Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Jumta konstrukcija ir jāsadala pa joslām un atsevišķas joslas (no spāres līdz spārei) atbrīvojam un liekam tā,...


Guntars Žemčužins, valdes loceklis


Labdien! Ieliekot plastikāta logus, gandrīz pilnība tiek pārtraukta dabīga gaisa pieplūde telpās, kādu nodrošināja vecie...


Arvo Biķernieks


Labdien! Domāju, ka šeit drīzāk domāta kore nevis tekne. Ja tā, tad ieteikums ir izveidot ventilāciju korē, lai nodrošinātu...


Vai plēve arī kaut kur ir jāliek?..

Labdien! Mājai otrajā stāvā divas istabas ir konstruētas uz 10x10cm stabiņiem, no iekšpuses siena ir apšūta ar collīgiem apzāģētiem dēlīšiem, tālāk ir doma uz dēlīšiem pieskrūvēt OSB plāksnes (presētais skaidu plāksne), ko tālāk nezinu, bet sienai no ārpuses akmens vati un apšūt ar dēlīšiem. Vai plēve arī kaut kur ir jāliek? Aiz ārējās sienas ir tukša auksta slīpa jumta siena.


Mansardā pazūd siltums. Ko iesakāt darīt?..

Labdien! It kā gatavai mājai - mansarda jumts - ar bitumena plātņu segumu, siltumizolācija - 10 cm (vietām vispār nav), nav arī tvaika izolācijas (to vairs nav iespējams ierīkot bez nopietnas jumta jaukšanas). No telpu iekšpuses – ģipškartons ar apdari. Izskatās, ka siltumizolācija ir dalīta: "-" pusē - putu polistirols nofiksēts ar putām, telpu pusē - ISOVER vate. Taču siltums pazūd. Ko iesakāt darīt?


Kas radījis sliktu ventilāciju un, ko varētu darīt lietas labā?..

Labdien! Nesen esam nomainījuši logus - vecos koka logus aizstājam ar jauniem plastikāta logiem. Šķiet, tagad mājās parādījusies problēma ar ventilāciju. Sakiet, lūdzu, kas tam pie vainas un, ko varētu darīt lietas labā?


Vai kondensāta plēve jāieliek tieši teknē, vai jānogriež 10 cm pirms spāru galiem?..

Labdien! Vai kondensāta plēve jāieliek tieši teknē, vai jānogriež 10 cm pirms spāru galiem? Esmu dzirdējis dažādus viedokļus. Ja iestrādā teknē it kā nenotiek ventilācija. Mājai metāla jumts, bēniņi nosiltināti.


Kā pareizi būtu jākopj metāla dārza mēbeles?..

Labdien! Dārzā ir metāla mēbeles - galds un soliņi. Kā pareizi būtu tās jākopj?


Cik apmēram varētu izmaksāt šis pakalpojums?..

Labdien! Vēlos būvēt lielu divstāvu māju. Pirms būvniecības uzsākšanas projekta izstrādes procesam gribētu piesaistīt arhitektu. Cik apmēram varētu izmaksāt šis pakalpojums?


Vai ir iespējams kaut ko labot, piemēram, ar silikonu, vai arī uzreiz izšķirties par variantu likt virsū metāla jumtu?..

Labdien! Pagājušā gadā nomainījām - uzlikām jaunu bitumena šindeļu jumtu mājas piebūvei, zem kuras atrodas dzīvojamā istaba. Pārējai mājai šāds jumts tika uzlikts jau 2008.gadā un viss kārtībā. Diemžēl pietrūka iepriekš iegādātie šindeļi un tā kā tieši tādus vairs nevarējām dabūt, tika nopirkti nedaudz savādāki, arī cita ražotāja. Jumta slīpums ir ap 20 grādiem. Kopš septembra jumts ir 4 reizes tecējis - kad ir liels vējš un lietus. Ielienot pažobelē, var skaidri redzēt, ka ūdens sūcas cauri OSB plāksnēm apmēram tajā vietā, kur ir abu veidu šindeļu salaiduma vieta - visa jumta garumā. Šindeļi ir likti tieši uz OSB, bez zemklāja. Jautājums tāds - vai ir iespējams kaut ko labot, piemēram, ar silikonu, vai arī uzreiz izšķirties par variantu likt virsū metāla jumtu?


Cik efektīvi mūsu apstākļos ir saules kolektori?..

Labdien! Vēlos nākotnē iegādāties un uzstādīt kolektorus. Cik efektīvi mūsu apstākļos tie ir? Vai tie spēj sagatavot karsto ūdeni un arī telpas apsildīt? Un, pats galvenais, cik tie maksā un cik ilgā laikā atmaksājas?


Vai kondensāta problēmu var atrisināt ar ventilāciju?..

Labdien! Vai kondensāta problēmu var atrisināt ar ventilāciju (rekuperators)?


Garāžai plīst viens stūris. Kā atrisināt šo problēmu?..

Labdien! Gāzbetona garāža ar pagrabu no monolītā betona. Garāža celta sen un bez stiegrojuma armatūras šuvēs. Rodas problēma - plīst viens stūris. Ir pārplēsti vairāki gāzbetona bloki, arī tur, kur salaisti stūros pamīšus. Interesē kāds būtu risinājums - kaut kādas bultskrūves ar enkuriem, kas vilktu atpakaļ, vai kā citādāk? Pamati stāv uz vietas, un pagrabā plaisu nav.Diskutēs par iespējamo RTU centrālās ēkas pārbūvi

Rīgas domes Portretu zālē 28.aprīlī plkst.11 notiks publiska diskusija par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) centrālās ēkas Kaļķu ielā 1 iespējamu rekonstrukciju par Latvijas pēckara un mūsdienu mākslas muzeju.

Pareiza degvielas izmantošana dārza un meža tehnikai

Lai izvairītos no dārgiem dārza un meža tehnikas remontdarbiem, jāatceras pāris būtiskas lietas par degvielas vai degvielas maisījuma izmantošanu.

Enerģija no saules un apkārtējās vides – daži ieteikumi

Izvērtē nepieciešamo siltumenerģijas daudzumu, izmaksas un patēriņa īpatnības!

Kā izveidot gaismekli no MDF paneļiem? 1 komentārs

Vēlies izveidot interesantu gaismekli savai guļamistabai? Šoreiz piedāvājam kaut ko neparastu un ļoti oriģinālu.

Kā izveidot trauku no vecas skaņuplates?

Zaudējot savu praktisko pielietojumu, vinila plates tika noglabātas putekļainos bēniņos, kur visu aizmirstas droši guļ joprojām. Taču nesteidzies tās izmest! Izmantojot vecās skaņuplates, tu vari radīt pārsteidzošu un praktisku dekoru – bļodu, augļu trauku vai dekoratīvu trauciņu – izvēle paliek tavā ziņā.