abc.lv skaitļos

Lietotāji online48
Aktīvie uzņēmumi22601
Nozares raksti1028
Ekspertu atbildes2576
Eklektikas stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Eklektikas stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Eklektikas stils interjerā: Kas tam raksturīgs un kā to ieviest savā mājoklī?

Eklektikas interjera dizains ir stils, kas radoši apvieno vairāku dizaina stilu elementus, piemēram, mēbeles un dažādus dekorus, vienā telpā. Bieži vien eklektiskais stils apvieno arī spilgtas krāsas un rakstus, veidojot neparastas, neredzētas kombinācijas, tomēr vienlaikus radot harmoniju. Dažādu stilu sajaukums interjerā var noderēt arī tiem, kas kolekcionē antikvāras vai interesantas lietas.

Raksturīgākie eklektiskā stila elementi ir ne tikai rakstu un krāsu apvienošana, bet arī dažādu materiālu un faktūras kombinēšana, iekļaujot arī senlaicīgus priekšmetus. Šis interjera iekārtojums pavisam noteikti nav minimālisms, taču arī stilu sajaukums nebūt nav nejaušs. Galvenais nosacījums ir, lai krāsu gamma, materiāli un faktūra būtu pārdomāta un saskaņota un kopējais iespaids veidotos māksliniecisks, nevis bezgaumīgs.

Pamatkrāsu izvēle

Pamatkrāsu izvēle ir labs sākumpunkts un ceļvedis, kas palīdzēs izveidot telpā harmonisku, saliedētu izskatu. Krāsu “kodols” arī palīdzēs sasaistīt eklektisma dizaina elementus, tādējādi panākot vēlamo līdzsvaru interjerā. Iesākumā ieteicams izvēlēties vienu neitrālu, mierīgu toni un vienu akcenta krāsu. Neitrālā toņa izmantošana viscaur telpā palīdzēs iekļauties pamatkrāsai, to pārlieku neizceļot.

Sienas

The 10 cent designer/flickr.com

Izstrādājot eklektiskā stila virzienu, vislabāk ir saglabāt sienas vienkāršas – sarežģīta raksta tapetes var apgrūtināt citu rakstainu elementu iekļaušanu, kā arī būt smagnējas. Sienas var arī krāsot, jo izteiksmīgu akcentu kombinēšana ar vienlaidus fonu ir daudz vienkāršāka nekā vienkāršu akcentu pievienošana bagātīgam fonam.

Sienu krāsošana ir krietni vien vieglāks darbs. Tomēr tas nenozīmē, ka sienas krāsa drīkst būt tikai viena – balta –, tumši un gaiši toņi darbojas vienlīdz labi. Tumšāki piešķir siltumu un dziļumu, savukārt gaišie jebkuru telpu padarīs lielāku un gaišāku.

Rakstu izmantošana

Izmantojot rakstus, var izpausties telpas iemītnieka personība. Ir laiks eksperimentēt un pieņemt drosmīgus lēmumus, pretstatot, sajaucot un saskaņojot dažādus interjera stilus – apvienojot dažādus izteiksmīgus rakstus ar dažādu telpas dekoru un elementu palīdzību, lai redzētu, kas sader kopā un kas ne.

Faktūra

Bryan Adams/flickr.com

Tas pats attiecas uz faktūru – jāveido dažādu faktūru kontrasts, kas padarīs telpu interesantu un piesaistīs aci. Lai panāktu eklektiskā stila sajūtu, jāspēlējas ar dažādu faktūru, piemēram, novietojot gludas faktūras blakus raupjām (marmora virsma un koks) vai kombinējot mīksto ar cieto (eleganti dīvāni un dizaina spilveni blakus pavisam vienkāršam kafijas galdiņam).

Dažāda stila mēbeles

Dažādu dizaina un stila mēbeļu kombinēšana saskaņošana ir vēl viens atjautīgs veids, kā radīt eklektisku interjeru telpā, jo būtībā tieši tā ir eklektiskā stila atslēga – kombinēt veco, jauno, moderno un klasisko. Tie var būt caurspīdīgi plastikāta krēsli līdzās antikvāram galdam, platekrāna televizors uz senlaicīgas kumodes vai pagājušā gadsimta vidū izgatavots atpūtas krēsls pie modernas lasāmās lampas.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.