Tukuma novada pašvaldība aizņemsies 226 814 eiro, lai pielāgotu telpas bērnudārzam un ambulancei

Tukuma novada dome Valsts kasē (VK) aizņemsies 226 814 eiro, lai pārbūvētu pērn iegādāto nekustamo īpašumu "Pūre 18" un atrisinātu jautājumu par ambulances un bibliotēkas pārvietošanu piemērotās telpās, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pūres pirmsskolas izglītības iestādes "Zemenīte" ēkas pirmajā stāvā pašlaik atrodas bērnudārza grupas, bet ēkas otrajā stāvā atrodas ģimenes ārsta prakse ar procedūru telpām, zobārsta kabinets, aptieka, nodarbību zāle bērnudārza audzēkņiem, kā arī Pūres pagasta bibliotēka. Veselības inspekcija ir norādījusi, ka nav pieņemams, ka kāpnes ir kopīgas gan bērniem, gan slimniekiem, gan bibliotēkas apmeklētājiem, turklāt ģimenes ārsta prakse nav pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tādējādi ierobežojot ģimenes ārsta prakses apmeklējumus, skaidro pašvaldībā.

Arī bērnudārzam "Zemenīte" nepieciešamas papildu telpas, uz kurām varētu pārcelt sešgadīgo bērnu grupu no Pūres pamatskolas.

Telpu problēmu risināšanai pērn 27.augustā dome lēmusi par 29 900 eiro iegādāties nekustamo īpašumu "Pūre 18", lai atbrīvotu telpas bērnudārza "Zemenīte" vajadzībām.

Darbu īstenošanai Tukuma novada dome ņems aizņēmumu VK 226 814 eiro apmērā. Aizņēmums tiks izmantots 2016.gadā, bet tā pamatsummas atmaksa tiks sākta ar 2017.gada janvāri. Aizņēmuma atmaksas laiks noteikts līdz 2021.gadam.

LETA

Foto: Kārlis Dambrāns/Flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!