Vai hruščovka ir labs mājoklis?

Vai hruščovka ir labs mājoklis?

Pagājušā gadsimta 60.gadi bijušajā Padomju Savienībā, tātad, arī Latvijā sākās ar devīzi: „Katrai ģimenei mazu, bet savu dzīvokli”. Tā kā dzīvokļu masveida būvniecības ēra sākās Hruščova valdīšanas laikā, tauta šos mājokļus nosauca par <i> hruščovkām </i>.
Kādas ir krāsas galvenās sastāvdaļas?

Kādas ir krāsas galvenās sastāvdaļas?

<i>abc.lv</i> lasītājs jautā: "No kā sastāv krāsa? Kādas ir galvenās tehniskās īpašības, kurām būtu jāpievērš uzmanība?"(Gatis G.)
Jārīkojas ātri un agresīvi

Jārīkojas ātri un agresīvi

“Nerealizējot modernizāciju, nevarētu runāt par konkurenci un iespējams jau būtu apstādinājuši ražošanu,” norāda SIA JBS valdes priekšsēdētājs Kārlis Markuss un atzīst, ka, būdami mazs uzņēmums, saviem spēkiem to nebūtu paveikuši. Viņš neslēpj, ka krīzes apstākļos, kredīts projekta realizācijai ir liels slogs un finanšu trūkums aizkavē pielāgošanos ārvalstu tirgus prasībām, tomēr uzņēmums neapstājas, bet plāno uzsākt attīstību inovatīvu produktu virzienā.
Kas ir „melnā” grīda?

Kas ir „melnā” grīda?

Uz jautājumu atbild <i>abc.lv</i> grīdu eksperts <b>Aivars Namatēvs</b> (SIA <i>Grīdasmeistars</i>).
Siltās grīdas izmaksas

Siltās grīdas izmaksas

Cik var izmaksāt siltās grīdas ierīkošana nelielā privātmājā? Atbild sērijveida karkasa ģimenes māju celtniecības uzņēmuma <i>Pērļu nami</i> valdes priekšsēdētājs Artis Ambainis.
Mīkstie segumi: izmaksas

Mīkstie segumi: izmaksas

Dažādiem paklāju veidiem ir atšķirīgas cenu kategorijas, no kurām tiek izdalīti lētāki un dārgāki mīkstie grīdas segumi.
Bīdāmās sistēmas

Bīdāmās sistēmas

Telpas ekonomija, funkcionālā ērtība, individuāla dizaina iespējas bīdāmās sistēmas padarījušas par modes produktu, kas nupat, šķiet, sasniedzis savu apogeju piedāvājuma un izmantošanas daudzveidībā.
Grīdas krāsa interjera noskaņas radīšanai

Grīdas krāsa interjera noskaņas radīšanai

Krāsa, gaisma un telpa lielā mērā ietekmē cits citu. Grīdas, griestu un sienu krāsojums būtiski iespaido optisko uztveri un nosaka telpas radīto iespaidu uz cilvēku. Krāsas tonis var padarīt telpu plašāku, mazāku, platāku, šaurāku, garāku, augstāku, gaišāku vai siltāku. Izvēloties grīdas krāsu, jāņem vērā vēlamais galarezultāts un citu eksistējošo vai ieplānoto krāsu elementu iespaids uz interjeru.
Vienots sporta apbūves kvartāls Ventspilī

Vienots sporta apbūves kvartāls Ventspilī

Pērn Ventspilī ekspluatācijā tika nodots sporta nams „Centrs”, šobrīd noslēguma fāzē atrodas līdzās esošā Ventspils peldbaseina ēkas rekonstrukcija un jaunās akvaparka piebūves celtniecība; līdz ar to Ventas kreisā krasta daļā viena kvartāla robežās – laukumā starp pilsētas 1. ģimnāziju un 6. vidusskolu – ir izveidojusies sporta apbūves zona ar tehnoloģiski un arhitektoniski mūsdienīgām celtnēm.
Apkures katlu lietošanas ērtums

Apkures katlu lietošanas ērtums

Lai izvēlētos lietošanai ērtāku apkures katlu, svarīgi pievērst uzmanību ne tikai tā izmēriem, papildus aprīkojumam un kurināmā uzglabāšanas vietai, bet arī uzzināt, vai darbības laikā tas nerada citas neērtības: trokšņus, smakas, kvēpus, netīrību.
 Kad un kā atjaunot grīdu

Kad un kā atjaunot grīdu

Kad un kā atjaunot koka grīdu? Atbild koka grīdu restaurācijas meistars Ivans Miščeņuks.
Lamināta apakšklāja materiāli

Lamināta apakšklāja materiāli

Zem lamināta var izmantot vairāku veidu apakšklāja materiālus: putu plēvi, korķa starpliku, divslāņu gofra kartonu, <i>Isoplaat</i> plātnes un <i>Parkolag</i>. Galvenais materiāla noteikums, lai tas derētu tieši lamināta grīdas segumam – ne vairāk kā 3 mm biezums.
Biežākās linoleja ieklāšanas kļūdas

Biežākās linoleja ieklāšanas kļūdas

Linoleja ieklāšana ir šķietami vienkāršs darbs, tomēr nezinot šī materiāla īpatnības un neievērojot tehnoloģiju, var pieļaut kļūdas, kuru dēļ nākas ņemt nost segumu un atkal klāt no jauna.
Dabīgi un mākslīgi segumi

Dabīgi un mākslīgi segumi

Katram materiālam, kas tiek izmantoti mīksto grīdas segumu virsējās kārtas izveidei, ir savas priekšrocības un trūkumi. Konkrētā veida izvēle atkarīga no tā, kur tiks izmantots šis segums.
Parketa veidi un izmantošanas iespējas

Parketa veidi un izmantošanas iespējas

Tradīcijām bagāts dabīgais materiāls, kas nereti pretendē uz lietišķās mākslas darba statusu. Elitārā grīdas seguma vēsturisko, funkcionālo un estētisko vērtību apliecina senās pilis un karaļu rezidences - pirms vairākiem gadsimtiem ieklātais parkets kalpo joprojām un ir patiesas apbrīnas vērts.
Kāda ir labākā griestu apdare?

Kāda ir labākā griestu apdare?

Pirms pāris desmitiem gadu tradicionālākais dzīvokļa griestu apdares veids bija balsināšana ar krītu, taču pēdējā laikā parādījušies daudzi citi apdares varianti – no putupolistirola plātņu un tapešu līmēšanas līdz piekaramiem un iestieptiem griestiem.
No guļbūves līdz supermodernām konstrukcijām

No guļbūves līdz supermodernām konstrukcijām

Par sākotnējo koka tehnoloģisko devumu mājokļu jomā nepašaubāmi jāuzskata guļbūve, no kuras, savukārt, attīstījusies mūsdienīgā koka karkasa būve. Koks joprojām ir spēcīgs konkurents būvmateriālu nišā un atsevišķos risinājumos pat neaizstājams. Līdz pat mūsdienām tiek izmantoti jau gadsimtiem adaptētie detaļu izmēri, bet būvniecību atvieglo stiprības un slodžu aprēķina datorizētās programmas, kas veicina daudz racionālāku koksnes izmantošanu un paplašina koka lietojuma spektru.
Māja par 14 000 latu

Māja par 14 000 latu

Dzīvokļu kvadrātmetra izmaksas pēdējos gados rēķinām tūkstoš un vairāk latos. Šķiet nereāli, ka tepat Latvijā, Vidzemes jūrmalā, iespējams tikt pie jaunas mājas par naudas summu, par kuru labākajā gadījumā varētu iegādāties tikai nelielu vienistabas dzīvoklīti.
Pirmā stāva grīdu siltināšana

Pirmā stāva grīdu siltināšana

Daudzās padomju laikā būvētajās mājās pirmās stāva iemītniekiem problēmas sagādā caur grīdu no pagrabtelpām vai arī no grunts plūstošais aukstums un bieži vien arī mitrums. Lai šos trūkumus novērstu, pirmā stāva grīdas ir jāsiltina.
Kā iekārtot guļamo telpu?

Kā iekārtot guļamo telpu?

Cilvēks miegā pavada vidēji trešo daļu savas dzīves. Tas ir pietiekams laiks, lai būtu vērts guļamistabu iekārtot ērtu un mājīgu.
Kā pareizāk rīkoties, ja koka grīda čīkst un kustās?
Labdien! Kā pareizāk rīkoties, ja koka grīda vietām čīkst un kustās? Paldies!
Atbild:
Sandis Simsons
PATA KOKMATERIĀLI veikala vadītājs
Labdien! Visbiežāk iemesls tam, ka koka grīda čīkst un kustās – neatbilstošs latojuma solis. Visticamāk latojuma solis ir izvēlēts par lielu konkrētajam grīdas dēļa biezumam un platumam. Tas arī var būt iemesls tam, kādēļ šie grīdas dēļi kustas, ieliecas. Vispareizākais risinājums ir šo grīdu pā...
Kā labot lielas atstarpes starp koka grīdas dēļiem?
Labdien! Pamanīju, ka starp koka grīdas dēļiem radušās lielas atstarpes. Kā to labot? Paldies!
Atbild:
Sandis Simsons
PATA KOKMATERIĀLI veikala vadītājs
Labdien! Lai atrastu pareizāko un labāko risinājumu koka grīdas dēļu spraugu labošanai, būtu jāsaprot iemesli, kādēļ šīs spraugas ir radušās. Tas palīdzēs izvairīties no situācijas, kad tiek novērstas sekas, nevis cēlonis, un spraugas grīdas dēļos var parādīties atkārtoti. Iemeslu var būt ļoti d...
Kāpēc betona grīda uzreiz pēc ieklāšanas sāka plaisāt?
Labdien! Apmēram 1000 m2 platībā ir ieklāta betona grīda, bet tūlīt pēc tam tā sāka plaisāt! Vēlos noskaidrot, kas nav izdarīts tā, kā vajag? Paldies!
Atbild:
Andis Silinieks
Labdien! No Jūsu sniegtās informācijas var noprast, ka viens no iemesliem ir pārāk strauja betona plātnes žūšana, kas izraisīja plaisu veidošanos.
Kā novērst dzeltenus pleķus uz tikko krāsotas sienas?
Labdien! Noslīpēju un nomazgāju veco kaļķa krāsas sienu, to nošpaktelēju un noklāju ar baltu emulsijas krāsu vairākās kārtās. Tagad vietām parādījušies dzelteni pleķi - tā, iespējams, ir vecā kaļķa krāsa? Kā rīkoties? Gruntēt vai lietot cita veida krāsu? Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Dzeltenos pleķus var izolēt ar STAIN BLOCKER SPRAY 500ml aeresolu, pietiek 3 m2. Pēc tam pa virsu krāso ar vajadzīgo krāsu. Produktu iespējams iegādāties SIA "Velve M.S. Tehnoloģijas" veikalā Rīga, Uriekstes ielā 2a.
Ko darīt pirms mājas krāsošanas?
Labdien! Siltināta māja – nav krāsota. Pēc gada paliek zaļgana. Ko darīt pirms krāsošanas?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tikai krāsošana nepalīdzēs. Zaļganā krāsa, kas paliek uz mājas ir aļģes un pelējums. Jācenšas telpās iekšā neveidot lielu karstumu, ūdens uzkrājumus un ūdens tvaikus. Būvniekiem jārūpējas, lai siltumizolācijas materiāls tiktu apmests ar ūdens un tavaika caurlaidīgām krāsām – ūdens dispers...
Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?
Labdien! Sabiedriskās telpās ieklāju 33. klases laminātu. Izmantojot datorkrēslus uz ritenīšiem, jau sāk redzēt laminātā bojājumus. Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! 33.klases lamināts ir ļoti spēcīgs un kvalitatīvs, kā arī paredzēts lielām slodzēm, taču nekas nav mūžīgs. Sabiedriskajās telpās uz laminātu ir liela noslodze. Ja krēsls ar ritenīšiem visu laiku atrodas vienā vietā, tad jau gada laikā būs manāmas bojājuma pazīmes. Pie galda zem krēsla jāl...
Kā iztīrīt ozolkoka parketu?
Labdien! Man ir ozolkoka parkets, apstrādāts ar lineļļu. Kaķis sagrēkojās un apčurāja. Tajā vietā palika melns laukums. Kā to dabūt ārā?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Būvmateriālu veikalā jānopērk koka balinātājs, kas balina koka struktūru un jāmēģina melnā vieta izbalināt. Ja tas neizdodas, no parketa virsas jānoslīpē ļoti plāna skaidas kārtiņa.
Kā izbūvēt pagraba grīdu bez virsējās apdares?
Labdien! Man interesē izbūvēt grīdu pagrabā 1910.gadā celtai mājai. Pagrabā ir grunts grīda un ķieģeļu sienas. Pagrabs ir sauss, tikai stipra lietus laikā pagrabā ieplūst ūdens, bojātas lietus ūdens kanalizācijas dēļ. Lietus ūdens kanalizācija tiks saremontēta. Grīdas pīrāga izbūvē gribas izvairī...
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Sapratu, ka Jums ir problēmas ar virszemes ūdeņiem, jo ēkai nav vertikālās hidroizolācijas ne uz pamatu vertikālās plaknes, ne zem grīdas konstrukcijas. Paskatieties portālu www.hidroizolacijas.lv. Tur atradīsiet risinājumu tieši Jūsu situācijai. Ja nepieciešama konsultācija, zvaniet pa...
Kā nokrāsot griestus un sienas, kas iepriekš krāsotas ar krītu?
Labdien! Ko man darīt, ja gribu nokrāsot griestus un sienas ar krāsu, bet tie iepriekš krāsoti ar krītu? Vai tie jāapstrādā ar kādu gruntējamo materiālu? Esmu seniore un domāju, ka pati lēnām varētu veikt krāsošanu. Kas man ir jāiegādājas?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Jānodrošina stalažas, lai varētu tikt pie griestiem. Siena un griesti jāpamazgā ar slapju lupatu, lai saprastu, cik kārtās ir krāsots ar krītu. Ja krīts nāk nost ar gabaliem, tātad viss krāsojums ir jāņem nost. Tad veikalā jānopērk virsmas strukturētājs, piemēram, kāds stīvgrunts vai Vin...
Vai uz betona grīdas var likt OSB plāksnes un tām pa virsu grīdu?
Labdien! Pirtī ir ieklāta betona grīda, kas sastāv no grants, plēves, 10 cm putuplasta, stiegrojuma un betona javas. Vēlos likt koka grīdu. Ir doma likt uz betona OSB plāksnes un tad klāt grīdu. Uztrauc tas, vai neradīsies lieks mitrums un OSB ar laiku nesāks pūt, tādējādi bojājot koka grīdas seg...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Jānoņem nost viss līdz betona grīdai. Uz betona grīdas jāklāj telpiskā (pumpainā) ģeomembrāna, piestirprinot to ar mitrumizturīgu līmlentu un dažās vietās pieskrūvējot pie grīdas, lai to nevarētu izkustināt no vietas. No grīdas malām jāatstāj 1cm plats atstatums. Uz šīs pamatnes var ...

Rakstos atrasts: 122

Jautājumos atrasts: 576

Kā novērst dzeltenus pleķus uz tikko krāsotas sienas?

Labdien! Noslīpēju un nomazgāju veco kaļķa krāsas sienu, to nošpaktelēju un noklāju ar baltu emulsijas krāsu vairākās kārtās. Tagad vietām parādījušies dzelteni pleķi - tā, iespējams, ir vecā kaļķa krāsa? Kā rīkoties? Gruntēt vai lietot cita veida krāsu? Paldies!