Kādam mērķim piešķir daudzīvokļu māju siltināšanai paredzētos līdzekļus?

Kādam mērķim piešķir daudzīvokļu māju siltināšanai paredzētos līdzekļus?
Pie atbalstāmām darbībām, kurām tiek piešķirts finansējums pieder: energoaudits, tehniskās apsekošanas un būvprojekta sagatavošana, būvuzraudzības un autoruzraudzības veikšana, ēku ārējo norobežojošo konstrukciju būvelementu siltināšana un nomaiņa, pagraba pārsegumu siltināšana, siltumapgādes sistēmas renovācija, ventilācijas sistēmas renovācija vai rekonstrukcija un vairākas citas.


Finansējumu piešķir:
* būvdarbu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošajās daļās, nodrošinot energoaudita pārskatā norādīto energoefektivitātes uzlabošanas pasākumu izpildi;
* projekta dokumentācijas sagatavošanai un projekta būvuzraudzībai un autoruzraudzībai.

Finansējuma saņēmējs var uzsākt projekta īstenošanu pēc līguma par projekta īstenošanu noslēgšanas ar "Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūru". Viens projekta iesniegums iekļauj darbus par vienu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju. Aktivitātes ietvaros par vienu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju var saņemt finansējumu ne vairāk kā viena projekta iesnieguma ietvaros. Iepirkumu, kas nepieciešams projekta īstenošanai, projekta iesniedzējs veic saskaņā ar normatīvajiem aktiem iepirkuma procedūras jomā. Finansējuma saņēmējs pirms līguma slēgšanas ar iepirkuma procedūrā noteikto uzvarētāju var saskaņot ar sadarbības iestādi iepirkuma procedūras atbilstību normatīvajiem aktiem iepirkuma procedūras jomā. Finansējuma saņēmēja veikto iepirkuma procedūru sadarbības iestāde pārbauda pēc līguma par projekta īstenošanu noslēgšanas.


Finansējamie un nefinansējamie pasākumiem
No projekta var iegūt finansējumu sekojošām darbībībām daudzīvokļu mājas siltināšanas ietvaros:

* energoaudita, tehniskās apsekošanas un būvprojekta sagatavošanas veikšanai;
* projekta būvuzraudzībai un autoruzraudzībai;
* būvdarbiem daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā esošajās daļās:
ēku ārējo norobežojošo konstrukciju būvelementu siltināšana un nomaiņa;
pagraba pārseguma siltināšana;
kāpņu telpas remonts, gadījumā, ja tiek veikti energoefektivitātes darbi kāpņu telpā, nepārsniedzot piecus procentus no projekta attiecināmajām tiešajām izmaksām;
siltumapgādes sistēmas renovācija;
ventilācijas sistēmas renovācija vai rekonstrukcija;
citi renovācijas darbi, kas paaugstina ēkas energoefektivitāti un ir iekļauti energoauditā kā veicamie pasākumi;
ēkas strukturālo daļu atjaunošana, kas nepieciešama projekta iesniegumā iekļauto ēkas energoefektivitātes pasākumu veikšanai.
* izmaksām, kas saistītas ar informācijas un publicitātes pasākumiem projekta īstenošanā;
neparedzētiem izdevumiem.

Finansējums netiek attiecināts uz:

* zaudējumiem, kas skar atsevišķa dzīvokļa īpašumu un rodas saistībā ar projektā iekļautajiem būvdarbiem;
* ēkas strukturālo daļu atjaunošanas izmaksām;
* teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas izmaksām;
* procentu maksājumiem, maksājumiem par naudas pārskaitījumiem, komisijas naudu, zaudējumiem sakarā ar valūtas maiņu un citiem tiešiem finansiāliem izdevumiem;
* nodokļu un nodevu maksājumiem;
* soda naudu, līgumsodiem, nokavējuma procentiem, naudas sodiem un tiesvedības izdevumiem.

Vienam projekta iesniegumam aktivitātes ietvaros maksimāli pieļaujamais finansējuma apjoms ir 100 000 latu, nepārsniedzot 35 latus uz vienu dzīvojamās mājas kopējās platības kvadrātmetru.
Projekta iesniegumā minētās aktivitātes īstenojamas divu gadu laikā pēc līguma noslēgšanas ar sadarbības iestādi par projekta īstenošanu.


Rakstu par atbalstu māju siltināšanai skatiet šeit!


Rakstu par to, kas var iegūt finansējumu daudzīvokļu māju siltināšanai skatiet šeit!


Rakstu par mājas siltināšanas projekta iesniegšanu skatiet šeit!Informācijas avots: Ministru kabineta noteikumi par aktivitāti "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi", www.mk.gov.lv
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Negribi celt, nest un tīrīt? Nāc pie mums! Airwave speciālistiem ir ilgtermiņa pieredze par siltumsūkņu ierīkošanu un apkalpošanu, kā arī informācija par to reālajām ekspluatācijas izmaksām ilgtermiņā.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Ceļu aprīkojums. SIA "SD-Serviss"

norobezojoso

Norobežojošo barjeru sistēmas paredzētas ceļu satiksmes regulēšanai un drošības veicināšanai, kā arī satiksmes norobežošanai un brīdināšanai ceļa remontdarbu laikā. Norobežojošās barjeras iedalās: ceļa drošības barjerās (transporta barjerās), gājēju drošības barjerās un barjerās ceļu remontdarbiem.