Abc.lv redakcija


Labdien! Šāds sanmezgla iekārtojums pilnībā atbilst higiēnas prasībām.


Aivars Mauriņš, būvprojektu vadītājs


Labdien! Ja jaunbūvei ir izstrādāts un akceptēts būvprojekts (BP), un ēka ir uzbūvēta atbilstoši šim BP, tā ir jānodod ekspluatācijā...


Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Ja nav svarīgi, kāda temperatūra priekšnamā būs ziemā, tad nav nekādu problēmu. Atstāj koka sijas, koka dēļus,...


Kur vērsties pēc konsultācijas par privātā virvju/ trošu atrakciju parka izveidi?..

Labdien! Sava meža teritorijā privāti vēlos uzbuvēt kaut ko līdzīgu virvju/ trošu atrakciju parkam mini izpildījumā. Kur var vērsties pēc konsultācijas - pie inženiera, projektētāja? Kur var nopirkt nepieciešamo inventāru (mezglus, virves utt.)?


Kādi saskaņojumi nepieciešami kondicioniera ārējā bloka uzstādīšanai uz ēkas fasādes?..

Labdien! Kādi saskaņojumi nepieciešami kondicioniera ārējā bloka uzstādīšanai uz ēkas fasādes?


Vai no higiēnas viedokļa ir labi vannasistabā novietot gan dušu, gan arī tualetes podu?..

Labdien! Vai no higiēnas viedokļa ir labi vannasistabā novietot gan dušu, gan arī tualetes podu?


Vai tāda jaunbūve ir jāreģistrē zemesgrāmatā?..

Labdien! Vēlos iegādāties savā īpašumā jaunbūvi. Ēka nav nodota ekspluatācijā, bet ir zem jumta. Ir pievadīta elektrība, sava aka un nosēdaka. 120m2, Cena 18000 Eur. Trūkst pieredzes par īpašumiem, tādēļ ir jautājumi.Vai tāda jaunbūve ir jāreģistrē zemesgrāmatā? Vai jābūt projektam, kuram jāskrīt ar reālo būvi, un kādā ceļā kārto izmaiņas projektā? Cik maksā projekta pagarināšana? Paldies!


Kā novērst ūdens tecēšanu, virs priekšnama izbūvējot balkonu?..

Labdien! Pie mājas būvēju priekšnamu, gribu augšu atstāt bez jumta un virsū priekšnamam gribu taisīt balkonu. Augša būs taisna, bet kas ir jāliek, lai netek ūdens? Sijas būs koka.


Kā saglabāt mājas pamatus?..

Labdien! Mūsu māja celta pirms 1900.gada. Šobrīd esam atrakuši pamatus 40 cm zem ielas līmeņa, lai sakārtotu mājai pieguļošo ietvi – ieliktu betona bruģi. Pie viena gribam kaut ko darīt pamatu saglabāšanai, jo tie atrodas 10 cm zem ielas līmeņa. Tie salikti no lieliem šķeltiem laukakmeņiem, uz kuriem tālāk no ķieģeļiem būvēts mājas pirmais stāvs. Starp ielu un mājas pamatiem šobrīd nekādas izolācijas nav. Ko iesākt?


Ar ko krāsot dēļus, lai saglabātos koka krāsa?..

Labdien! Guļbūvi apšuvu ar jauniem priedes koka dēlīšiem. Ar ko krāsot dēļus? Gribas saglabāt koka krāsu. Paši esam domājuši par lineļļu uzkarsētu līdz 70 grādiem. Vai ar divām reizēm pietiks? Visvairāk mēs baidāmies, ka pēc pāris gadiem dēļi var palikt tumši brūnā krāsā.


Kādas ir koka bruģa priekšrocības?..

Labdien! Pie pirts vēlos nobruģēt nelielu laukumu ar koka bruģi. Kādas īsti ir tā priekšrocības?


Zem dēļiem ir pagrīde ar veciem izdedžiem vai ko tamlīdzīgu, tātad plēvi nevajag, bet, būtu jāliek ekstrodētais putupolisterols ar pusspundi vai bez?..

Labdien! Pirms darba uzsākšanas vēlētos precizēt jautājumu par lauku mājas dēļu grīdas siltināšanu. Zem dēļiem ir pagrīde ar veciem izdedžiem vai ko tamlīdzīgu, tātad plēvi nevajag, bet, vai jāliek ekstrodētais putupolisterols ar pusspundi vai bez? Ja bez, ar ko aizpildīt šuvju vietas? Vai starp plāksnēm un sienu būtu jāatstāj 2 cm elpošanas sprauga? Virsū būs dubultais grīdas reģipsis. Vai ar 3 cm siltumplāksnēm pietiktu vai vajadzētu 5 cm?


Kā novērst kondensāta rašanos, vai jābetonē grīda?..

Labdien! Laukos pagraba 1,3 m liela daļa zem zemes /blīvs māls/,virszemē 0,6 m, ko sedz siltumizolācija un zemes uzbērums 0,6 m. Sienas, griesti betonēti, ielikta drenāža, ventilācija. Temperatūra pagrabā 8-9 grādi. Uz griestiem veidojās kondensāts. Grīda blīvs māls/klons/. Kā novērst kondensāta rašanos, vai jābetonē grīda?"World Expo" lietā no amata atstādina divas EM amatpersonas

Ekonomikas ministrijā (EM) noslēgusies disciplinārlietas izmeklēšana par gatavošanos Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "Expo Milano 2015", kā rezultātā no amatiem atbrīvotas EM Juridiskā departamenta Tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Laura Ange un EM Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktore Ilze Beināre.

"Bft" produktus izvēlas dažādiem projektiem

"Bft" risinājumi Latvijā ir pieejami jau kopš 1993. gada, un pamazām arī mūsu tirgū ienāk jaunie produkti, piemēram, automātika veramām durvīm un autostāvvietu vadības sistēmas.

Idejas lietderīgai pagraba telpu izmantošanai

Pagrabs mājā – lieliska iespēja paplašināt lietderīgo telpu un palielināt mājas funkcionalitāti.

Kā izgatavot iespaidīgu koka svečturi?

Ja pagalmā vai tuvējā apkārtnē nogāzies brangs koks, tas obligāti nav jāsagatavo malkas krājumiem. Atvēli brīdi laika un izgatavo modernu, dabisku un iespaidīgu svečturi.

Kā pagatavot ērtus un ekonomiskus plauktiņus?

Ritot laikam, mūsu mājokļos pavisam nemanāmi sarodas arvien vairāk lietu un dažādu ikdienā nepieciešamo sīkumu, kam grūti atrast piemērotu vietu. Pavisam vienkārši tu vari izveidot ērtus, pie sienas stiprināmus plauktiņus, kas ne tikai gaumīgi izskatīsies, bet arī neprasīs lielus finansiālos ieguldījumus un aizņems pavisam maz vietas.