Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana?

Kā tiek veikta vecu māju skursteņu renovēšana?
Skursteņa renovēšana nenozīmē tikai skursteņa iztīrīšanu vai pielabošanu, bet gan tā pārmūrēšanu un konstruktīvu uzlabošanu.


Ja skurstenis ir bojāts
To var atpazīt pēc melniem izsvīdumiem, kas veido notecējumus un rada nepatīkamu smaku, kuru praktiski nav iespējams likvidēt. Izsvīdumi rodas no skursteņa iekšējā plīsuma. Šādi izsvīdumi raksturīgi veco māju ķieģeļu skursteņiem, kas iet cauri lielajiem bēniņiem, un jaunajās mājās, kurās ielikti lēnās krināmā sadegšanas katli.

Skursteni jāsāk atjaunot no bojātās vietas. Lai tiktu vaļā no melnajiem izsvīdumiem, nepietiek ar to, ka tiek apkalts skursteņa ārējais apmetums, kā to dažkārt mēģina darīt, jo problēma netiek atrisināta pēc būtības. Problēmas pamatā ir darvas kārta, kas pieķepina skursteņa sienas no iekšpuses. Lai noņemtu darvas slāni, tam jātiek klāt, tātad, mūrējums bojātajā vietā jānojauc. Darvu noņem ar mehānisko vai ķīmisko paņēmienu vai izdedzinot.

Kad darva noņemta, skursteni apstrādā ar grunti, kas sajaukta ar kaļķa javu. Pēc tam skurstenis vai nu tiek aizmūrēts, ievērojot mūrēšanas principus (arī to, kā konkrētais skurstenis ir bijis uzmūrēts pirms tam), vai tajā tiek ievietota metāla odere, kas turpmāk pasargās mūrējumu no darvas, melniem izsvīdumiem un nepatīkamās smakas.

Uzticot skursteņa renovēšanu profesionāliem meistariem, jārēķinās ar vairākiem soļiem procesa gaitā.
Vispirms uz objektu (māju, kurā notiks skursteņa renovēšana) tiek nosūtīts skursteņslauķis, kas veic skursteņa apsekošanu un dod eksperta slēdzienu.
Ņemot vērā skursteņa izmantošanas specifiku, tiek izstrādāts skursteņa renovācijas plāns. Konstruktīvais risinājums visiem skursteņiem ir vienāds, taču atšķiras tā izmantošanas veids – tas tiek izmantots kā vēdināšanas kanāls vai kā dūmkanāls.

Ja apkures sistēma nav piemērota skurstenim
Ja uz skursteņa sienām ir darvas kārta, tas piesvīst un ir slikta vilkme, vaina nav meklējama skurstenī, bet gan apkures ierīcē, - skurstenis nav tā aprīkots, lai šī sistēma darbotos. Lai skurstenis normāli funkcionētu, vislabāk ir nomainīt esošo apkures sistēmu pret jaunu. Atkarībā no tā, kāda apkures sistēma tiks izvēlēta, attiecīgi tiks arī renovēts skurstenis. Katrai apkures sistēmai ir individuāli, specifiski dūmeņa materiāli un izbūves noteikumi.

Tām apkures ierīcēm, kuras kurināmā sadegšanas procesā ražo darvu (dažādas modifikācijas malkas katli), ķieģeļu kanāls izmantojams tikai kā nesošā konstrukcija, kurā iemontē nerūsoša tērauda vai keramikas oderi, lai darva nesabojātu ķieģeļu skursteni.

Lai skursteni saglabātu labā stāvoklī un tas ilgi kalpotu, jāizmanto tikai un vienīgi sauss kurināmais, - tāds, kas šķūnī nostāvējis vismaz divus gadus un ir pamatīgi izžuvis.


=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Apnicis strādāt par kurinātāju? 

Negribi celt, nest un tīrīt? Nāc pie mums! Airwave speciālistiem ir ilgtermiņa pieredze par siltumsūkņu ierīkošanu un apkalpošanu, kā arī informācija par to reālajām ekspluatācijas izmaksām ilgtermiņā.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Ceļu aprīkojums. SIA "SD-Serviss"

norobezojoso

Norobežojošo barjeru sistēmas paredzētas ceļu satiksmes regulēšanai un drošības veicināšanai, kā arī satiksmes norobežošanai un brīdināšanai ceļa remontdarbu laikā. Norobežojošās barjeras iedalās: ceļa drošības barjerās (transporta barjerās), gājēju drošības barjerās un barjerās ceļu remontdarbiem.