Juris Biršs, inženierzinātņu doktors


Labdien! Augšējā kārta pēc pieciem gadiem vairs nepilda hidroizolācijas funkciju, tāpēc virsējo slāni noteikti vajadzētu...


Aivars Mauriņš, būvprojektu vadītājs


Labdien! Ja jūsu īpašumā esošais žogs izbūvēts pa īpašuma robežu, tad saskaņā ar ugunsdrošības normām drīkst būvēt ne tuvāk...


Kā būtu jāierīko skaņas izolācija?..

Labdien! Dzīvoju padomju laikos būvētā daudzdzīvokļu mājā. Guļamistabā ir ārkārtīgi plāna siena, var dzirdēt katru kaimiņu vārdu. Kā būtu jāierīko skaņas izolācija? Kādi materiāli jāizmanto? Paldies!


Vai pirms ēkas celtniecības, nevajadzētu nomainīt veco ruberoidu uz jaunu?..

Labdien! Mums ir saimniecības ēkas pamati, uz kuriem jau vairāk nekā piecus gadus stāv uzlikts ruberoīds. Izskatās vēl labs, taču, vai pirms ēkas celtniecības, kura paredzēta tuvākajā laikā, nevajadzētu to nomainīt uz jaunu? Un vai pietiek ar vienu kārtu uz pamatiem? Ar cieņu, Rudīte.


Lai špaktelētu pa jaunu, vai krāsa ir jāņem nost un, ja jāņem, tad kā to vieglāk izdarīt?..

Labdien! Lodžijas ķieģeļu sienas un griestu pārsegums nokrāsoti ar emulsijas krāsu. Lai špaktelētu pa jaunu, vai krāsa ir jāņem nost un, ja jāņem, tad kā to vieglāk izdarīt?


Vai jāliek tvaika izolācija, ja izmantošu mitrumizturīgu reģipsi un hidroizolāciju, kā arī likšu flīze un krāsošu ar mitrumizturīgu krāsu?..

Labdien! Būvēju vannasistabu mājas piebūvē no koka brusām, kuru aizpildīju ar Rokwoll vati. Tad plānoju likt reģipsi ar gaisa spraugu ~ 5cm. Vai jāliek tvaika izolācija, ja izmantošu mitrumizturīgu reģipsi un hidroizolāciju, kā arī likšu flīze un krāsošu ar mitrumizturīgu krāsu?


Kā siltināt aukstu istabu?..

Labdien! Istabai ir ķieģeļu siena, kas no ārpuses apmūrēta ar keramzīta blokiem, starpā ir gaisa rūme, kura piepildīta ar smalko keramzītu, no iekšpuses ir apmesta ar javu. Istaba ir neapdzīvota, auksta. Gribam nosiltināt, bet siena bija mitra, tagad izskatās brūngana. Vai pareizi likt difūzijas plēvi, tad akmens vati, celtniecības plēvi, tad atstāt gaisa rūmi un likt mitrumizturīgu reiģipsi?


Vai pirmā spāre jāliek pie pašas gala sienas vai arī jāatstāj atstarpe?..

Labdien! Māja būvēta no gāzbetona ar mansarda stāvu. Vai pirmā spāre jāliek pie pašas gala sienas vai arī jāatstāj atstarpe?


Vai guļbūves pirtī jāliek folija un jātaisa termoss, ja guļbūve pati jau ir kā izolējošs elpojošs materiāls?..

Labdien! Vai guļbūves pirtī jāliek folija un jātaisa termoss, ja guļbūve pati jau ir kā izolējošs elpojošs materiāls?


Kādā minimālajā attālumā no žoga drīkst būvēt privātmāju Rīgā?..

Labdien! Kādā minimālajā attālumā no žoga drīkst būvēt privātmāju Rīgā?


Vai daudzdzīvokļu mājas pagalma teritorijas remonta darbi jāveic namu apsaimniekotājam vai pašvaldībai?..

Labdien! Vai daudzdzīvokļu mājas pagalma teritorijas remonta darbi jāveic namu apsaimniekotājam vai pašvaldībai? Mājas priekšas ceļa segums ir briesmīgā stāvoklī, dziļas, milzīgas bedres un kanalizācijas aka, kas izteikti atrodas uz āru.


Vai pārveidojot garāžu par apdzīvojamu platību, būvdarbus nepieciešams saskaņot Būvvaldē?..

Labdien! Vai pārveidojot garāžu par apdzīvojamu platību, būvdarbus nepieciešams saskaņot Būvvaldē? Garaža pagalmā izvietota kā atsevišķa būve. Paldies!Sāk platformu modernizāciju Mellužos; mainīta vilciena apstāšanās vieta

Latvijas dzelzceļš (LDz) uzsācis būvdarbus Mellužu pieturas punktā, turpinot vērienīgo Jūrmalas līnijas dzelzceļa pasažieru infrastruktūras modernizācijas projektu. Lai nodrošinātu pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu no vilciena būvdarbu laikā, Mellužu pieturā mainīta vilciena apstāšanās vieta un pasažieru iekāpšana - izkāpšana.

"Bft" produktus izvēlas dažādiem projektiem

"Bft" risinājumi Latvijā ir pieejami jau kopš 1993. gada, un pamazām arī mūsu tirgū ienāk jaunie produkti, piemēram, automātika veramām durvīm un autostāvvietu vadības sistēmas.

Patio - vieta atpūtai, komfortam un romantikai

Par patio pieņemts dēvēt mājas iekšpagalmu, uz kuru iziet dzīvojamās telpas. To norobežo mājas sienas, dzīvžogi, aizsegi vai dekoratīvās restes.

Kā no stikla pudeles izgatavot lampiņu?

Vasara ir īstais laiks, lai siltajos vakaros baudītu romantisku atmosfēru sveču gaismā. Tomēr, ja vakara gaitā vēlies ienest jaunas vēsmas, sveču vietā izmanto no pudeles gatavotu lampu. Tā nodrošinās nelielu gaismiņu, turklāt nenodzisīs pie lielākas vēja pūsmas.

Kā pagatavot ērtus un ekonomiskus plauktiņus?

Ritot laikam, mūsu mājokļos pavisam nemanāmi sarodas arvien vairāk lietu un dažādu ikdienā nepieciešamo sīkumu, kam grūti atrast piemērotu vietu. Pavisam vienkārši tu vari izveidot ērtus, pie sienas stiprināmus plauktiņus, kas ne tikai gaumīgi izskatīsies, bet arī neprasīs lielus finansiālos ieguldījumus un aizņems pavisam maz vietas.