Abc.lv redakcija


Labdien! Vislabāk magnezīta plāksnes ieteicams apstrādāt ar špakteļmasu, kas ir uz akrila polimēra bāzes. Nav ieteicams...


Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Likt betonu, lai paceltu grīdu, nav prātīgs darbs. Tas ir lieki ūdens daudzumi, jo jebkura betonēšana izraisīs...


Ingus Pumpurs


Labdien! To daļu, kur ir piebērums virs ēkas pamatiem jānorok ir obligāti un to vajadzētu izdarīt pēc iespējas ātrāk,...


Vai uz virsmas, uz kuras ir palikusi tapešu līme no vecajām tapetēm, var uzklāt ūdens emulsiju?..

Labdien! Es vēlētos uzzināt vai uz virsmas, uz kuras ir palikusi tapešu līme no vecajām tapetēm, var uzklāt ūdens emulsiju? Un vai ir nepieciešama gruntēšana?


Ar kādu špakteļmasu labāk apstrādat magnezīta plātnes? ..

Labdien! Ar kādu špakteļmasu labāk apstrādat magnezīta plātnes? Vai špaktelis jāklāj pa visu plakni? Plānots telpās ar paugstinātu mitrumu - būs baseins-spa?


Kā lamināta biezums ietekmē lietošanas kvalitāti?..

Labdien! Kā lamināta biezums ietekmē lietošanas kvalitāti?


Kam ir labākas īpašības - putuplasta bumbiņām vai termoputām?..

Labdien! Kura materiāla - putuplasta bumbiņu ar grafīta pārklājumu (Rigiperl) vai termoputu - īpašības (elpošana, mitruma uzsūkšana u.c. svarīgas īpašības) labākas aizpildot ārsienas (gāzbetons, gaisa sprauga, silikātķieģelis) gaisa spraugu?


Kā pacelt betona grīdu?..

Labdien! Istabā ir betona grīda, kuru vajadzētu pacelt pa kādiem 7-8cm. Doma ir likt betonu, tad lamināta apakšas materiāls, tad lamināts. Varbūt ir kāds labāks variants, piemēram, koka latas, OSB, keramzīts?


Kā pareizi rīkoties, mainot jumta segumu?..

Labdien! Gribu nomainīt jumta segumu. Esošais ir ar šīfera segumu, zem šīfera ir ruberoids, kurš ir pielīmēts kārtīgi vēl ''krievu laikā'' ar piķi. Jauno jumta segumu ir domāts klāt ar skārdu. Kā pareizi rīkoties? Diez vai izdosies noraut ruberoidu nost ar visu piķi? Un otrs jautājums - piebūve, celta no koka paneļiem 1 m platumā (Valmieras cietumā tādus būvēja no stikla vates, kurai apkārt ir vēl kaut kāds papīrs), paneļi no ārpuses apmūrēti ar caurumotiem māla ķieģeļiem, starpā ir gaisa rūme no 5 līdz 7 cm. Pa radio ''fiksie zēni'' reklamējas, ka piepūš šo spraugu ar visādām putām, piemēram, termoputām utt. Vai ir kāda jēga to darīt, vai koka paneļi nesāks mazāk elpot un pūt?


Ar ko sūci var novērst no akas iekšpuses?..

Labdien! Ūdens akai starp grodiem ieplūst gruntsūdens. Ar ko sūci var novērst no akas iekšpuses?


Kā pareizāk rīkoties?..

Labdien! Esošai ķieģeļu mājai (celta PSRS) 3 ķieģeļi līdz betona pamatiem apbērti ar grunti. Nākošgad gribam māju siltināt. Ēkai pagraba nav un esošo grunts profilu daudz norakt nav iespējams. Kā pareizāk rīkoties? Vai drīkst pamatus un savienojumu ar sienu pēc siltināšanas apbērt atpakaļ? Lūdzu dodiet savus ieteikumus! Liels paldies!


Kā atjaunot ķieģeļu virsmu?..

Labdien! Trīs stāvu daudzdzīvokļu paneļu mājai būvētai pagājušā g.s. 70-tajos gados daļa nesošo sienu ir silikāta baltie ķieģeļi (ar viņiem viss ir kārtībā) un daļa nesošo sienu ir no lodes sarkanajiem ķieģeļiem (ar spraugām pa vidu). Pastiprināti izdrūp ķieģeļu mājas ārpuse, fasādes daļā. Bojājumi vietām jau ir apmēram no 10% līdz 25% no ārējās virsmas laukuma. Tika mēģināts izdrupušās vietas aizpildīt ar cementa javu un aizkrāsot, bet process ar to neapstājas un turpina progresēt. Kādi varētu būt šo sarkano ķieģeļu virsmas atjaunošanas paņēmieni?


Kur var atrast privātmājas plānu, ja vecajiem īpašniekiem tāda nav bijis?..

Sveicināti! Gribētos zināt, kur var atrast privātmājas plānu, ja vecajiem īpašniekiem tāda nav bijis? To var pieprasīt būvvaldē?Sākta Rīgas Doma torņa nostiprināšana un restaurācija

Būvkompānija "Arčers" sākusi Rīgas Doma torņa nostiprināšanu un restaurāciju, kas tiek veikta atbilstoši oktobrī noslēgtā līguma nosacījumiem ar būvniecības un restaurācijas darbu pasūtītāju - Latvijas evaņģēliski luterisko Baznīcu, informē uzņēmuma pārstāve Vita Noriņa.

Ar "Thermodul" mājās ienāk komforts

SIA "AQUADOCK BALTIJA" piedāvā itāļu firmas "HEKOS" ražoto "THERMODUL" grīdlīstes apsildes sistēmu.

Izglītības risinājumi būvniecības nozares pārstāvjiem

Mācību centrs "BUTS", pievēršot īpašu uzmanību izmaiņām Būvniecības likumā, piedāvā plašas izglītības iespējas nozarē nodarbinātajiem.

Kā izrotāt mājas pagalmu, gaidot Ziemassvētkus?

Strauji tuvojas Ziemassvētki - brīnuma, piedošanas, mīlestības un gaišuma laiks. Ja vēlies šajos svētkus izrotāt savas mājas pagalmu un dārzu, izlasi dažus padomus un smelies idejas.

Kā izgatavot elegantu mežģīņu lampu?

Ja nekādi neizdodas atrast lampu, kas ideāli pieskaņotos tavam interjeram, tu pavisam vienkārši vari pagatavot to pats, izvēloties gan vēlamo toni, gan lielumu. Izmantojot balonu un mežģīnes, tu iegūsi krāšņu, romantiskā stilā ieturētu gaismekli savai istabai.