abc.lv skaitļos

Lietotāji online164
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
LAU ceļu remontdarbu laikā aicina ievērot ātruma ierobežojumus un atbildīgi attiekties pret drošību : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

LAU ceļu remontdarbu laikā aicina ievērot ātruma ierobežojumus un atbildīgi attiekties pret drošību

LAU ceļu remontdarbu laikā aicina ievērot ātruma ierobežojumus un atbildīgi attiekties pret drošību

Rīga, 23.maijs, LETA. Valsts AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU) ceļu remontdarbu laikā Latvijā aicina ceļu lietotājus ievērot ātruma ierobežojumus, būt uzmanīgiem un ar atbildību attiekties pret savu un citu satiksmes dalībnieku, kā arī remontdarbu veicēju drošību, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Ceļu remontdarbu vietām tiešsaistes režīmā var sekot līdzi aplikācijā "Waze" un VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) mājaslapas kartē, lai savlaicīgi plānotu savus maršrutus un rēķinātos ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem. Patlaban informācija ir pieejama par Pierīgas reģionu, kur ir intensīvākā satiksme, bet pakāpeniski līdz jūnija vidum paredzēts aprīkot arī pārējo LAU tehniku.

Par neatbilstošu ceļu stāvokli, ceļu lietotāji aicināti informēt kompāniju, zvanot uz LVC Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555.

Tāpat kompānijā informēja, ka LAU vadība šodien tikās ar Latvijas Motokluba asociācijas pārstāvi Arni Blodonu, lai informēt par bedru remontu tehnoloģijām, kā arī pieņemt zināšanai Latvijas Motokluba asociācijas izteikto viedokli un vienoties par turpmākajiem iespējamiem risinājumiem.

Banner 280x280 Banner 280x280

LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors informēja, ka bedru remonta tehnoloģiju - šķembas un bitumena emulsija, tiek izmantota uz autoceļiem, kuri ir sliktā tehniskā stāvoklī. Šī ir ekonomiski pamatota darbu veikšanas tehnoloģija uz avārijas stāvoklī esošiem autoceļiem, tā ir izstrādāta un to izmanto Eiropā.

"Plānojam izvērtēt kā esošās bedru remontu tehnoloģijas ietvaros varam uzlabot darba rezultātu. Pievēršot pastiprinātāku uzmanību, autoceļu posmiem, kuri varētu būt bīstami tieši motociklistiem, piemēram, ceļu nobrauktuves un pieslēgumi," tikšanās laikā teica LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometri, no tiem 9092 kilometru autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 kilometru ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.