Mājokļa "rozīnīte" - patīkams aromāts
Patīkami aromāti ietekmē mūsu zemapziņu, spēj uzlabot noskaņojumu un pašsajūtu, izsaukt dažādas asociācijas. Kopš seniem laikiem cilvēki izmanto dažādus veidus un ierīces sava mājokļa aromatizēšanai. Daudzas no tām ir aktuālas arī mūsdienās, taču ienākuši arī jauninājumi, no kuriem sev piemērotāko varētu izvēlēties ikviens. Par izvēles priekšmetu var kļūt ne tikai pats aromāts, bet arī veids, kādā tas tiks izplatīts telpā.
Padoms: Ēterisko eļļu vislabāk izšķīdināt siltā ūdenī ar aprēķinu – 1-2 pilieni uz 5 m². Ieteicamo devu labāk nepārsniegt, jo tas var radīt galvassāpes. Aromaterapijas seanss parasti ilgst apmēram stundu. Pēc katra seansa lampu obligāti jāmazgā.
Padoms: Visus kociņus, kas ir komplektā, ieteicams izlietot vienā reizē, jo to daudzums paredzēts difuzora aizpildīšanai. Lai sasniegtu maksimālu efektu, kociņus ieteicams 1 – 2 reizes diennaktī apgriezt otrādāk. Pēc tam, kad šķidrums ir iztvaikojis, kociņi joprojām saglabā patīkamu aromātu, tāpēc tos var likt skapī pie veļas. Difuzorus un aromalampas vislabāk izvietot vietās, kur notiek aktīva gaisa cirkulācija, piemēram, caurvējā.
Visbiežāk cilvēki sava mājokļa aromatizēšanai izmanto sveces. To izvēle ir ļoti milzīga, līdz ar to ikviens var atrast sev piemērotu sveci, kurā viņam patiks gan izskats, gan aromāts. Jāpiebilst, ka, izvēloties aromātisko sveci, vislabāk pievērst uzmanību dārgākiem modeļiem, kas smaržo arī degšanas laikā. Ja atmosfēras atsvaidzināšana nepieciešama tikai laiku pa laikam, var izmantot aromātisko spreju, kuram ir īslaicīga un lokāla iedarbība. Sprejiem ir maigs aromāts. Tos parasti izsmidzina dažādās telpas daļās un izmanto kombinācijā ar erotiskajām svecēm.
Izvēloties aromātu savam mājoklim, jāņem vērā visu ģimenes locekļu gaume un jāatceras, ka daži aromāti var izraisīt alerģiju vai galvassāpes. Tāpat daudzus aromātus nevar izplatīt telpās, kur regulāri uzturas bērni.
Informācijas avots: www.diy.ru
Foto: www.diy.ru; Nan Palermo/flickr.com.