abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi22601
Nozares raksti1028
Ekspertu atbildes2576
Gaisa attīrītāji – kā izvēlēties? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Gaisa attīrītāji – kā izvēlēties?

Gaisa attīrītāji – kā izvēlēties?

Dzīvošana dabas tuvumā lielās pilsētās kļūst arvien sarežģītāka, un ar paaugstinātu piesārņojumu – it sevišķi sausā un karstā laikā – svaiga gaisa kļūst arvien mazāk. Šajā gadījumā, lai nodrošinātu mājoklī tīru gaisu, lieti var noderēt gaisa attīrītājs. Bet kādu labāk izvēlēties?

Kāpēc nepieciešams gaisa attīrītājs?

Gaisa attīrītāji ir kļuvuši absolūti nepieciešami iekštelpās ar paaugstinātu piesārņojuma līmeni un dažādu alergēnu koncentrāciju gaisā. Bieži vien ir situācijas, kad gaiss telpās ir kaitīgāks nekā gaiss ārā. Arī tādi mājsaimniecībā bieži vien lietoti produkti kā, piemēram, dezodoranti un gaisa atsvaidzinātāji, tīrīšanas līdzekļi, pat tintes printeri veicina gaisa piesārņojumu iekštelpās.

Gaisa attīrītājs ir ieteicams cilvēkiem, kam ir alerģiju pret putekļiem vai kas cieš no astmas vai jebkuras citas elpošanas ceļu slimības. Gaisa attīrītāji kontrolē gaisa kvalitāti, atbrīvojoties no alergēniem, ziedputekšņiem, putekļiem un citām mikroskopiskām piesārņojuma daļiņām. Atsevišķi gaisa attīrītāji pat absorbē jebkādas nepatīkamas smakas, ko rada krāsas un lakas.

Kā šī iekārta funkcionē?

Aaron Yoo/flickr.com

Gaisa attīrītāji iekštelpu gaisa attīrīšanai izmanto dažādus filtrus: priekšfiltrus, HEPA, aktīvās ogles, kā arī citus. Gaiss ar ventilatora palīdzību tiek iesūknēts iekārtā, izplūst caur vairākiem filtriem, bet pēc tam izvadīts atpakaļ telpā. Šādā veidā ierīce spēj tikt galā ar dažādiem gaisa piesārņojuma veidiem, absorbēt putekļu daļiņas, cigarešu dūmus, piemaisījumus (piemēram, vilnas daļiņas vai putekļu ērcītes) un pat smaku, tādējādi nodrošinot mājokļa iemītniekiem arī labāku miegu.

Neskatoties uz dažu ražotāju apgalvojumiem, neviens gaisa attīrītājs nespēj nodrošināt gaisu 100% brīvu no iekštelpās esošā gaisa piesārņojuma un alergēniem. Problēma ir tā, ka gaisa attīrītājs var izfiltrēt tikai to gaisu, kas caur to izplūst. Alergēni un piesārņotāji var atrasties arī uz paklāja, grīdas, mēbelēm un cietām virsmām, un tie jebkurā mirklī var pacelties gaisā.

Kā izvēlēties gaisa attīrītāju?

Gaisa attīrītāja izvēle ir atkarīga no katra mājokļa iemītnieka individuālajām vēlmēm. Astmas slimniekiem ieteicams izvēlēties tādu iekārtu, kam ir True HEPA filtri, turklāt jāizvairās no attīrītājiem, kuros ir ozons. Tāpat arī telpās, kur pastāvīgi uzturas cilvēki ar novājinātu imunitāti un tie, kam ir astma vai citas elpceļu slimības, jāuzstāda augstākās kvalitātes gaisa attīrītājs ar True HEPA filtru, priekšfiltru, un citiem papildu filtriem.

Cilvēkiem, kuriem ir mājdzīvnieki, jāizvēlas gaisa attīrītāji ar spēcīgu priekšfiltru, lai izvairītos no dzīvnieku spalvu iekļūšanas elpceļos. Te arī jāņem vērā, ka priekšfiltrus nepieciešams regulāri mainīt.

Kādā telpā ierīce tiks izmantota?

Aaron Yoo/flickr.com

Pirms doties iegādāties gaisa attīrītāju, nepieciešams saprast, kāds ir tā mērķis. Lielākā daļa portatīvo gaisa attīrītāju efektīvi filtrēs gaisu vienā telpā, tomēr jāpārliecinās, ka attīrītājs ir gana jaudīgs, lai atbilstu filtrējamās telpas lielumam. Gaisa attīrītāji tiek klasificēti pēc to tīrā gaisa padeves ātruma (CADR). Jo lielāks CADR numurs ir norādīts, jo vairāk cieto daļiņu ierīce attīrīs no gaisa, attiecīgi, jo lielāka ir telpa, jo lielāku CADR numuru būtu jāizvēlas.

Trokšņa līmenis

Gaisa attīrītāja specifikācijā ražotāji parasti norāda arī konkrētās ierīces trokšņa līmeni. Tas var būt svarīgi, ja būs nepieciešams pavadīt daudz laika vienā telpā ar gaisa attīrītāju. Trokšņa piesārņojums var būt tikpat nepatīkams kā gaisa piesārņojums, it sevišķi naktīs. Tieši tāpēc būtiska ir arī tāda gaisa attīrītāja izvēle, kas darbosies klusi, netraucējot ikdienas gaitas un nakts mieru.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.