Vasaras kafejnīcu saskaņošana kļuvusi sarežģītāka

Saistībā ar 2014. gada būvniecības procesu tiesiskuma regulējuma izmaiņām šogad vasaras kafejnīcu un pasākumu noformējuma saskaņošana Rīgā var izrādīties daudz komplicētāka un sarežģītāka nekā līdz šim, būvniecības portālu abc.lv informē Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Šogad vasaras kafejnīcu īpašniekiem pirms ieceres iesniegšanas Būvvaldē sākotnēji būtu nepieciešams iepazīties ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.500 "Vispārīgie būvnoteikumi", kas nosaka  būvju iedalījumu grupās atkarībā no būvniecības sarežģītības pakāpes. Atbilstoši šim iedalījumam, būtu rūpīgi  jāizvērtē kāda veida būvniecība būs nepieciešama konkrētās ieceres realizācijai, jo atkarībā no būves klasifikācijas veida, Būvvaldē iesniedzama dažāda dokumentācija.

Līdzšinējais saskaņošanas process, kad Būvvaldē ielu tirdzniecības pases saņemšanai iesniedzams tikai iesniegums "Ielu tirdzniecības vietu vizuālā risinājuma saskaņošanai", šobrīd attiecināms uz iecerēm, kurās vasaras kafejnīcas būvniecībā paredzēts izbūvēt tikai terases bez pamatiem ar saulessargiem un norobežojošiem elementiem vai vienas sezonas vieglas konstrukcijas ēkas bez pamatiem. Savukārt, vasaras kafejnīcas, kas veidotas kā būves – kioski, guļbūves vai kā iepriekš izgatavots no gataviem elementiem  saliekams tipveida būvizstrādājums, atkarībā no paredzētās būves klasifikācijas saskaņojamas, iesniedzot Būvvaldē paskaidrojuma rakstu vai būvprojektu.

Ņemot vērā šīs izmaiņas, Būvvalde jau iepriekš lūdz izvērtēt periodu, kurā iesniedzējs paredzējis veikt komerciālo darbību, jo, ja terasi vai būvi paredzētas izmantot pavasara/vasaras sezonā ziemas/rudens sezonā to nedemontējot, tad šīs ieceres saskaņojamas kā īslaicīgas lietošanas būves  (ekspluatācija līdz 5 gadiem). Būtiski atcerēties, ka iepriekš saskaņoto vienas sezonas būvju termiņš netiks pagarināts uz nākamo sezonu un sezonas beigās šīs ēkas būs jānojauc.

Papildus Būvvalde informē, ka pirms vasaras kafejnīcu vizuālā dizaina saskaņošanas, īpaši tiek vērtēta iesniegtā risinājuma atbilstība pilsētvides apbūves raksturam un mērogam, kā arī tas, lai pilsētas iedzīvotājiem un viesiem netiktu liegta arhitektūras pieminekļu kopējā tēla uztvere. Savukārt Būvvaldes inspektori apsekojot ielu tirdzniecības vietas, īpašu uzmanību pievērsīs Būvvaldē saskaņotā vizuālā risinājuma atbilstībai dabā izbūvētajam, piemēram, vai vides pieejamības prasību risinājumi ir izbūvēti kvalitatīvi un atbilst normatīvo aktu prasībām, vai tirdzniecības vietas sienu norobežošanai neizmanto plastikāta plēves un citus zemas kvalitātes risinājumus. Tāpat tiks kontrolēts vai vasaras kafejnīcās izvietotās reklāmas, piemēram, "tāfeles" ir saskaņotas un tajās izvietotā informācijas atbilst Valsts valodas likumam.

Atbilstoši Rīgas domes Saistošajiem  noteikumiem Nr. 108 "Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība" sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšana publiskās vietās ir atļauta no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim.

Skaidrojoša  informācija par nepieciešamās dokumentācijas iesniegšanu atkarībā no būvju klasifikācijas un normatīvo aktu uzskaitījums, kas konkrētajā gadījumā jāievēro, pieejama arī Būvvaldes mājaslapā ievietotajā tabulā "Ielu tirdzniecības un publisku pasākumu saskaņošana Būvvaldē".

Foto: La Citta Vita/flickr.com

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Mājokļa drošība

Mājokļa drošība

Arvien vairāk pieaug zādzību gadījumi dzīvokļos un privātmājās. Viens no veidiem, kā pasargāt sevi un tuviniekus no šīm nepatīkamajām situācijām, ir aprīkot dzīvokli vai privātmāju ar apsardzes signalizācijas sistēmu.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Ceļu aprīkojums. SIA "SD-Serviss"

norobezojoso

Norobežojošo barjeru sistēmas paredzētas ceļu satiksmes regulēšanai un drošības veicināšanai, kā arī satiksmes norobežošanai un brīdināšanai ceļa remontdarbu laikā. Norobežojošās barjeras iedalās: ceļa drošības barjerās (transporta barjerās), gājēju drošības barjerās un barjerās ceļu remontdarbiem.