Cik ilgi ietvju apmalēm jāstāv iebetonētām?
Labdien!

Mans jautājums - cik ilgi ietvju apmalēm jāstāv iebetonētām, līdz drīkst sākt blietēšanas darbus un likt pašu bruģi?

Paredzēts 8 cm bruģis un vieglo auto pārvietošanās (mājas iebraucamais ceļš).
Atbild:
Kaspars Fricsons, "KF Grupa", SIA
Labdien!

Pēc teorijas betona cietēšanas laiks ir 28 dienas līdz pilnīgai stiprības sasniegšanai, bet pēc 24 stundu perioda tas jau sasniedz zināmu stiprību, kas ļauj iestrādāt pamatnes materiālus un veikt blietēšanas darbus.
Tātad, atbilde ir - blietēšanu veikt var nākamajā dienā pēc apmaļu uzstādīšanas un apbetonēšanas. Tālāk jau tad var veikt visus darbus secīgi līdz paša seguma ieklāšanai.
Piebildīšu - ja ir iespējams, tad apmales ārpusē var piebērt grunti, melnzemi neilgi pēc uzstādīšanas, lai nodrošinātu kādu mitrumu betonam, jo betons kvalitatīvāk sasniedz savu stiprību, ja tam klāt tiek mitrums. Saulē izkalstot, process ir pārāk straujš un betons stiprību nesasniedz pilnā apmērā.

Paldies par jautājumu!

Bruģēšana

Cik vidēji ilgā laikā iespējams izgatavot kupe iebūvējamo skapi?
Labdien!

Plānoju pasūtīt izgatavošanai iebūvējamo kupe skapi (3 m x 3 m x65 cm), jo diemžēl veikalos neesmu ievērojusi neko, kas ļoti patiktu. Interesē, cik vidēji ilgā laikā tādu iespējams izgatavot? Un no kāda materiāla to labāk būtu izgatavot, lai kalpotu pēc iespējas ilgāk? Vai mēbeļu izgatavotāji piedāvā arī skapja uzstādīšanu? Kā veidojas cena par skapja izgatavošanu?
Atbild:
Edgars Auza, "Eira Group", SIA
Labdien!

Šāda izmēra skapi var izgatavot divās dienās. Bet ir jāņem vērā, ka tas notiek rindas kārtībā. Par materiālu izvēli - atkarīgs cik daudz esat gatavi tērēt. Izmantojamo materiālu loksnes cena ir iespējama sākot no 35 līdz 200 eiro par loksni. Cena veidojas no materiāla, furnitūras, transporta un darba izmaksām. Aptuveni pēc šāda izmēra 1300 eiro.

Mēbeles

Kā salabot māju un tikt vaļā no pelējuma?
Labdien!

Māja - 1939.g. būve no koka, virsū skaliņi un apmetums). Daudzus gadus pagrabā turējies un turas ūdens. Pamati jau 2 reizes stiprināti, tie nav bijuši paredzēti, lai mirktu ūdenī.

Māja sēžas, viena siena izgājusi uz āru. Tikko pēdējo dzīvokli mājā atbrīvoja īrniece, kuras dzīvoklis līdzinās šausmu filmās redzētajam. Starp grīdu un ārējo sienu izveidojusies apmēram 7 cm sprauga. Sienas saplaisājušas līdz brusām, krīt nost gabaliem. Sienās dažādi pleķi. Vietām tumši brūnas krāsas lipīgs pleķis, kurš tek, citur apmetums sabiris kā pūderis. Sakiet, lūdzu, ko ar šādu māju vispār var iesākt?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien!

Jāsāk ir ar mitruma novēršanu - nenovēršot mitruma problēmu, nav jēgas neko labot. Pamati jāattīra no melnzemes - pie pamatiem jābūt rupjai grantij vai oļiem. Ja ir spēcīgs spiedošs ūdens, nebūtu slikti padomāt par drenāžu. Tik vecai mājai nav ieteicams izmantot cementu saturošus materiālus. Vecā būvsubstance ir kaļķis un asa smilts (kvarcs). Kaļķim kā materiālam ir sava īpašība - raut ārā mitrumu, bet cementam - pretēji. Pleķus parasti bloķē ar minerālu blokatoru. Apmetumu, kas ir porozs, sastiprina ar kālijstiklūdeni 1/2 atšķaidītu ar ūdeni, bet, kur neturas apmetums, tam ir jānokrīt. Minerālās apdarēs neeksistē gruntis, dziļumgruntis un kaut kādas mistiskās hidroizolācijas un krāsas no veikala, kas ir naftas sintēzes produkti, - vienkārši jāsaprot materiālu saderība - neorganiskie materiāli, maisītie un organiskie. Facebook ir grupa Vēsturisko būvju atjaunošana - tur šīs visas problēmas ir iztirzātas ar visiem atrisinājumiem.

Restaurācija

Kā pareizi ieklāt līklīniju koka grīdas segumu?
Labdien!

Šobrīd privātmājā ir ieklāts lamināts, bet tas ar laiku ir nolietojies un vairs neizskatās labi. Esmu ieplānojis nomainīt pilnībā segumu un ieklāt līklīniju koka grīdu. Kā to pareizi izdarīt un vai ir kādas specifiskas atšķirības salīdzinājumā ar parastām koka grīdām? Vai to var darīt arī paša rokām vai jāsauc meistars?
Atbild:
Gunārs Kaukulis, "Kāgo", SIA
Labdien!

Gatavo parketu (2-slāņu, 3-slāņu) var klāt peldoši (uz zemseguma, parasti tvaika plēve + putuplēve) vai līmēt pie pamatnes. Līmēts parkets ir klusāks un spēj labāk saglabāt savas pozīcijas (neveidot spraugas). Pirms seguma klāšanas jānovērtē pamatnes stāvoklis. Pēc būtības darbi nav pārāk sarežģīti. Pie materiālu iegādes, labprāt detalizēti paskaidrosim darbu gaitu.

Šeit varat iepazīties ar segumiem, kas pieejami uz vietas mūsu noliktavā:

http://www.kago.lv/noliktava_parkets.html

Ar cieņu,
Reinis Kaukulis
SIA Kāgo

Grīdas

Kādus materiālus izvēlēties grīdas nomaiņai?
Labdien!

Vēlos dzīvoklī nomainīt čīkstošo grīdu. Pašreiz grīda ir no koka lāgām, virs kurām ir skaidu plāksnes un preskartons.

Kādus materiālus nomaiņai izvēlēties?

Esmu lasījusi par "Estrich" grīdām. Vai tā būtu laba izvēle dzīvoklim (dzīvoklis 5. stāvā)? Vai tāda grīda nav par smagu?
Atbild:
Gunārs Kaukulis, "Kāgo", SIA
Labdien!

Nepieciešams redzēt esošās "melnās" grīdas stāvokli. Ja lāgas ir labā stāvoklī, tad var veidot jauno "melno" grīdu, nolīmeņojot esošās lāgas un piefiksējot tās pie grīdas pamatnes. Uz lāgām klāj finiera plāksnes (ieteicams divās kārtās). Pēc tam klāj virssegumu (parkets, paklājs, lamināts vai kas cits, ko esat izvēlējušies).

Jā, "Estrich" klona grīda ir relatīvi smagnēja un vecā mājā nebūtu ieteicama.

Šeit varat apskatīt virssegumus, kas pieejami pie mums Rīgas noliktavā:

http://www.kago.lv/noliktava_parkets.html

Droši dodat ziņu, ja ir kādas vēlmes / intereses.

Ar cieņu,

Grīdas

Vai var uzstādīt apgaismojumu strūklakai patstāvīgi?
Labdien!

Esmu ierīkojis savā dārza teritorijā esošajā dīķī strūklaku. Diezgan bieži dārzā rīkoju pasēdēšanas draugu kompānijā, tāpēc vēlētos padarīt dārza teritoriju vēl skaistāku. Apsveru iespēju ierīkot strūklakai apgaismojumu. Sakiet, lūdzu, vai tas ir sarežģiti izdarāms? Vai to varu izdarīt arī patstāvīgi vai jāsauc speciālists, kas šo apgaismojumu uzstādīs? Kādi ir iespējamie apgaismojuma veidi? Cik ilgu laiku aizņem apgaismojuma ierīkošana?
Atbild:
Andrejs Petrovs, "Kiwi Systems", SIA
Labdien!

Strūklakām izmanto speciālos ūdens izturīgos zemsprieguma (24V DC) LED (gaismas diožu) gaismekļus. Eksistē kā baltie, tā arī krāsainie (RGB) gaismekļi.

Gaismekļus var ieslēgt manuāli vai izmantot vadības shēmu (kontrolieri) speciāliem efektiem.
Produkts ir specifisks, tāpēc vietējos veikalos uz plaukta tādus gaismekļus atrast neizdosies.

Ir sava specifika arī pieslēgšanā un barošanas avota izvēlē. Tāpēc iesaku palūgt attiecīga speciālista palīdzību pasūtīšanā un visu komponentu pieslēgšanā.

Elektromontāža

Kā var atjaunot stikla žurnāla galdiņa virsmu?
Labdien!

Man ir neliels žurnāla galdiņš ar stikla virsmu. Diemžēl laika gaitā uz tā izveidojušies dažādi skrāpējumi. Vai un kāda ir iespēja atjaunot stikla virsmu un mazināt šos defektus?
Atbild:
Toms Bērziņš, "Todanoli", SIA
Sveiki!

Diemžēl skrāpējumus izlabot nevarēs, vienīgi nomainīt virsmu.

Restaurācija

Kā vēl var pasargāt mājokli no zagļiem?
Labdien!

Visas aizsargierīces, signalizācijas, sensori u.tmldz., cik man zināms, darbojas ar elektrību. Bet ko darīt, ja zaglis elektrību atslēdz? Tādā gadījumā signalizācija nenostrādās! Vai ir kādi citi veidi, kā varu pasargāt savu privātmāju?
Atbild:
Arnis Kalniņš, "Spectra Planet", SIA
Labdien!

Atbildot uz Jūsu jautājumu, vēlos Jūs informēt, ka mūsdienās tiek izmantotas apsardzes signalizācijas sistēmas, ko nevar ietekmēt elektrības atslēgšana vai tās pazušana. Vairumam iekārtu ir paredzēta rezerves barošana no akumulatora un tāpēc signalizācija nostrādās vienmēr. Protams, ja tās ir profesionālas apsardzes sistēmas, kas ir izgatavotas atbilstoši Eiropas standartiem.

Akumulatora darbības ilgums ir atkarīgs gan no akumulatora lieluma, gan no pašas apsardzes sistēmas uzbūves un lieluma. Akumulatora darbības ilgumu ietekmē arī tas, vai apsardzes sistēma atradīsies gaidīšanas vai trauksmes režīmā. Vēl vairāk, mūsdienīga signalizācijas sistēma Jūs informēs gan par elektrības pazušanu objektā, gan par akumulatora izlādēšanos. Protams, lai efektīvi aizsargātu savu mājokli, jāņem vērā arī citi iespējamie apdraudējumi. Piemēram, ļaundari var sabojāt signalizācijas instalāciju vai aizklāt (aizkrāsot) kustības detektorus. Tāpēc noteikti jāpārliecinās, vai, uzstādot signalizācijas sistēmu, tā ir instalēta un saprogrammēta tā, lai apsardzes signalizācijas kabeļu bojājuma, detektora atvienošanas vai noraušanas gadījumā atskanētu trauksmes signāls.

Arī pret detektoru aizklāšanu ir risinājums. Izmantojiet detektorus ar pret aizklāšanas tehnoloģiju "Antimasking". Detektori ar šādu tehnoloģiju momentā dos trauksmes signālu, ja detektoru mēģinās aizkrāsot vai aizklāt.

Protams, labāk pirms lēmuma pieņemšanas par signalizācijas sistēmas uzstādīšanu konsultēties pie mums SIA "Spectra Planet", Ganību dambis 7A, Rīga, vai pie kāda cita kompetenta specialista kādā no apsardzes signalizācijas sistēmu tirdzniecības vai apsardzes signalizācijas uzstādīšanas uzņēmumiem.

Apsardze, aizsargierīces

Ko var darīt ar gatavu apkures sistēmu, lai, nodziestot elektrībai, viss cirkulētu?
Labdien!

Nesen veicām privātmājai pilnīgu apkures sistēmas nomaiņu (radiatori, trubas, katls, boileris utt). No pašteces pārtaisījām uz cirkulēšanu. Taču meistars teica, ka, nodziestot elektrībai, vismaz trīs stundas nebūs nekādas problēmas, tāpēc papildus nekādu akumulatoru nepirkām.

Ziemā, nodziestot elektrībai, ievērojām, ka temperatūra līdz 100 grādiem uzkāpj 5 minūtēs. Dabūjām raut visas degošās pagales laukā, lai kaut kas neuzsprāgst. Vai ir kādas iespējas pievienot gatavai sistēmai kaut ko, lai, nodziestot elektrībai, viss cirkulētu, varbūtkas ir jāpiepērk klāt?
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Sveicināti!

Vairumā gadījumu malkas apkures katli ir aprīkoti ar termostatvārstiem, kuri, temperatūrai katlā ceļoties, piever gaisa vārstu. Gaisa vārsts samazina gaisa padevi degšanas kamerā, tādējādi slāpējot degšanas procesu, bet siltumnesēja cirkulācijas apstašanās gadījumā darbojošam apkures katlam piemīt siltuma inerce. Lai ar šo negatīvo parādību cīnītos, ir divas metodes.

1. Palielināt ūdens daudzumu katlā, tam pievienojot akumulācijas tvertni, kura savienota ar katlu bez cirkulācijas sūkņa.

2. nodrošināt nepārtrauktu elektrības padevi ar UPS palīdzību, līdzīgi kā to dara ar datoriem. UPS jaudu vajadzētu izvēlēties tādu, lai nodrošinātu cirkulācijas sūkņu darbību, 3-4 stundas, kamēr izdeg kārtējais malkas krāvums kurtuvē.

Arnis Dravnieks,

Apkure

Vai cauruļvadu lubrikants ir obligāti nepieciešams? Precizējums
Labdien!

Iepriekš biju uzdevis jautājumu par to, vai cauruļvadu lubrikanta izmantošana ir obligāta. Precizēju, runa iet par lubrikantu, ko izmanto iekšējo kanalizācijas cauruļvadu (uzmavcauruļu) montāžas brīdī. Vēlos arī zināt, kādas ir tā izmantošanas priekšrocības?
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Labdien!

Lubrikants obligāts nav, bet ļoti ieteicams! Atvieglo cauruļu montāžu un samazina risku, ka daļa blīvējamās gumijas manžetes tiks izgrūsta no tai paredzētās vietas. Ja manžete tiks izstumta no tai paredzētās vietas, tā nostāsies šķērsām pa vidu caurules atverei, sekmēs nosprostošanos un sistēma zaudēs hermētiskumu. Montāžas laikā pēc iespējas vēlams ieskatīties caurulē, vai manžete nav nobīdījusies.

Inženierkomunikācijas