Kā panākt, lai pagrabs, kas uzbūvēts pirms 15 gadiem, ir sauss?

Gunārs 2016-02-09

  Labdien! Kā panākt, lai pagrabs, kas uzbūvēts pirms 15 gadiem, ir sauss? Pagrabs ir 24m2. Jumta pārseguma 6-metrīgie paneļi nopiķēti no ārpuses, pārbērts ar granti 1,5 m augstumā un 10 cm ar melnzemi, uz kura aug zāle. Uz pagraba griestiem krājas mitrums.

Atbildes:

 • 2016-02-09 14:07
  Juris Biršs
  Juris Biršs
  inženierzinātņu doktors
  Labdien! No augšas visā platībā jāatsedz vaļā pārsegums. Ideāli, ja var atsegt arī no sāna. Jāuzklāj virsū telpiska ģeomembrāna jeb „pumpainā” ar pumpiņām uz leju uz betona paneļa. Tālāk liek atpakaļ grunti un visu pārējo. Vajadzētu arī izvadīt mitrumu pa kādām lūkām. Vertikāli uzliek OSB plāksni, gar kuru pa abām pusēm iet minētā membrāna, un gaiss iziet ārā. Pagrabā jābūt betona grīdai. Tiklīdz būs klons un grunts, mitrums izgarojot sēdīsies uz griestiem.
  Ja ieliks ventilāciju, iekšā nesvīdīs, varēs labāk noregulēt temperatūru. To panāk ar divām caurulēm. Abas vienādā garumā iziet virs zemes (vienādi tornīši), tikai viena ir līdz griestu līmenim, bet otra līdz grīdai. Tā, kas ir līdz grīdai, pakāpeniski ātri samazina un atrod punktu, kad gaiss sāk cirkulēt. Ja zemo caurules galu paceļ līdz griestiem un nedabū nekādu cirkulāciju, tad viens no āra tornīšiem ir jāpagarina.

  Juris Biršs, inženierzinātņu doktors