abc.lv skaitļos

Lietotāji online27
Aktīvie uzņēmumi25222
Nozares raksti1279
Ekspertu atbildes3041
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
Kādēļ ir jāšķiro atkritumi?
5 soļi, kā sakopt māju pēc ziemas sezonas
Svaigs, tīrs gaiss – bez vēsa gaisa plūsmas | AEROTUBE

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Izstāsti Latvijai

Atbild eksperti

"Eternit" jumts - vai attālums starp spārēm 1-1,20 m nebūs pa lielu?
Labdien!

Guļbūvei vēlos mainīt veco šīferi uz "Eternit", atstājot vecās spāres. Latas plānotas 50x50 mm. Ņemot vērā, ka "Eternit" ir smagāks uz 1 m2 par veco šīferi, vai attālums starp spārēm 1 -1,20 m nebūs pa lielu?

Paldies!
Atbild:
Arvo Biķernieks
Labdien! Precīzus aprēķinus veic konstruktors, kurš aprēķina slodzes, ņemot vērā visus būtiskos parametrus (jumta slīpums, laukums, spāru laidums, valdošie vēji, dimensijas, utt.). Jebkura jumta konstrukcijai Latvijā ir jāiztur slodze ~200-250kg/m2 (konstrukcijai jāiztur gan slapjš sniegs, gan arī skursteņslauķis vai kāds montieris). Šobrīd, būvējot jaunu jumtu, spāres parasti tiek liktas ar soli 60 cm. Ja ir plānots siltināt ar lokšņu materiālu, solis tiek izvēlēts tā, lai izvēlētās loksnes...
Atbild:
Armands Liede, Dipl.Ing. Jumiķa amata meistars, valdes priekšsēdētājs
Labdien! Vecajām ēkām šāds attālums starp spārēm ir normāls, un dažu kilogramu starpība neko neizsaka, jo sniega slodze ir krietni lielāka, kā arī pēdējos gados sniega slodze ir samazinājusies. Es labāk ieteiktu latas 60x40 vai 50 x70, jo šajā gadījumā nav problēma ar spāru noturību, bet ar latu izlieci....

Ēku fasādes, jumti

Kā iestrādāt ekovati, veicot siltināšanu?
Labdien!

Plānoju apšūt karkasa sienu ar rīģipsi, profilus skrūvējot pie distanceriem, lai kopējais siltumizolācijas slānis sanāktu 200 mm. No ārpuses - 25 mm kokšķiedras plāksne, karkass 150 mm, ekovate 200mm, profili, rīģipsis. Ir jautājums - vai ir jāizveido speciāli kabatas ekovatei, lai to sanāktu iepūst vajadzīgajā blīvumā? Jo tagad sanāk, ka viss sienas tilpums ir saplūdis kopā.

Otrs jautājums par mansarda slīpajiem griestiem - vai tur pie spārēm var skrūvēt distancerus, iekārt profilus, tad rīģipsi, un to visu arī aizpildīt ar ekovati? Arī tā pati doma par to tilpuma saplūšanu. Vēl gribētos zināt profilu un rīģipša izturību dēļ vates svara?

Kā būtu pareizāk darīt? Starp spārēm ir 600 mm, spāres 75x150, jumta slīpums 18°.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Intars
Labdien! Šeit ir ļoti daudz jautājumu un ieteikumu. Vieglāk būtu sazvanīties un izrunāt. 29611614...

Siltināšana

Kā siltināt koka karkasa starpsienu?
Labdien!

Vienstāva koka stāvbūvē ir starpsiena, kas atdala apdzīvojamo telpu no telpas, kura netiek apdzīvota, jo tai ir cits īpašnieks. Ēka ir kopīpašums. Šī starpsiena ir nomainīta, jo vecie dēļi bija savu laiku nokalpojuši. Esošā konstrukcija ir koka brusu 70x145 karkass, kurš ir apšūts ar 15mm spundētu priedes saplāksni neapdzīvotās telpas pusē. Solis starp brusām karkasā ir 580mm.

Kā labāk nosiltināt, aizpildīt šo karkasu? Jo no neapdzīvotās telpas nāk aukstums. Starpsienas augstums ir 2700, garums 2600mm. Bija doma karkasu aizpildīt ar kokšķiedras vati "Steico flex" un pēc tam apšūt ar 15mm saplāksni, kuram pa virsu varētu montēt ģipškartona plāksnes. Īsti nav saprašanas, vai šādu "pīrāgu" drīkst veidot un vai būtu jālieto tvaika membrāna. Lūdzu, iesakiet kādu risinājumu!

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Jūsu aprakstītais variants ar "Steico Flex" būtu pareizs. "Steico" paši saka, ka 15mm labas kvalitātes OSB vai saplāksnis kalpo priekš "Steico Flex" kā tvaika barjera. Saplāksnim šuves savā starpā un pa perimetru pieslēgums ir jānolīmē ar speciālu lentu....

Siltināšana

Sadarbības partneri