Aktuāla problēma ziemā – sauss gaiss mājās. Gaisa mitrināšanas paņēmieni

Aktuāla problēma ziemā – sauss gaiss mājās. Gaisa mitrināšanas paņēmieni

Apkures sezonā aktuāla kļūst sausa gaisa problēma. Centrālapkure un arī elektroniskās ierīces padara telpu gaisu pārāk sausu.
Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Draugu apciemojums var izvērsties pagalam nepatīkams, ja, ieejot mājā, uzreiz nākas saraukt degunu. Nepatīkamu aromātu var radīt mājdzīvnieki, mitrums un pelējums, ēdiens un cigarešu dūmi. Šādas smakas ar laiku var iesūkties sienās, mīkstajās mēbeles un aizkaros, tāpēc novērs jebkādu nepatīkamu aromātu rašanās un izplatīšanās cēloņus.
Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Gaisa kondicionieris ir lieliska ierīce, tomēr skatīsimies patiesībai acīs – ne visās mājās pieejama šāda ekstra. Ja karstajā laikā arī iekštelpās jūties kā cepoties uz pannas, iemācies atvēsināt māju bez lieliem tēriņiem un piepūles.
Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

"Beijer Ref" grupa, lielākie klimatisko iekārtu vairumtirgotāji Eiropā, ir izveidojuši unikālu sistēmu – "TripleAqua" klimata sistēmu, kas ļauj jums pastāvīgi sildīt un atdzesēt dažādas telpas, izmantojot līdz 50% mazāk enerģijas.

Ventilācija, kondicionēšana

Ventilācija ir regulējama gaisa apmaiņa telpā ar nolūku radīt vēlamo mikroklimatu, tas ir, izvadīt no telpas piesārņoto gaisu un pievadīt svaigu, apstrādātu gaisu.
"Panasonic AQUAREA" – revolūcija apkures tehnikas tirgū

"Panasonic AQUAREA" – revolūcija apkures tehnikas tirgū

Pareiza apkures sistēmas izvēle ir ļoti svarīga, jo no šīs izvēles ir atkarīgs, kādas summas būs jātērē ērtībām un komfortam Jūsu mājā.
Energoefektivitātē investēt nākamo trīs gadu laikā plāno 70% Latvijas uzņēmumu

Energoefektivitātē investēt nākamo trīs gadu laikā plāno 70% Latvijas uzņēmumu

Domājot par dažādiem ar uzņēmuma darbību saistītiem izmaksu veidiem un to samazināšanas iespējām, 90% Latvijas uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšana ir nozīmīga prioritāte, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmumā "Citrus Solutions".
Ārsti brīdina: Renovācijas procesā īpaša uzmanība ir jāpievērš ventilācijai

Ārsti brīdina: Renovācijas procesā īpaša uzmanība ir jāpievērš ventilācijai

Situācijās, kad tiek renovētas dažādas sabiedriskās ēkas, bieži vien tiek aizmirsts tāds aspekts kā ventilācija, secināts pirmdien notikušajā nozares ekspertu diskusijā "Gaisa tīrība iekštelpās un energoefektivitāte".
Ventilācijas sistēmas

Ventilācijas sistēmas

Par ventilācijas sistēmām stāsta Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs Juris Golunovs.
Dabīgie līdzekļi pelējuma iznīcināšanai

Dabīgie līdzekļi pelējuma iznīcināšanai

Lai gan pelējums ir dabas blakusprodukts, neviens to savās mājās nevēlas. Šoreiz par to, kā atbrīvoties no pelējuma. Taču nevis ar dažādu ķimikāliju palīdzību, bet gan ar dabīgiem produktiem, kas nekaitēs ne jūsu ģimenei, ne mājdzīvniekiem, ne videi.
Kāpēc rodas pelējums mājās?

Kāpēc rodas pelējums mājās?

Šoreiz par to, pie kā noved pārlieku liels mitrums mājās - par pelējumu.
Diskusija par jaunu ventilācijas koncepciju

Diskusija par jaunu ventilācijas koncepciju

Pagājušajā nedēļā portālam abc.lv tika dota unikāla iespēja piedalīties diskusijā par regulējamu, energoefektīvu ventilācijas sistēmu dzīvokļiem. Jautājumos un iespaidos dalījās dažādi nozares speciālisti.
Mitrums mājās? Vēdini telpas pareizi!

Mitrums mājās? Vēdini telpas pareizi!

Telpu vēdināšanas mērķis ir samazināt telpas gaisa mitruma līmeni, samazinot ūdens tvaika daudzumu gaisā.
Kāpēc nepieciešama ventilācija un gaisa attīrīšana?

Kāpēc nepieciešama ventilācija un gaisa attīrīšana?

Gaisam ir noteicoša loma cilvēku, dzīvnieku un augu elpošanā. Gaiss nodrošina organismu ar skābekli, siltumapmaiņu un vielmaiņas produktu izvadīšanu. Lai uzturētu veselīgu un skaistu ķermeni, cilvēka organismam ir nepieciešama enerģija – skābeklis, kas palīdz pārstrādāt ogļhidrātus, taukvielas un proteīnus siltumā, enerģijā un ķermeņa struktūrā.
Ventilatora tīrīšana pirms vasaras sezonas

Ventilatora tīrīšana pirms vasaras sezonas

Karstais laiks liek pagrabos un pieliekamajos meklēt aukstajā sezonā noslēptos ventilatorus, kas kaut nedaudz atvēsina karstajās vasaras dienās. Taču, lai, ventilatoru ieslēdzot, nebūtu jāšķauda tajā uzkrājušos putekļu dēļ, tad, lūk, daži padomi ventilatora tīrīšanai.
Jaunākās tendences gaisa kondicionieru pasaulē

Jaunākās tendences gaisa kondicionieru pasaulē

Tuvojas vasara un jau šajās dienās spīdošā saule un uzsildītās telpas neviļus liek domāt par vasarā iespējamo gaidāmo karstumu un iespējām ar to cīnīties, ja ne visur tad vismaz telpās.
Gaisa kvalitāte dzīvokļos

Gaisa kvalitāte dzīvokļos

Par ēku gaiscaurlaidību sākām runāt jau iepriekšējos numuros. Neapšaubāmi, ēkai ar zemu gaiscaurlaidību energopatēriņš būs mazāks nekā gaiscaurlaidīgai, tomēr ne mazāk svarīgi ir spēt nodrošināt arī optimālus gaisa parametrus telpā. Šajā rakstā tiks parādīti rezultāti par iekšējā gaisa kvalitātes mērījumiem dzīvokļos.
Emburgas filtri

Emburgas filtri

Mūsu uzņēmums SIA "Emburgas Filtri" specializējas gaisa filtru ražošanas jomā. Jau daudzus gadus mēs izgatavojām gaisa filtrus ventilācijas un kondicionēšanas iekārtām, jebkuras klases un tipa. Mūsu izstrādājumi atbilst standartiem - EN779.
Gaisa caurlaidība ēkās

Gaisa caurlaidība ēkās

Siltuma zudumiem ēkā raksturīga: ārējo ēkas būvelementu siltuma pretestība un to gaisa caurlaidība vai nenoturība. Paaugstināta gaisa caurlaidība jeb nehermētiskumi ēkās paaugstina apkures siltuma patēriņu un siltuma izmaksas, palielina CO2 emisiju apjomu.
Gaisa kvalitāte telpā un veselība

Gaisa kvalitāte telpā un veselība

Koncentrēšanās spējas mazināšanās, nogurums, atmiņas pasliktināšanās - tās ir tikai dažas no nepareizi organizētas ventilācijas sekām. Nepareizi ierīkota ventilācija samazina ne tikai darba spējas, bet var radīt nopietnas saslimšanas, kas visbiežāk izpaužas kā sirds un asinsvadu, plaušu un nervu saslimšanas. Gaisa kvalitāte mūsdienās ir komplicēta problēma un pilnībā tās efektivitāti var noteikt tikai speciālisti - arodārsti, ārsti higiēnisti.
Kāds ventilācijas veids būtu piemērotākais?
Labdien! Dzīvoju daudzdzīvokļu bloku mājā, vienistabas dzīvoklī. Istabā trūkst gaisa, kas īpaši novērojams vasarā. Esmu domājusi par ventilācijas sistēmas izbūvi, taču nevēlos, lai tā aizņemtu daudz vietas un neesmu pārliecināta, kāds ventilācijas veids būtu pats piemērotākais mazai platībai. Ko Jū...
Atbild:
Kaspars Lācis
Labdien! Vienkaršākais variants ir iebūvēt sienā dabīgās pieplūdes ventīli FRESH, kas nodrošima dabīgo gaisa cirkulāciju. Vel papildus, kad ieslēdzat virtuves nosūcēju vai WC ventilatoru, tas pastiprināti veic gaisa apmaiņu telpās. Jārēķinās droši vien robēžās no 50-70 EUR par iekārtu, plus darbs -...
Kā cīnīties ar pelējumu?
Labdien! Dzīvoju 12-stāvu ķieģeļu mājas 10. stāvā pie ārējās sienas. Ziemas mēnešos siena ir mitra un vēsa. Logu ailes un siena pelē. Īpaši sācis pelēt ir pēc jaunu plastikāta logu ielikšanas. Kā cīnīties ar pelējumu? Vai pietiktu tikai ar papildus vēdināšanas sistēmas izveidi un kā to būtu labāk i...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ievietojot plastikāta logus, telpa ir palikusi hermētiskāka, līdz ar to ceļas gaisa mitrums. Lai tiktu galā ar šo mitrumu, ir jāieved papildu vēdināšanas ierīce. To vislabāk var izdarīt profesionāļi, ierīkojot ventilēšanas restītes. Taču ventilācija tiks galā tikai ar pelējumu – tā nedos p...
Ko darīt ar ventilāciju?
Labdien! Dzīvoju pagrabstāvā - ar puslogu uz ielu. Gaiss smacīgs, mitrs, nepatīkams, viss pelē. Ko darīt ar ventilāciju? Vai tas palīdzēs?
Atbild:
Kaspars Zemļickis
Labdien! Palīdzēs. Vismaz no smakām, sastāvējuša gaisa un ari uzlabos situāciju ar mitrumu. Ja ir ļoti mitrs var pažāvēt telpas ar gaisa sausinātaju. Var iegādāties mobilo variantu cenu robežas 180-250 Ls, kas regulāri nodrošinās telpās komforta līmeni. Optimāls variants ir uzstādīt rekuperācijas ...
Kā pareizi nosiltināt māju, kurai atstātas spraugas ventilācijai?
Labdien! Man ir veca koka māja, kas 70.-tajos gados tika apvilkta ar baltu ķieģeli, taču atstātas spraugas ventilācijai, taču māja paliek auksta, kāds būtu risinājums? Paldies!

Labdien! Rudenī mēs taisām visas spraugas ciet – gan augšā, gan apakšā, taču vasarā taisām vaļā un ļaujam vējoties, lai nerodas mitrums. Taču vēl ir iespējams, aiztaisīt visas šīs lūkas ciet, vai nu ar ekovati, vai arī ar rigiperu 035.
Vai agroplēves uzklāšana mājai var radīt mitruma draudus?
Labdien! Nopirkām māju, kurai ap māju nav betona malas, bruģis vai kas cits. Pie pašas mājas aug zāle, gliemji lien pa sienu augšā. Domājam uzklāt agroplēvi ap māju, lai neaug zāle, virsū bērt akmeņus – lai būtu dekoratīvi. Vai šāda veida plēves izmantošana neradīs nekādus mitruma draudus mājai u...

Labdien! Šajā gadījumā nedrīkst pielietot plēves, vienkārši biezā kārtā virsmu noklāt ar oļiem jeb akmeņiem, kā arī var likt betona bruģi.
Kādēļ dzīvoklī pelē sienas, kā to novērst?
Labdien! Dzīvoklī pelē siena, ar ko to visslabāk apstrādāt pirms tapešu līmēšanas? Tapetes pārlīmējam katru otro gadu. Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Labi jau būtu, ja atrisinātu cēloni, kāpēc rodas sēnes. Mēs vienmēr tādas vietas nosmidzinam ar Algicid/Fungicid Plus, kas neitralizē virsmu tā lai nekad vairs sēnes sporai nav no kā dzīvot un vairoties. Tad, protams, ir svarīgs gruntējums, ir liela starpības ar profesionālām dziļum grun...
Kā pareizi ielikt logus jaunceltnē?
Labdien! Šovasar plānoju ielikt logus savā jaunuzceltajā guļbaļķu mājā, tāpēc vēlos zināt kādi priekšdarbi man būtu jāievēro, lai logi nesvīstu un neveidotos pelējums? Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis
Labdien! Lai logi nesvīstu un neveidotos pelējums, jebkurai ēkai nepieciešama ventilācija. Cilvēkam dzīvojot telpās - mazgājoties, gatavojot ēdienu u.tml. patstāvīgi izdalās mitrums, kuru nepieciešams no telpas izvadīt. Modernās logu konstrukcijas ir blīvas un gaisa apmaiņa caur tām nenotiek. Tač...
Kā novērst betona sienas svīšanu starp vati un betonu?
Labdien! Ir ūdens rezervuārs Rīgā ar tilpumu 400 m3, temp. 5 - 10 grādi C. Rezervuāra sienas un pārsegums nosiltināti ar 100 mm biezu akmens vati, apšūti ar "Rannilu" uz "z" profila. Problēma - svīst betona siena starp vati un betonu. Kā novērst šo svīšanu? Paldies!

Labdien! Jāņem vērā to, ka ir ļoti spēcīga temperatūras starpība – ūdens temperatūra ir ļoti zema, taču gaisa temperatūra ir stipri lielāka, tāpēc veidojas kondensāta iespējas. Iesaku uz betona veidot divas kārtas – vienu ar mīksto vati, otru ar cieto. Zem "Ranniles" ir jāveido spēcīga ventilācij...
Kā pareizi izbūvēt pagrabu?
Labdien! Es vēlos būvēt pagrabu. Rakt zemē, aptuveni 2,5 m dziļumā. Vai tas būtu pietiekoši dziļi? Gar malām likšu pamata blokus, virsū paneļus. Man ir daži jautājumi: 1. Kā veidot grīdu? Vispirms ir jāliek grants, smilts vai kas cits? Kādā secībā un cik biezā kārtā? Pēc tam paredzēts betonēt gr...

Labdien! Grīdu var veidot noņemot nost velēnu un tad attiecīgi šajā 2,5 m dziļumā izveidot drenāžu. Savukārt drenāžas caurulēm vajadzētu iet no augstākas vietas uz zemāku vietu un vismaz divās vietās šķērsot pagraba pamatus. Tad tiek veidots 100 mm šķembu slānis, ko rūpīgi noblietē un tas tiek pā...
Vai vannas istabas sienā varu veidot gaisa cirkulācijas atveri?
Labdien! Mēs lauku mājā veicam remontu. Remontējam virtuvi, blakus būs vannas istaba. Sakiet, lūdzu, vai, lai apsildītu vannas istabu, varu sienā veidot gaisa cirkulācijas atveri - vienu augšā, otru lejā, lai būtu gaisa cirkulācija un siltais gaiss no virtuves apsildītu arī vannas istabu? Pald...

Labdien! Šajā gadījumā pastāv trīs iespējas 1. Virtuves kurtuvi apgādāt ar tādu kā gaisa atvadu jeb nelielu ventilatoru, kurš pūš gaisu iekšā vannasistabā. 2. Veidot šo cirkulāciju līdzīgi kā pagraba ventilācijas sistēmu, taču šajā gadījumā ir jāveido spēcīga vilkme, kas savukārt spēcīgi atdz...

Rakstos atrasts: 24

Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Kā atbrīvot māju no nepatīkama aromāta?

Draugu apciemojums var izvērsties pagalam nepatīkams, ja, ieejot mājā, uzreiz nākas saraukt degunu. Nepatīkamu aromātu var radīt mājdzīvnieki, mitrums un pelējums, ēdiens un cigarešu dūmi. Šādas smakas ar laiku var iesūkties sienās, mīkstajās mēbeles un aizkaros, tāpēc novērs jebkādu nepatīkamu aromātu rašanās un izplatīšanās cēloņus.

Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Kā atdzesēt māju bez gaisa kondicioniera?

Gaisa kondicionieris ir lieliska ierīce, tomēr skatīsimies patiesībai acīs – ne visās mājās pieejama šāda ekstra. Ja karstajā laikā arī iekštelpās jūties kā cepoties uz pannas, iemācies atvēsināt māju bez lieliem tēriņiem un piepūles.

Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

Silda, dzesē un uzglabā – vienā piegājienā!

"Beijer Ref" grupa, lielākie klimatisko iekārtu vairumtirgotāji Eiropā, ir izveidojuši unikālu sistēmu – "TripleAqua" klimata sistēmu, kas ļauj jums pastāvīgi sildīt un atdzesēt dažādas telpas, izmantojot līdz 50% mazāk enerģijas.

Jautājumos atrasts: 78

Ko darīt, ja jumta spāres ir slapjas?

Labdien! Iegādājāmies gatavu māju, kas būvēta 2005.gadā. Pamati ir betona, māja būvēta no vieglbetona, tai ir rannila jumts. Mājā nav bēniņu, bet tos vēlamies izbūvēt. Izzāģējām lūkas caurumu un secinājām, ka jumta spāres ir slapjas. Siltinājuma vate, kas mājai nav žēlota, ir mitra. Jumts nekur n...

Ko darīt, ja ventilācijas trubas noraso?

Labdien! Privātmājā ir ierīkota dabīgā ventilācijas sistēma. Problēma ir tajā, ka visas ventilācijas trubas iziet otrā stāva pažobelē, kur temperatūra ir līdzīga kā ārā. Līdz ar to aukstajā laikā ventilācijas trubas ļoti stipri noraso (pat tās, kas atrodas zem siltināšanas vates). Kāds varētu ...

Kā šo problēmu varētu novērst, nejaucot nost skursteni un sildmūri?

Labdien! Vecā, neapkurināmā koka mājā pie jumta nomaiņas tika nojaukts nefunkcionējošs skurstenis, gandrīz līdz bēniņu pārsegumam. Istabā ir saglabājies sildmūris, kas savienots ar šo skursteni. Problēma tāda, ka gan sildmūrim, gan skurstenim apakšējā ķieģeļu daļa (apm. 50cm) pastāvīgi ir mitra. Vis...