VUGD 2. decembrī visā Latvijā organizē konsultāciju dienu par dūmu detektoriem
Eksperts: Pareiza gaismekļu izvietojuma plānošana ir īpaši svarīga nelielos mājokļos
Pusaudža istaba: 7 vienkārši knifi nelielam budžetam
5 ieteikumi, kā samazināt apkures izmaksas

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.

Uzņēmējs runā

Atbild eksperti

Koka karkasa pirts siltināšana un grīda - kāds būtu ieteicamais sienu un grīdas "pīrāgs"?
Labdien!

Tiek būvēta koka karkasa pirtiņa, un vēlētos to nosiltināt, bet ļoti gribētos izvairīties no plēvju izmantošanas sienas pīrāgā. Sienu karkass ir 15 cm, ārējā apdarē plānots koka dēlis "trīnītī". Kāds būtu ieteicamākais sienu pīrāgs? Cik lasīts, tad variants ir ekovate un kokšķiedras plāksnes.

Otrs jautājums par grīdas pīrāgu - pirts ir uz stabiņiem. Kāds būtu ieteicamākais variants grīdas pīrāgam? Plānots, ka atpūtas telpā būs dēļu grīda, pirts priekštelpā un pirts telpā flīzes.

Paldies!
Atbild:
Andris Jugbārds, "Ritols", SIA
Labdien!

Pirts siltināšanai var izmantot arī uzsmidzināmo putupoliuretānu ar slēgto poru struktūru. To var uznest tieši uz dēļu ārsienas, aizpildot telpu starp karkasu veidojošajām brusām. Pietiks ar 7-10 cm biezu izolāciju (pēc siltumizolācijas spējām atbilst 14-20 cm biezai minerālvates izolācijai). Šajā gadījumā tvaika barjera nav nepieciešama. Pats putupoliuretāns kalpos kā tvaika barjera, nezaudējot siltumizolācijas īpašības. Putupoliuretāna izolācija nodrošinās arī perfektu telpas hermētiskumu. Materiāls nenosēdīsies, kā tas var būt beramo materiālu, tai skaitā ekovates, gadījumā. Ja vēlas, pašā pirts telpā starp siltumizolāciju un iekšējo apdari var izklāt alumīnija foliju, kas papildus dos siltumu atstarojošu efektu.

Arī grīdā kā siltumizolācijas materiālu ieteicams lietot putupoliuretānu. Putupoliuretānu uznes uz melnās grīdas starp brusām, pēc tam liek grīdas dēļus. Zem flīzēm, protams, jālieto to uzklāšanai piemērots materiāls. Veidojot grīdu, jāpievērš uzmanība, lai beigās grīdas līmenis būtu vienā līmenī.

Konkrētāku informāciju par putupoliuretāna izolāciju var iegūt info@ritols.lv

Siltināšana

Ja cilvēkam ir šādi sertifikāti, vai viņš var vienlaikus strādāt vairākos uzņēmumos?
Labdien!

Ja cilvēkam ir šādi sertifikāti, vai viņš var vienlaikus strādāt vairākos uzņēmumos?

1) elektronisko sakaru sistēmu un tīklu būvdarbu būvuzraudzība,
2) elektronisko sakaru sistēmu un tīklu būvdarbu vadīšana,

Kāds var būt maksimālais firmu skaits? Kādā likumā ir raksts par to, kurš pants to nosaka?

Paldies!
Atbild:
Miķelis Caunītis, "Energolukss", SIA
Labdien!

Jautājums institūcijai, kura izdod šos sertifikātus. Vienlaikus var strādāt vairākos uzņēmumos, ja kāds no darba devējiem darba līgumā nenosaka pretējo.

Inženierkomunikācijas

Kādas durvis izvēlēties dzīvoklim, lai tās būtu skaņu slāpējošas un ilgmūžīgas?
Labdien!

Vēlos nomainīt dzīvoklim vecās koka dubultās durvis, bet esmu apjukusi durvju piedāvājumu klāstā. Ko Jūs ieteiktu, lai būtu skaņu slāpējošas un ilgi kalpotu?

Paldies!
Atbild:
Kaspars Zihmanis, "Flora", SIA
Labdien!

Vienkāršas atbildes uz Jūsu jautājumu nav. Vispirms jāsaprot, vai dubulto durvju vietā vēlaties atkal dubultās vai vienas durvis.
Pieprasot cenu un analizējot durvju konstrukciju, pievērsiet uzmanību durvju blīvējumam (ja plānojat izmantot tikai vienas durvis, tad rekomendējamas 2 blīvējuma kārtas) un vērtnes pildījumam. Durvju pārdevējam vajadzētu mācēt pastāstīt, cik dB (decibelu) durvju konstrukcija slāpē. Katrā ziņā izpētes darbs būs nopietns.

Logi

Sadarbības partneri