Piešķir finansējumu "Rail Baltica" projekta vajadzībām atsavināto zemju apsaimniekošanai
Valdība 17. janvārī izskatīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu un apstiprināja 3,7 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu "Rail Baltica" projekta vajadzībām atsavināto nekustamo īpašumu apsaimniekošanai 2023.-2025. gadā.
EM: Atvieglo kvalifikācijas prasības būvinspektoriem
2023. gada 17. janvāra sēdē Ministru kabinets apstiprināja izmaiņas noteikumos par būvinspektoriem, kas ļaus paplašināt pretendentu loku uz būvinspektora amatiem un vienkāršos jaunu būvinspektoru atlases procesu, kā arī nodrošinās samērīguma principa ievērošanu attiecībā uz būvinspektoram izvirzāmajām kvalifikācijas prasībām.
2022. gadā Liepājā būvniecības investīcijas bijušas par 27% lielākas
Liepājas pilsētas būvvalde ir apkopojusi 2022. gada būvniecības nozares rezultātus. Būvniecības dati liecina, ka Liepājā ekspluatācijā pieņemti vairāk objektu, kā arī būvniecības investīcijas 2022. gadā ir bijušas par 27% lielākas nekā gadu iepriekš, veidojot 47,8 miljonus eiro.
SPRK: Janvārī un februārī siltumenerģijas tarifi pieaugs trīs komersantiem sešās apdzīvotās vietās; februārī gaidāmas izmaiņas arī citviet
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izvērtējusi un šā gada 5. janvārī padomes sēdē izskatījusi siltumenerģijas tarifus trīs komersantiem.
Lauku īpašumu tirgus indekss: Atšķirība starp reģistros fiksētajām un reālajām LIZ nomas maksām – līdz pat 90%
Lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) ir nekustamā īpašuma veids, kam cena gadu no gada tikai pieaug. Taču, kā īpašniekiem, kas paši nenodarbojas ar lauksaimniecību, no tā gūt praktisku labumu ikdienā, šobrīd ir izaicinājums.
Testē datu pārraides bezvada savienojumu ar optikas ātrumu viedās pilsētas risinājumu atbalstam Ķīpsalā
Turpina pagājušajā gadā Ķīpsalā uzsāktos darbus viedās pilsētas risinājumu testēšanai – ne tikai tiek pētītas dažādas elektroenerģijas, mobilitātes un sensoru sistēmas, bet arī tiek uzstādītas kameras ar iebūvētu mākslīgo intelektu un testētas bezvadu datu pārraides iespējas šo tehnoloģiju darbības atbalstam.
"Sadales tīkls" novērsis ap 100 vēja izraisītus bojājumus; turpina sekot līdzi situācijai Jēkabpilī
Aizvadītajā nedēļas nogalē AS "Sadales tīkls" aktīvi sekojis līdzi situācijai Jēkabpilī, kā arī strādājis pie spēcīga vēja izraisīto elektroapgādes traucējumu novēršanas. Svētdien, 15. janvārī, novērsti 97 vēja radīti bojājumi, un pašlaik situācija elektrotīklā ir mierīga.
SM prioritātes – reģionālo un valsts autoceļu uzlabošana, iedzīvotāju mobilitātes nodrošināšana un "Rail Baltica" projekta virzība
Šodien, 13. janvārī, valdība apstiprināja 2023. gada valsts budžeta prioritāros pasākumus, t.sk., 42,5 miljonu eiro piešķiršanu Satiksmes ministrijas (SM) virzītajām prioritātēm.
Darbu sācis Rīgas pilsētas arhitekts Pēteris Ratas
Noslēdzoties konkursam, darbu sācis Rīgas Pilsētas arhitekta dienesta vadītājs, Pilsētas arhitekts Pēteris Ratas – pieredzes bagāts profesionālis, kurš vairāk nekā 20 gadus strādājis arhitektu birojos ASV un Ķīnā.
SPRK apstiprina jaudas rezervēšanas maksu elektroenerģijas ražotājiem; tā būs zemāka par Lietuvā piemēroto
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) padomes sēdē apstiprinājusi AS “Augstsprieguma tīkls” aprēķināto jaudas rezervēšanas maksu – 21,63 EUR/kW apmērā –, ko turpmāk piemēros elektroenerģijas ražotājiem, kuri plāno pieslēgt jaunu ražošanas iekārtu ar jaudu, kas lielāka par 50 kW, pārvades vai sadales sistēmai.


