abc.lv skaitļos

Lietotāji online71
Aktīvie uzņēmumi25219
Nozares raksti1283
Ekspertu atbildes3041
Jaunie grausti – trekno gadu sekas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Jaunie grausti – trekno gadu sekas

Jaunie grausti – trekno gadu sekas
Treknajos gados ar vērienu uzsāktā būvniecība ir novedusi pie vismaz divu veidu sekām – daļa objektu nav pabeigti, kļūstot par mūsdienu graustiem, bet dažam labam tā dēvētajam jaunajam projektam jau būtu vajadzīgs remonts, raksta laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai".

Banner 280x280 Banner 280x280

Rīgas pilsētas būvinspekcija nupat nosolījusies pastiprināti kontrolēt nepabeigtos objektus, kuriem beidzies būvatļaujas derīguma termiņš, kaut arī likumos gan prasības, gan sankcijas jau ir noteiktas.

Rīgas domes Īpašuma departaments pērn saskaitīja 452 būves, kas pilnīgi vai daļēji atzīstamas par graustiem, bet 109 no tām nebija tālu no sabrukšanas. Par bīstamām atzītas daudzas nepabeigtās jaunbūves.

Departamenta direktors Oļegs Burovs laikrakstu "Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai" informē, ka arī nepabeigtas jaunbūves tiek ierindotas graustu kategorijā, jo nereti apdraud cilvēkus un degradē vidi. Rīgā līdz galam neuzbūvētās jaunbūves ir 42 jeb 9% no visiem graustiem: Austrumu izpilddirekcijā atrodas deviņi šādi pusuzbūvēti grausti, Pārdaugavas izpilddirekcijā – 21, Ziemeļu izpilddirekcijā – 12. O. Burovs norāda, ka pašlaik būvniekam ir tiesības pagarināt būvatļauju un ilgstoši neko nedarīt. Teorētiski, protams, laiku pa laikam kaut kādai rosībai objektā vajadzētu būt, bet būvinspektoriem ir problēmas konstatēt un pierādīt, kad īsti darbi apstājušies un cik ilgs bijis pārtraukums.

Pagarinot būvatļauju, būvnieki un investors var vilkt garumā ēkas celtniecību, ko kavē, visticamāk, naudas trūkums. Arī šādos gadījumos pastāv prasības, kā nepabeigtā būve iekonservējama, lai nepasliktinātu konstrukciju stāvokli. Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Raimonds Eizenšmits norāda, ka vislielākā nelaime ir mitrums, kas iesūcas konstrukcijā un ziemā sasalstot tās bojā – saplēš, sākas rūsēšana, izskalošana. Viņš saka – prasības gan pasūtītājam, gan būvniekam ir zināmas, bet, "ja nav naudas, tad notiek tā, kā notiek". Tas ir naudas un godaprāta jautājums, rezumē R. Eizenšmits.

Oļegs Burovs/ Foto: LETA
2012.gada 17.aprīlī

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.