Vitolds Untāls


Labdien! Plaisa sākusies no iekšpuses un aiztaisīt var no iekšpuses, atjaunojot mūrējumu. Pagaidām varētu uzlikt pa virsu...


Ingus Pumpurs


Labdien! Tā viennozīmīgi atbildēt, vai Jums ir nepieciešamība ēku siltināt ir pagrūti. Lai šādu lēmumu pieņemtu noteikti...


Aivars Mauriņš, būvprojektu vadītājs


Labdien! Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.529 "Ēku būvnoteikumi", kas stājās spēkā ar 01.10.2014., būvniecības ieceres dokumenti...


Vai podiņu krāsns plaisu var aiztaisīt ar kamīniem domāto karstumizturīgo hermētiķi?..

Labdien! Podiņu krāsnij ārpusē plaisa, pa kuru istabā nāk dūmi. Plaisa ir ļoti šaura. Vai to var aiztaisīt ar kamīniem domāto karstumizturīgo hermētiķi? Kādu ieteiksiet? Kā to aizpildīt, ja plaisa ir ļoti šaura? Tajā nevar ievietot hermētiķa uzgali. Varbūt ir kaut kas līdzīgs dakteru špricēm?


Vai ir nepieciešamība siltināt skaidbetona māju?..

Labdien! Esmu iegādājies skaidbetona māju. Ārsienas biezums ir 440 mm. Gribēju zināt, vai ir nepieciešamība ēku siltināt? Vai nevar iztikt ar ēkas nokrāsošanu, tādējādi novēršot mitruma uzsūkšanos sienās. Jo kā jau mēs visi zinām, ūdens ir aukstuma tilts. Vienkārši nezinu par skaidbetona siltumkoeficientu. Tāpēc arī tāds jautājums. Pagaidām māja ir krāsota ar kaut kādu krīta kaļķa krāsu. Nezinu tieši kādas krāsas izmantoja pirms 60 gadiem. Paldies par atbildi!


Cik lielas mājiņas celtniecībai nav vajadzīga būvatļauja?..

Labdien! Vēlētos uzzināt, cik lielas mājiņas celtniecībai nav vajadzīga būvatļauja?


Kā iznīdēt ķirmjus?..

Labdien! Man ir klasiska guļbūve, kas celta pirms kara ar skārda jumtu, bet ir nelaime, ka iemetušies ķirmji. Vai ir kas līdzams?


Ar kādu materiālu labāk apšūt karkasa māju?..

Labdien! Ja karkasa māju siltina ar eko vati, ar ko to labāk apšūt gan no iekšpuses, gan ārpuses?


Vai ir kāds saluizturīgs materiāls, ar ko varētu pielīmēt flīzes ārdurvju priekšā?..

Labdien! Manas mājas ārdurvju priekšu rotā pāris pakāpieni, kas aplīmēti ar grīdas flīzēm. Ziemā šīs flīzes, acīmredzot, izkustas, jo zem svara lūzt. Vai ir kāds elastīgāks un saluzturīgs materiāls, ar ko varētu pielīmēt šādas flīzes, lai tās izturētu ziemas aukstumu?


Kā apstrādāt koka karkasa mājas pamatus, lai tos neietekmētu ūdens?..

Labdien! Koka karkasa māja siltināta ar PAROC vati no iekšpuses, apšūta ar ķieģeli un zem mājas pagrabs divu metru augstumā. Pagraba pārsedze - betona bloki. Puse mājas pagrabā - garāža ar lielajiem garāžas vārtiem (ziemā salst), tur arī Fibo bloku skursteņa sākums, grīda - grunts, otrā puse - pagrabs dārzeņiem - grīda-betons-ieeja caur lūku no istabas, caur kuru vasarā pagrabs tiek vēdināts. Starp pagrabiem mūra siena ar nelielu spraugu, kur iet ūdens caurules un vēdinās. Kur iespējams, pamati siltināti ar putuplastu no ārpuses un zemes uzbērumu. Māja atrodas upes krastā-līkumā. Pavasara/rudens plūdos, ceļoties upes līmenim no gruntsūdens applūst pagrabs vismaz 1 m augstumā. Vai ir jēga sūknēt ūdeni no pagraba, jo to nav kur novadīt, ja ūdens ir visapkārt? Kā apstrādāt pamatus, lai tos neietekmētu ūdens? Kādu grīdas segumu izvēlēties istabās, ja pašlaik uz betona ir neēvelēti dēļi, kokskaidu plātnes, zem tiem PAROC vate? Māja pašlaik tiek izmantota kā vasarnīca, bet ir doma par patstāvīgu dzīvi, sienas apšūtas ar reģipsi. Kā pareizi apstrādāt sienas - kādu krāsu izmantot, jo tapetes laikam nav labākais risinājums šādā paaugstināta mitruma mājā?


Ar ko apsmērēt logu montāžas putas no iekšpuses un ārpuses?..

Labdien! Mājai ir ielikti jauni logi. Ar ko apsmērēt montāžas putas no iekšpuses un ārpuses? Koka mājai vietām mainu vecās brusas. Ko iesakāt likt starp jaunajām brusām?


Ar ko vislabāk nosiltināt tikko uzklātu griestu dēļu virsmu?..

Labdien! Ar ko vislabāk nosiltināt tikko uzklātu griestu dēļu virsmu, 50-tajos gados būvētai sakņu glabātavai bēniņos?


Vai un ar kādiem materiāliem varētu aizpildīt spraugu starp vannasistabas sienu un mājas gala sienu?..

Labdien! Jautājums par gaisa spraugu starp vannasistabas sienu un mājas gala sienu. Tātad situācija - vannasistaba un tualete ir tāda kā atsevišķa no ģipša un metāla konstrukcijas veidota kabīne, kas "ielikta" dzīvoklī pie attiecīgajām komunikācijām. Starp to kabīni un ēkas gala sienu ir neliela sprauga, kura nav savienota ar ventilāciju. Jautājums - vai un ar kādiem materiāliem šo spraugu varētu aizpildīt, lai tādā veidā uzlabotu siltumnoturību? Vai arī neko nevajag aiztikt?Regulators aicina laikus izzināt visu par gaidāmo elektroenerģijas tirgus atvēršanu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) novembrī uzsāk tikšanos ciklu ar Latvijas iedzīvotājiem, lai informētu par aktuālajiem jautājumiem, kas saistīti ar gaidāmo elektroenerģijas tirgus atvēršanu.

Kāpēc izvēlēties lineļļu vai lineļļas krāsu?

Kokmateriāls ir dabiskas izcelsmes polimērmateriāla analogs, kura mikrostruktūra ir sarežģīts dažāda diametra kanālu, eju, poru un dobumu caurstrāvots kambija audu masīvs, pa kuriem virzās koka sula, minerālvielas, koka barības vielas (stērķeļvielas, olbaltumvielas u.c.).

Enerģija no saules un apkārtējās vides – Tavs nodrošinājums pret enerģijas sadārdzināšanos

SIA "Solar KEJ" speciālisti palīdzēs izvēlēties katrai konkrētajai situācijai piemērotāko risinājumu, piegādās un uzstādīs iekārtas.

Kā izgatavot putnu barotavu?

Ja ir vēlēšanās savam dārzam vai pagalmam piesaistīt putnus, tad noteikti izlasi šo rakstu, lai uzzinātu, kā ātri un bez liekas piepūles izgatavot dažādas putnu barotavas. Sekojot šai pamācībai, tu iemācīsies barotavu izgatavot no virtuves un sadzīves piederumiem.

Kā uztaisīt franču stila soliņu?

Franču stila mēbelēm raksturīga smalka estētika, kura spēj radīt reizē elegantu un mājīgu noskaņu. Pat iegūstot mūsdienīgākas aprises, tās saglabājušas ne tikai savu funkcionalitāti, bet arī neuzbāzīgu izsmalcinātību. Arī tu vari savā interjerā ienest daļiņu franču šarma, izgatavojot franču stila soliņu, kas vienlīdz labi iederēsies gan iekštelpās, gan ārā.