Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Eļļas krāsa jau pati par sevi ir hidroizolācija. Es teiktu, ka šajā gadījumā, ja tās nav ārsienas, tad var likt...


Aivars Mauriņš, būvprojektu vadītājs


Labdien! Lai sastādītu renovācijas būvprojekta izmaksu tāmi , būtu jāievērtē arī darbi, kuri veicami pirms projekta izstrādes...


Aleksandrs Suhihs


Labdien! Jūs aprākstījāt shēmu, kur pēc skaitītāja (ar atļauto 3C 16A automātu slodzi no Sadales tīkla) ir automāts 3C 32A,...


Vai nepieciešama hidroizolācija un kāda būtu labāka?..

Artūrs Labdien! Gribu flīzēt vannas istabu. Uz sienām ir eļļas krāsa, kuru gruntēšu ar betonkontaktu un pēc tam apmetīšu apmēram 2 cm biezumā. Gribu pajautāt - vai ir nepieciešama hidroizolācija un kāda būtu labāka?


Ko likt zem metāla profila, kas būs stiprināts pie sijas?..

Labdien! Samontēju sijas mājai. Taisīšu starpsienas no metāla profiliem. Horizontālais starpsienu profils man sanāk tieši zem spāres. Jautājums - ko likt zem metāla profila, kas būs stiprināts pie sijas? Vai pietiek ar standarta Knauf gumiju, vai vēl kas jāliek? Ja sijas var „staigāt”- vai tas nelauzīs profilus un reģipsi?


Vai ķieģeļu mājai, liekot reģipsi, profilus var skrūvēt uzreiz pie ķieģeļiem?..

Labdien! Vai ķieģeļu mājai, no iekšpuses liekot reģipsi, reģipša profilus var skrūvēt uzreiz pie ķieģeļiem? Vai nav nepieciešams vispirms apmest? No ārpuses sienu siltinās ar akmens vati.


Kāda izmēra un ar kādu atstarpi jābūt koka sijām uz 6 metri laidumu?..

Labdien! Kāda izmēra un ar kādu atstarpi jābūt koka sijām uz 6 metri laidumu? Otrā stāvā paredzētas guļamistabas.


Kā novērst vibrāciju?..

Labdien! Privātmāja (mazpilsētā) atrodas 10-12 metrus no ielas, uz kuras ir ūdensvada kanalizācijas aka. Tai pāri braucot smagākiem transportlīdzekļiem, uz māju iet vibrācija. Mājas augšējā daļā ir radusies plaisa. Kā novērst vibrāciju?


Vai vasaras laikā, iekurinot podiņu krāsni, ir liela iespēja, ka dūmi nāk atpakaļ?..

Labdien! Vai vasaras laikā, iekurinot podiņu krāsni, ir liela iespēja, ka dūmi nāk atpakaļ?


Kā cīnīties ar pelējumu?..

Labdien! Dzīvoju 12-stāvu ķieģeļu mājas 10. stāvā pie ārējās sienas. Ziemas mēnešos siena ir mitra un vēsa. Logu ailes un siena pelē. Īpaši sācis pelēt ir pēc jaunu plastikāta logu ielikšanas. Kā cīnīties ar pelējumu? Vai pietiktu tikai ar papildus vēdināšanas sistēmas izveidi un kā to būtu labāk izdarīt? Vai arī vajadzētu veikt ārsienas siltināšanu no iekšpuses? Kā to būtu labāk izdarīt, nezaudējot telpu, jo dzīvoklis tiešām neliels?


Kas varētu būt brūnas krāsas šķidrums pie skursteņa pamatnes?..

Labdien! Mājai ir skurstenis, mūrēts aptuveni 25 gadus atpakaļ. Pagājušogad mēs pārbūvējām spici. Pie skursteņa pamatnes ir parādījies brūnas krāsas mitrums. Kas tas varētu būt, kā ar to cīnīties?


Kur labāk klāt drenāžas izbūvi?..

Labdien! Betonēšu pamatus. Jautājums pa drenāžas izbūvi – kur labāk klāt: vai blakus pamata pēdai, vai uz pamata pēdas, vai zem pamata pēdas? Kādas caurules labāk likt, kāds būtu labākais „pīrāgs” ap drenāžas caurulēm?


Kā un cik biezu akmens vati likt, siltinot bēniņus?..

Labdien! Privātmāja, gribu nosiltināt koridora bēniņus ar akmens vati. Kā un cik biezu vati likt, ar ko nosegt?Plūdu aizsargdambja projekta pabeigšanai nepiešķir gandrīz vienu miljonu eiro

Valdība šodien neatbalstīja līdzekļu piešķiršanu gandrīz viena miljona eiro apmērā, lai Ogrē varētu pabeigt plūdu aizsargdambja projekta realizāciju.

Kā sevi pasargāt no zibens?

Tuvojoties pavasarim, atmostas ne tikai būvniecības nozare, bet arī daba. Ne viens vien atceras tautas teicienu, ka zibens vienā vietā divreiz nesper, taču – vai tā ir patiesība un kādi drošības pasākumi ir jāveic, lai izvairītos no nelaimes, atklāj SIA "OLIO Komerccentrs" valdes priekšsēdētājs Einārs Rubenis.

Augstas kvalitātes apkures iekārtas

SIA “Hromets” nodarbojas ar apkures iekārtu ražošanu kopš 1991. gada.

Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem

Neizmanto stacionāro ripzāģi šķērszāģēšanai

Šajā rakstu sērijā iemācīsim strādāt ar elektro un pneimatiskajiem instrumentiem pareizi. Tā, lai pirksti netiktu nozāģēti, rokas pienaglotas pie dēļa un žoklis būtu vesels. Lai nesanāk kā jokā par pieciem aliem gatera džekiņiem.

Lai tu vienmēr atrastu skrūvītes

Lūk, oriģināls veids, kā nepazaudēt sīklietiņas, kas ir no metāla, piemēram, matu sprādzes, skrūves, papīra saspraudes un adatas. Uzlīmē magnēta loksni, sevis izvēlētā vietā, un tik ļoti svarīgie sīkumi nekad nepazudīs.