Kā atklāt slēptās santehnikas problēmas?

Glīta un mirdzoši tīra vannasistaba nenozīmē, ka tāda ir arī santehnikas sistēma. Reizēm tikko renovētas mājas skapī slēpj santehnikas skeletu, ko iespējams atrast, pievēršot uzmanību dažām būtiskām niansēm.

Kā gan tu justos, ja nopirktu skaistu, tikko renovētu māju un atklātu, ka nepieciešami milzīgi finansiāli ieguldījumi santehnikas sistēmas remontēšanai? Reizēm īpašuma pārdevēji nav godprātīgi un mēģina pārdot glītu māju, kas uzfrišināta tikai no ārpuses.

Lai nenāktos vilties jaunajā pirkumā, ņem vērā dažus noderīgus padomus, kā atklāt, vai māja piedzīvojusi pamatīgus renovācijas darbus vai tikai pielabota ēkas redzamā daļa.

Uzdod jautājumus

Ja vēlies iegādāties renovētu māju, svarīgi uzzināt visus sīkumus un remontdarbu detaļas. Noskaidro, vai renovāciju veica respektabls uzņēmums, kaimiņu santehniķis vai pats mājas īpašnieks. Uzzini, kad darbi tika pabeigti un vai tika atklātas kādas problēmas? Ja renovācijas darbus veicis sabiedrībā labi zināms speciālists, pastāv mazāka iespēja, ka ir ekonomēts uz slēptām un šķietami uzreiz nepamanāmām problēmām.

Meklē kvalitatīvu santehnikas armatūru

Par kvalitatīvi paveiktu darbu var liecināt arī izmantotā santehnikas armatūra. Apskati vannasistabā, virtuvē un tualetē uzstādītās santehnikas detaļas un sameklē to ražotājus. Ja neesi par tādiem dzirdējis, izpēti, vai renovētajā mājā izmantotā armatūra maz atbilst kvalitātes standartiem. Lēta, nezināma, zemas kvalitātes santehnikas armatūra salūzīs dažu gadu laikā, turklāt var būt grūti atrast jaunas detaļas veco nomaiņai.

Pievērs uzmanību darba izpildījumam

Slikti paveikts darbs runā pats par sevi. Slikta apdare, pavirši veidotas šuves un šķībi ieklātas flīzes ir acīm redzams sarkanais signāls, ka mājas renovācijas darbi nav veikti pietiekami kvalitatīvi. Savus novērojumus dari zināmus mājas pārdevējam, lai tos varētu novērst vai samazināt īpašuma pārdošanas cenu.

Pārbaudi krāsojumu

Viegls veids, kā ātri atsvaidzināt mājas sienas pirms pārdošanas, ir krāsošana, tomēr ar krāsu iespējams arī noslēpt ūdens sūču radītos traipus un mitruma pleķus. Rūpīgi nopēti sienu un griestu krāsojumu telpās, kurās varētu būt iespējama kapilārā mitruma veidošanās. Ja krāsa tevi nepārliecina, droši uzdod jautājumus – iespējams mājas pārdevējs pats izstāstīs krāsošanas iemeslus.

Palūdz apskatīt kanalizācijas tīkla shēmu

Kanalizācijas tīkla shēmā redzams, kur īpašumā atrodas caurules. Tev noteikti jāpalūdz apskatīt gan kanalizācijas shēma, gan arī mājas plāns.

Ja renovētās vannasistabas kanalizācijas tīkla shēmā redzams, ka santehnikas armatūra atrodas turpat, kur agrāk, sliktākajā gadījumā tā pievienota vecajām caurulēm. Noskaidro, vai renovācijas laikā notikusi veco cauruļu remontēšana. Ja nē, pastāv iespēja, ka nāksies investēt jaunās caurulēs.

Ja renovētās santehnikas armatūras novietojums nesaskan ar kanalizācijas tīkla shēmu, visticamāk, ka renovācijas darbu laikā tā nav atjaunota, kas, savukārt, norāda uz problēmām izmaiņu saskaņošanas procesā.

Ja kanalizācijas tīkla shēma pēc renovācijas darbiem ir atjaunota un pilnībā atbilst jaunajam santehnikas izkārtojumam, vari atviegloti uzelpot, jo tas norāda, ka ar renovācijas darbiem viss ir kārtībā.

Ja neesi apmierināts ar renovācijas darbiem

Ja mājas izpētes laikā santehnikas sistēmā esi atklājis nepilnības, tev vēl joprojām ir iespēja pārrunāt mājas vērtību un iegādāties to par samazinātu cenu. Ja šaubies par renovācijas darbu kvalitāti, uzaicini profesionālu santehniķi, kurš apstiprinās vai noraidīs tavas aizdomas. Pārkāpumu gadījumā palūdz, lai meistars sarēķina santehnikas remontdarbu izmaksas, ko vari norādīt īpašuma pārdevējam un pieprasīt samazināt mājas cenu.

Foto: PhotoAtelier/Flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!
  • Praktiskais latvietis 15.03.2017 09:50
    Santehnikas armatūras un kanalizācijas kvalitātei noteikti jāpievērš uzmanība vienmēr, arī pašam veicot elementārus renovāciju darbus, jo lētā kanalizācija un lētie misiņa veidgabali arī 2-3 gadu laikā var sadalīties, radot lielas problēmas un lielus zaudējumus. Mērfija likums - ja tie sadalīsies, tad noteikti visgrūtāk pamanāmākajā un pieejamākajā vietā.