abc.lv skaitļos

Lietotāji online25
Aktīvie uzņēmumi22986
Nozares raksti1050
Ekspertu atbildes2584
Austrumu stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Austrumu stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Austrumu stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Daudzi droši vien piekritīs, ka austrumu stilam piemīt īpaša pievilcība, pateicoties kurai interjers šķiet eksotisks un pat nedaudz maģisks. Pateicoties šim iemeslam, cilvēki no dažādām pasaules valstīm vēlas austrumu stilu iekļaut arī sava mājokļa interjerā. Kas tad ir austrumu stilu raksturojošās īpašības un kā to ieviest arī savā dzīves telpā?

Austrumu stila galvenās īpašības

Runājot par Austrumiem, jāatzīmē, ka stils interjerā var būt Tuvo Austrumu vai Tālo Austrumu, tomēr katram no tiem ir unikālas, tikai tiem raksturīgas īpašības, kas atspoguļo noteiktu dzīvesveidu.

Pirms iekārtot mājokļa interjeru austrumu stilā, ir jāizprot visas tā nianses, priekšrocības, kā arī trūkumi. Iespējams, dažiem cilvēkiem nebūs piemērota pārmērīgi nepiespiestā atmosfēra un dzīvīgums, kas raksturo arābu dzīves telpu, vai nepatiks japāņu mājokļa askētisms un atturība. Bet kāds tad ir interjera stils Tālo Austrumu noskaņās?

Sienas – dabiskās krāsās

Austrumu stils lielā mērā iedvesmu smeļas no dabas krāsām, tās atbilstoši pielāgojot interjeram, un rotājumi, aksesuāri bieži vien atdarina dabas ainavas. Tieši tādēļ ir ieteicams saglabāt sienu krāsu – fonu – pēc iespējas neitrālu. Tas gan nenozīmē, ka vienīgā alternatīva ir baltā krāsa; droši drīkst izmantot arī maigas krēmkrāsas toņus, gaiši zilo vai pat pelēko krāsu. Galvenais, lai sienu tonis būtu nomierinošs, tādējādi radot relaksējošu un nepiespiestu atmosfēru.

Spilgtas krāsas akcenti

Diezgan nepareizs, taču populārs priekšstats ir tāds, ka Austrumu stiliem nav spilgtu un bagātīgu nokrāsu, lai gan patiesībā šāda veida interjers ir patiesi pilnīgs tikai tad, ja to papildina spilgti krāsu akcenti. Tā var būt sakuras ziedu rozā, sarkana vai pat purpursarkana krāsa. Interjerā var iekļaut arī rūpīgi izvēlētus, smalkus melnā toņus vai pat akcentēt neitrālās fona krāsas ar zelta toņiem.

Līdzsvars

homestagingexpert/flickr.com

Veidojot Āzijas stila interjeru, vārds “līdzsvars” ir tas, kas noteikti jāņem vērā, jo tieši tas bieži vien ir galvenais šī stila noteicošais aspekts. Harmoniju un līdzsvaru jāsaglabā ne tikai starp krāsām, bet arī ar dažādu faktūru un elementu starpā. Piemēram, ja dominējošais elements telpā ir dekoratīvais betons, var interjerā iekļaut arī stiklu, akmeni, koka grīdu, bambusa žalūzijas un citas dabīgas faktūras.

Skulpturāls apgaismojums un papīra laternas

Apgaismojums, protams, ir ārkārtīgi būtisks faktors jebkurā interjerā. Āzijas stilu raksturo skaistas papīra laternas, dažādi skulpturāli apgaismes ķermeņi, kā arī sveces.

Ūdens klātbūtne

Lai arī ne obligāti, tomēr, runājot par attiecīgās atmosfēras veidošanu, ūdens ir vēl viens veids, kā viegli radīt austrumnieciskas noskaņas savā mājoklī. Tekoša ūdens skaņa tiek uzskatīta par harmonisku, nomierinošu un pozitīvu saskaņā ar fen šui, un to var panākt arī ar pavisam neliela ūdens baseiniņa palīdzību pagalmā vai pat iekštelpās.

Dabas aromāts

Lai veidotu interjeru autentiskāku, der padomāt ne tikai par dažādiem dekoriem – piemēram, vēja zvaniem –, bet arī aromātiem un skaņu. Te noderēs sandalkoka vīraks, aromātiskās sveces; telpu vēl vairāk atdzīvinās augi podiņos, ziedi. Gan skaņai, gan aromātam ir izšķiroša nozīme, veidojot klātbūtnes uztveri telpā, turklāt, lai šos akcentus ieviestu, nav pat nepieciešams veikt mājokļa remontu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

Kas ir liešanas epoksīda sveķi?

SIA Kompozītmateriāli piedāvājumā ir liešanas epoksīda sveķi, kas ir paredzēti dažādu koka izstrādājumu, tostarp galda virsmu un koka laivu pārklāšanai, līmēšanai ar stikla šķiedru, koka, metāla, akmens un dažādu plastikātu salīmēšanai, rotaslietu un dažādu interjera dekoru un izstrādājumu ražošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA "Baltic Wood Trade": Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA

SIA "Baltic Wood Trade" ir uzņēmums, kas nodarbojas ar kokskaidu granulu un brikešu, kā arī citu kokmateriālu tirdzniecību kopš 2017. gada. Tā galvenie tirgi ir Latvija, Itālija, Dānija, Francija, Grieķija, taču uzņēmums aktīvi paplašina savu klientu loku arī citās valstīs.