Konkursa "Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006-2007" otrajai kārtai izvirzīti 20 darbi

Rīga, 17.marts, LETA. Konkursa ''Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006-2007'' žūrija otrajai kārtai izvirzījusi 20 labākos darbus no 34 pieteiktajiem, aģentūru LETA informēja biedrības ''Zaļās mājas'' sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Ieva Krūmiņa.

Ogres dome apstiprina "Saint-Gobain" rūpnīcas būvniecības ieceres publiskās apspriešanas rezultātus

Rīga, 28.febr., LETA. Ogres dome šodien apstiprināja ''Saint-Gobain'' rūpnīcas būvniecības ieceres publiskās apspriešanas gala ziņojumu, aģentūru LETA informēja Ogres domes Preses dienesta vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Būvdarbu apjoms Rēzeknē pērn palielinājies par 12,3%

Rēzekne, 14.febr., LETA. Būvdarbu apjoms Rēzeknē pērn palielinājies par 12,3% un to izmaksas sasniedza 10,383 miljonus latu, kas ir par 1,277 miljoniem latu vairāk nekā 2006.gadā, aģentūru LETA informēja Rēzeknes domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Diāna Zirniņa.

Līdz 10.martam pagarina pieteikšanos Latvijas koka arhitektūras gada balvai

Rīga, 11.febr., LETA. Līdz 2008.gada 10.martam pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš Latvijas koka arhitektūras gada balvai, aģentūru LETA informēja biedrības ''Zaļās mājas'' sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Ieva Krūmiņa.
Pagarināta pieteikšanās konkursam „Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006-2007”

Pagarināta pieteikšanās konkursam „Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006-2007”

Pēc žūrijas lēmuma līdz 2008. gada 10. martam pagarināts pieteikumu iesniegšanas termiņš konkursam „Latvijas koka arhitektūras Gada balva 2006 – 2007”, ko organizē biedrība „Zaļās mājas” sadarbībā ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju, AS „Latvijas valsts meži”, un citiem atbalstītājiem. Otrajā kārtā iekļuvušo darbu paziņošana notiks 17. martā.
Jaucam nost padomju ēkas!

Jaucam nost padomju ēkas!

Tiek nojaukta Rīgas Sporta pils, viena no zināmākajām padomju laikā Latvijā uzceltajām sabiedriskajām ēkām. Vietā, kur atradusies kādreiz respektablā pils, kas spēja uzņemt tūkstošiem skatītāju un sportistu, tagad ir milzīga gruvešu kaudze. Vai tā ir sistemātiska un apzināta iepriekšējā perioda arhitektūras pazīmju dzēšana no pilsētas tēla vai praktiskas nepieciešamības diktēts solis?
Latvijas Arhitektu savienības Gada skate

Latvijas Arhitektu savienības Gada skate

Pienācis laiks apzināt un novērtēt Latvijas arhitektu šī gada veikumu. Latvijas arhitektūras 2007.gada labāko darbu skates pieteikumu iesniegšanas termiņš 1.kārtai - 2008.gada 18.februāris.
Kam noder logu plēves?

Kam noder logu plēves?

Kam noder logu plēves? Paskaidro logu eksperts Gints Gusārs (<i>Saules logi&durvis</i>).

Izsludināts "Latvijas koka arhitektūras gada balvas 2006-2007" konkurss

Rīga, 6.dec., LETA. Šodien izsludināts ''Latvijas koka arhitektūras gada balvas 2006-2007'' konkurss, aģentūru LETA informēja biedrības ''Zaļās mājas'' sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Ieva Krūmiņa.
Conexx-Group - Eiropas kvalitāte par optimālām cenām

Conexx-Group - Eiropas kvalitāte par optimālām cenām

Holandes kompānija darbojas jau kopš 1957. gada. Vācu tehnoloģijas un starptautiska menedžmenta komanda nodrošina rietumu standartiem atbilstošu kvalitāti, saglabājot zemas izmaksas, pateicoties Polijas un citu valstu ražoto materiālu piegādēm.

Akceptē televīzijas tehnoloģiskās attīstības koncepciju, tostarp jaunas LTV ēkas būvniecību

Rīga, 25.jūn., LETA. Šodien Ministru kabineta komiteja (MKK) akceptēja valsts bezpeļņas SIA ''Latvijas Televīzija'' (LTV) sabiedriskās televīzijas tehnoloģiskās attīstības koncepciju 2008.-2012.gadam, kas paredz arī jaunas ēkas celtniecību LTV vajadzībām.
Bērnudārzi. Sociālā atbildība

Bērnudārzi. Sociālā atbildība

Bērnudārzu projekti ir sarežģīti, lai arī gala rezultāts šķiet vienkāršs. No vienas puses projektu ietekmē pedagoģiskās programmas uzstādījums, no otras - pašvaldības ierobežotais, budžets, un no trešās - arhitekta personīgais redzējums. Bez tam pastāv būvnormatīvi, kuru skrupuloza ievērošana gan ne vienmēr attaisnojas. Valsts un pašvaldības nav pārāk aktīvas un pēdējo 15 gadu laikā netika uzcelts neviens bērnudārzs. Pirmais tapa 2005. gadā Jūrmalā, vēl pāris Rīgā šogad, pilnīgi jaunas koncepcij
Metāla būvniecības sistēmas - konstruktīvas un universālas

Metāla būvniecības sistēmas - konstruktīvas un universālas

Pieprasījums pēc metāla konstrukcijām pēdējos gados ir strauji pieaudzis, jo metālu būvniecībā plaši izmanto valstīs, kur komerciālais un industriālais sektors attīstās ārkārtīgi strauji, tādēļ nepieciešams būvēt ātri un kvalitatīvi.
Keramiskie ķieģeļi - dabisks skaistums

Keramiskie ķieģeļi - dabisks skaistums

Ir teiciens, ka viss ģeniālais ir vienkāršs, bet runājot par ķieģeļiem var piebilst - arī laika pārbaudīts. Šobrīd celtniecības materiālu tirgū tiek piedāvāts milzum daudz fasādes apdares materiālu, bet arvien populārāki kļūst piemirsti un no jauna atklāti keramikas ķieģeļi, un aktuāls kļuvis teiciens: "Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais."

Par pērnā gada labāko būvi atzīst dzīvojamo ēku Jūrmalā, Jūras ielā

Šī ēka arī uzvarēja nominācijā ''Jaunbūves-dzīvojamās ēkas''. Projektu veidojuši ''Modus Mood'' arhitekti Jānis Alksnis, Nora Saulespurēna un Andris Rubenis.

Valdība atliek Ēku energoefektivitātes likumprojekta izskatīšanu

Gan Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP), gan vairāki ministri pauda bažas, ka jaunu prasību ieviešana šajā jomā veicinās birokrātiju un radīs papildu izdevumus iedzīvotājiem.
Ko darīt, lai pastiprinātu mājas pamatus?
Labdien! Ko darīt, lai pastiprinātu mājas pamatus? Māja ir celta septiņdesmitajos gados, pamati ir ieskaloti laukakmeņi ar granti, apmēram 70 cm dziļi.
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja uz šādiem pamatiem ir uzbūvēta māja, vajadzētu pakāpeniski atrakt un nostiprināt katru no lielajiem akmeņiem.
Kā cīnīties ar mājā iemitinājušos sēni?
Labdien! Taisos pirkt māju, bet vienā no sienām ir sēne. Kā cīnīties, lai to iznīdētu? Vai varat ieteikt kādu risinājumu vai padomu?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Ja mājā ir sēne, tā, iespējams, varētu būt izplatījusies visur. Mājā jādezinficē visas koka detaļas un jāgaida līdz pavasarim. Ja tad kopā ar siltumu neparādās sēne, tad šo māju varat pirkt. Visas vietas, kur sēne ir redzama, jāapstrādā ar Fungi Pro. Pēc tam, kad ir pagājušas vairākas...
Kādi ir soļi un juridiskie procesi, lai vispār uzsāktu dzīvokļa pārplānošanu?
Labdien! Kādi, lūdzu, ir soļi un juridiskie procesi, lai vispār uzsāktu dzīvokļa pārplānošanu? Tiktu jauktas nost nenesošās sienas un celtas vietā jaunas, daļēji jauktas arī nesošās.
Atbild:
Aivars Mauriņš
būvprojektu vadītājs
Labdien! Saskaņā ar Jūsu ieceri veikt dzīvokļa pārplānošanu, par cik skar nesošās konstrukcijas, Jums nepieciešams pasūtīt un izstrādāt būvprojektu, atbilstoši MK not. Nr.500 Vispārīgie būvnoteikumi un MK not. Nr.529 Ēku būvnoteikumi prasībām.
Vai "kupola" tipa ģimenes māja ir piemērota dzīvošanai arī ziemas apstākļos Vidzemes augstienē?
Labdien! Vai "kupola" tipa ģimenes māja ir piemērota dzīvošanai arī ziemas apstākļos Vidzemes augstienē?
Atbild:
Juris Biršs
inženierzinātņu doktors
Labdien! Tīri no ģeometrijas un fizikas likumiem, tā ir ļoti efektīva virsma, līdz ar to arī siltinājuma robeža ir mazāka. Šāda forma ir iespējama arī ziemas apstākļos. Visas problēmas veidosies no jumta ventilēšanas iespējām.
Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai iegūtu gludi krāsotas kāpnes?
Labdien! Vēlos atjaunot betona kāpnes trepju telpā. Kāpnes ir bijušas krāsotas ar eļļas krāsu, vietām izdrupušas malas. Kādus materiālus izmantot špaktelēšanai un izlīdzināšanai, lai nobeigumā iegūtu gludi krāsotas kāpnes, ņemot vērā, ka kāpnes visu laiku tiek izmantotas?
Atbild:
Ingus Pumpurs
Labdien! Jūsu gadījumā ieteiktu izmantot ar polimēriem modificētu cementa bāzes ātri cietējošu remonta sastāvu Sakret RS - http://www.sakret.lv/product/rs-atri-cietejoss-betona-izstradajumu-remontsastavs/ Galvenie nosacījumi, kas jāņem vērā! 1. Virsmas sagatavošana - visi vecie slāņi jāatdal...
Cik varētu izmaksāt mājas piebūve vai speciālista konsultācija?
Sveiki! Cik varētu izmaksāt mājas piebūve? Doma nojaukt vienu istabu, kura kādreiz ir bijusi veranda un piebūvēt mājai klāt no viena gala līdz otram mājas galam betona blokus, respektīvi sanāk nojaukt mazāk, bet piebuvēt vairāk. Māja nav no jaunajām, tā sēžas un plaisā, celta velns zina no kā.. Cik ...
Atbild:
Aivars Mauriņš
būvprojektu vadītājs
Labdien! Spriežot pēc Jūsu iecerēm, vispirms, lai konstatētu esošās ēkas tehnisko stāvokli, Jums būtu nepieciešams veikt ēkas tehnisko apsekošanu, kuru veic sertificēts būvinženieris attiecīgā jomā, jo tas arī saistās ar iecerētās ēkas piebūvi. Par cik, saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 500 "Vispārīgie ...
Cik apmēram varētu izmaksāt šis pakalpojums?
Labdien! Vēlos būvēt lielu divstāvu māju. Pirms būvniecības uzsākšanas projekta izstrādes procesam gribētu piesaistīt arhitektu. Cik apmēram varētu izmaksāt šis pakalpojums?
Atbild:
Mārtiņš Hofmanis
Labdien! Jaunas mājas individuāls projekts, ja to pasūta SIA "Mārtiņa Hofmaņa Arhitektūras Studijā" varētu izmaksāt līdz 3500 EUR.
Kur varētu restaurēt dārza koka mēbeles?
Labdien! Sakiet, lūdzu, kur Rīgā varētu restaurēt vecās dārza koka mēbeles? Un, vai tas vispār ir iespējams? Tuvojoties pavasarim, gribas savest tās kārtībā!
Atbild:
Valters Viestarts
Labdien! Dārza mēbeles ir iespējams atjaunot, tās jāattīra un japiesūcina ar Tikurillas eļļu ārdarbiem. Varat vest uz galdniecību Ganību dambī 20,profesionāli galdnieki veiks visus nepieciešamos atjaunošanas darbus. www.viestards.lv tel.29282046
Kur var atrast privātmājas plānu, ja vecajiem īpašniekiem tāda nav bijis?
Sveicināti! Gribētos zināt, kur var atrast privātmājas plānu, ja vecajiem īpašniekiem tāda nav bijis? To var pieprasīt būvvaldē?
Atbild:
Edmunds Rimkus
Labdien! Ēku vecie projekti ir pieejami būvvaldēs arhīvā. Esošās situācijas uzmērījums ir iekļauts ēkas inventarizācijas lietā. Ar cieņu, Edmunds Rimkus Arhitekts SIA ''Arhitektūras stila studija'' Daugavgrīvas 31.korpuss 7. Rīga 29464363 edmunds@studija.eu www.studija.eu
Kā labāk nomainīt nošuvotās flīzes?
Labdien! Vannas istabā nošuvojām flīzes, bet pēc kāda laika sapratu, ka man nepatīk šuvju krāsa. Kā labāk nomainīt šuvotāju? Kā veco dabūt ārā no šuvēm?
Atbild:
Kaspars Dzeguze
Labdien, Šuves Jūs varat pārkrāsot ar MAPEI FUGA FRESCKA, nemaz nekasot ārā šuvotāju no šuves. Tehnisko lapu atradīsiet: http://www.velvemst.lv/uploads/fuga_fresca.pdf MAPEI FUGA FRESCKA nopērkama būvmateriālu veikalos: Būvniecības ABC, Kurši, Krūza.

Rakstos atrasts: 76

Gaismas slēdži – vieni no biežākajiem inficēšanās avotiem

Gaismas slēdži – vieni no biežākajiem inficēšanās avotiem

Vīrusi un baktērijas ir visapkārt, īpaši publiskās vietās. Savstarpējais kontakts vai pieskāršanās dažādām virsmām ir viens no vīrusu izplatības avotiem. Tādēļ, lai samazinātu inficēšanās iespēju, publiskās vietās nepieciešams nodrošināt maksimāli higiēnisku vidi. Tomēr, reizēm, dezinficējot telpas, tiek aizmirsts par tādām interjera sastāvdaļām kā gaismas slēdži, kuriem cilvēki pieskaras regulāri, un tieši tie mēdz būt biežākais inficēšanās avots.

Grausti pilsētā

Grausti pilsētā

Lai cik nepatīkami, bet nākas atzīt, ka vidi degradējošas būves jeb, vienkārši runājot, grausti ir neatņemama ikvienas pilsētvides sastāvdaļa. Grūti iedomāties, cik daudz graustu spēj būt vienā pilsētā, jo šie skaitļi mainās – kāds "aiziet" prom, kāds "nāk" klāt, bet fakts, ka grausti ir un būs vienmēr, nav apstrīdams.

Jautājumos atrasts: 50