Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Šajā gadījumā es ieteiktu neekonomēt uz šo nelielo sienas konstrukcijas gabaliņu. Nevajag to pildīt ciet. Ja Jūs...


Guntis Kalsnavs


Labdien! Oglekļa tērauda ('melnā metāla') izstrādājumu pirms jebkura veida krāsošanas ir jāattīra no oksīda slāņa, kas vairāk...


Kaspars Dzeguze


Labdien! Lai novērstu cēloni, Jums vajadzētu izveidot/ atjaunot horizontālo hidroizolāciju, injicējot MAPESTOP vai MAPESTOP...


Ar kādiem materiāliem vislabāk var uzlabot plīts vizuālo izskatu?..

Labdien! Paldies par iepriekšējiem padomiem! Ir plīts ar siltummūri, gribētu uzlabot vizuālo izskatu. Ar ko to labāk izdarīt – ar apmetumu, flīzēm vai ko citu?


Vai un ar kādiem materiāliem varētu aizpildīt spraugu starp vannasistabas sienu un mājas gala sienu?..

Labdien! Jautājums par gaisa spraugu starp vannasistabas sienu un mājas gala sienu. Tātad situācija - vannasistaba un tualete ir tāda kā atsevišķa no ģipša un metāla konstrukcijas veidota kabīne, kas "ielikta" dzīvoklī pie attiecīgajām komunikācijām. Starp to kabīni un ēkas gala sienu ir neliela sprauga, kura nav savienota ar ventilāciju. Jautājums - vai un ar kādiem materiāliem šo spraugu varētu aizpildīt, lai tādā veidā uzlabotu siltumnoturību? Vai arī neko nevajag aiztikt?


Kā atbrīvoties no jau esošā mitruma sienās?..

Labdien! Pirms apmēram 7 gadiem privātmājas centrā izveidojām dušu, izoderējot pieliekamo ar flīzēm. Ir ventilācija, ko ielaidām bijušās krāsns dūmvadā. Tagad no apakšas apkārtējās sienas paliek mitras (sienas ir no ķieģeļiem), un mitrums kāpj arvien augstāk. Ko darīt? Apakšā uz grunts ir putuplasts 100 mm, tad neliela betona kārtiņa un flīzes. Kā atbrīvoties no jau esošā mitruma sienās?


Kāda materiāla jumts būtu piemērotākais "līvānu" tipa mājai?..

Labdien! Vēlos mainīt jumtu "līvānu" tipa mājai. Lūdzu, iesakiet, kāda materiāla jumts būtu piemērotākais? Apdzīvots ir arī otrais stāvs un vasarā jumts ļoti uzkarst.


Kā pareizāk būtu taisīt verandas-balkona jumta-grīdas konstrukciju?..

Labdien! Vēlos divstāvu mājai verandu, tādu, lai otrā stāvā to varētu izmantot kā balkonu. Kā pareizāk būtu taisīt verandas-balkona jumta-grīdas konstrukciju? Doma ir: griestiem koka sijas starp sijām, siltumizolācijai vati, tālāk betonu un flīzes. Kā pareizāk to visu darīt un kur kāda hidroizolācija jālieto?


Cik biezu korķa plātni vajadzētu likt uz privātmājas ārsienām?..

Labdien! Man nav iespēju savu privātmāju siltināt no ārpuses, bet vēlētos to darīt no iekšpuses. Esmu interesējies par korķa plātnēm. Atceros no savas bērnības (50-tie gadi) kad mans tēvs ar veco tēvu siltināja mājas jumta stāva istabas un bija ļoti silti. Cik biezu korķa plātni vajadzētu likt uz ārsienām? Māja celta 70-jos gados un ārsienā ir 25 cm gāzbetons, un ir apmetums no abām pusēm. Tas arī viss. Gāzbetons mūrēts ar gaisa šķirtni.


Kādu materiālu labāk izmantot griestu siltināšanai?..

Labdien! Mūsu īpašumā ir 1937. gadā celta lauku māja. Vēlamies siltināt griestus. Uzkāpjot uz bēniņiem (neapdzīvojami), redzams, ka siltinājums nekāds - uz "melnajiem" griestiem it ka smilšu maisījums. Vietām 5 cm, vietām knapi 1 cm. Bēniņos ir spraugu spraudziņas. Kādu materiālu labāk izmantot siltināšanai? Kopējā platība apmēram 80 m2. Beramo vati vai keramzītu (5-6 mm)? Vai keramzīts varētu būt par smagu? Vēlamies ierobežot grauzēju iemitināšanos tajos.


Kādu apmetumu izmantot vecai guļbūves mājai, lai ziemā būtu silti?..

Labdien! Man ir veca guļbūves māja, kas ir apšūta ar padomju laika fibrolītu, savukārt, tas apmests ar javu. Vai to vajadzētu nomainīt pret mūsdienīgāku materiālu? Kādu jūs ieteiktu, lai ziemā būtu silti istabās? Tā nomainīšana noteikti ir būvnormatīvu lieta?


Kā nosiltināt pagraba griestus?..

Labdien! Kā nosiltināt pagraba griestus, ja pagrabam augštelpā ir galdniecība? Pagrabs ir ierakts zemē, galdniecība jau ir virs zemes. Kas būtu jāsiltina - pagraba griesti vai galdniecības grīda? Abi ir no paneļiem. Ar kādu materiālu man būtu jāsiltina?


Kā pareizi veikt metāla virsmas pirmsapstrādi pirms pulverkrāsošanas?..

Labdien! Mani ļoti intresētu, kā pareizi veikt metāla virsmas pirmsapstrādi pirms pulverkrāsošanas?Slēgs satiksmi Braslas ielā

Sakarā ar seguma atjaunošanas darbiem nākamnedēļ, no 27. līdz 31.oktobrim, tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Braslas ielas posmā no Ieriķu līdz Purvciema ielai, kā arī Vestienas ielas posmā no Purvciema ielas līdz Stopiņu ielai, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Lai traktortehnika būtu droša uz ceļa

Ar 24. jūliju stājas spēkā jauni 2014. gada 8. jūlijā apstiprināti Ministru kabineta noteikumi Nr. 382 "Traktortehnikas un tās piekabju pārbūves noteikumi".

Jaunums! "FORMULA CLEANING" – aizsargājošs mazgāšanas līdzeklis ar unikālu inovācijas formulu

"FORMULA CLEANING" ir lielisks produkts – pamēģinot vienu reizi, noteikti radīsies vēlēšanās turpināt!

Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem ( 5.daļa)

5. Padoms. Nagla kājā - tas ir nepareizi!

Rakstu sērijā "Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem" turpinam ar piekto padomu.

Kā izgatavot elegantu mežģīņu lampu?

Ja nekādi neizdodas atrast lampu, kas ideāli pieskaņotos tavam interjeram, tu pavisam vienkārši vari pagatavot to pats, izvēloties gan vēlamo toni, gan lielumu. Izmantojot balonu un mežģīnes, tu iegūsi krāšņu, romantiskā stilā ieturētu gaismekli savai istabai.