Pabeigti divu Ventspils ostas piestātņu grunts stiprināšanas darbi

Ventspils ostā noslēgušies pērn sāktie grunts stabilitātes nodrošināšanas darbi 300 metru garumā aiz 2. un 3.piestātnes. Paveiktais ļaus šīs piestātnes izmantot ar pilnu slodzi un paaugstinās kuģošanas drošību ostas akvatorijā, aģentūrai LETA skaidroja Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Abas piestātnes Ventspilī, Dzintaru ielā, no Ventspils brīvostas pārvaldes pašlaik nomā AS "Ventspils tirdzniecības osta".

Lai nodrošinātu piestātņu stiprību un noturību, izbūvēta metru bieza atslodzes platformas dzelzsbetona plātne 3970 kvadrātmetru platībā, kas sastāv no astoņām sekcijām. Dzelzsbetona plātņu balstīšanai ar bezvibrācijas metodi 43 metru dziļumā tika izbūvēti 560 pāļi. Pēc atslodzes platformas izbūves tika atjaunots kraujlaukumu segums, izbūvēta jauna lietus ūdens savākšanas sistēma un lietus ūdens attīrīšanas iekārtas, kā arī jauni ūdensapgādes tīkli.

"Ieguldījumi infrastruktūras izbūvē, atjaunošanā un uzturēšanā ir Ventspils brīvostas pārvaldes aktivitāšu prioritāte. Tādējādi Ventspils brīvostas pārvalde īsteno savu galveno - teritorijas attīstītāja - funkciju," skaidroja Ieviņa.

Būvdarbi norisinājās Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projektā "Ventspils ostas Ventas upes kanāla nostiprinājums - piestātņu Nr.2 un Nr.3 pastiprināšana". Projekts tiek īstenots saskaņā ar darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" aktivitāti "Lielo ostu infrastruktūras attīstība jūras maģistrāļu ietvaros".

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir aptuveni 4,47 miljoni eiro, tajā skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir ap 3,8 miljoniem eiro.

LETA

Foto: Ieva Lūka/LETA

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!