Signalizācija nozīmē evakuācija

Signalizācija nozīmē evakuācija

Ne velti teiciens „Sargā sevi pats, tad arī Dievs tevi sargās” bieži vien ir veiksmes atslēga krīzes situācijās. Arī brīdī, kad atskan signalizācija, ir vērts atcerēties dažus ieteikums, kā rīkoties sev un citiem par labu. Tomēr galvenais noteikums ir viens – signalizācijas atskanēšana ir jāuztver nopietni!
Latvijas Arhitektu savienības bibliotēka

Latvijas Arhitektu savienības bibliotēka

Latvijas Arhitektu savienības bibliotēka ir īsta medusmaize arhitektūras cienītājiem. Šeit kopš 1924.gada ir sakrātas aptuveni 10 000 literatūras vienības – gan grāmatas, gan periodika. Bibliotēkā ir pieejami dažādi ar arhitektūru saistīti literatūras eksemplāri no 19.gs. sākuma līdz pat mūsdienām.
Mārtiņš Vilnītis par savu māju Mārtiņa ielā

Mārtiņš Vilnītis par savu māju Mārtiņa ielā

Dr. Sc. Ing., būvinženieris, RTU Būvniecības fakultātes būvražošanas katedras vadītājs Mārtiņš Vilnītis stāsta par savas līdzšinējās mājas iegādi, atjaunošanu un risinājumiem, kādus izmanto ērtākai un ekonomiskākai dzīvošanai.
Pirms būvē kāpnes, izlasi!

Pirms būvē kāpnes, izlasi!

Ko ņemt vērā pirms būvēt kāpnes? Oļegs Tarasovs SIA "IBR" tehniskais direktors dalās pieredzē un padomos, ar ko sākt un par ko domāt pirms kāpņu būvēšanas.
Kāpnes no baļķiem

Kāpnes no baļķiem

Esam saņēmuši pirmo pieteikumu konkursam "Uztaisīju pats". Gunta iesūtījusi vīra gatavotas kāpnes no baļķiem.
Priedes koka kāpnes

Priedes koka kāpnes

Esam saņēmuši pieteikumu konkursam "Uztaisīju pats", <b>Pjotra Semeko</b> izbūvētās kāpnes.
Modernā dārza mājiņa

Modernā dārza mājiņa

Veidojot šo ēku, arhitektu birojs Andrew Maynard Architects tiecās pēc vasaras un saules. Ēka pabeigta šī gada maijā un atrodas tālajā Austrālijā, precīzāk, tās galvaspilsētā Melburnā.
Mājas modernizācija

Mājas modernizācija

Daudzi, kas iegādājas vai manto vecas ēkas, vēlas tām piešķirt otru dzīvi - taču ne par katru cenu. Kam dot priekšroku, un no kādiem darbiem atteikties?
Oderlogu un durvju restaurācija.

Oderlogu un durvju restaurācija.

<b>Mode nāk un iet, tā ilgi neuzkavējas, bet dzīvē tā pietrūkst stabilitates un tieši tapēc tik vērtīgas mums šķiet dzimtas relikvijas, kuras cenšamies nodot nakamajām paaudzēm.</b>
Vēstule Morbergiem

Vēstule Morbergiem

Labdien, godājamais Kristap un cienījamā Auguste Morbergi(i)!
Bruģa izmantošanas iespējas piemājas teritoriju labiekārtošanā

Bruģa izmantošanas iespējas piemājas teritoriju labiekārtošanā

Bruģis ir gadsimtos pārbaudīts un savu vērtību nezaudējošs zemes seguma materiāls. Mūsdienās bruģa izmantošana kļūst aizvien izplatītāka arī piemājas celiņu un pagalmu labiekārtošanā. To nosaka mūsdienīgās bruģa ražošanas un likšanas tehnoloģijas, kas ļauj to izmantot visdažādākajos veidos, dodot iespēju izveidot stabilu, ilgmūžīgu un pievilcīgu zemes segumu.
Marokāņu stils mājokļa interjerā

Marokāņu stils mājokļa interjerā

Marokas daba sevī slēpj daudz pretrunu - tā ir karstu tuksnešu un krāšņu ciedrkoku mežu zeme, tās kalnu virsotnes klāj mūžīgie sniegi. Savdabīgu „tuksneša un sniega” salikumu var vērot ne tikai dabā, bet arī marokāņu interjerā. Marokāņu stils vienlīdz labi iederēsies greznā savrupmājā un vienkāršā dzīvoklī. Galvenā prasība, veidojot šādu interjeru, ir improvizācija un pārdroša krāsu un materiālu izmantošana.
Stratēģija pilsētai

Stratēģija pilsētai

Autoriem, salīdzinājumā ar virkni citu tirdzniecības centru, ir izdevies piesaistīt nozīmīgu budžetu gan ārējam veidolam, gan iekšējai izbūvei. Un tas ir iepriecinošs panākums. Ja pūlamies ēku piemērot kādam stilam, tad tā apzīmējums ir kičs.
&lt;i&gt;Gada labākā būve Latvijā 2008 &lt;/i&gt; pirmo vietu īpašnieki

<i>Gada labākā būve Latvijā 2008 </i> pirmo vietu īpašnieki

Skates <i>Gada labākā būve Latvijā 2008 </i> sešu nomināciju pirmo vietu īpašnieki:
Moduļu dzīvojamās mājas

Moduļu dzīvojamās mājas

Mazizmēra moduļu ēkas kā celtniecības virziens Latvijā sācies samērā nesen, tomēr šī modernā tehnoloģija pamazām iegūst popularitāti. Māju pamatideja ir maksimāli vienkāršot iespējas tikt pie nelielas, glītas ēkas, pat neuzsākot būvniecību.
No guļbūves līdz supermodernām konstrukcijām

No guļbūves līdz supermodernām konstrukcijām

Par sākotnējo koka tehnoloģisko devumu mājokļu jomā nepašaubāmi jāuzskata guļbūve, no kuras, savukārt, attīstījusies mūsdienīgā koka karkasa būve. Koks joprojām ir spēcīgs konkurents būvmateriālu nišā un atsevišķos risinājumos pat neaizstājams. Līdz pat mūsdienām tiek izmantoti jau gadsimtiem adaptētie detaļu izmēri, bet būvniecību atvieglo stiprības un slodžu aprēķina datorizētās programmas, kas veicina daudz racionālāku koksnes izmantošanu un paplašina koka lietojuma spektru.
34.diena. Terases grīda pēdējā brīdī

34.diena. Terases grīda pēdējā brīdī

Biju piemirsis pastāstīt par terases grīdu. To uzbetonēja pirms divām nedēļām, kad vēl nebija uznācis sals un sniegs. Tā teikt – pēdējā brīdī.
Iebūvējamie skapji

Iebūvējamie skapji

Pēdējos gados mājokļa iekārtošanā plašu popularitāti iemantojuši iebūvējamie skapji. Tie ir ērti, praktiski un viegli pieskaņojami dzīvojamo telpu interjeram, tos var ierīkot brīvajās nišās vai pie jebkuras sienas. Galvenā iebūvējamā skapja priekšrocība ir tā, ka šādu skapi pasūtītājs izplāno pats atbilstoši savām vēlmēm, vajadzībām un telpas īpatnībām.
Savrupmāja paša rokām mūža garumā

Savrupmāja paša rokām mūža garumā

Dažas kseroksa kopijas no vācu žurnāla vēl ne tuvu nav būvprojekts, un to izstrādāja arhitekts Edvīns Vecumnieks. Tomēr individuālam būvētājam Valdim Cielavam pastāvīgi nācās saskarties ar būvmateriālu un kvalificēta darbaspēka trūkumu.
Dabiskais koks interjerā

Dabiskais koks interjerā

Koks kā mājas interjera neatņemama sastāvdaļa pazīstams jau gadu tūkstošos - tas ir vienīgais dabīgais materiāls ar plašu pielietojumu gan telpu apdarē (fiksētajos elementos - sienas un griesti, grīdas, logi un durvis, kamīni, kāpnes utt.), gan telpu iekārtojumā (mēbeles, citi mobili koka interjera elementi utt.).
Cik vajadzētu biezus Fibo blokus 2 x 2 m lieliem pamatiem?
Labdien! Tiek atjaunots pagrabs, trepju telpas pamati, kas iet uz virszemi, šobrīd ir monolīta betona pakāpieni un monolītā betona kāpņu vaigi jeb kāpņutelpas pamati apm. 15 cm biezumā. Esmu izracis 60 cm platu un 1,3 m dziļu jaunu joslu ap šo trepju telpas pamatiem, gribu no keramzīta fibo blokiem ...
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! To visu var darīt, tikai augšējā daļā, kur uz jaunizmūrētajiem pamatiem no Fibo blokiem balstīsies siena, kāpnes vai kas cits, jāveido monolīta dzelzsbetona josla. Ieteicams – 15cm bieza ar stiegrojumu. Neko platāku par 200 – 250mm likt nav nekādas vajadzības. Būtu jārēķina, lai kāpņu telpā...
Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai iegūtu gludi krāsotas kāpnes?
Labdien! Vēlos atjaunot betona kāpnes trepju telpā. Kāpnes ir bijušas krāsotas ar eļļas krāsu, vietām izdrupušas malas. Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai nobeigumā iegūtu gludi krāsotas kāpnes, ņemot vērā, ka kāpnes visu laiku tiek izmantotas?
Atbild:
Ingus Pumpurs
Labdien! Jūsu gadījumā ieteiktu izmantot ar polimēriem modificētu cementa bāzes ātri cietējošu remonta sastāvu Sakret RS - http://www.sakret.lv/product/rs-atri-cietejoss-betona-izstradajumu-remontsastavs/ Galvenie nosacījumi, kas jāņem vērā! 1. Virsmas sagatavošana - visi vecie slāņi jāatdal...
Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā?
Labdien! Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā? Trepes pirms 10 gadiem krāsotas. Krāsojums daļēji zudis. Ar ko aizpildīt plaisas? Ar ko gruntēt? Ir doma krāsot ar divkomponentu epoksīda krāsu RILAK. Ja tas iepriekš nav darīts, vai amatierim tas ir pa spēkam? Kādi Jūsu ieteikumi?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Sienas nekad nekrāsos ar epoksīda krāsām, tikai kāpnes. Sienām der berzes un ūdens izturīgas krāsas. Kāpnes vispirms ir jāattīra un jāattauko, tad jāveic gruntēšana, lai aizpildītu plaisas, un tad jāklāj virsū epoksīda krāsa. Vincents Polyline Super – polimēra līme –, kā arī parastais cemen...
Vai pirmajā stāvā atstāt betonu, vai izlauzt to?
Labdien! Pirmā stāva hallē, kurā ir kāpnes uz otro stāvu, bija uzburbusi mitra grīda. Veco grīdu izņēmu, palika tikai betons. Veciem saimniekiem tur bija linolejs, zem linoleja osb un betons. Betonu pagaidām atstāju, jo nesaprotu, ko darīt. Flīzes un silto grīdu likt negribas.Labāk laminātu...
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Lai ierobežotu kapilāro mitrumu, šajā gadījumā Jūs varat izmantot MAPEI materiālu: Triblock-P. Tehnisko lapu atradīsiet: http://www.velvemst.lv/uploads/Triblock_P.pdf
Vai varu atjaunot vecās betona trepes?
Labdien! Pie lauku mājas durvīm ir vecas betona kāpnes, kas ir bojātas - malas ir apdrupušas utt. Vai es varu viņas noklāt ar betona kontaktu, uzlikt apkārt veidņus un vienkārši uzliet betonu pa virsu, nejaucot nost vecās trepes?
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien! Jūs tā varat darīt. Taču pirms lejat jauno betona kārtu nokaliet, kas nāk nost, virsmu noslīpējiet ar dimantu disku un pirms liet betonu virsmu nogruntējiet ar MAPEI PLANICRETE, kā parakstīts tehniskajā lapā. http://www.velvemst.lv/uploads/planicrete.pdf Betons ir jāielej, kamēr gru...
Ar ko apstrādāt betona kāpnes, lai tās ziemā neslīdētu?
Labdien! Vai ir kāds speciāls līdzeklis ar ko var apstrādāt betona kāpnes, lai tās ziemā neslīdētu? Paldies!
Atbild:
abc.lv Redakcija
Labdien! Lai kāpnes neslīdētu, ir pieejami vairāki risinājumu, lai izvēlētos Jums atbilstošāko, apmeklējiet šo mājas lapu: http://www.antislip.lv/lv/antiskid.php Atbildei ir informatīvs statuss!
Kāds metāls būtu vispiemērotākais kāpņu margu izgatavošanai?
Labdien, Vēlējos lūgt Jūsu padomu: 1.Kāds metāls būtu vispiemērotākais kāpņu margu izgatavošanai? 2.Kāds metāla materiāls nedeformētos un būtu piemērots šādam lietošanas veidam? Kāpnes atradīsies iekštelpās un tiks bieži lietotas.
Atbild:
Gatis Upītis
Labdien, *Kāpņu margas var izgatavot no dažādiem metāliem - tērauda, no nerūsējoša tērauda, no alumīnija vai no misiņa - atkarīgs no interjera prasībām. *runājot par materiālu, kurš nedeformēsies - uz šo jautājumu es varu atbildēt tikai redzot margu zīmējumu. Varu vēl piemetināt - margu paro...
Ar ko noklāt priedes grīdas kāpnes, lai tās nebojātos un neslīdētu kājas?
Labdien! Ar ko noklāt priedes grīdas kāpnes, lai tās nebojātos un neslīdētu kājas (jākāpj uz mājas 2.stāvu)? Kur tos var iegādāties un kādas aptuvenas cenas? Paldies par atbildi.
Atbild:
Inese Adamaite
Labdien, Līga! Jūs varat izmantot paklāja celiņu vai speciālos paklāja pakāpienus. Nopirkt var grīdas segumu veikalos (celiņu Jūs varat pasūtīt arī mūsu salonā). Cenas ir dažādas, atkarībā no paklāja šķiedras, paklāja pamatnes, paklāja ražošanas tehnoloģijas.
Vai ir kāds risinājums, kas ļauj uzlīmēt kādu materiālu vai apstrādāt tikai pakāpiena virsmu?
Sveiki! Nezinu, vai jautāju pareizajam ekspertam, bet ceru, ka varēsiet līdzēt - tātad - paredzētas koka kāpnes uz otro stāvu privātmājā, kuru pakāpieni ir izgatavoti no priedes koka (zinu, ka nav tas labākais variants) Meklēju iespējas ar ko pārklāt vai kā apstrādāt šos pakāpienus, lai būtu viegli...
Atbild:
Linda Tomsone
Labdien! Es gan neesmu speciālists par šāda veida materiāliem, bet zinu, ka brīnumlīdzekļi neeksistē. Priedes koksne ir salīdzinoši mīksta un neko citu kā nolakot nebūs iespējams. Un papēži tāpat būs jāatstāj priekšnamā, lai nebojātu pakāpienus:) Varbūt labāk padomāt par nelieliem paklājveidīgiem ...
Vai ir tāds materiāls, ko varētu uzlikt pakāpieniem, lai tie neslīdētu un nebojātos?
Labdien! Mums ir privātmāja, kas celta 70-tajos gados. Tagad, ik pa laikam, šo to nākas atjaunot. Uz otro stāvu ir koka kāpnes, kuras vēlējāmies atjaunot. Vīrs katru pakāpienu apšuva ar jauniem lakotiem koka dēlīšiem. Tagad ir divas problēmas- 1) pakāpieni slīd, 2) katrs asāks piesitiens atstāj...
Atbild:
Andris Spriņģis
Labdien! Jūsu vēlēšanās ir iespējams realizēt, pielietojot amerikaņu koka aizsardzības līdzekli, kas vienlaicīgi padara koka virskārtu cietāku par 40 līdz 60 %, neslīdošu, arī ja pakāpieni ir slapji. Ja ir dziļi bojājumi, tad koka virsma ir jāslīpē un, lai iegūtu spīdumu, arī jāpulē. Tas viss ir ie...

Rakstos atrasts: 145

Kā vislabāk izgaismot dārzu tumšajā gada periodā?

Kā vislabāk izgaismot dārzu tumšajā gada periodā?

Rudens un ziema ir tumšākie gada periodi un šajā laikā visvairāk meklējam veidus, kā atdzīvināt un padarīt gaišāku un mājīgāku savu apkārtējo vidi gan iekštelpās, gan ārā. Viens no veidiem, kā visefektīvāk pārveidot savu piemājas dārzu tad, kad visātrāk iestājas tumsa, ir uzstādīt tam piemērotu apgaismojumu.

Jautājumos atrasts: 10

Cik vajadzētu biezus Fibo blokus 2 x 2 m lieliem pamatiem?

Labdien! Tiek atjaunots pagrabs, trepju telpas pamati, kas iet uz virszemi, šobrīd ir monolīta betona pakāpieni un monolītā betona kāpņu vaigi jeb kāpņutelpas pamati apm. 15 cm biezumā. Esmu izracis 60 cm platu un 1,3 m dziļu jaunu joslu ap šo trepju telpas pamatiem, gribu no keramzīta fibo blokiem ...

Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā?

Labdien! Ar ko vislabāk krāsot trepju telpu daudzdzīvokļu mājā? Trepes pirms 10 gadiem krāsotas. Krāsojums daļēji zudis. Ar ko aizpildīt plaisas? Ar ko gruntēt? Ir doma krāsot ar divkomponentu epoksīda krāsu RILAK. Ja tas iepriekš nav darīts, vai amatierim tas ir pa spēkam? Kādi Jūsu ieteikumi?

Vai pirmajā stāvā atstāt betonu, vai izlauzt to?

Labdien! Pirmā stāva hallē, kurā ir kāpnes uz otro stāvu, bija uzburbusi mitra grīda. Veco grīdu izņēmu, palika tikai betons. Veciem saimniekiem tur bija linolejs, zem linoleja osb un betons. Betonu pagaidām atstāju, jo nesaprotu, ko darīt. Flīzes un silto grīdu likt negribas.Labāk laminātu...