Kā kvalitatīvi un gaumīgi nokrāsot grīdu?

Dekorējot telpu, mēs parasti mēdzam sākt ar sienām, mēbelēm un logiem, taču būtiskākais interjera elements ir tieši mums zem kājām.

Grīdas krāsošana ir labs risinājums telpas atsvaidzināšanai un unikāla izskata radīšanai. Krāsota grīda ir arī ļoti noturīga.

Seko līdzi šiem padomiem, kas palīdzēs tev kvalitatīvi un gaumīgi nokrāsot grīdas!
 

Sagatavo grīdas virsmu un materiālus

Neatkarīgi no grīdas virsmas, ko tu vēlies nokrāsot, to vispirms nepieciešams noslīpēt, izsūknēt ar putekļusūcēju un kārtīgi izslaucīt. Pēc tam klājama gruntskrāsa. Vēlams krāsošanas darbiem izmantot otu, nevis krāsas rullīti. Rullītis radīs apelsīna mizas tekstūru, kas mazinās krāsas noturību un spīdīgumu.

Iegādājies labas kvalitātes krāsu

Ja vēlies, lai nokrāsotā grīda kalpotu gadiem ilgi, ieguldi naudu kvalitatīvā krāsā. Dodies uz tuvāko būvniecības veikalu, kur pārdevējs palīdzēs tev izvēlēties piemērotāko krāsu (eļļas bāzes vai lateksa), atkarībā no virsmas, kuru ir paredzēts krāsot.

Eļļas bāzes krāsa var nodzeltēt, taču tā ir noturīgāka un ar lielāku spīdīgumu.

Vislabākajam rezultātam nepieciešams klāt 2 – 3 krāsas slāņus.

Spēlējies ar krāsām un rakstiem

Melnas, baltas un bēšas krāsas kombinācija ir mūžīga vērtība – ideāla klasiskam interjeram. Nav jābaidās arī no ekstravagantākiem risinājumiem – spilgtām krāsām vai rakstiem. Nepieciešams padomāt par to, kādu efektu tu vēlies iegūt. Tumši toņi radīs dramatisku noskaņu, smalki raksti piešķirs telpai neuzbāzīgas, elegantas detaļas, savukārt lielāki raksti, piemēram, kvadrātiņi, radīs spilgtu tēlu un kļūs par telpas galveno interjera elementu.

Padari to ilglaicīgu

Izvēloties rakstu, kas izskatīsies labi un gaumīgi arī pēc vairākiem gadiem, ir svarīgi pievērst uzmanību tā izmēram un nepārtrauktībai. Raksta motīva izmēru jāizvēlas atbilstoši telpas izmēram. Pašlaik gan ir tendence izvēlēties liela izmēra rakstus.

Ja ir runa par grīdas ilglaicību fiziskā ziņā, pēc tās nokrāsošanas ir jāuzklāj poliuretāna blīvētāja kārta. Ja telpā, kurā ir krāsota grīda, bieži uzturas daudz cilvēku, iespējams to vajadzēs atkārtoti nokrāsot ik pēc 3 – 4 gadiem, taču krāsotas grīdas kopumā ir ļoti izturīgas pret bojājumiem.

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!