abc.lv skaitļos

Lietotāji online65
Aktīvie uzņēmumi27362
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Pasniegs "Latvijas arhitektūras gada balvu 2012" : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pasniegs "Latvijas arhitektūras gada balvu 2012"

Pasniegs
Piektdien, 17.maijā, tiks paziņoti "Latvijas arhitektūras gada balvas 2012" laureāti. Apbalvošanas ceremonija notiks plkst.19 Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgā, Kalpaka bulvārī 13.

Nacionālā žūrija "Latvijas arhitektūras gada balvai 2012" no kopumā 58 konkursam iesniegtajiem darbiem otrajai kārtai tālāk izvirzīja 17 projektus, kas aptver visu Latviju.

Pusfinālam tika izvirzīts Dobeles vēsturiskais tirgus laukums, dzīves stila noliktava "Big Fish" Liepājā, "GlaxoSmithKline Latvia" birojs Rīgā, Latvijas ekspozīcija Venēcijā "Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā", kā arī lekciju, semināru un radošo darbnīcu cikls "Intensīvā apmācību programma pilsētplānošanā "Radi Rīgu!".

Tāpat otrajai kārtai izvirzīta Bastejkalnā notikusī izstāde "Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums", kafejnīca "Laiva" un laivu būves birojs Pāvilostā, Latvijas Mākslas akadēmijas jaunais korpuss, lofts Elizabetes ielā Rīgā, Marka Rotko mākslas centrs Daugavpils cietoksnī, kā arī Saldus mūzikas un mākslas skola un Samrodes biroja ēka Ventspilī.

Konkursa otro kārtu vērtēja starptautiska žūrija, kuras vadītāja ir Japānā dzimusī Hiromi Hosoja, kā arī žūrijā piedalījās viens no ievērojamākajiem Lietuvas mūsdienu arhitektiem Rolands Paleks, somu arhitekts Janne Teresvirta un Igaunijas viena no spilgtākajām personībām jauno arhitektu plejādē Sīri Valnere.

Banner 280x280

Šogad būvuzņēmums "Re&Re" kā skates oficiālais partneris iedibina jaunu tradīciju - pasniedzot "Labas arhitektūras" balvu ne tikai arhitektam, bet godinot arī projektu pasūtītājus.

Ne katrs pasūtītājs ir pietiekami atvērts vai pat drosmīgs izvēlēties izteiksmīgu arhitektūru, un tai pašā laikā ne katram arhitektam izdodas absolūti funkcionālā projektā saglabāt arhitektonisko izteiksmīgumu. Kā atzīst "Re&Re" ģenerāldirektors Didzis Putniņš "mēs kā būvnieki, īstenojot jau dabā pasūtītāja un arhitekta kopdarbu, īpaši skaidri redzam šīs abpusējās sadarbības augļus - veiksmes un neveiksmes. Tā kā šobrīd projektus īsteno salīdzinoši neliels skaits privātā sektora pārstāvju un investoru, vēlamies jo īpaši izcelt un veicināt labas arhitektūras izvēli arī šajā sektorā".

Līdz ar to "Re&Re" kopā ar arhitektūras kritiķiem - Jāni Dripi, Jāni Lejnieku, Arti Zvirgzdiņu un Ievu Zībārti - no skatei izvirzītajiem darbiem izvēlēsies pasūtītāju un arhitektu, kuru kopdarbs ir spējis radīt sinerģiju starp racionālo un skaisto.

Balvā tiks dāvāts unikāls ģipša atlējums no Rīgas Doma kapiteļa fragmenta ar lībieša krūšutēlu, kas uzskatāms par vienu no tā laika vietējiem būvniekiem, kas pirms vairāk nekā 800 gadiem būvēja Rīgas Domu - lielāko viduslaiku baznīcu Baltijas valstīs.

Nekustamo īpašumu uzņēmums "Pillar" ceremonijā godalgos visus starptautiskās žūrijas ievērību guvušos darbus. Balvas pasniegs arī uzņēmums "Velux Latvia", interjera salons "Krassky", žurnāls "Pastaiga" un interjera dizaina galerija "Trentini".

Tautas balsojuma balvu pasniegs portāls "Delfi" ar citām aktivitātēm sevi pieteiks arī vieni no skates lielākajiem atbalstītājiem auto zīmols "Audi" un inženiertehnisko risinājumu uzņēmums "Fima".

Šogad Latvijas arhitektūras gada labāko darbu skate ir pasākumu kopums divu dienu garumā. Šodien no plkst.9.30 līdz 16 Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) notiks ārvalstu lektoru semināri, kuros ar lekcijām uzstāsies starptautiskās žūrijas locekļi un skates īpašais viesis - viens no šā brīža pasaules slavenākajiem arhitektiem Jakobs van Reiss no Nīderlandes. Ieeja visiem interesentiem semināros ir bez maksas.

Savukārt apbalvošanas ceremonijas laikā būs apskatāma aizvadītā gada labāko arhitektūras darbu izstāde un video intervijas ar visiem nominantiem. Pirmo reizi skates vēsturē šī pati izstāde būs apskatāma arī publiski Muzeju naktī, 18.maijā, LMA, ieeja bez maksas visas dienas garumā no plkst.12.

Jau ziņots, ka 2012.gada labāko arhitektūras darbu skate tika izsludināta šā gada februārī. Latvijas arhitektūras gada labāko darbu skate jau tradicionāli ir valsts galvenais notikums arhitektūrā kopš 1995.gada. To organizē Latvijas Arhitektu savienība, šogad - kopā ar iniciatīvas grupu, ko veido 2011.gada skates galvenās balvas laureāti arhitekti Liene Griezīte un Reinis Liepiņš, reklāmas aģentūras "TBWA\Latvija" radošais direktors Mārtiņš Ķibilds, kā arī virkne finansiālo partneru.

Rīga, 17.maijs, NOZARE.LV.
Foto: Ieva Lūka/ LETA
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Ko ņemt vērā, iegādājoties zemi būvniecībai?

Ko ņemt vērā, iegādājoties zemi būvniecībai?

Zemes iegāde mājas būvniecībai ir ļoti nopietns solis, tādēļ ir svarīgi rūpīgi izsvērt visus faktorus, lai nenopirktu “kaķi maisā”. Lai nākotnē izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ir jāņem vērā vairāki būtiski faktori, kas var ietekmēt gan būvniecības procesu, gan arī jūsu turpmāko dzīves kvalitāti šajā īpašumā.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Baltijas paviljonu EXPO Japānā apmeklējuši jau 500 000 interesentu

Baltijas paviljonu EXPO Japānā apmeklējuši jau 500 000 interesentu

Pasaulē lielākajā izstādē “EXPO 2025 Osaka” Japānā Baltijas paviljons, kurā tiek pārstāvēta Latvija un Lietuva, pirmo trīs mēnešu laikā uzņēmis rekordlielu apmeklētāju skaitu – pusmiljonu apmeklētāju. Līdz pat 13. oktobrim paviljona viesi var iepazīt Latviju – tās vērtības, radošumu, tradīcijas un tehnoloģiju potenciālu mūsdienīgā, inovatīvā un interaktīvā veidā.

Izstāsti Latvijai