abc.lv skaitļos

Lietotāji online125
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
EP bažījas par Baltijas valstu atkarību no Krievijas elektroenerģijas sistēmas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

EP bažījas par Baltijas valstu atkarību no Krievijas elektroenerģijas sistēmas

EP bažījas par Baltijas valstu atkarību no Krievijas elektroenerģijas sistēmas

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti aicina steidzami sinhronizēt Baltijas valstu elektroenerģijas tīklu ar Eiropas kontinentālo elektrotīklu, lai nodrošinātu tā pilnīgu integrāciju Eiropas Savienības (ES) iekšējā elektrības tirgū, augstāku elektroapgādes drošību un sistēmas ekspluatācijas drošību, aģentūru LETA informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Pievēršoties katram ES reģionam atsevišķi, EP deputāti Baltijas valstīm adresētajos ieteikumos norāda, ka, lai arī plānotie starpsavienojumi ļaus Baltijas valstīm līdz 2015.gada beigām sasniegt 10% mērķrādītāju, tomēr bažas rada tas, ka Baltijas valstu tīkli joprojām ir sinhronizēti ar Krievijas elektroenerģijas sistēmu un ir atkarīgi no tās. Tas traucē "patiesi integrēta un pareizi funkcionējoša Eiropas elektroenerģijas tirgus darbībai", norāda deputāti.

Kā sekmīgu modeli EP deputāti min Austrijas un Vācijas kopīgo elektrības tirgu. Centrāleiropas un Dienvidaustrumeiropas elektrības infrastruktūra ir vairāk jāsavieno ar Rietumbalkānu valstīm un Turciju. EP arī norāda, ka ir jāuzlabo Pireneju pussalas elektrotīklu savienojumi ar kontinentālo Eiropu, jo īpaši ar Franciju.

Zviedrijas pārstāvētais EP deputāts un ziņotājs norādīja, ka pats svarīgākais ir labāk savstarpēji savienoti elektrības tīkli ES, jo tas ir labi atjaunojamajiem energoresursiem un tādējādi iespējams sasniegt klimata mērķus, kā arī padarīt Eiropu konkurētspējīgāku, ar lētākām elektrības cenām.

Pietiekami ieguldījumi, lai nodrošinātu, ka vismaz 10% no katrā dalībvalstī saražotās elektrības varētu nosūtīt pāri robežai uz kaimiņvalstīm, stratēģiski radītu "noturīgāku un stabilu tīklu", teikts EP paziņojumā. EP deputāti atzīst, ka pašreizējais ES mērķrādītājs 10% līdz 2020.gadam ir vērtīgs, bet tas ne vienmēr atspoguļo tirgus situāciju, jo 12 dalībvalstis joprojām to nav sasniegušas un tādējādi ir "lielā mērā izolētas no iekšējā elektroenerģijas tirgus".

EP deputāti arī prasa vismaz līdz 2030.gadam noteikt vērienīgus un uz pierādījumiem balstītus starpsavienojumu papildmērķus katram reģionam atsevišķi un prasa arī nodrošināt brīvu piekļuvi starpsavienojumiem.

LETA

Foto: Pixabay.com

Banner 280x280 Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.