Arnis Kļaviņš


Labdien! Nē, nekādu īpašu priekšnosacījumu nav.Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Es ieteiktu ekovati. Ar saspiesta gaisa palīdzību visu šo platību starp metāla stieplēm piepildām ar ekovati. Tas...


Kādu laku klāt uz noslīpētas grīdas?..

Labdien! Noslīpēju koka grīdu mājai. Kādas lakas jūs ieteiktu klāt, kādu grunti – ja nepieciešams?


Ar ko būtu jāsāk daudzdzīvokļu mājas tehniskā apsekošana?..

Labdien! Ar ko būtu jāsāk un kādā secībā jāveic daudzdzīvokļu mājas (103.sērija) tehniskā apsekošana? Māja tiks siltināta, bet kāpņu telpās ir lielas plaisas sienās, elektrības stāvvadi nav mainīti kopš mājas uzcelšanas, jumts daudzas reizes pārklāts ar piķi un daudzas citas lietas, kas būtu jānovērš pirms veic vizuālo sakārtošanu. Kādas firmas vai institūcijas ir tiesīgas sniegt kārtīgus un nopietnus atzinumus?


Ar kādu beramvati pildīt spraugu ķieģeļos?..

Labdien! Ar kādu beramvati pildīt starp ārsienu ķieģeļu spraugu, spraugas platums 14 cm? Ārsienas mūrētas no divām pusķieģeļa rindām, kuras saistītas ar metāla stieplēm, sprauga bija pildīta ar keramzītu.


Vai ir kaut kas, kas jāņem vērā, mainot grīdu pēc branta sēnes?..

Labdien! Lauku mājā jāmaina grīda. Vai var likt siltinājumu starp lāgām, līdzīgi kā to dara griestos? Ir zemgrīdas ventilācija 80 mm diametrā. Grīdā pirms tam bija iemetusies slapjā „brants sēne”, tas varbūt rada kādas korekcijas grīdas ieklāšanā no jauna?


Vai 12 cm betona grīda ir pietiekami, lai būvētu kamīnu?..

Labdien! Ja man ir betona grīda, 12 cm, vai uz tās varu mūrēt fibo bloku skursteni un blakus likt kamīnu? Vai ar to ir pietiekoši, vai jābetonē nopietnāks pamats? Ja nopietnāks, tad cik vēl jāliek betons klāt?


Kā pareizi iztaisnot grīdu „lietuviešu projekta” mājā?..

Labdien! Kā pareizi iztaisnot grīdu „jaunā lietuviešu projekta” mājā? Apakšā uz ģipšbetona ir uzklāta bituma mastika. Kādus materiālus lietot un vai bituma mastika ir jātīra nost? Grīdas izliekums dažādās vietās ir mainīgs – no 0–5 cm. Vai varu grīdu betonēt ar dažādiem materiāliem, augstākās vietās lietot izlīdzinātāju un, kur lielāka starpība, izmantot lētākus materiālus? Pēc grīdas izlīdzināšanas gribu uzlikt laminātu.


Vai, siltinot betona grīdu, ir jāievieto starpā plēve?..

Labdien! Lauku mājā vēlos siltināt betonētu grīdu, uz betona ekstrudēto putuplastu 5 cm, virsū dubultklājumu mitrumizturīgo reģipsi. Vai plēve jāvieto kādā starpā? Varbūt rodas labāks risinājums,piemēram, likt lagas, starpā ROCKWOLL 10 cm, tad gaisa šķirkārtu un reģipsi? Nav nekāda uzticība degošiem materiāliem, bet galvenais jautājums par plēves pielietojumu, jo skaidrs – kur koks vai tā izstrādājums, jābūt apstrādātam un jāelpo.


Vai tik karstā laikā var māju siltināt ar cieto vati?..

Labdien! Vai tik karstā laikā var māju siltināt ar cieto vati? Vai ziemā neradīsies problēmas?


Vai būtu vēlams siltināt gan bēniņu parsegumu, gan jumta segumu "Montery"?..

Labdien! Vai būtu vēlams siltināt gan bēniņu parsegumu, gan jumta segumu "Montery", ja bēniņus neplano apbūvēt?


Kas ir "kārtas" būvkonstrukciju daļā?..

Labdien! Būvkonstrukciju daļā norādītas konektorkopnes skaits (gab.):2 kārtas skaits (gab.):2 Ko nozīmē "kārtas"?Gada laikā rīdzinieku parāds par siltumu sarucis līdz četriem miljoniem eiro

Pagājušajā gadā ap šo laiku klienti AS "Rīgas siltums" bija parādā desmit miljonus eiro, taču šogad parāds sarucis līdz četriem miljoniem eiro, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Rīgas siltuma" pārstāve Linda Rence.

Kā sevi pasargāt no zibens?

Tuvojoties pavasarim, atmostas ne tikai būvniecības nozare, bet arī daba. Ne viens vien atceras tautas teicienu, ka zibens vienā vietā divreiz nesper, taču – vai tā ir patiesība un kādi drošības pasākumi ir jāveic, lai izvairītos no nelaimes, atklāj SIA "OLIO Komerccentrs" valdes priekšsēdētājs Einārs Rubenis.

“Panasonic” gaisa-ūdens siltumsūkņi – pareiza izvēle Latvijas ziemai 4 komentāri

Pēdējos gados Latvijā, tāpat kā visā pasaulē, strauji pieaug energonesēju cenas. Dārgāka paliek nafta, gāze, dīzeļdegviela, elektrība, kā arī malka. Tas atspoguļojas 1. zīmējumā, kur parādītas dažādu siltumnesēju saražotā siltuma cenas pēdējos 11 gados.

Kā sagatavot sienas krāsošanai vai tapešu līmēšanai?

Ja esi nolēmis nokrāsot sava mājokļa sienas vai izlīmēt uz tām jaunas tapetes, tev vispirms ir jāveic vairāki nozīmīgi priekšdarbi. Lai galarezultāts būtu ne tikai estētiski baudāms, bet arī ilglaicīgs, ir svarīgi pirms krāsošanas novērst visus defektus.

Kā izveidot trauku no vecas skaņuplates?

Zaudējot savu praktisko pielietojumu, vinila plates tika noglabātas putekļainos bēniņos, kur visu aizmirstas droši guļ joprojām. Taču nesteidzies tās izmest! Izmantojot vecās skaņuplates, tu vari radīt pārsteidzošu un praktisku dekoru – bļodu, augļu trauku vai dekoratīvu trauciņu – izvēle paliek tavā ziņā.