Siguldā atjaunota skatu vietas infrastruktūra pie Mednieku namiņa

Siguldā atjaunota skatu vietas infrastruktūra pie Mednieku namiņa

Dabas aizsardzības pārvalde Siguldas novadā atjaunojusi ainavas vērošanas vietas labiekārtojumu vienā no iecienītākajiem pastaigu un velomaršrutiem starp Krimuldas pili un Velnalas klintīm, būvniecības portālu abc.lv informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza.

Akmens izstrādājumi

No akmens tiek izgatavoti dažāda veida izstrādājumi, kuriem ir ļoti plašas izmantošanas iespējas. Akmens īpaši iecienīts būvniecības, interjera un eksterjera jomās, kur šādu izstrādājumu izmantošana iecienīta gan privātajās ģimenes mājās, gan arī sabiedriskas nozīmes ēkās.

Metāla izstrādājumi

Atkarībā no tehniskajiem parametriem, tiek izdalīti lielgabarīta un mazgabarīta metāla izstrādājumi, kuru klāsts ir ļoti plašs, jo pie tiem pieskaitāmas gan dažādas rūpnieciskās metāla konstrukcijas, gan juvelierizstrādājumi. Metāla izstrādājumi tiek izgatavoti no dažāda veida metāliem – melnā metāla, nerūsējošā tērauda, alumīnija, zelta, sudraba u.c.

Guļbūves, koka karkasa mājas

Koka karkasa mājas un guļbūves ir gadsimtiem sens būvniecības veids, kas mūsdienās tiek aprīkots ar moderniem risinājumiem. Koka karkasa māju pamatkonstrukcija ir koka karkass, savukārt guļbūve ir celtne, kuras sienas veido vienā līmenī novietoti apaļkoki, kas savienoti pakšos vai statņos.
Noslēgušies Kalnciema kvartāla sešu ēku ansambļa pēdējās ēkas atjaunošanas darbi

Noslēgušies Kalnciema kvartāla sešu ēku ansambļa pēdējās ēkas atjaunošanas darbi

Veiksmīgi noslēgušies renovācijas darbi Kalnciema ielā 33, nr.2, Rīgā. Ēka bija pēdējā no Kalnciema kvartāla sešu ēku kompleksā ietilpstošajām mājām, kura vairāk nekā 10 gadus gaidīja savu kārtu renovācijas darbiem.
Atjaunotajā Miera dārzā Rīgā pieejami āra trenažieri un plašs skeitparks

Atjaunotajā Miera dārzā Rīgā pieejami āra trenažieri un plašs skeitparks

Rekonstruētajā Miera dārza teritorijā ir atjaunots bērnu rotaļu laukums un no jauna izbūvēts multifunkcionāls laukums, kur varēs nodarboties ar dažādiem sporta veidiem un rīkiem, informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāve Lineta Mikša.
Izsludināts konkurss par VEF Kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju

Izsludināts konkurss par VEF Kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju

Lai īstenotu VEF Kultūras pils rekonstrukciju līdz Latvijas valsts dibināšanas simtgades jubilejai, Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis iepirkumu konkursu par VEF Kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju, aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.
Norakstīts vecais Daugavas loku skatu tornis

Norakstīts vecais Daugavas loku skatu tornis

Daugavpils novada domes sēdē pašvaldības deputāti pieņēmuši lēmumu par vecā Daugavas loku skatu torņa Vasargelišķos norakstīšanu, aģentūra LETA noskaidroja vietējā pašvaldībā.
Lems par vecā Daugavas loku skatu torņa norakstīšanu

Lems par vecā Daugavas loku skatu torņa norakstīšanu

Ceturtdien, 11.jūnijā, Daugavpils novada domes sēdē pašvaldības deputāti lems par Vasarģelišku vecā skatu torņa norakstīšanu, aģentūru LETA informēja Daugavpils novada pašvaldībā.

Kāpnes

Kāpnes ir funkcionāls un konstruktīvs ēkas elements, kas nodrošina vertikālu saikni un cilvēku pārvietošanos. Kāpnes sastāv no vairākiem pakāpieniem, un šim elementam ir ļoti liela nozīmē ēku būvniecības procesā.
Apmeklētājiem atklāti atjaunotie Ziedoņdārzs un Grīziņkalna parks

Apmeklētājiem atklāti atjaunotie Ziedoņdārzs un Grīziņkalna parks

No šodienas apmeklētājiem atklāts Grīziņkalna parks un Ziedoņdārzs, kur iedzīvotājiem pieejamas tādas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas kā bradājamie baseini, suņu pastaigu laukums ar vingrošanas elementiem un āra trenažieru zāle.
Atjaunos gājēju tiltu Valmierā

Atjaunos gājēju tiltu Valmierā

Šovasar Valmierā paredzēta gājēju tilta Bruņinieku ielā 1 atjaunošana. Tilts ir īsākais ceļš, kā Pārgaujas iedzīvotāji kājām var nokļūt uz tirgu, būvniecības portālu abc.lv Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.
Sāk jaunu skatu torņu būvniecību dabas parkā "Daugavas loki"

Sāk jaunu skatu torņu būvniecību dabas parkā "Daugavas loki"

Latgalē dabas parka "Daugavas loki" teritorijā uzsākta jauno skatu torņu būvniecība, viens no tiem atradīsies "Vasargelišķos", un tas būs 20 metru augsts, būvniecības portālu abc.lv informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza.
Mākslas muzeja restaurāciju sola pabeigt oktobrī

Mākslas muzeja restaurāciju sola pabeigt oktobrī

Būvnieki sola šoruden pabeigt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) renovāciju un vēl lielāku darbu izmaksu sadārdzinājumu neprognozē.
Inovācijas ir "Hailo" principa jautājums

Inovācijas ir "Hailo" principa jautājums

"Hailo" nepārtraukti tirgū dod jaunus impulsus ar progresīviem produktu jauninājumiem.
''Baltikums Bank'' veic vērienīgus ieguldījumus ēku rekonstrukcijā Vecrīgā

''Baltikums Bank'' veic vērienīgus ieguldījumus ēku rekonstrukcijā Vecrīgā

Vēsturiskais piecstāvu nams Jēkaba ielā 2 Vecrīgas centrā piedzīvo vērienīgāko un apjomīgāko rekonstrukciju vairāku gadsimtu pastāvēšanas vēsturē. Pēc darbu pabeigšanas namā saimniekos tā jaunie īpašnieki – ''Baltikums Bank''.
Rīgas Biznesa skola aicina balsot par labāko arhitektūras projektu

Rīgas Biznesa skola aicina balsot par labāko arhitektūras projektu

12.aprīlī publiskai balsošanai tika nodotas RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) arhitektūras konkursam iesniegtās idejas. Projektus, kas paredz RBS ēkas Skolas ielā 11 attīstīšanu, iesūtījuši arhitektūras studenti un jaunie arhitekti no 12 pasaules valstīm. Tos visus apskatīt, kā arī nobalsot par savu favorītu iespējams interneta vietnē build.rbs.lv.
Betona bloku izmantošana pagalma labiekārtošanā

Betona bloku izmantošana pagalma labiekārtošanā

Betona blokus var izmantot ne tikai celtniecībā, bet arī ainavas dizainā, veidojot no tiem daudz interesantu konstrukciju. Tās kalpos gan kā dekorācijas, gan kā praktisks pagalma vai dārza papildinājums.
Latvijā top jauni skatu torņi un platformas

Latvijā top jauni skatu torņi un platformas

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Latvijā Dabas aizsardzības pārvalde šogad turpinās dabas infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā. Daudzviet šogad taps jauni skatu torņi un platformas, būvniecības portālu abc.lv informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza.
Kā uzbūvēt namiņu kokā?

Kā uzbūvēt namiņu kokā?

Namiņš kokā varētu kļūt par maģisku patvērumu ikvienam bērnam, kā arī par aizraujošu būvniecības projektu pieaugušajiem. Pirms būvniecības uzsākšanas, visas darbības ir rūpīgi jāizplāno, taču smags darbs noteikti atmaksāsies – cītīgi un kārtīgi uzbūvēts namiņš kalpos ļoti daudzus gadus.
Cik vajadzētu biezus Fibo blokus 2 x 2 m lieliem pamatiem?
Labdien! Tiek atjaunots pagrabs, trepju telpas pamati, kas iet uz virszemi, šobrīd ir monolīta betona pakāpieni un monolītā betona kāpņu vaigi jeb kāpņutelpas pamati apm. 15 cm biezumā. Esmu izracis 60 cm platu un 1,3 m dziļu jaunu joslu ap šo trepju telpas pamatiem, gribu no keramzīta fibo blokiem ...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! To visu var darīt, tikai augšējā daļā, kur uz jaunizmūrētajiem pamatiem no Fibo blokiem balstīsies siena, kāpnes vai kas cits, jāveido monolīta dzelzsbetona josla. Ieteicams – 15cm bieza ar stiegrojumu. Neko platāku par 200 – 250mm likt nav nekādas vajadzības. Būtu jārēķina, lai kāpņu telpā...
Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai iegūtu gludi krāsotas kāpnes?
Labdien! Vēlos atjaunot betona kāpnes trepju telpā. Kāpnes ir bijušas krāsotas ar eļļas krāsu, vietām izdrupušas malas. Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai nobeigumā iegūtu gludi krāsotas kāpnes, ņemot vērā, ka kāpnes visu laiku tiek izmantotas?
Atbild:
Ingus Pumpurs
Labdien! Jūsu gadījumā ieteiktu izmantot ar polimēriem modificētu cementa bāzes ātri cietējošu remonta sastāvu Sakret RS - http://www.sakret.lv/product/rs-atri-cietejoss-betona-izstradajumu-remontsastavs/ Galvenie nosacījumi, kas jāņem vērā! 1. Virsmas sagatavošana - visi vecie slāņi jāatdal...
Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā?
Labdien! Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā? Trepes pirms 10 gadiem krāsotas. Krāsojums daļēji zudis. Ar ko aizpildīt plaisas? Ar ko gruntēt? Ir doma krāsot ar divkomponentu epoksīda krāsu RILAK. Ja tas iepriekš nav darīts, vai amatierim tas ir pa spēkam? Kādi Jūsu ieteikumi?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Sienas nekad nekrāsos ar epoksīda krāsām, tikai kāpnes. Sienām der berzes un ūdens izturīgas krāsas. Kāpnes vispirms ir jāattīra un jāattauko, tad jāveic gruntēšana, lai aizpildītu plaisas, un tad jāklāj virsū epoksīda krāsa. Vincents Polyline Super – polimēra līme –, kā arī parastais cemen...
Vai pirmajā stāvā atstāt betonu, vai izlauzt to?
Labdien! Pirmā stāva hallē, kurā ir kāpnes uz otro stāvu, bija uzburbusi mitra grīda. Veco grīdu izņēmu, palika tikai betons. Veciem saimniekiem tur bija linolejs, zem linoleja osb un betons. Betonu pagaidām atstāju, jo nesaprotu, ko darīt. Flīzes un silto grīdu likt negribas.Labāk laminātu...
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Lai ierobežotu kapilāro mitrumu, šajā gadījumā Jūs varat izmantot MAPEI materiālu: Triblock-P. Tehnisko lapu atradīsiet: http://www.velvemst.lv/uploads/Triblock_P.pdf
Vai varu atjaunot vecās betona trepes?
Labdien! Pie lauku mājas durvīm ir vecas betona kāpnes, kas ir bojātas - malas ir apdrupušas utt. Vai es varu viņas noklāt ar betona kontaktu, uzlikt apkārt veidņus un vienkārši uzliet betonu pa virsu, nejaucot nost vecās trepes?
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Jūs tā varat darīt. Taču pirms lejat jauno betona kārtu nokaliet, kas nāk nost, virsmu noslīpējiet ar dimantu disku un pirms liet betonu virsmu nogruntējiet ar MAPEI PLANICRETE, kā parakstīts tehniskajā lapā. http://www.velvemst.lv/uploads/planicrete.pdf Betons ir jāielej, kamēr gru...
Ar ko apstrādāt betona kāpnes, lai tās ziemā neslīdētu?
Labdien! Vai ir kāds speciāls līdzeklis ar ko var apstrādāt betona kāpnes, lai tās ziemā neslīdētu? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Lai kāpnes neslīdētu, ir pieejami vairāki risinājumu, lai izvēlētos Jums atbilstošāko, apmeklējiet šo mājas lapu: http://www.antislip.lv/lv/antiskid.php Atbildei ir informatīvs statuss!
Kāds metāls būtu vispiemērotākais kāpņu margu izgatavošanai?
Labdien, Vēlējos lūgt Jūsu padomu: 1.Kāds metāls būtu vispiemērotākais kāpņu margu izgatavošanai? 2.Kāds metāla materiāls nedeformētos un būtu piemērots šādam lietošanas veidam? Kāpnes atradīsies iekštelpās un tiks bieži lietotas.
Atbild:
Gatis Upītis
Labdien, *Kāpņu margas var izgatavot no dažādiem metāliem - tērauda, no nerūsējoša tērauda, no alumīnija vai no misiņa - atkarīgs no interjera prasībām. *runājot par materiālu, kurš nedeformēsies - uz šo jautājumu es varu atbildēt tikai redzot margu zīmējumu. Varu vēl piemetināt - margu paro...
Ar ko noklāt priedes grīdas kāpnes, lai tās nebojātos un neslīdētu kājas?
Labdien! Ar ko noklāt priedes grīdas kāpnes, lai tās nebojātos un neslīdētu kājas (jākāpj uz mājas 2.stāvu)? Kur tos var iegādāties un kādas aptuvenas cenas? Paldies par atbildi.
Atbild:
Inese Adamaite
Labdien, Līga! Jūs varat izmantot paklāja celiņu vai speciālos paklāja pakāpienus. Nopirkt var grīdas segumu veikalos (celiņu Jūs varat pasūtīt arī mūsu salonā). Cenas ir dažādas, atkarībā no paklāja šķiedras, paklāja pamatnes, paklāja ražošanas tehnoloģijas.
Vai ir kāds risinājums, kas ļauj uzlīmēt kādu materiālu vai apstrādāt tikai pakāpiena virsmu?
Sveiki! Nezinu, vai jautāju pareizajam ekspertam, bet ceru, ka varēsiet līdzēt - tātad - paredzētas koka kāpnes uz otro stāvu privātmājā, kuru pakāpieni ir izgatavoti no priedes koka (zinu, ka nav tas labākais variants) Meklēju iespējas ar ko pārklāt vai kā apstrādāt šos pakāpienus, lai būtu viegli...
Atbild:
Linda Tomsone
Labdien! Es gan neesmu speciālists par šāda veida materiāliem, bet zinu, ka brīnumlīdzekļi neeksistē. Priedes koksne ir salīdzinoši mīksta un neko citu kā nolakot nebūs iespējams. Un papēži tāpat būs jāatstāj priekšnamā, lai nebojātu pakāpienus:) Varbūt labāk padomāt par nelieliem paklājveidīgiem ...
Vai ir tāds materiāls, ko varētu uzlikt pakāpieniem, lai tie neslīdētu un nebojātos?
Labdien! Mums ir privātmāja, kas celta 70-tajos gados. Tagad, ik pa laikam, šo to nākas atjaunot. Uz otro stāvu ir koka kāpnes, kuras vēlējāmies atjaunot. Vīrs katru pakāpienu apšuva ar jauniem lakotiem koka dēlīšiem. Tagad ir divas problēmas- 1) pakāpieni slīd, 2) katrs asāks piesitiens atstāj...
Atbild:
Andris Spriņģis
Labdien! Jūsu vēlēšanās ir iespējams realizēt, pielietojot amerikaņu koka aizsardzības līdzekli, kas vienlaicīgi padara koka virskārtu cietāku par 40 līdz 60 %, neslīdošu, arī ja pakāpieni ir slapji. Ja ir dziļi bojājumi, tad koka virsma ir jāslīpē un, lai iegūtu spīdumu, arī jāpulē. Tas viss ir ie...

Rakstos atrasts: 145

Kā vislabāk izgaismot dārzu tumšajā gada periodā?

Kā vislabāk izgaismot dārzu tumšajā gada periodā?

Rudens un ziema ir tumšākie gada periodi un šajā laikā visvairāk meklējam veidus, kā atdzīvināt un padarīt gaišāku un mājīgāku savu apkārtējo vidi gan iekštelpās, gan ārā. Viens no veidiem, kā visefektīvāk pārveidot savu piemājas dārzu tad, kad visātrāk iestājas tumsa, ir uzstādīt tam piemērotu apgaismojumu.

Jautājumos atrasts: 10

Cik vajadzētu biezus Fibo blokus 2 x 2 m lieliem pamatiem?

Labdien! Tiek atjaunots pagrabs, trepju telpas pamati, kas iet uz virszemi, šobrīd ir monolīta betona pakāpieni un monolītā betona kāpņu vaigi jeb kāpņutelpas pamati apm. 15 cm biezumā. Esmu izracis 60 cm platu un 1,3 m dziļu jaunu joslu ap šo trepju telpas pamatiem, gribu no keramzīta fibo blokiem ...

Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā?

Labdien! Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā? Trepes pirms 10 gadiem krāsotas. Krāsojums daļēji zudis. Ar ko aizpildīt plaisas? Ar ko gruntēt? Ir doma krāsot ar divkomponentu epoksīda krāsu RILAK. Ja tas iepriekš nav darīts, vai amatierim tas ir pa spēkam? Kādi Jūsu ieteikumi?

Vai pirmajā stāvā atstāt betonu, vai izlauzt to?

Labdien! Pirmā stāva hallē, kurā ir kāpnes uz otro stāvu, bija uzburbusi mitra grīda. Veco grīdu izņēmu, palika tikai betons. Veciem saimniekiem tur bija linolejs, zem linoleja osb un betons. Betonu pagaidām atstāju, jo nesaprotu, ko darīt. Flīzes un silto grīdu likt negribas.Labāk laminātu...