī glīti iederēsies tavā interjerā.