Aktuāla problēma ziemā – sauss gaiss mājās. Gaisa mitrināšanas paņēmieni

Aktuāla problēma ziemā – sauss gaiss mājās. Gaisa mitrināšanas paņēmieni

Apkures sezonā aktuāla kļūst sausa gaisa problēma. Centrālapkure un arī elektroniskās ierīces padara telpu gaisu pārāk sausu.
Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Draugu apciemojums var izvērsties pagalam nepatīkams, ja, ieejot mājā, uzreiz nākas saraukt degunu. Nepatīkamu aromātu var radīt mājdzīvnieki, mitrums un pelējums, ēdiens un cigarešu dūmi. Šādas smakas ar laiku var iesūkties sienās, mīkstajās mēbeles un aizkaros, tāpēc novērs jebkādu nepatīkamu aromātu rašanās un izplatīšanās cēloņus.
Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Gaisa kondicionieris ir lieliska ierīce, tomēr skatīsimies patiesībai acīs – ne visās mājās pieejama šāda ekstra. Ja karstajā laikā arī iekštelpās jūties kā cepoties uz pannas, iemācies atvēsināt māju bez lieliem tēriņiem un piepūles.
Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

"Beijer Ref" grupa, lielākie klimatisko iekārtu vairumtirgotāji Eiropā, ir izveidojuši unikālu sistēmu – "TripleAqua" klimata sistēmu, kas ļauj jums pastāvīgi sildīt un atdzesēt dažādas telpas, izmantojot līdz 50% mazāk enerģijas.

Ventilācija, kondicionēšana

Ventilācija ir regulējama gaisa apmaiņa telpā ar nolūku radīt vēlamo mikroklimatu, tas ir, izvadīt no telpas piesārņoto gaisu un pievadīt svaigu, apstrādātu gaisu.
"Panasonic AQUAREA" – revolūcija apkures tehnikas tirgū

"Panasonic AQUAREA" – revolūcija apkures tehnikas tirgū

Pareiza apkures sistēmas izvēle ir ļoti svarīga, jo no šīs izvēles ir atkarīgs, kādas summas būs jātērē ērtībām un komfortam Jūsu mājā.
Energoefektivitātē investēt nākamo trīs gadu laikā plāno 70% Latvijas uzņēmumu

Energoefektivitātē investēt nākamo trīs gadu laikā plāno 70% Latvijas uzņēmumu

Domājot par dažādiem ar uzņēmuma darbību saistītiem izmaksu veidiem un to samazināšanas iespējām, 90% Latvijas uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšana ir nozīmīga prioritāte, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmumā "Citrus Solutions".
Ārsti brīdina: Renovācijas procesā īpaša uzmanība ir jāpievērš ventilācijai

Ārsti brīdina: Renovācijas procesā īpaša uzmanība ir jāpievērš ventilācijai

Situācijās, kad tiek renovētas dažādas sabiedriskās ēkas, bieži vien tiek aizmirsts tāds aspekts kā ventilācija, secināts pirmdien notikušajā nozares ekspertu diskusijā "Gaisa tīrība iekštelpās un energoefektivitāte".
Ventilācijas sistēmas

Ventilācijas sistēmas

Par ventilācijas sistēmām stāsta Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs Juris Golunovs.
Dabīgie līdzekļi pelējuma iznīcināšanai

Dabīgie līdzekļi pelējuma iznīcināšanai

Lai gan pelējums ir dabas blakusprodukts, neviens to savās mājās nevēlas. Šoreiz par to, kā atbrīvoties no pelējuma. Taču nevis ar dažādu ķimikāliju palīdzību, bet gan ar dabīgiem produktiem, kas nekaitēs ne jūsu ģimenei, ne mājdzīvniekiem, ne videi.
Kāpēc rodas pelējums mājās?

Kāpēc rodas pelējums mājās?

Šoreiz par to, pie kā noved pārlieku liels mitrums mājās - par pelējumu.
Diskusija par jaunu ventilācijas koncepciju

Diskusija par jaunu ventilācijas koncepciju

Pagājušajā nedēļā portālam abc.lv tika dota unikāla iespēja piedalīties diskusijā par regulējamu, energoefektīvu ventilācijas sistēmu dzīvokļiem. Jautājumos un iespaidos dalījās dažādi nozares speciālisti.
Mitrums mājās? Vēdini telpas pareizi!

Mitrums mājās? Vēdini telpas pareizi!

Telpu vēdināšanas mērķis ir samazināt telpas gaisa mitruma līmeni, samazinot ūdens tvaika daudzumu gaisā.
Kāpēc nepieciešama ventilācija un gaisa attīrīšana?

Kāpēc nepieciešama ventilācija un gaisa attīrīšana?

Gaisam ir noteicoša loma cilvēku, dzīvnieku un augu elpošanā. Gaiss nodrošina organismu ar skābekli, siltumapmaiņu un vielmaiņas produktu izvadīšanu. Lai uzturētu veselīgu un skaistu ķermeni, cilvēka organismam ir nepieciešama enerģija – skābeklis, kas palīdz pārstrādāt ogļhidrātus, taukvielas un proteīnus siltumā, enerģijā un ķermeņa struktūrā.
Ventilatora tīrīšana pirms vasaras sezonas

Ventilatora tīrīšana pirms vasaras sezonas

Karstais laiks liek pagrabos un pieliekamajos meklēt aukstajā sezonā noslēptos ventilatorus, kas kaut nedaudz atvēsina karstajās vasaras dienās. Taču, lai, ventilatoru ieslēdzot, nebūtu jāšķauda tajā uzkrājušos putekļu dēļ, tad, lūk, daži padomi ventilatora tīrīšanai.
Jaunākās tendences gaisa kondicionieru pasaulē

Jaunākās tendences gaisa kondicionieru pasaulē

Tuvojas vasara un jau šajās dienās spīdošā saule un uzsildītās telpas neviļus liek domāt par vasarā iespējamo gaidāmo karstumu un iespējām ar to cīnīties, ja ne visur tad vismaz telpās.
Gaisa kvalitāte dzīvokļos

Gaisa kvalitāte dzīvokļos

Par ēku gaiscaurlaidību sākām runāt jau iepriekšējos numuros. Neapšaubāmi, ēkai ar zemu gaiscaurlaidību energopatēriņš būs mazāks nekā gaiscaurlaidīgai, tomēr ne mazāk svarīgi ir spēt nodrošināt arī optimālus gaisa parametrus telpā. Šajā rakstā tiks parādīti rezultāti par iekšējā gaisa kvalitātes mērījumiem dzīvokļos.
Emburgas filtri

Emburgas filtri

Mūsu uzņēmums SIA "Emburgas Filtri" specializējas gaisa filtru ražošanas jomā. Jau daudzus gadus mēs izgatavojām gaisa filtrus ventilācijas un kondicionēšanas iekārtām, jebkuras klases un tipa. Mūsu izstrādājumi atbilst standartiem - EN779.
Gaisa caurlaidība ēkās

Gaisa caurlaidība ēkās

Siltuma zudumiem ēkā raksturīga: ārējo ēkas būvelementu siltuma pretestība un to gaisa caurlaidība vai nenoturība. Paaugstināta gaisa caurlaidība jeb nehermētiskumi ēkās paaugstina apkures siltuma patēriņu un siltuma izmaksas, palielina CO2 emisiju apjomu.
Gaisa kvalitāte telpā un veselība

Gaisa kvalitāte telpā un veselība

Koncentrēšanās spējas mazināšanās, nogurums, atmiņas pasliktināšanās - tās ir tikai dažas no nepareizi organizētas ventilācijas sekām. Nepareizi ierīkota ventilācija samazina ne tikai darba spējas, bet var radīt nopietnas saslimšanas, kas visbiežāk izpaužas kā sirds un asinsvadu, plaušu un nervu saslimšanas. Gaisa kvalitāte mūsdienās ir komplicēta problēma un pilnībā tās efektivitāti var noteikt tikai speciālisti - arodārsti, ārsti higiēnisti.
Kā uzlabot ventilāciju?
Labdien! Man ir simtgadīga māja, kurai ir krāsns apkure, vāja ventilācija. Kā izlasīju citos komentāros, dūmeņa ejās nedrīkst laist papildus ventilēšanu, bet arī esošā jau kaut kur savienojas ar skursteņa ejām. Dažādos laika apstākļos telpā nāk viegla smaka, dūmi gan nenāk. Kur tad, lai to cauruli...
Atbild:
Vitolds Untāls
Labdien! Dūmenī varētu ievietot nerūsējošā metāla cauruli ar dūmu izplūdi pusmetru augstāk par ventilācijas kanāla galu. Krāsns klonā varat ievietot šamota plāksni 3cm.biezumā.
Vai Jūs varētu pateikt, cik regulāri ir jāveic jumta ventilatoru apkopes darbi, piemēram, tīrīšana?
Labdien! Vai Jūs varētu pateikt, cik regulāri ir jāveic jumta ventilatoru apkopes darbi, piemēram, tīrīšana? Vai šim nolūkam ir jāsauc speciālists vai arī to iespējams paveikt paša spēkiem?
Atbild:
Jānis Bergs
Sveiki! Vizuālā apskate jāveic vismaz reizi gadā. Pēc šīs apskates arī izsecina vai tīrīšana ir nepieciešama, vai nav. Šos darbus jāveic kompānijai, kura ir specializējusies šāda veida darbiem. Pašiem to darīt neiesaku, jo papildus ir jāpārbauda ventilātora stāvoklis, gultņi, elektromotors utt.
Kā var noteikt, vai tas ir pelējums?
Labdien! Ir doma mainīt dzīvokli. Jaunajā dzīvoklī uz sienām bija nelāgi melni pleķi, sienas tajā brīdī bija sausas, kad iegājām, logi stāvēja vaļā. Vai tie pleķi nebija pelējums, kā to noteikt?
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Jā, vairums gadījumos melni pleķi uz dzīvokļu sienām liecina par to, ka drīzumā tur veidosies pelējums. Gadījumā, ja vēlaties iznīcināt pelējumu, nepieciešams vērsties pie kāda būvniecības speciālista vai mēģināt izdarīt to saviem spēkiem.
Vai pastāv kādi ventilācijas risinājumi šādai problēmai?
Labdien! Man ir tāda problēma - esam nopirkuši dzīvokli parastajā PSRS piecstāvenē, pirmajā stāvā, bet mums ir drausmīgas problēmas ar mitru gaisu. Vai pastāv kādi ventilācijas risinājumi šādai problēmai? Mājās mazi bērni, vienam astma, nav iespējams dzīvot.
Atbild:
Abc.lv redakcija
Labdien! Galvenokārt jāiemācās pareizi vēdināt telpas, jo gaisā var uzkrāties noteikts maksimālais ūdens tvaika daudzums, un tas ir atkarīgs no gaisa temperatūras. Ja gaiss ir vēss, tad tas saturēs nelielu ūdens tvaika daudzumu. Siltākā gaisā ūdens tvaika daudzums ir daudz lielāks. Ja rodas bažas ...
Vai ventilācijas lūka būs pareizs risinājums?
Labdien! Cokola stāvā gribu ierīkot vēsāku telpu, kur glabāt dārzeņus. Telpā nav logu, ir tikai durvis uz iekštelpām. Lai nodrošinātu vēsāku šo telpu, plānoju ierīkot ventilācijas lūku uz ārpusi un otru uz iekštelpām. Vai šāds risinājums nodrošinās pietiekošu ventilāciju telpā pret mitrumu un tempe...
Atbild:
Ilze Dimdiņa
Labdien! Rekomendēju ierīkot vēdināšanas atveres tikai uz āru, piemēram, ar šķērsgriezuma kopējo laukumu ne mazāku kā 1/400 no grīdas laukuma (vienas atveres šķērsgriezuma laukums vismaz 0.05 m2), kopā vismaz 2 atveres, vēlams pietiekami tālu viena no otras novietotas vai dažādās ēkas fasādēs. Pie...
Kā atbrīvoties no jau esošā mitruma sienās?
Labdien! Pirms apmēram 7 gadiem privātmājas centrā izveidojām dušu, izoderējot pieliekamo ar flīzēm. Ir ventilācija, ko ielaidām bijušās krāsns dūmvadā. Tagad no apakšas apkārtējās sienas paliek mitras (sienas ir no ķieģeļiem), un mitrums kāpj arvien augstāk. Ko darīt? Apakšā uz grunts ir putuplas...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Katrā gadījumā ir jāmēģina tikt vaļā no mitruma. Un to var izdarīt. Grīdas konstrukcija, kas tika nosaukta, nav pietiekami droša - nav nekādas hidroizolācijas, nekādas drenāžas. Līdz ar to, ja mēs nevaram pārstrādāt grīdu visā pilnībā un atjaunot viņu tādā konstrukcijā kā to vajadzētu, tad...
Kā saprast, kur ir ventilācijas problēma?
Sveiki! PROBLĒMAS APRAKSTS Man ir sekojoša problēma. Dzīvojam rindu mājā, mājai 2 stāvi. Lejot ūdeni vai nolaižot ūdeni tualetē, vienalga, 1. stāvā, virtuvē vai tualetē, vai 2. stāvā tualetē, no tvaika nosūcēja nāk (pūš) iekša nepatīkamu smaku. Smaka līdzīga kā no kanalizācijas. -Vasaras ...
Atbild:
Jānis Bergs
Sveiki! Izskatās, ka, veicot pārbūves darbus, virtuves nosūces izvads ir pievienots kanalizācijas vēdināšanas caurulei un, iespējams, ka kanalizācijas vēdināšanas izvads, kuram būtu visas smakas jāizvada uz jumta, ir bojāts vai ar palielinātu pretestību, kā rezulātā praktiski visa plūsma iet uz v...
Kā novērst mitruma ieplūšanu no pagraba?
Labdien! Man ir piecstāvu mājā dzīvoklis pirmajā stāvā (stūra dzīvoklis). Dzīvoklī ir liels mitrums. Uz grīdām ir skaidu plāksne, virsū paklājs. Pagrabā arī grīdas ir mitras, un tas mitrums nāk uz augšu. Kā to novērst? Ko likt uz grīdas, jo paklāji sāk smirdēt pēc pelējuma?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja konstrukcijā jau ir iekļuvis mitrums, to no telpas puses var atdalīt ar telpisku ģeomembrānu, savukārt vertikālu konstrukciju – atdalām no ārpuses. Horizontālās konstrukcijās, mitrumam iekļūstot telpā, tas iztvaikos starp membrānu un grīdu, tālāk šie tvaiki jānovada ventilācijas sistē...
Kā dzīvoklī cīnīties ar pelējumu uz sienām, ap logu ailēm?
Labdien! Kā dzīvoklī cīnīties ar pelējumu uz sienām, ap logu ailēm? PVC logi. Dzīvoklī plānots remonts. Kā atbrīvoties no pelējuma pirms remonta uzsākšanas un ko darīt, lai tas neparādās atkārtoti? Dzīvoklis 3. stāvā, pelējums uz ārsienām. Mājā netiek nodrošināts pilnvērtīgs siltums, gala sienas na...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Logu ailes jāsiltina. Logi izvēlēti ļoti ekonomiski – ar 2 vai 3 stikliem. Lai nodrošinātos pret telpas iekšējā mitruma kondensēšanos uz logu rūtīm, logos vajadzētu ievietot ventilācijas restītes. Tādējādi nesvīdīs logi, nebūs pelējuma, un gaisa kvalitāte būs labāka.
Kā pareizi ierīkot ventilāciju, lai sasaujā tualetē nebūtu nepatīkamās smakas?
Labdien! Kā pareizi ierīkot ventilāciju, lai sasaujā tualetē nebūtu nepatīkamās smakas?
Atbild:
Ainārs Vizulis
Labdien! Risinājums un ieteikums būs atkarīgs no sausās tualetes atrašanās vietas - piemēram, klajā laukā vai ēkā. Tā kā sausā tualete parasti ir risinājums, kas neparedz izmantot mehāniskas inženiertehniskās sistēmas, varu ieteikt nodrošināt svaiga gaisa pieplūdei vismaz divus pienācīga (vismaz 1...

Rakstos atrasts: 24

Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Draugu apciemojums var izvērsties pagalam nepatīkams, ja, ieejot mājā, uzreiz nākas saraukt degunu. Nepatīkamu aromātu var radīt mājdzīvnieki, mitrums un pelējums, ēdiens un cigarešu dūmi. Šādas smakas ar laiku var iesūkties sienās, mīkstajās mēbeles un aizkaros, tāpēc novērs jebkādu nepatīkamu aromātu rašanās un izplatīšanās cēloņus.

Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Gaisa kondicionieris ir lieliska ierīce, tomēr skatīsimies patiesībai acīs – ne visās mājās pieejama šāda ekstra. Ja karstajā laikā arī iekštelpās jūties kā cepoties uz pannas, iemācies atvēsināt māju bez lieliem tēriņiem un piepūles.

Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

"Beijer Ref" grupa, lielākie klimatisko iekārtu vairumtirgotāji Eiropā, ir izveidojuši unikālu sistēmu – "TripleAqua" klimata sistēmu, kas ļauj jums pastāvīgi sildīt un atdzesēt dažādas telpas, izmantojot līdz 50% mazāk enerģijas.

Jautājumos atrasts: 78

Ko darīt, ja jumta spāres ir slapjas?

Labdien! Iegādājāmies gatavu māju, kas būvēta 2005.gadā. Pamati ir betona, māja būvēta no vieglbetona, tai ir rannila jumts. Mājā nav bēniņu, bet tos vēlamies izbūvēt. Izzāģējām lūkas caurumu un secinājām, ka jumta spāres ir slapjas. Siltinājuma vate, kas mājai nav žēlota, ir mitra. Jumts nekur n...

Ko darīt, ja ventilācijas trubas noraso?

Labdien! Privātmājā ir ierīkota dabīgā ventilācijas sistēma. Problēma ir tajā, ka visas ventilācijas trubas iziet otrā stāva pažobelē, kur temperatūra ir līdzīga kā ārā. Līdz ar to aukstajā laikā ventilācijas trubas ļoti stipri noraso (pat tās, kas atrodas zem siltināšanas vates). Kāds varētu ...

Kā šo problēmu varētu novērst, nejaucot nost skursteni un sildmūri?

Labdien! Vecā, neapkurināmā koka mājā pie jumta nomaiņas tika nojaukts nefunkcionējošs skurstenis, gandrīz līdz bēniņu pārsegumam. Istabā ir saglabājies sildmūris, kas savienots ar šo skursteni. Problēma tāda, ka gan sildmūrim, gan skurstenim apakšējā ķieģeļu daļa (apm. 50cm) pastāvīgi ir mitra. Vis...