Telpu dekorēšanas pamatprincipi

Foto: pixabay.com

Lai izdekorētu telpu, var paļauties uz savām spējām, nolīgt profesionāli vai ievērot dažus vienkāršus dekorēšanas pamatprincipus.

Krāsu izvēlies pēdējo

Ir simtiem krāsu, toņu un nokrāsu. Tā kā katrā mājā ir atšķirīgs apgaismojums, vienas un tās pašas krāsas vairākās mājās izskatās citādi. Lai atrastu piemērotāko sienu un griestu krāsu, tā jāizvēlas tikai tad, kad telpā jau atrodas visas mēbeles, paklāji un dekori.

Ļauj mēbelēm elpot

Izvairies no pārblīvētām telpām, kurās ir grūti pārvietoties un atrast kaut vienu brīvu stūrīti. Šajā gadījumā mazs budžets ir liela priekšrocība, tāpēc izvēlies mazāk mēbeļu un dod priekšroku kvalitātei.

Mākslas darbi pareizajā augstumā

Mākslas galerijās un muzejos mākslas darbi tiek izstādīti aptuveni 150 centimetru augstumā no grīdas, kas ir nedaudz zemāk par vidējo cilvēka acu augstumu. Arī tev, mājā pie sienas piekarinot mākslas darbus, vajadzētu ievērot šo noteikumu.

Mēbeļu un paklāja novietojums

Ja paklājs ir pietiekami liels, uz tā mēbeles var novietot pilnībā. Šāds risinājums izskatīsies izsmalcināti, tikai atceries atstāt brīvus apmēram 30 līdz 45 centimetrus no paklāja malām.

Nelielās telpās paklāju vajag atstāt brīvu, mēbeles izvietojot tam apkārt. Tas nenozīmē, ka obligāti jāiegādājas ļoti mazs paklājs, drīzāk noderēs vidēja izmēra modelis. Mēbeles ap paklāju jānovieto tā, lai tās jau gandrīz tam pieskartos.

Lai izveidotu vizuāli sasaistītu iekārtojumu, uz paklāja novieto tikai priekšējo mēbeļu daļu. Tādējādi radīsi loģisku risinājumu un iegūsi arī brīvu paklāja centru.

Izvēlies centrālo elementu

Katrā telpā centrālais elements var atšķirties. Virtuvē tas var būt jaudīgs tvaiku nosūcējs, dzīvojamā istabā šādam mērķim var kalpot kamīns vai kāds mākslas darbs, bet guļamistabā – gultas galvgalis. Neatkarīgi no tā, kas tas ir, centrālajam elementam jābūt pamanāmam un uzmanību piesaistošam.

Ignorē visu radošuma vārdā

Principi, pēc kā vadīties, iekārtojot telpas, palīdz domāt noteiktā virzienā un izvairīties no rupjām kļūdām, tomēr jāatceras, ka galvenais pamatprincips ir cilvēka pašsajūta. Telpas iekārtojumam jābūt tādam, lai tu tajā justos ērti, gribētu smaidīt un tev tas patiktu. Ja šādas sajūtas spēj gūt tikai tad, ja neievēro nevienu no aprakstītajiem pamatprincipiem, tad radi pats savus noteikumus un pareizo telpas iekārtojuma modeli.
 

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!