Tiesāsies ar apdrošinātāju par 239 000 latu atlīdzību

Tiesāsies ar apdrošinātāju par 239 000 latu atlīdzību
Pagājušajā gadā nodegušā atpūtas un ēdināšanas kompleksa "Dzelmes" (atrodas Daugavpils šosejas malā starp Jumpravu un Skrīveriem) saimnieks Māris Mālmeistars vēlas attiesāt no apdrošināšanas AS "Balta" 239 050 latu apdrošināšanas atlīdzību, kas, pēc viņa domām, nepamatoti viņam nav izmaksāta.


Kopā ar prasību, kas pērn oktobra beigās tika iesniegta Rīgas apgabaltiesā, "Dzelmju" saimnieks bija lūdzis to nodrošināt un apķīlāt "Baltas" kontā naudas līdzekļus prasības summas apmērā, norādot, ka viņam pastāv aizdomas par apdrošinātāja iespējamo vēlmi izvairīties no tā interesēm nelabvēlīga tiesas sprieduma izpildes, kā arī reālām iespējām šo summu samaksāt.
Prasības iesniedzēja interešu aizstāvis Mārtiņš Krieķis aģentūrai LETA sacīja, ka apgabaltiesa novembra sākumā lūgumu nodrošināt prasību un apķīlāt apdrošinātāja naudas līdzekļus 239 050 latu apmērā noraidījusi, taču lēmums apstrīdēts, un sūdzību par tā pamatotību Augstākā tiesa paredzējusi izskatīt pirmdien, 19.janvārī.
Krieķis norādīja, ka kopš 2008.gada 29.janvārī notikušā ugunsgrēka nav izdevies panākt vienošanos starp "Dzelmju" īpašnieku un apdrošinātāju par atlīdzības izmaksu, jo "Balta" atsakās atzīt ekspertu slēdzienu par ugunsgrēka cēloni.
Krieķis atgādināja, ka ugunsgrēka laikā ēku komplekss un tā inventārs nodega pilnībā. Ogres rajona Policijas pārvalde sāktā kriminālprocesa laikā veica ekspertīzi, kas konstatēja, ka ugunsgrēka iemesls nav saistīts ar īssavienojumu elektrotīklā. Tomēr laikā, kamēr procesa virzītājs atradies atvaļinājumā, persona, kas viņu aizstāja, noteikusi vēl vienu ekspertīzi.
Pēc Krieķa sniegtās informācijas, ugunsgrēka vietā izņemtie vadi ekspertam, visticamāk, netika nodoti. Atkārtotās ekspertīzes slēdzienā norādīts, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls bija avārijas darba režīms tirdzniecības un ēdināšanas kompleksa elektroinstalācijā.
Turklāt vēl līdz pagājušā gada maija sākumam "Balta" nebija pieprasījusi nekāda veida informāciju un nebija arī informējusi par lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības izmaksāšanu. Savukārt 2.jūlijā apdrošināšanas kompānija paziņojusi par atteikumu izmaksāt apdrošināšanas atlīdzību, ko pamatoja ar pieaicinātā eksperta izziņu par ugunsgrēka cēloni, lai gan kriminālprocesa materiālos bija iekļauti divi savstarpēji pretrunīgie eksperta slēdzieni, ko parakstījis viens un tas pats eksperts.
Analizējot no apdrošinātāja saņemto slēdzienu, uz kuru pamatojoties "Balta" pieņēmusi lēmumu par atteikumu izmaksāt atlīdzību, secināms, ka to iesniegušās SIA "In Medias Res" vienīgā īpašniece un valdes locekle ir eksperta, kas sniedzis izziņu par ugunsgrēka cēloni, sieva. Savukārt pats eksperts vairāku gadu garumā guvis ienākumus no "Baltas", atzīmēja Krieķis.
Kā aģentūrai LETA norādīja AAS "Balta" atlīdzību direktore Madara Melnmate, atteikums pamatots ar apdrošināšanas līgumā minēto nosacījumu par apdrošinātā objekta neatbilstību ugunsdrošības noteikumiem.
"Gan policijas, gan "Baltas" nozīmētā ekspertīze liecina, ka ugunsgrēks "Dzelmēs" noticis elektroinstalācijas dēļ, kas ēkā darbojusies avārijas režīmā. Elektroinstalācija bija ierīkota saimnieciskā kārtā, un vadi savīti, radot bīstamu pārejas pretestību, kas ir ugunsdrošības noteikumu prasību pārkāpums. Savītie vadi sakarstot izkusuši, radot aizdegšanos," skaidroja Melnmate.
"Policija kā lietiskos pierādījumus šos vadus ir pievienojusi krimināllietai. Mums nav pamata apšaubīt divas policijas ekspertīzes un "Baltas" nozīmēto, kuru gala secinājums par ugunsgrēka izcelšanās iemeslu ir vadu sakušana."
"Balta" aicina visus uzņēmējus rūpīgi izsvērt saimnieciskā kārtā ierīkotas elektroinstalācijas risku. Ja ugunsgrēks īpašumā izceļas ugunsdrošības noteikumiem neatbilstoši ierīkotas elektroinstalācijas dēļ, šādos gadījumos apdrošināšana sabiedrība nevar veikt izmaksu.
"Atlīdzības lietā "Balta" rīkosies atbilstoši tiesas spriedumam," norāda Melnmate.
"Balta" arī akcentē, ka par šāda veida ekspertīžu veikšanu tā norēķinās ar SIA "In Medias Res", nevis atsevišķu ekspertu.
"Balta" pieņēma lēmumu atteikt apdrošināšanas atlīdzību "Māris&Co" pagājušā gada 26.jūnijā, kad 9.jūnijā tika saņemti pēdējie no "Māris&Co" pieprasītie dokumenti lēmuma pieņemšanai.
"Balta" norāda, ka pagājušajā gadā īpašuma apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājusi 7,5 miljonus latus un ir tirgus līderis īpašuma atlīdzību izmaksās Latvijā.
LETA jau ziņoja, ka pērn janvārī notikušajā ugunsgrēkā tika izpostīts divstāvu ēkas komplekss "Dzelmes" aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā, kas pieder "Māris&Co". Ēku kompleksā atradās gan būvmateriālu veikals, gan kafejnīca.
"Dzelmes" atrodas Ogres rajona Jumpravas pagastā.
IU "Māris&Co" dibināts 1993.gada 26.janvārī. Sākot savu darbību kā veikals-kafejnīca, kas atradās nelielās telpās un kurā strādāja tikai četri darbinieki, uzņēmums izaudzis līdz 56 darbinieku lielam kolektīvam, liecina uzņēmuma mājaslapā sniegtā informācija.
Mazais veikaliņš bija iecienīts ne tikai tuvējā apkaimē, bet arī garāmbraucēju vidū, jo atrodas Rīgas-Daugavpils šosejas malā. Populārākais ēdiens ēdienkartē bijuši pelēkie zirņi, tā par sevi informē uzņēmums.
Lielā klientu skaita dēļ vajadzēja domāt par telpu paplašināšanu. 1997.gadā tika paplašināts bistro un pārtikas veikals, kā arī durvis vēra rūpniecības preču veikals. 1998.gadā tika atvērts būvmateriālu veikals "Viss mājai". Bet 2000.gadā uzņēmums tika pārreģistrēts uz SIA "Māris& Co". Uzņēmuma dibinātājs un direktors ir Māris Mālmeisters. 2001.gadā bistro tika pārveidots un ieguva interesantu interjeru.
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Negribi celt, nest un tīrīt? Nāc pie mums! Airwave speciālistiem ir ilgtermiņa pieredze par siltumsūkņu ierīkošanu un apkalpošanu, kā arī informācija par to reālajām ekspluatācijas izmaksām ilgtermiņā.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Ceļu aprīkojums. SIA "SD-Serviss"

norobezojoso

Norobežojošo barjeru sistēmas paredzētas ceļu satiksmes regulēšanai un drošības veicināšanai, kā arī satiksmes norobežošanai un brīdināšanai ceļa remontdarbu laikā. Norobežojošās barjeras iedalās: ceļa drošības barjerās (transporta barjerās), gājēju drošības barjerās un barjerās ceļu remontdarbiem.