Augstākā tiesa izbeigusi tiesvedību SPRK blakus sūdzībā strīdā ar LG

Augstākā tiesa izbeigusi tiesvedību SPRK blakus sūdzībā strīdā ar LG
Foto: Pilseta24.lv
 
Augstākā tiesa šodien izbeidza tiesvedību Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) blakus sūdzība saistībā ar zemākās instances lēmumu strīdā ar AS "Latvijas Gāze" (LG) par trešo pušu pieeju gāzes infrastruktūrai.
 
Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments izbeidza tiesvedību tāpēc, ka regulators iesniedza blakus sūdzību par lēmumu, kuru tam nav tiesību pārsūdzēt.
 
Šā gada maijā LG lūdza SPRK piešķirt tai Enerģētikas likumā noteikto pagaidu atkāpi, kas ļautu vismaz līdz 2017.gada 3.aprīlim nenodrošināt trešajām personām piekļuvi dabasgāzes pārvades un sadales sistēmai, lai pa to transportētu no citiem tirgotājiem iegādāto dabasgāzi patēriņam Latvijas teritorijā.
 
SPRK augustā nolēma nepiešķirt LG pagaidu atkāpi, tādējādi nosakot pienākumu LG nodrošināt visiem sistēmas lietotājiem un pretendentiem, kuri to pieprasa, vienlīdzīgu un atklātu piekļuvi attiecīgajai sistēmai, sniedzot tiem dabasgāzes pārvades un sadales pakalpojumus.
 
Administratīvā apgabaltiesa lēmumā norādīja, ka SPRK nebija pamata vērtēt pagaidu atkāpes piešķiršanu pēc būtības tāpēc, ka LG prasīja vienīgi ierobežot galalietotāju tiesības izvēlēties tirgotāju, kas ir ierobežotas ar Enerģētikas likuma pārejas noteikumiem līdz 2017.gada 3.aprīlim. Tomēr tieši tāpēc, ka apgabaltiesas ieskatā SPRK nebija pamata pieņemt minēto lēmumu, tiesa vienlaikus noraidījusi LG pieteikumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu - šī lēmuma darbības apturēšanu.
 
Lai gan SPRK lēmums par pagaidu atkāpes nepiešķiršanu palika spēkā, regulators nepiekrita tiesas secinājumiem, vēršoties Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.
 
LG norādīja, ka Augstākā tiesa atteicās pārskatīt Administratīvās apgabaltiesas lēmumu, kurā atzīts, ka Latvijas dabasgāzes tirgus ir slēgts citiem dabasgāzes tirgotājiem līdz 2017. gada 3.aprīlim.
 
"Tādejādi dabasgāzes tirgus paliek slēgts līdz 2017.gada 3.aprīlim," uzsvēra LG.
 
Pēc uzņēmumā paustā, Administratīvā apgabaltiesa iepriekš lēma, ka visi SPRK lēmumi, kas saistīti ar dabasgāzes tirgus atvēršanu pirms 2017.gada 3.aprīļa, ir pretrunā likumam, kas paredz dabasgāzes tirgus atvēršanu tikai pēc kompānijas privatizācijas līguma noslēgšanās. Līdz ar to SPRK jau sākotnēji bija jānodrošina LG ekskluzivitāte Latvijas dabasgāze tirgū, nepieļaujot piegādes no citiem tirgotājiem vai avotiem. Tādējādi LG arī nav vajadzības vērsties SPRK ar prasību par pagaidu atkāpi iespējamo finansiālo zaudējumu dēļ.
 
Aģentūra LETA jau rakstīja, ka strīds starp SPRK un LG radās, kad uzņēmums nenodrošināja AS "Latvenergo" iespēju piegādāt un izmantot savām vajadzībām gāzi no Lietuvas sašķidrinātās gāzes termināļa.
 
LETA
 
2016.gada 9.decembrī
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Negribi celt, nest un tīrīt? Nāc pie mums! Airwave speciālistiem ir ilgtermiņa pieredze par siltumsūkņu ierīkošanu un apkalpošanu, kā arī informācija par to reālajām ekspluatācijas izmaksām ilgtermiņā.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Ceļu aprīkojums. SIA "SD-Serviss"

norobezojoso

Norobežojošo barjeru sistēmas paredzētas ceļu satiksmes regulēšanai un drošības veicināšanai, kā arī satiksmes norobežošanai un brīdināšanai ceļa remontdarbu laikā. Norobežojošās barjeras iedalās: ceļa drošības barjerās (transporta barjerās), gājēju drošības barjerās un barjerās ceļu remontdarbiem.