Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Cēlonis ir viens – nepietiekoša norobežojošo konstrukciju, šajā gadījumā, ārsienu, siltumizolācija, kas veido ļoti...Artūrs Žilinskis


Labdien! Diemžēl šāda veida pārbaudes ir iespējams veikt tikai ziemas apstākļos, kad āra un telpas temperatūras starpība...


Kā atbrīvoties no pelējuma?..

Labdien! Daudzdzīvokļu mājā, piektajā stāvā, istabas stūros veidojas pelējums un pirmā stāva dzīvokļa galējā istabā (pats mājas gals) arī ir redzams pelējums istabas augšējā stūrī. Kāds, Jūsuprāt, varētu būt iemesls gan piektā stāva istabas stūru pelējumam, gan pirmā stāva istabas stūra pelējumam? Un – kas būtu jādara, lai situāciju mainītu, proti, atbrīvotos no pelējuma abos dzīvokļos?


Vai griesti pirms krāsošanas jāapstrādā ar tīfgrunti vai arī var ar gruntskrāsu ?..

Labdien! Vai griesti pirms krāsošanas jāapstrādā ar tīfgrunti vai arī var ar gruntskrāsu? Un tad krāsot emulsiju!


Vai varam logus pildīt ar pakulām?..

Labdien! Gribam likt guļamistabā plastmasas pakešu logu, bet kā pakot? Dzirdēju, ka celtniecības putas izdala indīgu gāzi vēl gada garumā! Kādas ir alternatīvas? Un, vai var ar pakulām pildīt, tad varbūt smalki var izstāstīt kā jādara?


Manā dzīvoklī parādās caurvējš un aukstums. Kāpēc tā?..

Labdien! Man ir gadu sasāpējis jautājums. Dzīvoju Purvciemā. Šī ir 5 stāvu māja. Dzīvoju 4. stāvā. Šajā mājā dzīvoju 18 gadus. Virs manis agrāk bija bēniņu telpas, kuras pagājušajā gadā tika izremontētas un pielāgotas dzīvošanai. Tagad, pēc šī remonta ievēroju, kad augšā kaimiņi atver logus vēdināšanai, manā dzīvoklī parādās caurvējš un aukstums. Grīdas paliek mitras. Kaimiņi apgalvo, ka remonts ir veikts saskaņā ar nepieciešamajām atļaujām. Esmu vairākkārt lūgusi kaimiņus aizvērt logus un pēc šīs darbības stāvoklis vienmēr uzlabojās. Pie manis nāk kaimiņi un radi, viņi ir izjutuši arī šīs izmaiņas, kad atver augšā logus (dzirdamība ir perfekta, katrreiz, kad atver logus). Man vienmēr ir bijis ļoti silti mājās, bet tagad pat staigāju siltajās drēbēs. Esmu pārliecināta, ka viņu remonts netika veikts kvalitatīvi, jo kaimiņi, mājās būdami, nemitīgi paši virina logus vaļā un ciet. Tātad, viņiem pašiem trūkst gaisa. Bēniņos bija mazi lodziņi, kurus pārtaisīja par lieliem vitrīnas logiem. Es ļoti gaidīšu Jūsu viedokli. Kas ir noticis ar manu dzīvokli?


Kādi būtu ne tie dārgākie, bet labākie materiāli un to apstrādes vielas, lai atjaunotu šo balkonu?..

Labdien! Pirms desmit gadiem, pārbūvējot šķūnīti, uz šķūnīša izveidojām balkonu. Šķūnītis no koka brusām. Pārsegums ar apmēram 15 grādu slīpumā: koka dēļi, kuriem pāri ruberoīds kā hidroizolācija un tai pāri, veidojot lēzenāku grīdu, skaidu plāksne. Taupot līdzekļus, skaidu plāksne netika ne ar ko apstrādāta. Un tagad kāpjot uz šīs skaidu plāksnes, ielūzt kāja līdz ruberoīdam. Kādi būtu ne tie dārgākie, bet labākie materiāli un to apstrādes vielas, lai atjaunotu šo balkonu, ja vēlamies tomēr, lai tie paliktu koka materiāli?


Kā pareizi izveidot grīdu?..

Labdien! Tiek būvēta mājas piebūve, kur viena daļa būs tualete un dušas telpa, bet pārējā būs veranda. Sienas būs no keramzīta blokiem un siltinātas. Kā pareizi izveidot grīdu? Uz betona likt zilo putuplastu, tad OSB un linoleju? Vai tur vajadzīga kāda plēve? Un vēl jautājums. Cik patērē apsildāmā grīda, ja tā ir nelielā platībā? Dušai un tualetei gribētos, lai ir mājīgāk.


Vai un kā ir iespējams koku izmantot otrreizēji, ilgtspējīgā būvniecībā?..

Labdien! Vai un kā ir iespējams koku izmantot otrreizēji, ilgtspējīgā būvniecībā?


Vai ir iespēja vasaras laikā veikt kaut kādā veidā pārbaudi, lai atrastu kur pazūd siltums?..

Labdien! Mūsu mājas augšējā stāvā pazūd siltums. Vai ir iespēja vasaras laikā veikt kaut kādā veidā pārbaudi, lai atrastu kur tieši tas zūd? Vai tas ir saistīts ar neblīvu konstrukciju, vai ar nepietiekošo siltumizolācijas slāni?


Cik maksā noflīzēt āra betona trepes un ar ko labāk būtu sagatavot virsmu pirms flīzēšanas?..

Labdien! Vai varētu kāds pateikt, cik maksā noflīzēt āra betona trepes un ar ko labāk būtu sagatavot virsmu pirms flīzēšanas?


Kāds būtu pareizākais risinājums šajā situācijā?..

Labdien! Par karkasa māju, kuru paredzēts apšūt ar pusspundes koka dēlīšiem. Ja ''pīrāgs'' no iekšpuses sastāv no reģipša, 12 mm OSB, 30 cm ekovates un vēlreiz 12 mm OSB, vai nepieciešams papildus siltināt ar 5 cm akmensvati un likt vēja plēvi? Kāds būtu pareizākais risinājums?Pabeigts bedru remonts uz galvenajiem valsts autoceļiem

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ir pabeidzis bedru remontu uz melnā seguma valsts galvenajiem un svarīgākajiem reģionālajiem autoceļiem jeb uz tiem autoceļiem, kuriem ir noteikta augstākā - A - uzturēšanas klase, informē LAU.

Dārzkopības tendences Latvijā

Arvien vairāk cilvēku Latvijā un citviet pasaulē vēlas, lai daba ienāktu viņu ikdienas dzīvē, tāpēc atkarībā no iespējām veido dārzus un piemājas puķu dobes.

Enerģija no saules un apkārtējās vides – daži ieteikumi

Izvērtē nepieciešamo siltumenerģijas daudzumu, izmaksas un patēriņa īpatnības!

Kā izgatavot funkcionālu sienas dekoru?

Aizmirsti par gleznām, fotogrāfijām, panno un citām dekorācijām. Būvniecības portāls abc.lv piedāvā izveidot tādu dekorāciju, kura veiks ne tikai estētisko funkciju, bet arī palīdzēs organizēt laiku. Tā ir piezīmju tāfele!

Kā uztaisīt kafijas galdiņu no celma?

Liekot lietā nedaudz radošuma un kripatiņu galdnieka iemaņu, tu vari uztaisīt unikālu koka galdiņu, kas būs ne tikai funkcionāls, bet arī glīti iederēsies tavā interjerā.