Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Tā ir bieži novērojama parādība, kad, ja telpā, kas ir zem griestiem, un telpā, kas ir virs pārseguma, ir dažādi...


Aivars Mauriņš, būvprojektu vadītājs


Labdien! Spriežot pēc Jūsu iecerēm, vispirms, lai konstatētu esošās ēkas tehnisko stāvokli, Jums būtu nepieciešams veikt...


Andris Ploriņš


Labdien! Vagondēļus pirms uzstādīšanas apstrādā ar antipirēnu INWOOD FIRE, vairākkārtīgi smidzinot vai iegremdējot dēļus...


Kā siltināt ķieģeļu/paneļu mājas sienas un grīdu?..

Labdien! Dzīvoju 1974.gadā celtā, ķieģeļu/paneļu mājā. Ir gala dzīvoklis pirmajā stāvā, apakšā auksts un mitrs pagrabs. Gribu siltināt gala sienu no iekšpuses un grīdu. Ja siltināšu sienu, kas ir 10cm, kā pēc tam varēšu tikt pie grīdas izņemšanas, lai to siltinātu? Tur ir vajadzīga sprauga 2mm no sienas. Ko iesakāt siltināt vispirms, un ar kādiem materiāliem? Gribētos, lai tas kalpotu ilgāku laiku. Zem grīdas varētu būt mazliet palikuši izdedži.


Vai taisnība, ka istabas griestus nav ieteicams apsist ar spundētajiem dēļiem, jo siltuma rezultātā rodas šķirbas starp tiem?..

Labdien! Vai taisnība, ka istabas griestus nav ieteicams apsist ar spundētajiem dēļiem, jo siltuma rezultātā rodas šķirbas starp tiem?


Ar kādu materiālu labāk noslēpt sijas?..

Labdien! Ir vēlme istabā noslēpt sijas, kuras ir nelīdzenas (garums – 5 m), veca koka māja. Ar kādu materiālu to labāk izdarīt? Konstrukcijai vēlams būt vieglai. Ar ko var aizpildīt tukšumus, kuri radīsies starp sijām?


Cik varētu izmaksāt mājas piebūve vai speciālista konsultācija?..

Sveiki! Cik varētu izmaksāt mājas piebūve? Doma nojaukt vienu istabu, kura kādreiz ir bijusi veranda un piebūvēt mājai klāt no viena gala līdz otram mājas galam betona blokus, respektīvi sanāk nojaukt mazāk, bet piebuvēt vairāk. Māja nav no jaunajām, tā sēžas un plaisā, celta velns zina no kā.. Cik ir ta optimāla cena eur/m3 darbs + materiāli? Tad cik apmēram varētu maksāt cilvēks, kurš atnāk un izvērtē visu situāciju un pasaka precīzu summu, ar kuru man būtu jārēķinās, kad taisa šo remontu? Paldies!


Kādas vielas būtu labākās, lai apstādātu vagondēļus, kuri tiks montēti mājai no ārpuses?..

Labdien! Kādas vielas būtu labākās, lai apstādātu vagondēļus, kuri tiks montēti mājai no ārpuses? Jāapstrādā pirms uzstādīšanas?


Gribētu zināt, kāda ir darbu secība;kādi dokumenti apliecina patieso situāciju un kas tādus var izsniegt?..

Labdien! Ar ko būtu jāsāk, ja ir problēmas ar bēniņu (9.st.mājas 608.sērija 3 kāpņu telpas Imantā) drošību - esot plaisas utt. Pagājušā gadā uzlikts jauns jumta pārsegums, bet bēniņi palikuši neremontēti. DzĪB inženieris safotografējis plaisas bēniņos un Valdes priekšsēdētājs sakās pasūtīt remontdarbu projektu, ko saskaņos ar Būvvaldi. Nezinām, cik maksās projekts, cik remontdarbi. Valdes priekšsēdētājs saka, ka bēniņi tādā stāvoklī, ka neviena firma neuzņesies remontēt bez projekta. Gribētu zināt, kāda ir darbu secība; kādi dokumenti apliecina patieso situāciju un kas tādus var izsniegt?


Kā pareizāk izlīdzināt betona grīdu un pie reizes izveidot hidroizolāciju?..

Labdien! Mājā ir betona grīda, kas balstās uz būvgružu slāņa, zem tā - grunts. Vēlos ieliet izlīdzinošu betona kārtu un pie reizes izveidot hidroizolāciju. Kā to pareizāk darīt? Vai var uz esošā betona klāt bituma mastiku uz ūdens bāzes un uz tā betonēt jauno kārtu?


Vai Aeroc U-blokus var izmantot kā pārsedzes garāžas vārtiem, kuru aiļu platums ir 5m?..

Labdien! Vai Aeroc U-blokus var izmantot kā pārsedzes garāžas vārtiem, kuru aiļu platums ir 5m? Doma līmēt 300x200x500 U-Blokus, kuros ielikt U veida leņķa dzelzi un pēc tam pildīt ar betonu. Šī ir viena no jumta sienām, uz kuras balstīsies jumta konstrukcija - divslīpju jumts 45 grādu leņķis.


Vai akmens vati var likt virsū izdedžiem, vai tie ir jāņem ārā?..

Labdien! Nopirku vecu mājiņu un gribētu kārtīgi nosiltināt griestus. Griesti no ārpuses ir siltināti ar 20cm biezu izdedžu kārtu. Vai akmens vati var likt virsū izdedžiem, vai tie ir jāņem ārā? Un cik biezu kārtu akmens vates likt, ja izdedžus atstāj?


Kādas ir GAMO termovates priekšrocības un trūkumi?..

Labdien! Internetā ieraudzīju, ka brāļi lietuvieši piedāvā tādu GAMO termovati, kas tiekot izmantota Kanādā. Vai varat sīkāk pastāstīt par šo materiālu, lietošanu, priekšrocībām, trūkumiem?Ekonomikas ministre: Lietuvā izteikts piedāvājums piegādāt gāzi "Latvenergo"

Vakar, vizītes laikā Lietuvā izteikts nopietns gāzes piegādes piedāvājums "Latvenergo", Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ūdensapgādes sistēmas modernizācija, izmantojot frekvenču pārveidotāju

"Commander SK" frekvenču pārveidotājam ir priekšrocības, salīdzinot ar citām vadības sistēmām.

Pieci jautājumi, ko pirms nolīgšanas uzdot būvspeciālistam

Jaunas mājas būvniecībā jāiegulda lieli finansiālie līdzekļi, tāpēc ir svarīgi visu izdarīt pareizi. Kāds ir pietiekami zinošs un prasmīgs, tāpēc būvdarbus var uzņemties veikt pats, tomēr ne visi spēj savas ieceres patstāvīgi realizēt dzīvē. Šādā gadījumā talkā nāk būvnieks, tomēr ir svarīgi spēt izvērtēt reklāmas saukļus un viņa patiesās kvalifikācijas spējas

Kā izgatavot nagu lakas puķes?

Lai gan sākotnēji grūti noticēt, tomēr no nagu lakas un metāla stieples iespējams izveidot brīnišķīgi skaistas un smalkas puķes. Varbūt ar pirmo reizi nesanāks un vajadzēs nedaudz patrenēties, tomēr noteikti ir vērts pamēģināt.

Kā uztaisīt franču stila soliņu?

Franču stila mēbelēm raksturīga smalka estētika, kura spēj radīt reizē elegantu un mājīgu noskaņu. Pat iegūstot mūsdienīgākas aprises, tās saglabājušas ne tikai savu funkcionalitāti, bet arī neuzbāzīgu izsmalcinātību. Arī tu vari savā interjerā ienest daļiņu franču šarma, izgatavojot franču stila soliņu, kas vienlīdz labi iederēsies gan iekštelpās, gan ārā.