AS "Sadales tīkls" aicina ievērot elektrodrošības pasākumus spēcīgu vēja brāzmu laikā

Trešdien, 3.februārī, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē spēcīgu vēju, kas brāzmās saglabāsies līdz 15 - 19 m/s, bet piekrastes rajonos brāzmās līdz 20 - 23 m/s. AS "Sadales tīkls" atgādina, ka par drošību, kas īpaši jāievēro spēcīga vēja gadījumā, atrodoties elektrolīniju tuvumā.

AS "Sadales tīkls" personāls seko līdzi iespējamām laika apstākļu izmaiņām. Operatīvie dienesti ir tehniski gatavi novērst lokāla rakstura bojājumus zemsprieguma 0,4kV (kilovolti) un vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīnijās, kurus var izraisīt spēcīgais vējš. Iedzīvotājiem būtiski ievērot pastiprinātus drošības pasākumus, īpaši atrodoties elektrolīniju tuvumā.

Jāatceras, ka spēcīga vēja ietekmē elektrolīnijā var iegāzties elektrolīnijas malā augošs koks, vai ieķerties vēja nolauzts un nests zars, pārraujot elektrolīnijas vadu un radot apdraudējumu iedzīvotāju dzīvībai.

Gadījumos, ja tiek traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiek informēti ar īsziņas (SMS) palīdzību. Par bojājumiem SMS tiek sūtīti tikai uz datubāzē reģistrēto lietotāju norādīto kontakttālruni, tāpēc uzņēmums aicina atjaunot kontaktinformāciju, sazinoties ar Klientu servisu.

Iedzīvotājiem, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā - uz elektrolīnijas uzkritis koks, pārrauti elektrolīnijas vadi, lūgums rīkoties atbildīgi. Netuvoties un nekavējoties ziņot, zvanot uz AS "Sadales tīkls" diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

AS "Sadales tīkls" nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu visā Latvijas teritorijā Elektroenerģijas sadales tīklu kopgarums ir gandrīz 95 000 kilometri.

Foto: Ieva Lūka/LETA

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!