abc.lv skaitļos

Lietotāji online25
Aktīvie uzņēmumi25217
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
Pareizi aizdarītas šuves palīdz izvadīt uzkrāto mitrumu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pareizi aizdarītas šuves palīdz izvadīt uzkrāto mitrumu

Pareizi aizdarītas šuves palīdz izvadīt uzkrāto mitrumu
 

Ēkas siltināšanas laikā tiek veikts apjomīgs dažādu darbu komplekss. Kā viens no pirmajiem soļiem šajā procesā ir pareiza paneļu šuvju aizdarīšana ar piemērotiem elastīgiem materiāliem.

Kas jāievēro, izvēloties šuvju materiālu?
Galvenais kritērijs šuvju materiāla izvēlē ir jāpiešķir elastīgumam (svarīgi nesajaukt ar plastiskumu!). Materiālam, pirmkārt, jāspēj izturēt neskaitāmas cikliskas izplešanās/saraušanās fāzes, jo ēku paneļi visu laiku temperatūras iedarbībā "staigā". Otrkārt, tam jābūt labai aizsardzībai pret UV starojumu un mitrumu, kā arī izturīgam pret apkārtējās vides iedarbību un, protams, nekaitīgam apkārtējai videi. Tieši pēdējā iemesla dēļ cements no aizcementētajām šuvēm ir jāizņem ārā un jāaizstāj ar piemērotu ilgmūžīgu materiālu. Ja būvniecības procesā ievēro šos nosacījumus, ilgus gadus nepastāvēs problēmas ar paneļu šuvēm un mājas saimnieks varēs ietaupīt ne tikai patērēto siltumenerģiju, bet arī līdzekļus papildu remontdarbiem.

 Kur vēl efektīvi var izmantot paneļu šuves?
Paneļu ēkās šuves var izmantot arī sienās uzkrātā mitruma izvadīšanai. To var panākt, aiz šuves (virzienā uz ēkas iekšieni) atstājot brīvu (apm. 2 cm platu) spraugu, kur cirkulē gaiss. Savukārt paneļu krustpunktos tiek ievietota iekšā caurulīte, kas savieno šo spraugu ar apkārtējo vidi. Temperatūra šajā aiz šuves esošajā gaisa slānītī vienmēr nedaudz atšķirsies no āra temperatūras, tādējādi nodrošinot spiediena starpību un gaisa kustību, kas sākumā izžāvē šuves iekšpusi, bet pēc tam veicina pašos paneļos esošā mitruma kustību un lēnu iztvaikošanu. Šis process ir diezgan lēns un tam nepieciešams vismaz pusgads (dažreiz 1 vai 2 gadi), taču pēc tam liekais mitrums paneļos vairs neuzkrājas – tiesa, tādā gadījumā jābūt aiztaisītām arī visām citām iespējamajām spraugām. Piemēram, ja palodze uzlikta nepareizi, ūdens tek iekšā panelī, tādēļ profesionāli celtnieki aiztaisa visas iespējamās spraugas, lai ūdens tiešā veidā nevar iekļūt sienās.


Kā izvairīties no mitruma iekļūšanas mājoklī, un cik ilgi kalpos uzliktās paneļu šuves?

Pilnībā no mitruma iekļūšanas (dažādi nokrišņi, augsts gaisa mitrums u.c.) izvairīties nav iespējams, taču, ja spraugas ir aiztaisītas, tad pareizi aizdarītas ventilējamās šuves izžāvēs mājā esošo mitrumu un nodrošinās paneļus pret mitruma uzkrāšanos vismaz 20 līdz 30 gadu garumā.

Aivars Veide
SIA "Bostik" valdes loceklis

 

 
 
Banner 280x280 Banner 280x280

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.