Kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas, ieklājot laminātu?

Kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas, ieklājot laminātu?

Pastāv divas visbiežāk pieļautās lamināta ieklāšanas kļūdas - nelīdzena melnā grīda un pa istabas perimetru un starp telpām neizveidotā kompensācijas šuve, kas kalpo par pamatu vēlākai grīdas seguma deformācijai, kas kļūst redzama jau pēc diviem mēnešiem. Taču atsevišķos gadījumos situāciju ir iespēja labot.
Parketa klasifikācija

Parketa klasifikācija

Modernās tehnoloģijas dod iespēju izgatavot parketu no visdažādākajiem koksnes veidiem, kuri funkcionāli atšķiras ar elastības un cietības pakāpi, bet vizuāli – ar krāsu un tekstūru. Tradicionāli augstvērtīga parketa izgatavošanai izmanto lapu kokus, kas, salīdzinājumā ar skujkokiem, ir izturīgāki un cietāki, ar daudzveidīgu tekstūru un toņu diapazonu.
Mājas vērts dzīvoklis Vecrīgā

Mājas vērts dzīvoklis Vecrīgā

Tieši tik dārgs, cik jauna 160 m2 liela māja Pierīgā, ir arhitekta Jāņa Alkšņa divstāvu dzīvoklis Vecrīgā. Tas arī celts kā māja, tikai sestajā stāvā, ļoti sarežģītos būvniecības apstākļos, ar grūtībām piebraukt, novietot celtniecības materiālus un būvelementus. Mājoklis ir pārdomāts gan tehniskā, gan ērtību ziņā, izveidots maksimāli funkcionāls un kvalitatīvs.
Gandrīz ideāla apdare

Gandrīz ideāla apdare

Iestieptie plēves griesti ir modernākais griestu apdares risinājums. Tiem ir ideāli gluda virsma, kas tiek iegūta ar speciāla sastāva PVH plēves spraiguma palīdzību. Lai panāktu tādu kvalitāti ar tradicionālo apdares veidu palīdzību, vajadzīgas liels naudas un spēku patēriņš. Jaunajam apdares veidam ir vēl citas būtiskas priekšrocības: mitrumizturība, ugunsdrošība, izturība, ierīkošanas ātrums, ekspluatācijas ērtība un ilgmūžība. Ja vēl ņem vērā, ka plēves griestiem ir liela krāsu un faktūru gam
Ko darīt, ja korķa grīdas segumā izdedzis plankums?

Ko darīt, ja korķa grīdas segumā izdedzis plankums?

Kādu dienu kopā ar draugiem nolēmu uzsmēķēt ūdenspīpi. Parastā smēķēšana mūs neinteresē, tā nav patīkama un turklāt ļoti neveselīga. Mēs lietojam ko citu, mazāk kaitīgu un krietni interesantāku – ūdenspīpi. Draugi to man uzdāvināja dzimšana dienā un mēs šad tad to visi kopā lietojam. Tā teikt – neesam pirmo reizi ar pīpi istabā.
Dabiskais koks interjerā

Dabiskais koks interjerā

Koks kā mājas interjera neatņemama sastāvdaļa pazīstams jau gadu tūkstošos - tas ir vienīgais dabīgais materiāls ar plašu pielietojumu gan telpu apdarē (fiksētajos elementos - sienas un griesti, grīdas, logi un durvis, kamīni, kāpnes utt.), gan telpu iekārtojumā (mēbeles, citi mobili koka interjera elementi utt.).
Grafiskais betons – jaunas idejas videi un interjeram

Grafiskais betons – jaunas idejas videi un interjeram

Lai padarītu ēkas fasādi arhitektoniski interesantāku un vizuāli izteiksmīgāku, dzelzsbetona paneļu ražošanā tiek piedāvāti tā dēvētā „arhitektoniskā betona” elementi – dažādi apmetumi, reljefi, krāsas un tekstūras. Vizuālā noformējuma iespējas ir ļoti plašas, un tās vienlīdz labi izpildāmas gan vienslāņa, gan trīsslāņu sienas paneļiem.
Apdares materiālu tirgotāji maldina sabiedrību. Apzināti vai nē?

Apdares materiālu tirgotāji maldina sabiedrību. Apzināti vai nē?

Uz jautājumu, kas ir lamināta parkets, 51% respondentu atbildēja, ka tas ir īpaši izturīgs parketa veids, 25% uzskata, ka tas ir lamināta paveids, tikai 21% domā, ka tas ir neprofesionāls un maldinošs lamināta nosaukums, bet 3% nepiekrīt nevienam no apgalvojumiem, - informē arhitektūras un tirdzniecības centrs <i>Reaton</i>. Tātad, aptuveni puse aptaujāto lamināta parketu uzskata par īstu parketu.
Svarīgākais par koka dēļu grīdu

Svarīgākais par koka dēļu grīdu

Latvijā dēļus grīdai tradicionāli izgatavo no vietējiem skujkokiem – egles un priedes, kā arī no ozola un oša. Dēļu grīdai labāk izvēlēties dēļus no kokiem, kas auguši vienā mežā.
 Ko darīt ar istabas vidū laminātā izdegušu caurumu?

Ko darīt ar istabas vidū laminātā izdegušu caurumu?

Ja uz grīdas seguma nokrīt cigarete, karsts gludeklis vai oglīte no ūdenspīpes, segumā paliek neizdzēšamas pēdas – melna deguma vieta vai pat caurums. Taču ir iespējami vairāki veidi, kā bojājumu likvidēt. Paskaidro grīdas segumu ieklāšanas speciālists Igors Trofimovs.
Segumi

Segumi

Grīdas segumu virsējo kārtu veido plūksnas (sadzīvē sauc arī par spalvām vai vilniņu). Plūksnu pamattipi: cilpu plūksnas, pārgrieztās un kombinētās plūksnas.
Kas paslēpts zem mīkstā seguma virskārtas?

Kas paslēpts zem mīkstā seguma virskārtas?

Mīksto grīdas segumu veido vairāki slāņi: plūksnas, pirmā pamatne, nostiprinošais slānis, otrā pamatne. Dekorativitāte un pieskares sajūtas (vai segums ir mīksts, samtains, raupjš – un tamlīdzīgi) vairāk atkarīgas no virsējās kārtas, ko veido plūksnas, bet funkcionalitāte, kalpošanas ilgums un lietošanas iespējas atkarīgas arī no tā, kas ir zem seguma virskārtas.
Mīksto segumu izgatavošana

Mīksto segumu izgatavošana

Mīkstā seguma kalpošanas īpatnības un ilgums atkarīgs no materiāla un izgatavošanas tehnoloģijas. Palūkojoties uz mīkstā seguma virsmu, ir gandrīz neiespējami noteikt, ar kādu tehnoloģiju tas ir veidots. To var saprast, tikai pamatīgāk izpētot paklāja otru pusi.
Kā noslēpt paneļu savienojumus griestos

Kā noslēpt paneļu savienojumus griestos

Man piederošam dzīvoklim griestos ir izteikts defekts - redzamas betona paneļu savienojumu vietas, un tas izskatās ļoti neglīti. Kā to varētu novērst, lai griesti neizskatītos kā ar biezām nevienmērīgām svītrām klāti?/Amanda/ Paskaidro remontmeistars Oļegs Bogatijs.
Grīdas segumu ieklāšana

Grīdas segumu ieklāšana

SIA RUPO specializējusies grīdas segumu ieklāšanā. Firma ātri un kvalitatīvi veic sekojošus darbus - ieklāj: 1) "grīdas pīrāgu"; 2) ESTRICH grīdas segumu; 3) betona grīdas segumu. Kas tad ir šis "grīdas pīrāgs", kuru izmanto, lai veidotu siltinātu grīdu uz grunts pamatnes? Kā to veido?
Rūpnieciskās grīdas - veiksmīga izvēle darba telpām

Rūpnieciskās grīdas - veiksmīga izvēle darba telpām

Jaunradītā produkta kvalitāti nosaka daudzi komponenti, tajā skaitā fizikālie un emocionālie aspekti - grūti radīt ko skaistu neglītā vidē. Jaunie laiki atnesuši košus veikalu plauktus, bet kā ar ražošanas procesu - vai tas arī ir mainījies?
Lodžija kā papildu telpa

Lodžija kā papildu telpa

Ir patīkami, pārnākot mājās no darba, atpūsties svaigā gaisā starp zaļiem un ziedošiem augiem. Arī daudzdzīvokļu namu iemītniekiem tas ir iespējams, ja vien dzīvoklim ir arī āra telpa - pietiekami liels balkons vai lodžija, kurā var izveidot atpūtas vietu ar minidārziņu.
Ēkas kā gatavi korpusi

Ēkas kā gatavi korpusi

Mūsdienās arvien populārākas kļūst mājas, kuras ražotāji piedāvā jau ar gatavu korpusu, kuras tikai jāatved un jāsaliek kopā. Visā pasaulē koka paneļu māju celtniecība ir viens no populārākajiem būvniecības veidiem privāto māju sektorā un arī Latvijā, pateicoties koka karkasu māju rūpnieciskajai ražošanai, šis būvniecības veids kļūst arvien populārāks. Būvniecības ātrums un izmaksas, ekoloģiskā vide un mājas labā siltumizolācija ir galvenās šo ēku priekšrocības.
Kā panākt klusumu dzīvoklī?

Kā panākt klusumu dzīvoklī?

Ar ko varētu daudzdzīvokļu mājā apstrādāt iekšējo sienu, lai nedzirdētu kaimiņus, būtu klusāks, citādi ir dzirdams cauri visas mazākās skaņas? Paskaidro <i> Arhitektūras un celtniecības aģentūra </i>.
Saunas – iespējas karsēties arī dzīvokļos

Saunas – iespējas karsēties arī dzīvokļos

Visiem labi zināma pirts profilaktiski ārstnieciskā iedarbība uz cilvēka organismu – par to nešaubījās ne senie latvieši, ne arī pirts izgudrotāji senajā Bizantijā. Kopš tā laika cilvēka dzīvestelpa ir būtiski mainījusies, vairs nav nekādu šķēršļu, lai katrs pirti varētu izbūvēt pat savā dzīvoklī.
Kā pareizāk rīkoties, ja koka grīda čīkst un kustās?
Labdien! Kā pareizāk rīkoties, ja koka grīda vietām čīkst un kustās? Paldies!
Atbild:
Sandis Simsons
PATA KOKMATERIĀLI veikala vadītājs
Labdien! Visbiežāk iemesls tam, ka koka grīda čīkst un kustās – neatbilstošs latojuma solis. Visticamāk latojuma solis ir izvēlēts par lielu konkrētajam grīdas dēļa biezumam un platumam. Tas arī var būt iemesls tam, kādēļ šie grīdas dēļi kustas, ieliecas. Vispareizākais risinājums ir šo grīdu pā...
Kā labot lielas atstarpes starp koka grīdas dēļiem?
Labdien! Pamanīju, ka starp koka grīdas dēļiem radušās lielas atstarpes. Kā to labot? Paldies!
Atbild:
Sandis Simsons
PATA KOKMATERIĀLI veikala vadītājs
Labdien! Lai atrastu pareizāko un labāko risinājumu koka grīdas dēļu spraugu labošanai, būtu jāsaprot iemesli, kādēļ šīs spraugas ir radušās. Tas palīdzēs izvairīties no situācijas, kad tiek novērstas sekas, nevis cēlonis, un spraugas grīdas dēļos var parādīties atkārtoti. Iemeslu var būt ļoti d...
Kāpēc betona grīda uzreiz pēc ieklāšanas sāka plaisāt?
Labdien! Apmēram 1000 m2 platībā ir ieklāta betona grīda, bet tūlīt pēc tam tā sāka plaisāt! Vēlos noskaidrot, kas nav izdarīts tā, kā vajag? Paldies!
Atbild:
Andis Silinieks
Labdien! No Jūsu sniegtās informācijas var noprast, ka viens no iemesliem ir pārāk strauja betona plātnes žūšana, kas izraisīja plaisu veidošanos.
Kā novērst dzeltenus pleķus uz tikko krāsotas sienas?
Labdien! Noslīpēju un nomazgāju veco kaļķa krāsas sienu, to nošpaktelēju un noklāju ar baltu emulsijas krāsu vairākās kārtās. Tagad vietām parādījušies dzelteni pleķi - tā, iespējams, ir vecā kaļķa krāsa? Kā rīkoties? Gruntēt vai lietot cita veida krāsu? Paldies!
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Dzeltenos pleķus var izolēt ar STAIN BLOCKER SPRAY 500ml aeresolu, pietiek 3 m2. Pēc tam pa virsu krāso ar vajadzīgo krāsu. Produktu iespējams iegādāties SIA "Velve M.S. Tehnoloģijas" veikalā Rīga, Uriekstes ielā 2a.
Ko darīt pirms mājas krāsošanas?
Labdien! Siltināta māja – nav krāsota. Pēc gada paliek zaļgana. Ko darīt pirms krāsošanas?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tikai krāsošana nepalīdzēs. Zaļganā krāsa, kas paliek uz mājas ir aļģes un pelējums. Jācenšas telpās iekšā neveidot lielu karstumu, ūdens uzkrājumus un ūdens tvaikus. Būvniekiem jārūpējas, lai siltumizolācijas materiāls tiktu apmests ar ūdens un tavaika caurlaidīgām krāsām – ūdens dispers...
Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?
Labdien! Sabiedriskās telpās ieklāju 33. klases laminātu. Izmantojot datorkrēslus uz ritenīšiem, jau sāk redzēt laminātā bojājumus. Kā pareizi aizsargāt grīdas klājumu?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! 33.klases lamināts ir ļoti spēcīgs un kvalitatīvs, kā arī paredzēts lielām slodzēm, taču nekas nav mūžīgs. Sabiedriskajās telpās uz laminātu ir liela noslodze. Ja krēsls ar ritenīšiem visu laiku atrodas vienā vietā, tad jau gada laikā būs manāmas bojājuma pazīmes. Pie galda zem krēsla jāl...
Kā iztīrīt ozolkoka parketu?
Labdien! Man ir ozolkoka parkets, apstrādāts ar lineļļu. Kaķis sagrēkojās un apčurāja. Tajā vietā palika melns laukums. Kā to dabūt ārā?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Būvmateriālu veikalā jānopērk koka balinātājs, kas balina koka struktūru un jāmēģina melnā vieta izbalināt. Ja tas neizdodas, no parketa virsas jānoslīpē ļoti plāna skaidas kārtiņa.
Kā izbūvēt pagraba grīdu bez virsējās apdares?
Labdien! Man interesē izbūvēt grīdu pagrabā 1910.gadā celtai mājai. Pagrabā ir grunts grīda un ķieģeļu sienas. Pagrabs ir sauss, tikai stipra lietus laikā pagrabā ieplūst ūdens, bojātas lietus ūdens kanalizācijas dēļ. Lietus ūdens kanalizācija tiks saremontēta. Grīdas pīrāga izbūvē gribas izvairī...
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Sapratu, ka Jums ir problēmas ar virszemes ūdeņiem, jo ēkai nav vertikālās hidroizolācijas ne uz pamatu vertikālās plaknes, ne zem grīdas konstrukcijas. Paskatieties portālu www.hidroizolacijas.lv. Tur atradīsiet risinājumu tieši Jūsu situācijai. Ja nepieciešama konsultācija, zvaniet pa...
Kā nokrāsot griestus un sienas, kas iepriekš krāsotas ar krītu?
Labdien! Ko man darīt, ja gribu nokrāsot griestus un sienas ar krāsu, bet tie iepriekš krāsoti ar krītu? Vai tie jāapstrādā ar kādu gruntējamo materiālu? Esmu seniore un domāju, ka pati lēnām varētu veikt krāsošanu. Kas man ir jāiegādājas?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Jānodrošina stalažas, lai varētu tikt pie griestiem. Siena un griesti jāpamazgā ar slapju lupatu, lai saprastu, cik kārtās ir krāsots ar krītu. Ja krīts nāk nost ar gabaliem, tātad viss krāsojums ir jāņem nost. Tad veikalā jānopērk virsmas strukturētājs, piemēram, kāds stīvgrunts vai Vin...
Vai uz betona grīdas var likt OSB plāksnes un tām pa virsu grīdu?
Labdien! Pirtī ir ieklāta betona grīda, kas sastāv no grants, plēves, 10 cm putuplasta, stiegrojuma un betona javas. Vēlos likt koka grīdu. Ir doma likt uz betona OSB plāksnes un tad klāt grīdu. Uztrauc tas, vai neradīsies lieks mitrums un OSB ar laiku nesāks pūt, tādējādi bojājot koka grīdas seg...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Jānoņem nost viss līdz betona grīdai. Uz betona grīdas jāklāj telpiskā (pumpainā) ģeomembrāna, piestirprinot to ar mitrumizturīgu līmlentu un dažās vietās pieskrūvējot pie grīdas, lai to nevarētu izkustināt no vietas. No grīdas malām jāatstāj 1cm plats atstatums. Uz šīs pamatnes var ...

Rakstos atrasts: 122

Jautājumos atrasts: 576

Kā novērst dzeltenus pleķus uz tikko krāsotas sienas?

Labdien! Noslīpēju un nomazgāju veco kaļķa krāsas sienu, to nošpaktelēju un noklāju ar baltu emulsijas krāsu vairākās kārtās. Tagad vietām parādījušies dzelteni pleķi - tā, iespējams, ir vecā kaļķa krāsa? Kā rīkoties? Gruntēt vai lietot cita veida krāsu? Paldies!