Grausta nojaukšanu Brīvības ielā 78a pabeigs līdz martam

Vidi degradējošā objekta nojaukšanu Rīgā, Brīvības ielā 78a, paredzēts pabeigt līdz 1.martam, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR), kurš šodien klātienē apsekoja ēkas demontāžu, norāda, ka jau gandrīz pirms diviem gadiem tika pieņemts lēmums par grausta nojaukšanu līdzās Rīgas 22.vidusskolai, tomēr, neskatoties uz piemērotajiem administratīvajiem sodiem un paaugstināto nekustamā īpašuma nodokli, līdz šim īpašnieks ēku nav demontējis.

Patlaban ēkai ir nomainījies īpašnieks, kas šodien tikšanās laikā solījis segt visus pašvaldības izdevumus par ēkas demontāžu. Turklāt jau uz 1.septembri skola tiks pie labiekārtota sporta aktivitāšu laukuma.

Rīgas dome lēmumu par ēkas piespiedu nojaukšanu pieņēma jau 2014.gada septembrī, bet ar tā paša gada oktobri tai piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma likme. Pirms likmes paaugstināšanas īpašniekam par objektu bija jāmaksā 4173 eiro nodoklis, bet pēc paaugstināšanas - 8346 eiro gadā.

Šonedēļ sākusies ēkas piespiedu demontāža, kuru kopējās izmaksas ir 83 000 eiro. Visas iepriekšējās dienas ēkā notiek iekšējās demontāžas darbi, bet turpmākās divas nedēļas nogales tiks nojaukta ēkas fasāde.

LETA

Foto: Ieva Čīka/LETA

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!