Sods par ūdens objektu lietošanas un būvniecības noteikumu pārkāpumiem 50 - 10 000 latu

Sods par ūdens objektu lietošanas un būvniecības noteikumu pārkāpumiem 50 - 10 000 latu
Saeima ir atbalstījusi grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz administratīvos sodus par ūdens objektu lietošanas un būvniecības noteikumu pārkāpumiem, ziņo LETA.


Par hidrotehnisko vai citu darbu patvaļīgu veikšanu ūdens objektos vai to aizsargjoslās, hidroelektrostaciju tehnisko noteikumu, ekspluatācijas noteikumu un ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumu pārkāpšanu, ūdens objekta ūdenslīmeņa režīma un noteces regulēšanai nepieciešamo hidrotehnisko būvju neuzturēšanu ekspluatācijas kārtībā un aizsargjoslu noteikumu pārkāpšanu uzliks naudas sodu fiziskajām personām no 250 līdz 500 latiem, bet juridiskajām personām - no 250 līdz 1000 latiem.

Paredzēts, ka par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpšanu izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu bīstamās iekārtas valdītājam - fiziskajai personai līdz 250 latiem, juridiskajai personai - līdz 500 latiem.

Par elektroiekārtu, siltumapgādes iekārtu un gāzes apgādes iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu vai normatīvtehnisko dokumentu pārkāpšanu energoapgādes komersantu objektos, kā arī tādu komersantu objektos, kuri veic komercdarbību, kas ietver siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu, iepirkšanu, pārvadi, sadali vai realizāciju, uzliks naudas sodu amatpersonām no 50 līdz 150 latiem, bet juridiskajām personām - no 100 līdz 500 latiem.

Par nereģistrētas bīstamās iekārtas lietošanu naudas sods būs bīstamās iekārtas valdītājam - fiziskajai personai līdz 500 latiem, juridiskajai personai - līdz 1000 latiem.

Par bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumiem, kas rada tiešus draudus nodarbināto drošībai un veselībai, naudas sods būs bīstamās iekārtas valdītājam - fiziskajai personai līdz 500 latiem, juridiskajai personai - līdz 1000 latiem.

Būvniecības normatīvu pŗkāpumi
Par tādu būvniecību un būves ekspluatāciju reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpšanu, kuru neievērošana var negatīvi ietekmēt būves konstrukciju nestspēju vai noturību, ietaišu, iekārtu un inženierkomunikāciju drošību, uzliks naudas sodu fiziskajām personām no 50 līdz 1000 latiem, bet juridiskajām personām - no 50 līdz 5000 latiem.

Par atbilstības novērtēšanai pakļauto reglamentētās jomas būvizstrādājumu pielietošanu būvniecības procesā bez atbilstības apliecinājumiem uzliks naudas sodu fiziskajām personām no 50 līdz 500 latiem, bet juridiskajām personām - no 100 līdz 1000 latiem.

Par tādu būvniecību un būves ekspluatāciju reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpšanu, kuru neievērošana var negatīvi ietekmēt būves konstrukciju nestspēju vai noturību, ietaišu, iekārtu un inženierkomunikāciju drošību, naudas sods fiziskajām personām būs no 50 līdz 1000 latiem, bet juridiskajām personām - no 50 līdz 5000 latiem.

Valsts būvinspekcijas priekšnieks un viņa vietnieki drīkstēs izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 10 000 latiem, Valsts būvinspekcijas daļu vadītāji un viņu vietnieki - izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 500 latiem, bet Valsts būvinspekcijas inspektori - izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 200 latiem.
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Mājokļa drošība

Mājokļa drošība

Arvien vairāk pieaug zādzību gadījumi dzīvokļos un privātmājās. Viens no veidiem, kā pasargāt sevi un tuviniekus no šīm nepatīkamajām situācijām, ir aprīkot dzīvokli vai privātmāju ar apsardzes signalizācijas sistēmu.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Ceļu aprīkojums. SIA "SD-Serviss"

norobezojoso

Norobežojošo barjeru sistēmas paredzētas ceļu satiksmes regulēšanai un drošības veicināšanai, kā arī satiksmes norobežošanai un brīdināšanai ceļa remontdarbu laikā. Norobežojošās barjeras iedalās: ceļa drošības barjerās (transporta barjerās), gājēju drošības barjerās un barjerās ceļu remontdarbiem.