Gandrīz ideāla apdare

Iestieptie plēves griesti ir modernākais griestu apdares risinājums. Tiem ir ideāli gluda virsma, kas tiek iegūta ar speciāla sastāva PVH plēves spraiguma palīdzību. Lai panāktu tādu kvalitāti ar tradicionālo apdares veidu palīdzību, vajadzīgas liels naudas un spēku patēriņš. Jaunajam apdares veidam ir vēl citas būtiskas priekšrocības: mitrumizturība, ugunsdrošība, izturība, ierīkošanas ātrums, ekspluatācijas ērtība un ilgmūžība. Ja vēl ņem vērā, ka plēves griestiem ir liela krāsu un faktūru gamma, ka tie neizbalē, ir viegli montējami, iegūstam gandrīz ideālu griestu apdares risinājumu. Lietošanas iespējas
Plēves griesti
Iestiepto plēves griestu lietošanas diapazons ir milzīgs. PVH plēves tehniskie raksturojumi un higiēniskās īpašības ļauj tos uzstādīt absolūti visās telpās, kur ir nepieciešami griesti. Šādi griesti ideāli izskatās dzīvojamās telpās, rada tīrības, siltuma un mājīguma sajūtu virtuvēs un vannasistabās. Telpās ar zemiem griestiem šis spoguļgludais klājums nodrošina plašuma un gaišuma sajūtu.
Plēves materiāls ražošanas procesā tiek pārklāts ar dažu mikronu biezu teflona kārtu, kas neļauj pielipt putekļiem. Tam ir vēl viena laba īpašība - uz tā nekrājas kondensāts, padarot šo materiālu par ideālu vannasistabām, baseinu telpām, virtuvēm un citām telpām, kur ir saskare ar palielinātu mitrumu.. Šādi griesti aizsargā telpu no iekšpuses, lai mitrums nebojātu pamatgriestus un jumta konstrukcijas, kā arī aizsargā telpu un tajā esošo interjeru no noplūšanas. Ja ūdens sakrājies uz griestu materiāla, to var savākt, nenodarot bojājumus telpai un griestu materiālam. Nelielais materiāla svars un izturība ļauj to pielietot sporta zālēs, lidostās un dzelzceļa stacijās to rekonstrukcijā, jo nav nepieciešami papildu stiprinājumi. Šādus griestus iesaka lietot arī telpās, kur jānodrošina absolūta tīrība un sterilitāte. Šādi griesti normālos lietošanas apstākļos tiek tīrīti reizi 5 gados. Kopšana ir ļoti viegla un neprasa īpašus līdzekļus un metodes. Ja ir nepieciešama īpaša tīrība, to var panākt ar parastajiem mazgāšanas vai dezinfekcijas līdzekļiem. Plēves griestu krāsa gamma un materiālu struktūra ir praktiski neierobežota, tās var variēt atbilstoši vēlmēm un telpas dizaina prasībām. Virsmas var veidot horizontālas, vertikālas, liektas, apaļas, dažādi kombinētas. Uzstādīšanas tehnoloģija
Plēves griesti
Telpā, kur tiks montēti plēves griesti, uzmanība jāpievērš sienu apdarei, pie kurām tiks montēti griesti. Nav izdevīgi, ja sienu apdare ir nepabeigta vai sienas nav gludas. Tad sienas apdare jāpabeidz pirms montāžas, jo sienu defekts var ietekmēt iestiepšanu un rezultātā - griestu virsmas gludumu. Telpā, kur montēs griestus, jānodrošina 45 - 70 grādu temperatūra, ko profesionāli ierīkotāji panāk ar propāna - butāna gāzes sildītāju. Šādā temperatūrā griestu materiāls ir ļoti elastīgs un labi padodas montāžai. Montāžas laikā no telpas būtu lietderīgi iznest telpaugus, akvārijus un citus objektus, kas nepanes tik augstu temperatūru. Šie ir arī vienīgie nepieciešamie telpas sagatavošanas darbi – istaba nav pat jāatbrīvo no mēbelēm. Tālāk ar lāzera palīdzību jānosaka griestu līmenis. Montāžas līniju paaugstina par 3 cm, kas ir starpība starp griestu un montāžas elementu. Plastmasas profilus 2,5-3 m garumā sagriež atbilstoši sienai. Plāksnes stiprina ik pēc 20cm. Iekšējos stūros profilus griež 45 grādu leņķī. Ja stūris ir savādāks, tad to piegriež vajadzīgajā leņķī. Formējot arku, liekumu veido no moduļiem. Griesti akurāti jāizmēra un jāuzzīmē piegrieztne . Montāžai jālieto speciāli instrumenti. Vispirms plēve jānostiepj gar vienu sienu ,tad gar otru un pārējām. Ar speciālu montāžas lāpstiņu profilā iestiprina plēvi. Plēve nostiepjas pakāpeniski – to stiepjot, plēve darba procesā daļēji zaudē krāsu. Vēlāk plēve izlīdzinās, nedaudz saraujas un montāžas beigās atgūst savu krāsu. Griestu maksimālais laukums bez papildu stiprinājuma ir 50 kv.m. Jāņem gan vērā, ka vieglais griestu materiāls neļauj to noslogot papildus un tādēļ ventilācijas un apgaismes sistēmām nepieciešams atsevišķs stiprinājums. Plēves griestu tehnoloģijas ļauj tajos montēt punktveida apgaismojumu, lustras, ventilācijas dekoratīvās restes, ugunsdrošības detektorus u.c. Tiesa, tas ir jāparedz pirms griestu montāžas, lai varētu iemontēt nepieciešamās palīgierīces. Visiem gaismas ķermeņiem, kurus paredzēts iekārt griestos, jābūt no neuzliesmojošiem materiāliem. Nostiprināšanas elementi jāsaskaņo ar apgaismes ķermeņu formu un materiālu, un jāiestiprina ar abpusēji līpošu lentu pirms griestu nostiepšanas.
Izmaksas
Plēves griesti
Iestiepto plēves griestu cena svārstās no 25 latiem par kv.m. līdz pat 35 latiem un vairāk. Cena atkarīga no telpas kvadratūras, no sarežģītības, kā arī no gaismas un ventilācijas difuzoru skaita. Salīdzinājumā ar tradicionālo griestu variantu – krāsošana, ģipškartons, balsināšana – izmaksas būs nedaudz augstākas, taču jāņem vērā, ka plēves griesti patiešām būs perfekti gludi, to vidējais ekspluatācijas termiņš ir 10 gadi, tie neplaisās, nelaidīs mitrumu un putekļus, kā arī kalpos par labu skaņas izolāciju.
Autors: Sandis Fatjanovs Raksts tapis sadarbībā ar firmu Baltprestige Foto: no publicitātes materiāliem
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!
 • eho 09.01.2008 08:59
  Va vells,kā tādā elles kartumā var stiept tos griestus!!! Tur var galva pārsprāgt.
 • feini 09.01.2008 09:42
  Nu dikti jaunu kolosals tas materials. vajadzeja atrak sho rakstu taisit pirms  biju sacis remontu sava dzivokli... tad dekorativa apmetuma vieta tiesham izveletos shadu.
 • Ridna 09.01.2008 14:54

  IDEAALI! :D

 • jaam 05.02.2008 09:05
  naz spidiga pleve pie griestiem.. nedo dievs pec taa uzliksanas kads gruzis vai betona skaidina vai gabalins no parastiem griestiem uzkriit uz taas plevas un vins izspiezas uz aaru un aaraa to nedabuuu... nu neliktu nekad tadus..
 • P. 07.02.2008 12:56

  Cik stulbam jaabuut cilveekam, lai guljamistabaa liktu ar teflonu paarklaatas pleeves griestus.

  http://www.videsvestis.lv/content.asp?ID=93&what=62

   

 • Ēriks 07.02.2008 15:57
  Ne viss ir zelts, kas spīd! Neelpojoši un sintētiski materiāli nav labākais mājas iekšējai apdarei, bez tam, plēve mēdz elektrizēties un pievilkt putekļus.
 • swolotch 07.02.2008 16:46
  es buutu skeptiski noskanjots un apsveertu visus miinusus, lai gan pirmais iespaids ir wow! no teflona es paaraak nebaidiitos, jo taa tomeer nav panna, kuru karsee un skraapee. arii shnjabis ir kaitiigs aknaam, bet tomeer es to dzeru :)
 • Trakais Janka 07.02.2008 22:19

  Ir jābūt vienkārši nenormālām lai kaut ko tādu liktu.

  Lai gan "reģipša nesošās konstrukcijas, papīra jumts un plēves griesti" kopā izklausas labi. Tieši tā kā lielākā daļa elitāro jauno projektu.

   

   

 • nu,nu 08.02.2008 10:28
  Vai nu vēl sisntētikas par maz, pat gultā jāņem!
 • Akacis 08.07.2008 11:31
  Nekādā gadījumā nelieciet dzīvokļos plēves ja nu vienīgi kā atsevišķu elementu piem. izveidojot uz iekšu vērstu kupolu, vai vnk apli un to nostiept ja nu tik dikti gribās ..bet plēve uz visiem griestiem...? -
 • jokokokina 01.09.2008 16:43

  Gribu tadu savam veikalam ,ko teiksiet ? Cik man izmaksātu 15 m2 tadu griestu ? Vai labāk pieturēties pie tradicionālās koka griežtu apdares ????

 • Olga 23.11.2008 15:09
  Man ir tādi. Ļoti skaisti un stilīgi. Varu rekomendēt SIA IRPEX. Ātri un kvalitatīvi.Pēc pasūtījuma pēc 2 dienām jau dzīvoja ar jauniem griestiem.