abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23214
Nozares raksti1089
Ekspertu atbildes2601
Celtniecības tehnikas noma: Ko ņemt vērā? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Celtniecības tehnikas noma: Ko ņemt vērā?

Celtniecības tehnikas noma: Ko ņemt vērā?
Foto: Marty4650/flickr.com

Ikviens būvniecības nozares pārstāvis zina, ka būvniecības projekta izdošanās bieži vien ir atkarīga no tā, vai uzņēmums spēj ievērot noteiktos termiņus un iekļauties budžetā. Ir ļoti svarīgi izvēlēties darbam piemērotāko tehniku, tāpēc pirms celtniecības tehnikas nomāšanas jābūt zināmai pareizai tās specifikācijai. Ko tad ņemt vērā?

Kāpēc nomāt?

Nomājot celtniecības tehniku, tu ievērojami samazināsi izdevumus, vienlaikus izvairoties no tūlītēja šo iekārtu nolietojuma. Salīdzinājumam, iekārtu noma var maksāt vairākus simtus eiro dienā, tomēr maksa par dienu samazinās, jo ilgākam periodam tehnika tiek nomāta. Turklāt jāņem vērā tas, ka tev nevajadzēs veikt regulāru tehnikas uzturēšanu un apkopi, un arī remontu.

Galvenā nomas priekšrocība ir elastīgums, proti, iespēja iegūt konkrētu tehnikas vienību konkrēta darba veikšanai, tiklīdz šāda nepieciešamība rodas. Iztikšana ar mazāku mašīnu lielākam projektam var aizņemt laiku un palielināt degvielas patēriņu. Izmantojot lielāku aprīkojumu, īpaši šaurās vietās vai pārvietojot smagākus materiālus, var tikt ierobežota efektivitāte. Tā vietā, lai iegādātos vidēja izmēra ekskavatoru vai iekrāvēju, kas dažiem darbiem būs par mazu un citiem par lielu, tev ir iespēja iznomāt ideāla izmēra tehnikas vienību konkrētajam darbam.

Darba veikšanas augstums

Neatkarīgi no tā, vai tiks nomāts dakšu iekrāvējs, frontālais iekrāvējs vai ekskavators, ir svarīgi ievērot augstumus, kas nepieciešami, lai konkrētā tehnikas vienība sasniegtu nepieciešamo augstumu konkrētā darba veikšanai. Tas nozīmē, ka nedrīkst paļauties tikai uz tiešsaistē norādītajām specifikācijām – sazinies ar nomas klientu konsultantu un precizē, vai iekārta, kura tiek apsvērta, patiešām var sasniegt maksimālā un minimālā augstuma prasības.

Tehnikas celtspēja

Foto: Marty4650/flickr.com

Tu, iespējams, nezini precīzu maksimālo svaru, ko būs nepieciešams pārvietot, taču ir svarīgi iegūt aptuvenu aprēķinu. Tev jānoskaidro, kāds varētu būt aptuvenais pārvietojamā materiāla daudzums, kā arī tā veids (piemēram, zeme vai būvgruži).

Darba veikšanas pamats

Tikpat būtiski ir zināt, vai konkrētie darbi tiks veikti uz līdzenas, gludas virsmas vai nelīdzenas, akmeņainas vai slīpas pamatnes, jo tas noteiks, vai nepieciešama tehnika ar kāpurķēdēm, vai arī pietiks ar tehniku uz riteņiem. Šī informācija var būt nepieciešama, lai saprastu, kāda veida riepas protektors būs nepieciešams darbam.

Papildu piederumi vai instrumenti

Papildu darba piederumu un/vai instrumentu nepieciešamība ir atkarīga no katra konkrētā darba specifikas. Vai celtniecības iekārtas nepieciešamas nojaukšanai? Vai tiks veikta būvniecība? Vai ekskavators nepieciešams zemes iekraušanai? Vai paredzēts veikt urbšanu? Ja neesi pārliecināts, kāda veida piederumi varētu būt nepieciešami, nomas piegādātājs varēs ieteikt labākos risinājumus.

Transportēšanas nepieciešamība

Ja tev nav transportlīdzekļa vai personāla, lai transportētu celtniecības tehniku uz darba veikšanas vietu un no tās, neuztraucies. Lielākā daļa nomas kompāniju spēs nodrošināt aprīkojuma transportēšanu tavā vietā.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Sfēriska karkasa koka ēkas

Sfēriska karkasa koka ēkas

SIA Latvian Eco House piedāvā sfēriska karkasa koka ēkas, kuras var izmantot kempinga, pirts, ziemas dārzu un citu ēku organizēšanai. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Fissman": Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai neesat apmeklējuši veikalu FISSMAN? Tad tagad ir īstais brīdis, jo FISSMAN sagatavojuši lieliskus pārsteigumus: Eco programmu. Nodod veikalā FISSMAN veco pannu vai katlu un pretī saņem 50% atlaidi jaunu iegādei. Svētkus gaidot, sagatavotas īpašas atlaides dažādiem produktiem līdz pat 50%.