Aivars Mauriņš, būvprojektu vadītājs


Labdien! Daudz kas ir atkarīgs no tā, cik konkrētā būvvalde ir gatava pievērt acis, bet ir lauku teritorijas, kuru būvvaldes...


Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Jāsaprot, ka daļu no skaņas vajag dzēst, bet daļu – nelaist cauri. Ja materiāli skaņas dzēšanai ir viegli, tad necaurlaišanai...


Aivars Oleksāns


Labvakar! Ja Jūsu vārti ir pirms krāsošanas cinkoti un tie ir krāsoti ar kvalitatīvu krāsu, tie nav jākopj nekā īpaši. Ja...


Vai šajā gadījumā nepieciešams būvprojekts?..

Labdien! Varbūt varēsiet man vienkāršā cilvēku valodā paskaidrot. Gribu savai dzīvojamajai ēkai, kas atrodas lauku teritorijā, pats būvēt piebūvi uz pamatiem, apbūves laukums 24m2, viens stāvs. Ar kaimiņiem robežas ir apmēram 100m. Vai man ir nepieciešams būvprojekts? Ja ir vajadzīga tikai saskaņošana, tad ko sevī ietver šī saskaņošana (skice, paša zīmēts projekts)? Vieni saka, ka vajag projektu, citi atkal, ka ne. Paldies!


Kāda atšķirība ir starp pretvēja plēvi un difūzijas plēvi, un kādos gadījumos katru no tām lieto?..

Labdien! Kāda atšķirība ir starp pretvēja plēvi un difūzijas plēvi, un kādos gadījumos katru no tām lieto?


Kā pareizi pievienoties pamatiem, ja esošai mājai jāpiebūvē klāt blakus jauni pamati?..

Labdien! Kā pareizi pievienoties pamatiem, ja esošai mājai jāpiebūvē klāt blakus jauni pamati, atsevišķa ēka, katlumāja?


Kādu skaņas izolācijas materiālu izvēlēties?..

Labdien! Nepieciešama skaņas izolācija plānai gāzbetona iekšsienai starp dzīvokļiem. Reklamē vācu skaņas izolāciju no "Wolf-Bavaria", "Phone Star" 10 mm loksnes. Nevēlos iegādāties kaķi maisā, vajadzīgs speciālista padoms.


Vai siltinot starp reģipsi un vati jāliek tvaika izolācijas plēve?..

Labdien! Jaunbūve. Sienas mūrētas no keramzītbetona 30 cm biezas. No ārpuses siltinātas ar 100 mm akmens vati un uz tās dekoratīvais apmetums. Plānots siltināt vēl no iekšpuses ar 100 mm akmens vati un uz tās reģipsis. Vai starp reģipsi un vati jāliek tvaika izolācijas plēve?


Vai šāds grīdas pīrāgs būtu pareizs, lai neveidotos koka trupēšana?..

Labdien! Vēlos izveidot jaunu grīdu lauku mājā. Plānotais grīdas segums būs masīvkoka dēļi. Māja ir koka stāvbūve ar lentveida pamatiem. Grīdas pīrāgs: 1. Blietēta grunts 2. Hidroizolācija 200 mikronu plēve 3. 100 mm ekstrudētais putuplasts uz pusspundi 4. 50x70mm lāgas (latas) ieklātas krusteniski. 5. Tukšumi aizpildīt ar keramzītu. 6. 28 mm grīdas dēļi Vai šāds pīrāgs būtu pareizs, lai neveidotos koka trupēšana?


Kā rīkoties, ja bēniņos zem virsējās plēves vate paliek mitra?..

Labdien! Bēniņos, starp brusām ielikta akmens vate, bet zem virsējās plēves vate mitra. Kaut kas nav pareizi. Kā rīkoties?


Ar kādiem materiāliem labāk siltināt bateriju nišas zem palodzēm?..

Labdien! Veicot mājas centrālapkures sistēmas rekonstrukciju, gribam nosiltināt bateriju nišas zem palodzēm. Ar kādiem materiāliem to ekonomiskāk un efektīvāk veikt?


Vai iespējamas saimniecības ēku pārtaisīt par dzīvojamo māju?..

Labdien! Pirms gada ir atbrīvota saimniecības ēka, kurā bija arī govju kūts un piebūvēts gubenis. Sakiet, lūdzu, vai ir iespējamas šo ēku pārtaisīt par dzīvojamo māju? Sienas ir celtas no gāzbetona. Gribētu šajā ēkā izveidot dzīvojamo māju, bet ir aizdomas, ka kūts telpā, tiklīdz būs pastāvīgs siltums, radīsies smakas? Vai tas vispār būtu ieteicams kūtī veidot māju?


Vai šāda garāžas ventilācijas sistēma strādātu?..

Labdien! Iesakiet, lūdzu, kā labāk izveidot dabīgo ventilāciju kooperatīvajā garāžas bedrē, lai no turienes izvadītu mitro gaisu. Bija doma, līdz ar bedres grīdu ievietot cauruli un otru caurules galu palaist virs jumta, tādā veidā radīt vilkmi no pagraba uz augšu (ārā), šāds skurstenis no bedres grīdas līdz caurulei/skurstenim virs jumta būtu ap 5 metriem. Vai šāda sistēma strādātu?