VNĪ: Kamēr nav skaidrs Okupācijas muzeja liktenis, ēkai tiks saglabāts pagaidu fasādes segums

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ugunsgrēkā cietušajai Okupācijas muzeja fasādei uzklājusi pagaidu segumu un tas tiks saglabāts līdz brīdim, kamēr būs skaidrs muzeja rekonstrukcijas projekta tālākais liktenis, aģentūrai LETA sacīja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

"Fasādes segumu veido štancētas kapara plāksnes, un ugunsgrēka laikā ugunsdzēsēji tās vienkārši noplēsa nost. Restaurēt šīs plāksnes nevar, tās būtu jāizgatavo no jauna. Kamēr nav īsti skaidrs, kāds būs Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projekta liktenis, tas netiks darīts, bet fasādei tiks saglabāts pagaidu pārsegums, kas nodrošina iekštelpu un konstrukciju aizsardzību pret mitrumu," skaidroja Blodons.

Viņš norādīja, ka patlaban ieguldīt naudu jaunas fasādes izveidē būtu nesaprātīgi. "Ja muzejs tiek rekonstruēts un tam tiek būvēta piebūve, tad fasāde tāpat būtu jāmaina. Tāpēc tagad arī netiek rēķināti nekādi ugunsgrēka radītie zaudējumi, jo nav skaidrs, vai tiks izgatavotas jaunas fasādes plāksnes, vai arī tiks veikta ēkas pārbūve. Līdz ar to patlaban veikta ēkas konservācija, un gaidīsim, kāds būs risinājums pārbūves projektam," sacīja Blodons.

VNĪ pārstāvis piebilda, ka pagaidu fasādes pārsegums ir izturīgs un tas var aizsargāt ēku pret ārējās vides iedarbību vismaz pāris gadus.

Jau ziņots, ka 15.aprīlī Okupācijas muzeja ēkā, Latviešu strēlnieku laukumā, izcēlās ugunsgrēks. Dega ēkas jumts un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.

Pēc ugunsdzēsēju rīcībā esošās informācijas, ēkā netika veikti nekādi būvniecības darbi, tajā nebija arī nekādu būtisku materiālo vērtību. Ugunsgrēka rezultātā ēkas konstrukciju stabilitāte nav apdraudēta.

Ugunsgrēks Okupācijas muzeja ēkā, spriežot pēc sākotnējās notikuma vietas apskates, varētu būt izcēlies elektroinstalācijas bojājumu dēļ, taču precīzus ugunsgrēka izcelšanās iemeslus izmeklēšanā noskaidros Valsts policija.

Saistībā ar ugunsgrēku Okupācijas muzejā ir sākts kriminālprocess. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 18.nodaļas - par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Tāpat noteiktas ekspertīzes, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, skaidroja Valsts policijas preses pārstāve Diāna Lūkina.

Okupācijas muzeja ēku VNĪ ir apdrošinājuši par 1,2 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ēka ir apdrošināta apdrošināšanas sabiedrībā "Ergo".

LETA

Foto: Ieva Lūka / LETA

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

Komentēšanas noteikumi!