Kā kopt plastikāta logus?
Apnicis strādāt par kurinātāju? 
Kā iekārtot interjeru atbilstoši zodiaka zīmei?
Dārza darbi, kas jāveic pavasara sākumā

Nedēļas tēma

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Negribi celt, nest un tīrīt? Nāc pie mums! Airwave speciālistiem ir ilgtermiņa pieredze par siltumsūkņu ierīkošanu un apkalpošanu, kā arī informācija par to reālajām ekspluatācijas izmaksām ilgtermiņā.

Aktuālie piedāvājumi

Uzņēmējs runā

Ceļu aprīkojums. SIA "SD-Serviss"

norobezojoso

Norobežojošo barjeru sistēmas paredzētas ceļu satiksmes regulēšanai un drošības veicināšanai, kā arī satiksmes norobežošanai un brīdināšanai ceļa remontdarbu laikā. Norobežojošās barjeras iedalās: ceļa drošības barjerās (transporta barjerās), gājēju drošības barjerās un barjerās ceļu remontdarbiem.

Atbild eksperti

Vai šāda bēniņu grīdas siltināšanas secība ir pareiza?
Labdien!

Sakiet lūdzu, vai būtu pareiza bēniņu grīdas siltināšanas secība: akmens vate 50 mm, tad tvaika izolācijas plēve, tad 200 mm akmens vate. Vai arī var iztikt bez tvaika izolācijas plēves?
Atbild:
nav Armands Loļa, "Kalo Būve", SIA
Labdien!

Nepieciešams vairāk informācijas par esošajiem bēniņiem, bet labāk to lietu uzticēt profesionāļiem, piemēram, SIA KALO BŪVE. Secība: tvaika plēve (obligāta, ja tā ir jauna māja, vai nav kāds cits materiāls, kas veic tvaika barjeras funkcijas), tad siltumizolācijas slānis 250 mm minimums.

Siltināšana

Kā pareizāk aizpildīt karkasu un nosiltināt māju?
Labdien!

Vēlējos noskaidrot, kā pareizāk siltināt māju.

Māja ir celta 80.gadu beigās no koka karkasa, kas ir apšūts ar silikāta ķieģeļiem. Koka karkasā sākotnēji atradās mīksts, apmēram 1 cm biezs kokšķiedras plāksēm līdzīgs materiāls. Patreizējais sienu kārtojums ir silikāta ķieģelis, 3-4 cm liela gaisa sprauga, kam seko dēļu klājums (aptuveni 1cm biezs dēlis) un nepilnu 10 cm biezs karkass, kas patreiz ir tukšs.

Kā pareizāk aizpildīt karkasu un nosiltināt māju, lai tā būtu energoefektīva?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Karkass nav obligāti jāaizpilda. Gaiss ir vislabākais siltinātājs. Protams, ka šī gaisa sprauga nedrīkst ventilēties, jo nav jēgas silto gaisu, kas pa dienu sasilis, izventilēt. Energoefektivitāte saistīta pavisam ar citiem darbiem, ne ar fasādi. Daudzi Latvijā, domājot par energoefektivitāti, uzreiz sāk domāt par fasādes siltināšanu, no kuras arī lielāko naudu var noplēst. Bet ekonomikai jābūt ekonomiskai, vēl nevienai mājai šie pakošanas izdevumi nav atmaksājušies, bet pēc likuma 10 gados ir jāatmaksājas.

Siltināšana

Kā pareizi siltināt gāzbetona māju?
Sveiki!

Man ir 1981. gadā būvēta māja. Būvēta no gāzbetona, apšūta ar silikāta ķieģeļiem. Ziemā silti, kamēr kurinu.

Kā pareizi būtu siltināt šo māju - no ārpuses vai iekšpuses? Sienu biezums - 46 cm.

Ar kādiem materiāliem labāk siltināt?
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Sienas biezums var būt pat 35 cm, nav tādas siltināšanas, siltinot jeb pakojot. Sienas uzņem jeb akumulē siltumu un to lēnām atdod.

Pastāv liels risks arī siltināt no iekšpuses, mākslīgi radot mitrumu telpā. Primārais ir sataisīt apkuri, ventilāciju - gaisa apmaiņai, kā arī logus. Ja sienas ir mūrētas ar cementu, jāatceras, ka cementam ir kapilārais mitrums, bet kaļķim nav.

Jebkurš apdares materiāls ir labs, kas paņem mitrumu un ātri to atdod (ar mitru džemperi nekad nesasildīsies). Alpos vai Norvēģijā ir mājas ar 14cm sienām - tur nav nekāds pakojums, bet ir silti.

Iekšpusē siltinot mēs izmantojam niedres kā armējumu un tīru kaļķa apmetumu, kas pats regulē mitrumu. Nesiltinātas sienas pie -20 °C ziemā ir līdz +12 °C siltas dienā. Nopakotās fasādes visas pārsvarā ir sasalušas. Latvijā sapuvušas silikātķieģeļu fasādes nav sastopamas. Bet nopakotās fasādes var skaitīt tūkstošos, kā arī to remonta jeb uzturēšanas izmaksas, par kurām neviens nerunā.

Siltināšana

Sadarbības partneri