Jaunā atkritumu šķirošanas rūpnīca ļaus par 90% samazināt Getliņu poligonā noglabājamo atkritumu daudzumu

SIA "Getliņi Eko" pārvaldītā poligona "Getliņi" teritorijā jaunuzceltā atkritumu šķirošanas rūpnīca ļaus par 90% samazināt Getliņu poligonā noglabājamo atkritumu daudzumu un par desmit līdz 15 gadiem paildzināt poligona izmantošanas laiku, pirmdien, 26.oktobrī, rūpnīcas atklāšanas pasākumā sacīja SIA "Vides pakalpojumu grupa" pārstāvji.

Kā norādīja SIA "Vides pakalpojumu grupa" vadītājs Guntars Levics, līdz ar rūpnīcas atklāšanu atkritumi ir kļuvuši par resursu - bioloģiski noārdāmie atkritumi tiks nodoti SIA "Getliņi Eko", kas tos izmantos biogāzes ražošanai, savukārt pārstrādei derīgie materiāli un metāla izstrādājumi tiks nogādāti uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar šo materiālu reģenerāciju un atkārtotu pārstrādi.

"Pārstrādājamie materiāli pēc šķirošanas veidos 20-30% no kopējā apjoma, aptuveni 60% tiks izmantoti biogāzes ražošanai, bet kalnā tiks noglabāti un uz dedzināšanu tiks nodoti vien 5-10% no atkritumiem," piebilda Levics.

Pie bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem pieder pārtikas un dārzu atkritumi, kā arī atsevišķos gadījumos papīrs un dabīgie tekstilizstrādājumi. Pie atkārtoti izmantojamiem - papīrs, kartons, dažādu veidu polimēri, melnie un krāsainie metāli. Apglabājamie atkritumi galvenokārt ir dažādu veidu produkti, kuru tālāka pārstrāde nav ekonomiski pamatota, piemēram, sintētiskie tekstilizstrādājumi.

Jau vēstīts, ka projekta kopējās izmaksas bija 10,2 miljoni eiro un to pēc SIA "Getliņi Eko" pasūtījuma attīstīja un turpmākos desmit gadus operēs "Vides pakalpojumu grupa".

Celtniecības darbus un tehnoloģiskos risinājumus nodrošināja pilnsabiedrība "Technobalt - Piche". Projekts tiek īstenots saskaņā ar Pierīgas reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu un Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu, kura īstenošanas laikā sadzīves atkritumu šķirošana ir viena no prioritātēm.

Plānots, ka rūpnīca spēs sašķirot līdz 300 000 tonnām atkritumu gadā. Rūpnīca nodrošinās 15 jaunas darbvietas.

Kā ziņots, "Vides pakalpojumu grupa" pērn audzējusi apgrozījumu un izkļuvusi no zaudējumiem, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 9,13 miljoni eiro, kas ir par 11% vairāk nekā 2013.gadā, kad apgrozījums bija 8,3 miljoni eiro. Pagājušajā gadā uzņēmums nopelnīja 195 555 eiro, bet 2013.gadā cieta zaudējumus 21 376 eiro apmērā.

Uzņēmums "Vides pakalpojumu grupa" dibināts 1995.gadā. Līdz 2009.gadam tas darbojās ar savu sākotnējo nosaukumu "Nelsens". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 742 739 eiro. "Vides pakalpojumu grupa" pieder SIA "ZMK investīcijas".

LETA

Foto: Ieva Čīka/LETA

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!