74.sērija. Izrādās jāmaksā apdrošināšana

Nedēļas sākumā piezvanīja no bankas. Teica, ka mums drīz beigsies dzīvokļa apdrošināšana, tāpēc tā steidzīgi jāapmaksā, citādi būs slikti – gan mums, jo par to parakstījāmies kredīta līgumā, gan bankai, kas mums šo kredītu piešķīra. Kredītu ņēmām vecāku dzīvokļa remontam – tam, kuru ieķīlājām bankā, lai iegūtu naudu sava dzīvokļa iegādei un kapitālam remontam tajā. Dzīvoklis toreiz tika novērtēts Ls 50 000, bet mēs paņēmām tikai pusi no šīs summas, jo vairāk mums nemaz nevajadzēja. Taču banka uztaisīja apdrošināšanu ieķīlātajam dzīvoklim – ja nu kas, lai apdrošinātājs izmaksā radušos zaudējumus. Uz gadu sanāca Ls 100 – par vecāku dzīvokli, kurā nedzīvojam ne mēs, ne viņi, bet toties banka ir droša, ka jebkurā gadījumā naudu viņi atpakaļ dabūs, pie tam nevis izsniegtos Ls 25 000, bet gan dubultā.
Bankas darbiniece telefonsarunā norādīja, ka apdrošināšana Ls 100 mums jāsamaksā līdz ceturtdienai (zvanu saņēmām pirmdien). Esam sašutuši! Pirmkārt, piezvanīt vajadzēja vismaz mēnesi iepriekš un brīdināt. Otrkārt, šādam maksājumam naudu ģimenes budžetā ierēķinājām. Treškārt, kāpēc jāmaksā tik liela summa? Es patiešām neatceros, ka pagājšgad par kaut ko tādu būtu vienojušies. Laikam pārāk daudz jaunas informācijas nāca pār mums un šo maksājumu, tāpat kā visus pārējos, pieņēmām kā pašsaprotamus. Taču tagad situācija ir mainījusies. Izanalizējot bankas pieprasījumu secinājām, ka tik liela summa ir nepamatota. Vīrs piezvanīja uz banku un izteica savu nepatiku un kritiku nekompetentiem bankas darbiniekiem. “Kāpēc mums jāmaksā tik liela apdrošināšana maksa, ja no bankas neesam ņēmuši visu summu, par kādu dzīvoklis tika novērtēts? Esam paņēmuši pusi!” Pēc ilgstošām sarunām vīram izdevās panākt, ka ikgadējā apdrošināšanas summa par ieķīlāto dzīvokli tiek samazināta līdz Ls 25.
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!
 • Bubulis 09.12.2008 11:20

  Nestastiet te pekstinus. Vienigais gadijums kad ir iespejams samazinat no 100 uz 25Ls ir ja lidz tam ir bijusi nenormala virsapdrosinasana.

  Savukart ja tagad jums ir zemapdrosinasana tad pectam i nedomajiet te publicet rakstu - vetra norava jumtu, apdrosinatajs izmaksa tikai 25% no bojajuma izmaksam. 

   

  Viens gan ir skaidrs, jums ir tipiskai kreditnemeja stasts - nemam, kjeram, parakstam un tikai pectam domajam un sakam izteikt sashutumu vilni visur kur vien iespejams.

   

  P.S. un banka nav vieniga vieta kur apdrosinaties, banka tikai prasa lai kila butu apdrosinata, bet kura apdrosinasanas kompanija, tas jau ir jusu zinja.

 • pēteris 10.12.2008 10:10
  Bankai nav svarīgi, vai par apdrošināšanu samaksāti 25 vai 100 lati. Bankai apdrošināšanas kontekstā nav svarīgi, par cik atšķiras "novērtējums" no saņemtā kredīta. Banka nav iestāde, kurā var apdrošināt dzīvokli. Taču bankai ir svarīgi, lai ieķīlātais dzīvoklis būtu apdrošināts. Izlamājoties ar bankas darbiniekiem, nav iespējams samazināt apdrošināšanas prēmiju. Vispār šis rakstelis ir tik saputrots, ka gandrīz liekas patiess, atšķirībā no daudziem citiem, kas liekas esam viltīgi maskēti reklāmas materiāli
 • one 10.12.2008 10:33

  Jūs gan saprotat tikai to,ko gribat saprast.

  1. Apdrošinātāji prasa apdrošināšanas maksu par novērtēto dzīvokļa vērtību, nevis par jūsu kredīta summu. Neapdrošina tak kredītu, bet ķīlu - dzīvokli.

  2. Nelaimes gadījumā banka nepaturēs vis 100 % no apdrošin.kompensācijas summas, bet tik, cik esat tai parādā, pārējā nauda jums. Jautājums, ko tādā gadījumā no apdrošinātājiem vispār varēs izspiest. 

  Vismaz tādi ir mana kredītlīguma nosacījumi.

 • one 10.12.2008 11:29

  Var jau tam ieķīlātajam dzīvoklim taisīt  jaunu novērtējumu, pie šodienas nekustamo īpašumu cenām var nebūt vairs 50 tūkst., līdz ar to apdrošināšana mazāka. Bet kārtējā novērtēšana atkal maksā - nu vismaz 100 LVL. Grozies kā gribi.

  Jautājums - kā tad vīrs varēja nokaulēt līdz 25% , pie tam bankā, nevis apdrošināšanas kantorī? 

 • namnieks 10.12.2008 14:47
  Palasījos arī mazās veras citus sacerējumus. Līdz šim domāju, ka publikas smīdināšanai ir Arvīds ar savu suņubūdu. Izrādās, ka ir vēl citi, kam patīk remontēt zobus caur di..u. Reizēm pat liekas, ka Vera un Arvīds ir viena persona, tik līdzīgas problēmas un rakstības stils.
 • Bubulis 11.12.2008 15:35

  to namnieks,

   

  Arvīds ir Veras bioloģiskais tēvs :D

 • lasītājs 16.12.2008 10:30
  Vajag izlasīt, uz kādiem noteikumiem dzīvoklis ir ieķīlāts. Ja tam ir jābūt apdrošinātam, tad nav ko ziņot par bankas darbinieku nekompetenci. Ja tam nav jābūt apdrošinātam, tad nav jāapdrošina, pat ja bankai tāpēc būtu lielas nepatikšanas, ko gan grūti iedomāties