Arvo Biķernieks


Labdien! Protams, labāk būtu sākumā pabeigt āra darbus. Neapstrādāti sienu bloki uzsūks mitrumu. Ja nevēlaties gaidīt, mājai...


Ingus Pumpurs


Labdien! Sākotnēji Jums vajadzētu saprast, kāda veida apdare Jums ir nepieciešama. Apmesta siena, apmesta un dekorēta...


Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Šajā gadījumā jāņem 1:2 vai 1:3 java. Dūšīgi jājauc klāt (uz katriem 50 kg cementa vismaz 2 litrus Vincent Polyline...


Kādus materiālus ieteiktu garāžas būvēšanai?..

Labdien! Vasarā ir plānots būvēt garāžu. Kādus materiālus ieteiktu no ka būvēt, bloki, koka karkasa vai kādu citu materiālu. Kas sanāk ari lētāk?


Kā apdarei jāsagatavo virsma vietās, kur nosūcēja tuvumā novērojami taukaini nosēdumi?..

Labdien! Vēlos virtuvē pārkrāsot krāsojamās tapetes. Kā apdarei jāsagatavo virsma vietās, kur nosūcēja tuvumā novērojami taukaini nosēdumi? Vai varētu derēt risinājums ar t.s. zaru laku?


Kā jāsagatavo pamats?..

Labdien! Pēckara daudzdzīvokļu mājas pirmā stāva dzīvoklī veicam remontu. Mājai nav pagraba. Mēs izņēmām veco grīdu visā dzīvoklī un secinājām, ka jāmaina arī stāvvads, kas nonāk kanalizācijas caurulē zem zemes un cauri visam dzīvoklim iziet ārā uz kanalizācijas aku. Kad atrakām kanalizācijas cauruli, secinājām, ka tā ir salūzusi un caura vairākās vietās, zeme apkārt viscaur slapja. Paredzēta caurules nomaiņa, sakiet, lūdzu, kā pareizi jāieliek jaunā plastmasas caurule. Vai ir jāsagatavo kāds pamats? Apsaimniekošanas pārvalde grasās jauno cauruli ielikt atpakaļ bedrē uz slapjās kompostainās zemes un pa virsu uzbērt smilti, pamatojot, ka smilts pati paies zem caurules un sablīvēsies. Vai tiešām šādi caurule netiks deformēta, ja tai uzbērs atpakaļ 2m zemi un virs zemes mēs liksim betona grīdu? Vai slapjā zemē tā neielieksies? Mums liekas, ka būtu jāsagatavo kāds pamats, jānoblietē esošā zeme, tad jāuzber un jānoblietē smilts un tikai tad guldīt jauno cauruli. Vai arī vēl lielākai stabilitātei to vajadzētu iebetonēt? Sakiet, kā pareizi šāds darbs ir jāveic, vai to reglamentē kāds būvniecības normatīvs?


Kur Latvijā iespējams iegūt informāciju par dažādu celtniecības darbu "cilvēkstundām"?..

Labdien! Man meistari būvē māju, bet, manuprāt, man tas padārgi sanāk. Gribētos jautāt jums, kur Latvijā iespējams iegūt informāciju par dažādu celtniecības darbu "cilvēkstundām", grāmatās un internētā nav iespējams informāciju atrast, līdz ar to man grūti meistarus kontrolēt.


No kā rodas melni plankumi uz fasādes?..

Labdien! Gāzbetonu māja (30 cm gāzbetons) ir siltināta ar 100 mm vati un nokrāsota pagājušo gadu. Tagad uz fasādes redzami tumši plankumi, tādi kā mitruma plankumi. Bet ne uz visām mājas sienām, viena vieta ir sienas apakšdaļā 2 m platumā 0,3m augstumā, otra vieta ir no sienas augšas līdz lejai 0.15m diametrā kā apaļi pleķi. Ja tas ir mitrums, vai nesāks pēc kāda laika pelēt sienas no mājas iekšas (māja tiek kurināta)? Vai vasaras periodā tas izžūs? Kas vēl tas varētu būt?


Kā apturēt šo ķieģeļu brukšanu?..

Labdien! 1972.gadā celtai bloku 3-st. mājai viena gala siena (nesošā) un dekoratīvie stabi (nesošo sienu nobeigums) uzmūrēti ar caurumotiem sarkanajiem māla ķieģeļiem, kuri tagad brūk – krīt gabaliem nost. Kā apturēt šo ķieģeļu brukšanu? Kā labāk aizpildīt izbrukušās vietas?


Respektīvi vai ir vērts maksāt 25 EUR/m3 vairāk pērkot Aeroc, ja domāju tos papildus siltināt?..

Labdien! Plānots būvēt 1.5 stāvu ģimenes māju, pēc ilgam pārdomām par labāku un izdevīgāko materiālu izvēlēti gāzbetona bloki. Sakiet vai Aeroc cena ir pamatota, ja salīdzina ar šobrīd plaši reklamētajiem Roclite blokiem. Respektīvi vai ir vērts maksāt 25 EUR/m3 vairāk, pērkot Aeroc, ja tāpat domāju tos papildus siltināt? Paldies!


Vai ir kaut kādi normatīvie akti, kas nosaka prasības cauruļvadu izolācijai daudzdzīvokļu mājās pagrabā?..

Labdien! Vai ir kaut kādi LR normatīvie akti, kuri nosaka prasības cauruļvadu izolācijai daudzdzīvokļu mājās pagrabā? Interesē kā aukstā tā arī karstā ūdens,apkures un kanalizācijas cauruļvadu skaņu un siltuma izolācijas ierīkošanas noteikumi. Jau iepriekš paldies par atbildi!


Kā labāk rīkoties ar šiem pamatiem no iekšpuses?..

Labdien! Mājai ir vairāk kā 85 gadi. Celta guļbūvē,90m2, pamati stāv uz laukakmeņiem! Māja ir atbrīvota un neviens nedzīvo. Domāju atjaunot. Sāku protams ar grīdām! Atlaužot vecās grīdas secinājām, ka zeme piedzīta līdz dēļiem. Izteikti pa perimetru gar pamatu malu. Zemi izvedām un tikām līdz mālainai zemei. Tas ir aptuveni 15-20 cm no pamatu augšējās malas! Atrakām arī malu gar pamatiem iekšpusē apmēram 70cm dziļumā un 25cm platumā. Pamati ir apmēram 70-80cm dziļi. Par cik pamati ir no laukakmeņiem, šī mala nepavisam nav līdzena. Pamatus atrokot no ārpuses - pamati ir līdzeni un blīvi. Pamati izskatās vienkāršs akmeņu krāvums. Kaļķi vai kaut ko tamlīdzīgu no iekšpuses neredz. Pamatu stūros ir lieli akmeņi! Mājas apakšējam vainagam atsevišķās vietās ir bojāts apakšējais baļķis, jo virs pamata no ārpuses ir tikusi zeme klāt. Domājam nomainīt visu apakšējo baļķi pret keramzīta blokiem. Vienai no īsākajām sienām jau to veicām. Lai turpmāk nebūtu nekādu problēmu ar apakšējo vainagu. Plānojam betonēt grīdu, bet pirms tam domājam piebetonēt iekšejo pamatu malu pa visu perimetru. Lai ir līdzena pirms tiek betonēta grīda pa visu māju. Lai pamati ir taisni. Vēlētos uzzināt, kā labāk rīkoties ar šiem pamatiem no iekšpuses. Vai betonēt 70cm dziļumā un 20cm platumā šo pamatu malu? Vai varbūt nevajag tik dziļi un plati? Vai šī betonēšana stiprinās pamatus un vai tas ir nepieciešams? Vai pamatus būtu ieteicams no ārpuses arī piebetonēt un siltināt? Kādu jūs iesakiet grīdas pīrāgu?! Ar grunts ūdeņiem nav problēmas un lielas slodzes arī nebūs.Grīdas ir plānotas siltās. Vai grīdas augšējai malai sabetonējot ir jābūt līdz ar pamatu malai vai arī var būt augstāka? Ar to es domāju līdz keramzīta blokam, kurš būs pirmā baļķa vietā. Kā jūs iesakāt? Darbus veicam paši. Grīdu betonēšanu domājam uzticēt firmai. Grīda domāta no sausā betona. Paldies jau iepriekš!


Kādu žogu vislabāk uzstādīt, lai tas būtu gana drošs, un nebūtu lielas izmaksas?..

Labdien! Esam pierīgā klusā teritorijā uzbūvējuši māju, taču vēlamies parūpēties par savu drošību pēc iespējas labāk. Sakiet, lūdzu, kādu žogu vislabāk uzstādīt, lai tas būtu gana drošs un nebūtu lielas izmaksas?Plaši rekonstrukcijas darbi šovasar gaidāmi uz Liepājas un Vidzemes šosejām

Šajā būvniecības sezonā nopietnākie remontdarbi uz autoceļiem notiks uz Liepājas un Vidzemes šosejas, kā arī Daugavpils-Rēzekne 20 kilometru posmā, informēja uzņēmumā VAS "Latvijas Valsts ceļi".

12 padomi mazu dzīvokļu īpašniekiem

Vizuāli paplašināt telpu var pat ļoti mazos dzīvokļos, atliek tikai ievērot dažus vienkāršus noteikumus. Būvniecības portāls abc.lv sniedz padomus, kas palīdzēs izveidot šķietami lielāku dzīvojamo telpu.

10 labi darbi, kas jāpaveic, sākoties pavasarim

Pavasaris spēj ienest jaunas vēsmas gan mūsos pašos, gan mājoklī un dārzā. Apskati 10 idejas, kas noderēs pavasara sagaidīšanā.

Kā apgaismot dārzu un pagalmu?

Daudzi namīpašnieki cenšas uzbūvēt skaistu un ērtu māju, tajā pašā laikā rūpējoties arī par tās pieguļošo teritoriju. Daudz patīkamāk, kad piemājas dārzs ir sakopts un izrotāts. Plānojot pagalma dizainu, noteikti ir jādomā par apgaismojumu.

Kā izveidot trauku no vecas skaņuplates?

Zaudējot savu praktisko pielietojumu, vinila plates tika noglabātas putekļainos bēniņos, kur visu aizmirstas droši guļ joprojām. Taču nesteidzies tās izmest! Izmantojot vecās skaņuplates, tu vari radīt pārsteidzošu un praktisku dekoru – bļodu, augļu trauku vai dekoratīvu trauciņu – izvēle paliek tavā ziņā.