Kāds siltinājums jāliek starp grīdas dēļiem?
Labdien!

Vasaras mājas pamati ir stabiņi, pēc tam ir sijas, uz kurām uzsista OSB plātne 12 mm. Uz plātnes ir uzlikti dēļi 150x50mm (150 vertikāli), virsū ir OSB plātne 25 mm. Gribam nosiltināt grīdu starp dēļiem (150x50), attālums starp dēļiem ir 600 mm. Kāds būtu pareizais pildījums? Augstums starp zemi un sijām ir ~250 mm, sijas 150x100 mm (150vertikāli).
Atbild:
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Zem 25mm OSB plātnes jāliek tvaikizolācija, starp plātnēm un tvaikizolāciju jābūt 10–15mm spraugai. Pirms siltināšanas 12mm OSB plātnē uz katru kvadrātmetru jāizurbj 10-15 caurumi 6–12mm, lai mitrums izplūstu ārā. Ārējo OSB kārtu vajadzētu nosmērēt ar nedzēstiem kaļķiem.

Siltināšana

Ko darīt, lai mājā neiekļūtu mitrums?
Labdien!

Nezinām vairs, ko darīt. Iegādājāmies lauku māju (saimniekojam 10 gadus) apšūtu ar ķieģeļiem (kas bija pirms tam, nezinu), nosiltinājām ar putuplastu, salikām pakešu logus, grīda ir betona un pa virsu linolejs. Logi katru rītu ir slapji, uz grīdas gar sienu peļķes, tapetes 50 cm no grīdas sapelējušas.
Ko darīt? Gar mājas pamatiem ir ierakta gofrēta caurule, bet bez rezultātiem. Ieteikumu ir daudz, bet kurš būtu ar rezultātu? Kurinām krāsni ar malku. Ja ieliktu apkures katlu, baterijas zem logiem līdzētu? Istabā neciešams mitrums.
Atbild:
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Gar mājas pamatiem ieraktā caurule domāta mitruma samazināšanai mājas pamatos, tā nav domāta logu mitruma samazināšanai. Jāaizpilda sprauga starp mājas pamatmateriālu un starp ķieģeli ar ekovati, akmens vati avi rigiperl 035. Neiesaku pakot ar putu materiālu, jo tas palielina ūdens tvaiku necaurlaidību. Pēc tam jāveido ventilējoša sistēma logu rāmjos.

Siltināšana

Vai kamīna kurtuvei nepieciešams armējošs metāla siets?
Labdien!

Sāku apmūrēt kamīna kurtuvi ar krāsns ķieģeļiem gar kurtuves sāniem. Nezinu, ko likt pārsedzes vietā, lai savienotu kurtuves malas virs kamīna. Biju ielicis metāla leņķi, bet tas uzsilstot sāk „staigāt” un rodas plaisas. Ko jūs ieteiktu izmantot, vai var likt dzelzsbetona vai šamota plāksnes, un vai var līmēt ar FK4 elastīgo līmi? Uz ķieģeļiem būs dekoratīvās flīzes. Vai vajag likt armējošu metāla sietu?
Atbild:
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Ja liek metāla leņķi, virs tā jāliek keramiskais leņķis, kas samazina metāla temperatūru. Un metāla pārsedzei jābūt brīvi uzliktai. Dzelzsbetonu labāk nelikt, bet izmantot šamota plāksni uz metāla. Ja šis metāls kustēsies, tas svārstīsies starp ķieģeli un šamata plāksni.
Jebkura līme ilglaicīgi neturēs svārstības. Armējošu metāla sietu var likt, ja nav dzelzs leņķa.

Kamīni

Kā iztīrīt ozolkoka parketu?
Labdien!

Man ir ozolkoka parkets, apstrādāts ar lineļļu. Kaķis sagrēkojās un apčurāja. Tajā vietā palika melns laukums. Kā to dabūt ārā?
Atbild:
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Būvmateriālu veikalā jānopērk koka balinātājs, kas balina koka struktūru un jāmēģina melnā vieta izbalināt. Ja tas neizdodas, no parketa virsas jānoslīpē ļoti plāna skaidas kārtiņa.

Grīdas

Kā likvidēt ieplīsušas ķieģeļu krāsns šuves?
Labdien!

Lauku māja. No otrā stāva uz pirmo stāvu ir kanalizācijas plastmasas caurules, 100 mm. Gribējām iepakot, bet vai žurkas negrauzīs? Varbūt ir kāds šķidrums, vai kas cits, kas žurkas atbaidīs? Žurkas parasti rudeņos parādās.
Ķieģeļu krāsnīm šuves šur tur ieplīsušas, ar ko var likvidēt šīs šuves?
Atbild:
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Žurkas atbaida pulverveida nedzēstais kaļķis, taču var pirkt arī citas speciāli žurkām domātas indes.
Būvniecības veikalā jāiegādājas uguns cements un ar šo pastveida materiālu jāaizsmērē ciet spraugas, tās rūpīgi pieblīvējot.

Krāsnis

Ar ko atšķiras Vincents Polyline Hidrofobs no Hidrofobs H2O?
Labdien!

Ar ko atšķiras Vincents Polyline Hidrofobs no Hidrofobs H2O? Kurš no tiem mazāk veidos fasādes apmetuma (gatavs krāsainais apmetums Ceresit) krāsas izmaiņas pēc apstrādes ar to? Pielietojums šķiet līdzīgs, nosaukumi nedaudz atšķirīgi.
Atbild:
Juris Biršs, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Kā viens, tā otrs nekādas apmetuma krāsu izmaiņas neradīs. Atšķirība ir tāda, ka Hidrofobs ir uz šķīdinātāju bāzes, bet Hidrofobs H20 uz ūdens bāzes. Aukstā laikā labāk lietot Hidrofobu. Hidrofobam H20 ir ilgāka noturība uz fasādes.


Būvķīmija

Vai var veidot pagraba sienas hidroizolāciju no iekšpuses?
Labdien!

Interesē pareizs risinājums pagraba sienas hidroizolācijai 1910.gadā celtai mājai. Pagraba sienas ir no ķieģeļa mūra. No vienas puses sienai pieguļ asfaltēta ietve, no otras puses - grunts, ir plānots arī bruģis. Pareizi būtu atrakt no ārpuses pagraba sienu, uzlikt pumpaino ģeomembrānu un tādejādi vēdināt pamatus, nepieļaujot mitruma nokļūšanu konstrukcijā, bet tas nav iespējams. Šādu risinājumu var izveidot tikai no pagalma puses.
Vai var veidot hidroizolāciju no iekšpuses? Ja var, tad ar kādiem materiāliem un kādā augstumā? Pagrabs ir plānots sauso noliktavu izbūvei iedzīvotāju vajadzībām.
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Risinājumu ēkas vērtikālajai hidroizolācijai Jūs atradīsiet:
http://www.hidroizolacijas.lv/sistemas/vesturisku-eku-hidroizolacija/cementu-saturosas-mura-sanacijas-sistemas
Ja nepieciešama konsultācija, zvaniet pa telefonu 67460990.

Būvmateriāli

Kā izbūvēt pagraba grīdu bez virsējās apdares?
Labdien!

Man interesē izbūvēt grīdu pagrabā 1910.gadā celtai mājai. Pagrabā ir grunts grīda un ķieģeļu sienas. Pagrabs ir sauss, tikai stipra lietus laikā pagrabā ieplūst ūdens, bojātas lietus ūdens kanalizācijas dēļ. Lietus ūdens kanalizācija tiks saremontēta. Grīdas pīrāga izbūvē gribas izvairīties no šķembu slāņa, jo ir ļoti grūti tās savest pagrabstāvā. Vai var būt šāds grīdas pīrāgs - blietēta grunts, plēve, 50mm izlīdzinošais betona slānis, 50mm ekstrudētais putupolistorols, stiegrots betons 100mm? Grīda būs bez apdares ar virsmas cietinātāju.
Atbild:
Kaspars Dzeguze, "Velve M.S. tehnoloģijas", SIA
Labdien!

Sapratu, ka Jums ir problēmas ar virszemes ūdeņiem, jo ēkai nav vertikālās hidroizolācijas ne uz pamatu vertikālās plaknes, ne zem grīdas konstrukcijas. Paskatieties portālu www.hidroizolacijas.lv. Tur atradīsiet risinājumu tieši Jūsu situācijai.
Ja nepieciešama konsultācija, zvaniet pa tālruni 67460990.

Grīdas

Kā nokrāsot griestus un sienas, kas iepriekš krāsotas ar krītu?
Labdien!

Ko man darīt, ja gribu nokrāsot griestus un sienas ar krāsu, bet tie iepriekš krāsoti ar krītu? Vai tie jāapstrādā ar kādu gruntējamo materiālu? Esmu seniore un domāju, ka pati lēnām varētu veikt krāsošanu. Kas man ir jāiegādājas?
Atbild:
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Jānodrošina stalažas, lai varētu tikt pie griestiem. Siena un griesti jāpamazgā ar slapju lupatu, lai saprastu, cik kārtās ir krāsots ar krītu. Ja krīts nāk nost ar gabaliem, tātad viss krāsojums ir jāņem nost. Tad veikalā jānopērk virsmas strukturētājs, piemēram, kāds stīvgrunts vai Vincenta Polyline V.i.p. Co, ar ko jānoklāj siena un griestu virsma, izmantojot pindzeli, maklavicu, rullīti vai smidzinātāju. Pēc tam var klāt krāsu.

Krāsas

Vai starp verandas jumta dēļiem un vati nepieciešams likt plēvi?
Labdien!

Taisu verandai jumtu. No apakšas lieku dēļus, uz tiem plānoju likt akmens vati. Vai starp dēļiem un vati nepieciešams likt kādu plēvi, vai var likt pa taisno uz dēļiem? Ja var likt, tad kādu? Tālāk domāju likt jumta plēvi un virs tās jumta segumu.
Atbild:
Juris Biršs, inženierzinātņu doktors, "Vincents Polyline", SIA
Labdien!

Uz dēļiem var likt vati, taču akmens vate satur putekļus, kas starp dēļu atstarpām var nonākt istabā. Lai tas nenotiktu, uz dēļiem jāuzklāj būvniecības papīrs un jāsavieno savienojuma vietas.
Ja verandā ir paaugstināta temperatūra, caur dēļu grīdu radīsies siltuma zudumi. Lai samazinātu siltuma zudumu, zem dēļiem jāliek tvaikizolācijas plēve.

Būvmateriāli