Kaspars Zihmanis


Labdien! Domāju, ka vislabāk šeit noderēs līmējamās blīvgumijas, kuras var nopirkt būvmateriālu veikalos. Tās var pielīmēt...


Abc.lv redakcija


Labdien! Vislabākais apkures veids koka mājai ir krāsns apkure. Kādā no mājas punktiem kurina krāsni, no kuras pa caurulēm...


Ainārs Vizulis


Labdien! Risinājums un ieteikums būs atkarīgs no sausās tualetes atrašanās vietas - piemēram, klajā laukā vai ēkā. Tā kā...


Kādi ir labākie veidi kā nosiltināt veco māju logus?..

Labdien! Kādi ir labākie veidi kā nosiltināt veco māju logus?


Kādu apkures veidu lābāk izvēlēties mazā guļbaļķu mājiņā?..

Labdien! Sakiet lūdzu, kādu apkures veidu lābāk izvēlēties mazā guļbaļķu mājiņā? Gāzes katlu vai malkas apkuri, kādas vēl ir iespējas un kādi ir šo apkures veidu plusi un mīnusi?


Kādi ir iebūvējamo radiatoru plusi un mīnusi?..

Labdien! Telpai ar logiem līdz grīdai nepieciešama apkure. Doma bija par siltajām grīdam, bet tā kā paredzēta ozolkoka dēļu grīda, no siltās grīdas nāksies atteikties. Tāpēc, lūdzu, pastāstiet par iebūvējamiem radiatoriem - plusi, mīnusi, praktiskā puse? Paldies!


Kā pareizi ierīkot ventilāciju, lai sasaujā tualetē nebūtu nepatīkamās smakas?..

Labdien! Kā pareizi ierīkot ventilāciju, lai sasaujā tualetē nebūtu nepatīkamās smakas?


Kāds ventilācijas veids būtu piemērotākais?..

Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu bloku mājā, vienistabas dzīvoklī. Istabā trūkst gaisa, kas īpaši novērojams vasarā. Esmu domājusi par ventilācijas sistēmas izbūvi, taču nevēlos, lai tā aizņemtu daudz vietas un neesmu pārliecināta, kāds ventilācijas veids būtu pats piemērotākais mazai platībai. Ko Jūs man varētu ieteikt?


Vai varu likt koka grīdu daļai, kur būs istaba?..

Labdien! Gribu ielikt grīdu pirmajā stāvā ( puspagrabs ). Grīdas līmenis būtu aptuveni 10-15 cm zem zemes līmeņa. Pavasaros mēdz būt augsti gruntsūdeņi. Daļā, kur būs vannasistaba un tualete, likšu 100-150mm granti, plēvi, 30mm cieto putaplastu, plēvi un tad silto grīdu 50-70mm armētu betonu. Jautājums ir, vai varu likt koka grīdu daļai, kur būs istaba? Man ieteica likt koka lāgas uz betona stabiņiem, tad keramzītu un OSB. Tā būšot siltāk. Vasārā nekurinam. Vai nebūs pārāk mitrs un koka daļas nesāks pelēt? Paldies!


Kas jāklāj, lai varētu flīzēt?..

Labdien! Koridorī ir koka dēļu grīda, vēlos to iesiltināt un uzklāt flīzes. Ja siltinu ar estrudetu putupolistirola 3mm, tad kas jaklāj virsū, lai varētu flīzēt? Vai skaidu plates derēs?


Kāda apdare labāka skurstenim?..

Labdien! Man ir vecs ķieģeļu skurstenis, kuram es noārdīju apmetumu. Kā viņu labāk mūsdienās apdarīt? Vai taisīt atkal apmetumu, vai var apdarīt ar kādiem plātņu materiāliem? Lasīju par magnēzija loksnēm, bet radās jautājums, vai viņas varētu kaut kā pielīmēt pie skursteņa, lai nav jāveido metāla konstrukcijas rāmis. Ja var pielīmēt tad ar ko? Ja var līmēt flīzes, tad arī jautājums tāds pats - ar kādu līmvielu? Krāsns būs podiņu.


Kā ierīkot zemējumu dzīvoklī?..

Labdien! Kas ir elektrības kontūrs 3x220 w elektrībai, zemējumam. Zemējuma nav vairumam centra māju. Man elektriķi teica, ka neko nevar līdzēt, bet veco sienu dēļ ļoti vajag vieglo caurplūdes ūdens sildītāju, taču bez zemējuma to nevar. Vai parastais boilers ir drošs bez zemējuma, ja jau tagad, remonta laikā, metāla profili sit pa pirkstiem ar elektrību. Kāpēc tā? Elektrību vilka profesionāls elektriķis. Galvenais - kā tad ierīkot zemējumu šajās mājās, konkrēti - dzīvoklī? Kāds kaimiņs bija kaut ko uz savu roku taisījis (savienojumu ar zemi), viņam atslēdza - esot bīstami.


Kā aprēķināt metāla krāsns lielumu uz noteiktu karsētavas kubatūru?..

Labdien! Kā aprēķināt metāla krāsns lielumu uz noteiktu karsētavas kubatūru? Manā gadījumā jāapsilda 13 m3 telpas. Krāsni plānoju izgatavot pats no 6-8mm metāla loksnes. Paldies!Pētnieks: ES noteiktās sankcijas Krievijai Latvijas enerģētikas jomu neskars

Eiropas Savienības (ES) noteiktās sankcijas Krievijai Latvijas enerģētikas jomu neskars, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda sabiedriskās politikas centra "Providus" enerģētikas pētnieks Reinis Āboltiņš.

SIA "WURTH" – kvalitāte, izcils serviss un individuāla pieeja katram klientam

Šī gada 18. jūnijā uzņēmums atzīmē notikumu, kas vairākās dimensijās ietver skaitli "18". Jau pieminētajā 18. jūnijā durvis vērs jau 18-ais veikals-klientu apkalpošanas centrs Daugavgrīvas ielā 56a, Rīgā. Turklāt šis gads ir arī 18-ais uzņēmuma SIA "WURTH" darbības gads Latvijā. Tātad, puspajokam varam teikt – nekas, ka Tev vairs nav 18. Mums ir 3 x 18!

Terraco vai mozaīkas betons

Terraco vai mozaīkas betons – tas ir ilgizturīgs, skaists materiāls, kuru attiecina pie stingriem grīdas segumiem. Krāsu un rakstu daudzveidība ļauj iedzīvināt daudzus koloristikas un dizaineru risinājumus.

Kā sagatavot sienas krāsošanai vai tapešu līmēšanai?

Ja esi nolēmis nokrāsot sava mājokļa sienas vai izlīmēt uz tām jaunas tapetes, tev vispirms ir jāveic vairāki nozīmīgi priekšdarbi. Lai galarezultāts būtu ne tikai estētiski baudāms, bet arī ilglaicīgs, ir svarīgi pirms krāsošanas novērst visus defektus.

Kā pareizi līmēt tapetes?

Visas lietas liekas sarežģītas līdz brīdim, kad saprotam, kā tās izdarīt. Abc.lv sniegs ieskatu, kā pašrocīgi uzlīmēt tapetes – no veco tapešu noņemšanas brīža līdz jaunām, skaistām sienām.