ES enerģētikas ministri plāno vienoties par dabasgāzes piegādes drošuma aizsardzības pasākumiem

Foto: Pixabay.com

Eiropas Savienības (ES) enerģētikas ministri plāno vienoties par dabasgāzes piegādes drošuma aizsardzības pasākumiem, aģentūrai LETA pavēstīja Ekonomikas ministrijā (EM).

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) pirmdien, 5.decembrī, Briselē piedalīsies ES Enerģētikas ministru sanāksmē, lai pārstāvētu Latvijas viedokli par sanāksmē izskatāmajiem enerģētikas jautājumiem.
 
Sanāksmē paredzēta ministru diskusija par dabasgāzes piegādes drošuma aizsardzības pasākumiem - reģionālu sadarbību, informācijas apmaiņu, caurredzamību un solidaritāti.
 
''Latvija ir gatava sanāksmē atbalstīt tādu reģionālu sadarbību, kas balstīta uz valstu grupām ar kopējiem riskiem, piemēram, gāzes piegādes no Krievijas, sašķidrinātās dabasgāzes piegādes u.c., bet kas paredz starp šīm valstīm augstu sadarbības intensitāti, konkrētu pasākumu identificēšanu reģionālajā līmenī. Latvijai būtiski turpināt sākto sadarbību ar Lietuvu, Igauniju un Somiju. Tāpat Latvija uzskata, ka nepieciešams noteikt uzņēmumiem pienākumu sniegt izvērtēšanai kompetentajai iestādei informāciju par visiem ilgtermiņa dabasgāzes līgumiem attiecībā uz to, vai līgums nesatur tirgus darbību ierobežojošās normas,'' klāstīja EM.
 
Sanāksmes laikā arī paredzēts prezentēt Eiropas Enerģētikas savienības ''Ziemas paketi'', ko Eiropas Komisija publicēja 30.novembrī. Tā ietver priekšlikumus ES normatīvo aktu pārskatīšanai, tostarp Atjaunojamo energoresursu direktīvas, Energoefektivitātes direktīvas, Ēku energoefektivitātes direktīvas pārskata, kā arī priekšlikumus jaunajai elektroenerģijas tirgus dizaina likumdošanai un Enerģētikas savienības pārvaldības mehānismam.
 
Tāpat ES enerģētikas ministri sanāksmē plāno pārrunāt nozīmīgākos notikumus, kas pasaules enerģētikas vidē ir notikuši no 2013.gada līdz 2016.gada beigām. Latvija sanāksmē norādīs, ka ES dalībvalstīm nepieciešams paust vienotu viedokli attiecībās ar trešajām valstīm. Tāpat nozīmīga ir veiksmīga sadarbība ar lielajiem energoresursu piegādātājiem, diversificējot energoapgādes ceļus, mazinot atkarību no viena dominējoša piegādātāja, kā arī uzlabojot energodrošumu un veicinot energoresursu tirgus attīstību.
 
LETA
 
2016.gada 2.decembrī
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!