Atklāj Rīgas un Tallinas arhitektūras mantojuma transformācijām veltītu semināru

17.septembrī Tallinā Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone atklāja semināru, veltītu Rīgas un Tallinas arhitektūras mantojuma transformācijām "Arhitektūra kā dialogs. Jaunas pieejas arhitektūras mantojuma pārveidošanā Rīgā un Tallinā".

Seminārs norisinās Tallinas Arhitektūras biennāles TAB15 laikā, un tā uzmanība pievērsta arhitektūrai, kas radusies īpašos apstākļos dažādu normatīvu un ierobežojumu ietekmē, ekonomiska, sociāla, kultūras un politiska dialoga rezultātā. Semināra mērķis ir ieskicēt dažādās pieejas mūsdienu arhitektūras projektēšanā un dažādās attieksmes pret arhitektūras mantojumu Rīgā un Tallinā, kā arī mēģināt noskaidrot šo atšķirību cēloņus un priekšnoteikumus.

Semināra kurators ir latviešu arhitekts Oskars Redbergs. Viņš ir Rīgas arhitektūras skolas dibinātājs un pēdējos 5 gadus ir bijis docētājs, un Arhitektūras un Dizaina fakultātes dekāns Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā.

Biennāles laikā 8.oktobrī Tallinā radošās pilsētas Telliskivi Sarkanajā zālē tiks atklāta Rīgas mūsdienu arhitektūrai veltīta izstāde 9 Rīgas stāvokļi / 9 Conditions of Riga.

Semināra un izstādes organizēšanu atbalsta Latvijas vēstniecība Igaunijā.

Foto: Ieva Lūka/LETA

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!