Attīstītāji: Īpašuma cena ir galvenais iegādes faktors; iegūst tie, kas to samazina

Esošajā tirgus situācijā ieguvēji būs tie jauno projektu attīstītāji, kuri pirmie samazinās cenas saviem īpašumiem, piektdien, 1.aprīlī, konferences "Kā attīstīsies nekustamais īpašums Latvijā?" diskusijā sacīja "Domuss" valdes priekšsēdētājs Ralfs Jansons.

"Īpašumiem cenas samazina visur, pat Londonā cenas cērt nost par 30%. Iespējams, ka tikai Ņujorkā cenas netiek samazinātas. Ko tad mēs vēl gaidām?" jautāja Jansons.

Arī "SEB bankas" meitasuzņēmuma "Latectus" valdes loceklis Ģirts Grīnbergs norādīja, ka cenai ir liela nozīme un tā ir jākoriģē. Piemēram, "Latectus" sākotnēji pārdeva dzīvokļus projektā "Māras dārzi" Liepājas ielā par 2800 eiro kvadrātmetrā, un tos pirka nerezidenti. Pēc tam, kad tirgus situācija mainījās, "Latectus" samazināja dzīvokļu cenu līdz 2000 eiro par kvadrātmetru un tiem parādījās arī vietējie pircēji.

SIA "YIT Celtniecība" valdes priekšsēdētājs Andris Božē norādīja, ka patlaban ļoti veiksmīgi tiek pārdoti dzīvokļi projektā Salnas ielā 21, kur dzīvokļu cena ir no 800 līdz 1000 eiro par kvadrātmetru.

"Mēnesī tiek pārdoti ap 30 dzīvokļiem, cilvēki tos pērk labprāt, taču šajā projektā nevar runāt par kvalitāti - ēka ir būvēta 2007.gadā, bet projektēta vēl agrāk. Energoefektivitāte ir zema, skaņas izolācija briesmīga, bet cilvēki pērk. Cena ir galvenais," sacīja Božē.

Jansons diskusijā piebilda, ka vienīgais, kas var atdzīvināt īpašumu tirgu, ir jaunas darbvietas. "Ja būs darbvietas, tad arī tiks dzīvokļi," sacīja Jansons.

Viņš piebilda, ka Viļņā gadā tiek uzbūvēti ap 2500 dzīvokļi, Tallinā ap 2000, bet Rīgā ne vairāk par 1000 dzīvokļiem. "Šie skaitļi pierāda - kur tiek radītas darbvietas, tur rodas pieprasījums pēc dzīvokļiem," piebilda Jansons.

Foto: Pixabay.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!