abc.lv skaitļos

Lietotāji online1
Aktīvie uzņēmumi25216
Nozares raksti1277
Ekspertu atbildes3041
Vai, siltinot keramzītbloku māju ar ķieģeļu apšuvumu, šāda tehnoloģija būs efektīva?

Vai, siltinot keramzītbloku māju ar ķieģeļu apšuvumu, šāda tehnoloģija būs efektīva?

Rolands 2019. gada 3. janvārī

Labdien!

Tiek renovēta 90. gadu māja, kas celta ar keramzītblokiem un apšūta ar dzelteno ķieģeli, atstājot 4 cm lielu gaisa spraugu.

Māja ir jānosiltina, siltinājums tiks veidots no iekšpuses, jo no ārpuses ķieģeļu fasādi nekādi negribas zaudēt.

Siltināšanai plānots pielietot metāla profilus ar vates pildījumu un rīģipša plāksnes.

Mājas konstrukcija: 2 stāvu māja ar pagrabstāvu, kur pagrabs sastāv no pamatu blokiem, dobtie dzelzbetona paneļi jumta/grīdu pārsedzei un keramzītbloki mūrēti tikai līdz 1. stāva griestu paneļiem, viss 2. stāvs sastāv no 12 cm bieza silikāta ķieģeļa un 15 cm platām brusām sienas un griestu konstrukcijās.

Tātad, te ir jāizmanto divu veidu siltināšanas tehnoloģijas:
1. Keramzītbloku sienu siltināšana ar metāla profiliem, pildot to ar vati un rīģipša plāksnēm.
2. Siltinot ķieģeļa sienu koka siju konstrukcijās līdzīgi kā mansardus.

Man ir divi jautājumi, kā būtu pareizi siltināt katru no stāviem?

1. Pirmajam stāvam plānots pielietot šādu tehnoloģiju: nošpaktelēt keramzītblokus, apturot/samazinot vēja kustību, likt vēja plēvi no iekšpuses, tad 5 cm vati, tad tvaika izolācijas plēvi un rīgipsi - viss.

2. Otrajam stāvam pret ķieģeli likt kokšķiedras plāksni, tad 15 cm vati, šķērslatojumu ar vēl 5 cm vati. Kopā 20 cm vate, tvaika izolācijas plēve un rīģipsis.

Vai šādu tehnoloģiju drīkst pielietot un vai tā būs efektīva?

Paldies!

Atbildes:

  • 2019. gada 8. janvārī
    Labdien!

    Visa šī siltināšana ir tīra fikcija. Var nopakot kaut kilometru biezu, nekas nemainīsies, tikai būs radīts mākslīgs mitrums.

    Pirmkārt, sienām jābūt sausām un, otrkārt, jābūt pietiekošai dabīgai gaisa apmaiņai telpās un, treškārt, neorganiskai apdarei.

    Augstāk aprakstītos pakošanas paveidos pastāv risks 98,9% radīt sienās mākslīgu mitrumu, un neviens nav sasildījies ar slapju džemperi. Un kāpēc sienā ir gaisa sprauga? Termosa kannai arī ir gaisa sprauga, bet tā nav nopakota. Protams, reklāmisti ieteiktu termosa kannu arī sagruntēt, nopakot, vislabāk metru un divus, bet nekādas siltināšanas nebūs, tikai radīsies kondensāts, kad saule pazudīs.

    Es parasti iesaku vienkārši apmest ar tīru kaļķa apmetumu, nošpaktelēt ar kaļķi un nokrāsot ar tīru kaļķa vai minerālkrāsu, kuru veikalos nebūs, jo šie materiāli uztur sienas sausas, kā arī akulumē siltumu. Neviens no moderniem pakojumiem neakulumē siltumu. Un kas siltumu rada telpās? Tā ir apkure, nevis sienas. Te vēl ir daudzi faktori, ko varu pieminēt, tai skaitā falsificētie siltumnoturības koeficenti, kas ir tikai matemātiskais modelis, kas dabā nestrādā.

    Igors Dacjuks, SIA KAIM

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.