Siltās grīdas izmaksas

Salīdzinoši vienkārši apsildāmo grīdu ierīkot būvēšanas procesā, ceļot jaunu ēku. Esošās ēkās to izdarīt ir daudz sarežģītāk, reizēm grūtības ir tik lielas, ka labāk izvēlēties citu apkures risinājumu. Piemēram, griesti ir pārāk zemi. Ierīkojot silto grīdu, tās līmenis vēl pacelsies, var nākties pārveidot arī durvju un logu ailes.
Pirms ierīkot grīdas apkuri, virsmu nepieciešams sagatavot – betona klājumam jābūt izlīdzinātam un jābūt ieklātai grīdas siltumizolācijai, piemēram, diviem 5 cm bieziem putupolistirola siltumizolācijas klājumiem. Ar ūdeni apsildāmās grīdas pamatelements ir ūdens caurulītes. Ja izmanto caurulītes ar diametru 20 mm, tās kopā ar stiprinājumiem un savienojuma elementiem izmaksās aptuveni latu metrā. Vidēji uz kvadrātmetru nepieciešami pieci metri cauruļu. Katrā telpā jāveido sava siltās grīdas kontūra, lai varētu uzstādīt siltuma režīmu regulāciju.
Šādu caurulīšu ieklāšanu iespējams veikt pašu spēkiem, ja pareizi ievēro klāšanas shēmu, pat ja nav liela celtniecības darbu pieredze. Virs ieklātajām caurulēm nostiprina armatūras sietu un lej betonu. Izlejamais betons 70 mm biezā klājumā izmaksā 3 latus kvadrātmetrā. Armatūra var izmaksāt latu kvadrātmetrā.
Apsildāmā grīda
Izmantojot celtniecības firmu pakalpojumus par siltās grīdas ieklāšanas darbiem uz sagatavotas virsmas nāksies maksāt aptuveni 13 latus par kvadrātmetru grīdas.
Automātikas uzstādīšanai un siltās grīdas pieslēgšanai labāk izmantot speciālista pakalpojumus, jo tas ir sarežģīti. Gatavas grīdas pieslēgšana var izmaksāt aptuveni 150 latus par pieslēgšanu. Vidēja līmeņa automātikas iekārtas silto grīdu apkalpošanai izmaksā aptuveni 300 latus uz 120 kvadrātmetrus lielu ēku. Izmaksas aprēķinātas ierīkojot apsildāmo grīdu uz sagatavotas virsmas, tur nav iekļauta pamata izveidošana. Ja klāj apsildāmo grīdu pašu spēkiem, speciālistu pieaicina tikai pieslēgšnas darbiem, ierīkošana izmaksā aptuveni 9 latus kvadrātmetrā pie kā jāpieskaita 450 latus par pieslēgšanu un automātikas aparatūru. Ja visus darbus uzticēsiet celtniecības uzņēmumam, izmaksas pārsniegs 25 latus par kvadrātmetru. Der zināt
Apsildāmo grīdu izmaksas
Vismazākie ekspluatācijas izdevumi ar ūdeni apsildāmām grīdām būs, ja par siltuma avotu kalpos siltumsūknis. Tomēr siltumsūknis ir efektīvs, ja darba šķidruma temperatūra apkures sistēmā ir zema, tāpēc nav vēlams vienā sistēmā saslēgt apsildāmu grīdu un radiatorus. Radiatoriem, lai nodrošinātu pietiekamu siltumu, būs nepietiekama siltuma sūkņa zemā temperatūra, tāpēc siltumsūknis darbosies augstu temperatūru režīmā, kurā būtisku siltuma daudzumu iegūst nevis sūknējot āra vides siltumu, bet vienkārši sildot ūdeni ar elektrisko spirāli. Šāda kombinēta slēguma ekspluatācija (maksa par elektrību) izmaksās vairākas reizes dārgāk nekā, tikai apsildāmo grīdu sildīšana visā mājā.
Foto: no publicitātes
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!
 • bet 03.09.2007 16:33
  Bet rakstā nav nosauktas firmas, kas labi prot uzstādīt šādas grīdas, kur lai atrod speciālistu?
 • PRO 04.09.2007 08:06
  Nesapratu? Kas tur ir tik sarežģīts, ka jāaicina speciālists un jāmaksā tik liela nauda par siltās grīdas pieslēgšanu? pielikt automātisko regulatoru, pievilkt kabeli, skapītī ielikt automātslēdžus un fī aizsardzību ir tik dārgi? Tad man laikam būs jāpārkvalificējas uz silto grīdu pieslēgšanu :)
 • bet 04.09.2007 10:43
  jautājums PRO tu runā par ar elektrību apsildāmās grīdas pieslēgšanu vai ar ūdeni sildāmo?
 • PRO 04.09.2007 13:07
  Es runāju par elektrisko silto grīdu, jo tāda ir attēlota bildē
 • PRO 04.09.2007 13:10
  sorry, no rīta steigā tekstu izlasīju pa diognāli un palaidu garām, ka runa iet par ūdens grīdām :)
 • celms 04.09.2007 14:05
  Bet tiešām man arī par 80% liekas, ka bildē ir elektriski sildāmā grīda, jo Latvijā nevar nopirkt tādas oranžas caurules.
 • alum 05.09.2007 09:48
  Vai ir kāds kam ir pieredze ar siltajām ūdens grīdām otrajā stāvā, kur par siltuma \"izkliedētāju\" tiek izmantotas dūralumīnija plāksnes, nevis betons? Galvenais pluss ir samazināts ēkas svars. Pieļauju, ka arī grīdas klājuma \"pīrāgs\" ir plānāks.
 • elektrikis 05.09.2007 13:44
  Kapec raksta nav aspaktitas elektriskas gridas??? jo ta ir ideala alternativa udens gridam, pie tam neprasa nekadas apkopes un tamlidzigu darbibu (kas izmakasa realu piki). un arguments ka apkure dargaka ar elektribu nav seka jo 1) ierikosanas izmakasas ir vismaz 2 zemakas un ekspluatacija izies pa nullem labi ja pec 10 gadiem!
 • topsis 05.09.2007 17:24
  Ar ūdeni apsildāmās grīdas ierīkošana ir tikai nedaudz lielāka par ar elektriskajiem sildelementiem (termoplēvēm vai siltuma kabeļiem) apsildāmām grīdām (Uz 120 kv m lielu platību atskirība kādi 300 latu), protams, ja neskaita siltumsūkņa ierīkošanas izmaksas.
 • elektrikis 05.09.2007 21:48
  to:topsis un ko darisi bez sukna? priecasies par smukam trubinam betonaa?
 • iezis 06.09.2007 09:50
  topsim, jāskatās no otra gala:) ja atvēzējas siltumsūknim, tad ar ūdeni apsildāmā grīda ir ok Ja ir ar ūdeni apsildāma grīda, un nevar pacelt siltumsūkni, ūdeni var sildīt arī ar gāzes vai malkas katliem (Nav ne vainas)
 • x 17.10.2007 14:54

  Sheit vairak tiek likts uzsvars uz pashu silto gridu, kas labi darbojas ar zemam temperaturam, un cilveks ar jutas omuligak telpas, kur zemu temperaturu apkure. Otra lieta, ka netiek tik traki izdedzinats-sausinats gaiss, ko pecak jakompense un kas papildus prasa izdevumus par siltumu. Ta ka siltumsuknim ar vieglak darboties un sagatavot zemu temperaturu, tad nu ari ieteicams siltas gridas izmantot ka sildkermeni telpa, var protams ari chuguna radiatorus ar 1,5-2 ribu skaitu uz 1 kvm, ja griestu augstums 2,5m.

 • Rihards 26.11.2007 10:47
  Virs caurulēm klāj armatūras sietu???
 • Juris 26.11.2007 20:34
    Nu gan samurgojis autors, var jau būt, ka labs pārdevējs, taču dumjš reālajā celtniecībā un fizikā.
 • hejak to Juris 27.11.2007 14:02
  forši, ka zini cik dumjš ir autors, būtu labi, ja pateiktu, kas rakstā nepareizi. Citādi izklausās pēc tukšām ambīcijām.
 • Edgars 18.12.2007 18:08
  Vai gulamistabaa siltaa griida ir kaitiiga veseliibai,kaa iespaido miegu? Vai siltaa griida rada aaderes starojumu?
 • cits juris, ne tas leciigais 11.01.2008 14:18
  armatuuru betona griidaas parasti gan liek apakshaa nevis augshaa vai pa vidu, cik saprotu par to Rihards izbriiniijies
 • Bum 16.09.2008 19:07

  Orandžās caurules varētu būt- no gumijas (cik zinu, PE,PVC PeX tādā krāsā nav, varbūt kļūdos), pilnīgi noteikti tās ir ūdens apsildāmās grīdas, autors kļūdijās, nosaucot ka sietu liek virs caurulēm.

  Tas, ko redzu foto, noteikti nav efektīgs risinājums S.Gr.- tapēc, ka siltums izplatās arī uz leju- betonu.

  Vajag risinājumus par II un pārējiem stāviem- kokam betonam metālam... ir varianti.

 • Zinātājs 22.01.2009 10:10

  Jā, daži momenti šajā rakstā gan pieklibo. Jau minētā armatūra. Autors nemin, kā tad tās trubiņas piestiprina pie tās siltumizolācijas! Tamdēļ jau tā armatūra domāta, ka to liek virs izolācijas un pie tās sien trubiņas klāt nevis liek virs piestiprinātām trubiņām. Vienīgā alternatīva ir izmantot takerplāksni uz kuras tad stiprina trubiņas ar takerskavām un tādā gadījumā armatūra vispār nav nepieciešama!!! Pēc pieredzes varu droši teikt, ka ierīkot siltās grīdas ar 20.trubiņu ir pilnīgs neprāts. Pirmkārt, tik lielas trubiņas dos no grīdām arā pārāk augstu temperatūru, no kā radīsies tas, ko sauc par kāju pampšanu un citu diskomfortu. Pie pareizi ierīkotām siltajām grīdām grīdu temperatūrai jābūt par pāris grādiem augstākai kā temperatūrai telpā un dzīvē tas nozīmē,ka uzliekot roku uz grīdas, nedrīkst sajust, ka tā ir silta! Protams, šādā gadījumā, lai nodrošinātu pietiekamu telpu siltumu, trubiņas ir jātin ciešāk viena pie otras. Optimālais variants uz grunts vai betona visrmām ir 7m trubu uz 1m2. Šādi ietinot 14.diametra trubiņu varu garantēt, ka būs komfortabli un neradīsies veselības problēmas. Tā ir pārbaudīta prakse gan Skandināvijā, gan Rietumvalstīs un tas strādā jau neskaitāmās mājās arī Latvijā. Starp citu, siltās grīdas (tikai ar 10.diametra trubiņām) var tikpat veiksmīgi ierīkot arī uz koka pārsedzēm ēku otrajos stāvos. Un tas ir daudzkārt mazāk kaitīgi veselībai nekā radiatori. Pārbaudīta prakse! :)

 • Zinātājs 22.01.2009 10:54

  Edgaram: siltās grīdas nekādā gadījumā nedrīkst saistīt ar āderēm pavisam vienkārša apsvēruma dēļ - ādere ir ģeotermāla parādība, kas saistīta ar enerģētiku, bet pa siltajām grīdām vienkārši plūst ūdens. Tikpat labi tad var uzskatīt, ka arī pa atgrieztu krānu vai dušu nāk ādere! Siltā grīda jūsu miegu un veselību var ietekmēt tikai uz labo pusi, jo temperatūra tajā ir tik zema, ka nespēj pacelt putekļus (fizika!) tā kā to dara radiatori.

  Tikpat muļķīgs ir daudzu apgalvojums - 1.stāvā siltās grīdas ir ok, bet otrajā, kur guļamistabas, gan nevar, jo āderes takš. Paprasiet jebkuram, kas kaut ko saprot no āderēm - tās nāk no zemes dzīlēm un ja ir 1.stāvā, tad būs arī otrajā stāvā tajā pašā vietā!

 • Auseklis 27.01.2009 22:01
  Mēs gan silto grīdu trubiņas liekam vidēji 10 metrus uz kvadrātmetru, gar ārsienu pat 5 centimetrus vienu trubiņu no otras, telpas vidū mazliet retāk, pie iekšsienām 15 centimetrus, bet svarīgi ir kāds segums būs grīdai, no tā arī lielākoties ir atkarīgs trubiņu attālums, jo dažādiem segumiem ir dažāda siltumpretestība. Ļoti svarīgi ir atkarībā no grīdas seguma panākt vajadzīgo telpas temperatūru pie iespējami zemākās plūsmas temperatūras, bez papildus korekcijas. Laba informācija ir wavin.lv mājaslapā.
 • Aldris (SIA"VANKA") 18.11.2009 11:04
  Palasot šādas un līdzīgas rekomendācijas par silto grīdu "pareizo" ieklāšanu un izmaksām ir jāsecina, ka padomu devēji ir maigi izsakoties nekompetenti speciālisti, bet varbūt arī apzināti tiek kaut kas nepateikts, vai arī noklusēts. Ikdienā es un mana firma jau 8 gadus nodarbojamies ar siltumsūkņu apkures sistēmu un visu iekšējo tīklu uzstādīšanu, un ļoti bieži nākas redzēt pēc šādiem padomiem namsaimnieka paša spēkiem, vai arī SANTEHNIĶU ierīkotās siltās grīdas. Varu teikt, ka 90% gadījumos grīdas ir ierīkotas nepareizi (pārāk liels solis starp caurulēm, vienas cilpas maksimālais garums tiek pārsniegts, nepietiekama, vai arī vispār nav ierīkota malu izolācija). Tapēc gribu teikt, ka silto grīdu pareiza izbūve ir jāveic nevis abstraktai celtniecības firmai, bet uzņēmumam, vai vienkārši labam speciālistam ar pieredzi un sajēgu par  hidrauliku, siltuma jaudām, zudumiem un labāko risinājumu, lai ekspluatācija izmaksātu pēc iespējas lētāk. Par mītu, ka radiatorus siltumsūknis silda ar elektriskās spirāles palīdzību es vipār brīnos, jo praktiski visi siltumsūkņi ar kompresora palīdzību spēj uzsildīt apkures šķidrumu līdz +65 grādiem, kas ir vairāk, kā pietiekoši vissliktākajai radiatoru sistēmai, taču kombinējot siltās grīdas ar radiatoru sistēmu un siltumsūkni, uzstādot pareizā lieluma radiatorus var iegūt ideālu risinājumu ar vislabāko ekonomisko efektu ekspluatācijā.
 • siltasgridas 03.06.2010 14:54
  Jauns apkures veids ir termoplēve (oglekļa-vara polimēra filma jeb  termofilma jeb termoplēve), ko klāj zem jebkura grīdas seguma (tā ir tikai 0,3 mm plāna). Pieslēdz elektrībai, bet termoregulators nodrošina vēlamo istabas temperatūru, līdz ar to ekonomiju. www.e-floor.eu
 • nidragon 10.02.2011 15:37
  Innovatīva apkures sistēma ietaupīs Jūsu līdzekļus. Pirms izvēlaties apkuri, apdomājiet iespēju un priekšrocības, kādas dod infrasarkanās apkures plēves siltās grīdas salīdzinājumā ar citiem silto grīdu veidu. Skatiet vairāk informācijas http://www.nidragon.lv.
 • ondo 03.06.2011 16:18
  ir atvēries jauns interneta veikals http://www.ondo.lv/ diezgan plašā klāstā ir siltās grīdas par pieņemamām cenām, ir iespējamas opjoma atlaidīte
 • Santehniķis 03.06.2012 08:29
  Piekrītu "Vankai". Jūtas pieredze. Šis lietas kurš, katrs darīt nevar. Domā, ka palasīs internetā un kārtībā. Te vajag apvienot projektētāja zināšanas, praktisko pieredzi un loģiku. Ne katrs projektētājs rekomendē to pašu. Ir programmas kuras rekomendē jaunbūvei 70 W/m2 siltumsūkņa siltumjaudas, bet izrādās pie labi nosiltinātas mājas un flīzū silto grīdu ierīkošanas (pareizas protams) pietiek pat ar 40 W/m2. Nebūtu teicis, ja 5 gadu garumā nebūtu novērojis jau uzstādītus siltumsūkņus. Visas lietas kuras skar apkuri ir cieši saistītas - nu piemērs uzlabojot sildelemtu pareizo siltumatdevi (liekot PUSH mezglus) tiek palielinātas uzstādīšanas un ekspluatācijas izmaksas. Ja tas atmaksājas 10 gados tad OK. Bet ja 30 gados? Ko tad. Varbūt īpašums būs sen pārdots, vai uzstādīta jauna moderna apkure. Tāpēc saviem klientiem piedāvāju vairākus variantus bet rekomendēju tikai efektīvus. Vel viens piemērs: izmantojot ļoti maza diametra silto grīdu caurules (10 mm, 14 mm) ļoti būtiski pieaug pretestība caurplūdei, tātad sūknim būs grūtāk un viņš tērēs papildus elektrību. Cits pateiks-palielini cilpu skaitu, ja bet kolektors arī būs lielāks-tātad dārgāks. Rekomendēju apmeklēt seminārus, kurus rīko ražotāji, izplatītāji un tirgotāji. Tas palīdz iegūt augstāko izglītību bez augskolas. Un iegādāties labus katalogus, kur ir ļoti daudz informācijas par cauruļu diametriem, plūsmām, pretestībām un c. Tas palīdz pareizi aprēķināt jaudas. Par jautājumu, kuras firmas veic kvalitātīvu darbu, minēšu - siltumsūkņu jomā ļoti spēcīgi un zinoši specialisti ir SIA "DIVINE HEAT COMPANY", IK "LEFLERA SILTUMSŪKŅI", arhitektu birojs "ARDIKO PROJEKTĒŠANA", kuri darbojas ar NIBE siltumsūkņiem, silto grīdu, radiatoru ierīkošanā. Ja ir nepieciešams ar viņiem sazināties zvaniet 26632536.
 • Santehniķis 03.06.2012 08:46
  Vel lasot komentārus, gribu piebilst caurules PEX-a 20mm diametrā montē uz lielām apsildāmām platībām, piem. zāles, baznīcas, noliktavas un t.t. Par grīdu izmaksām teikšu: ir 3 lietas, kuras iespaido cenu - tas ir nauda, kvalitāte un laiks. Grībi uzbūvēt ātri cieš kvalitāte un nauda. Gribi uzbūvēt lēti cieš kvalitāte. Gribi uztaisīt kvalitatīvi tad jārēķinājas ar lielākām naudām un iespējams lielāku laiku. Ir vel 2 varianti: kad uzceļ dārgi, ilgi un kvalitātivi, tad saimnieks ir nedaudz pārmaksājis. Galīgs muļķis viņš būs ja uzbūvēs ari nekvalitatīvi. Un otrs variants uzceļ ātri, nekvalitatīvi un lēti tad muļķis ir meistars. Ideāli būtu saimniekam: ātra, kvaliātīva par pieņemamam cenam montāža. Un būvētājam saņemt adekvatu savam darbam un gandarījumam atalgojumu. Visi citi varianti ir ar riskiem.
 • Zinātājs 06.06.2016 15:49
  Nav nekas tāds jāpērk var vienkārši salocīt trubas un pieslēgt pie apkures un ir siltā grīda.