abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
No normatīvajiem aktiem plāno izslēgt visas ar aizsargbūvēm saistītās normas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

No normatīvajiem aktiem plāno izslēgt visas ar aizsargbūvēm saistītās normas

No normatīvajiem aktiem plāno izslēgt visas ar aizsargbūvēm saistītās normas
Rīga, 11.jūn., LETA. Saeima šodien otrajā lasījumā pieņēma grozījumus Civilās aizsardzības likumā, kas paredz izslēgt no likuma normas, kas saistītas ar aizsargbūvēm, jo gandrīz visas aizsargbūves atrodas neapmierinošā tehniskā stāvoklī un tās nevar izmantot iedzīvotāju aizsardzībai no katastrofu izraisīto postošo faktoru iedarbības. Likumprojekta anotācijā arī minēts, ka pēdējo 17 gadu laikā aizsargbūvju saglabāšanai un uzturēšanai netika iedalīti līdzekļi, tāpēc gandrīz visas aizsargbūves atrodas neapmierinošā tehniskā stāvoklī un tās nevar izmantot iedzīvotāju aizsardzībai no katastrofu izraisīto postošo faktoru iedarbības. Aizsargbūvju tehniskais stāvoklis ar katru gadu pasliktinās, un to atjaunošanai nepieciešamo līdzekļu apjoms nepārtraukti pieaug, bet aizsargbūvju vērtība samazinās. Noņemot aizsargbūvēm to statusu, aizsargbūvju īpašnieki varēs lemt par aizsargbūvju turpmāko izmantošanu pēc saviem ieskatiem. Kā iepriekš ziņots, saskaņā ar pērn oktobrī valdībā izskatīto informatīvo ziņojumu gandrīz visas valstī izvietotās 311 aizsargbūves atrodas neapmierinošā tehniskā stāvoklī, jo pēdējo 17 gadu laikā būvju saglabāšanai un uzturēšanai netika iedalīti līdzekļi. Pēc pilsētu un rajonu pašvaldību, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotajiem datiem, 2000.gada 1.janvārī valstī bija 384 aizsargbūves, savukārt 2008.gadā - 311. Apsekojot visas valstī esošās aizsargbūves, novērtējot to tehnisko stāvokli un veicot nepieciešamos aprēķinus aizsargbūvju atjaunošanai un demontāžai, kā arī atjaunoto aizsargbūvju uzturēšanai, atbildīgie dienesti konstatējuši, ka no 311 patlaban valstī atrodamajām aizsargbūvēm 177 pieder komersantiem, 46 - pašvaldību iestādēm, bet 88 - valstij. Ceturtdaļā aizsargbūvju konstatēti nesošo konstrukciju bojājumi, 24% - uzkrājies ūdens, 36% - drenāžas sistēmas bojājumi, 35% - demontēti aizsarghermētiskie slēģi, 28% - demontētas durvis, 37% - demontēta apkures sistēma, 44% - demontēta ventilācijas sistēma, 38% - demontēta kanalizācijas sistēma, 40% - demontēta elektroapgādes sistēma, savukārt nevienā no aizsargbūvēm patlaban nav nomainīti filtrācijas-ventilācijas iekārtu absorbcijas filtri.
Banner 280x280 Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.