abc.lv skaitļos

Lietotāji online15
Aktīvie uzņēmumi23103
Nozares raksti1072
Ekspertu atbildes2590
Kā izveidot gultas datorgaldiņu? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā izveidot gultas datorgaldiņu?

Kā izveidot gultas datorgaldiņu?
Foto: thisoldhouse.com

Neatkarīgi no tā, vai strādā no mājām vai skaties savu iemīļotāko seriālu, nekas nepārspēj ērtības, ko sniedz īpašs klēpjdatora turētājs, ko var ērti salocīt un noglabāt, kad tas netiek lietots. Bet kā tad izveidot savu gultas datorgaldiņu?

Kas būs nepieciešams?

Lai izveidotu datorgaldiņu, būs nepieciešamas dažādas koka detaļas. Četras vertikālas kājas (aptuveni 25 cm), četri horizontālie kāju balsti (aptuveni 19 cm), divas garās pamatnes malas (aptuveni 57 cm), divas īsās pamatnes malas (aptuveni 23 cm), divas malas aiztures (61 cm), datorgaldiņa virsma (61 cm). Izmērus, protams, var mainīt pēc saviem ieskatiem un vajadzības.

Datorgaldiņa izgatavošanai būs nepieciešami šādi darbarīki: akumulatora vai elektriskā urbjmašīna un urbji, urbis skrūvju galvu iegremdēšanai, uzgaļi, zāģis, smilšpapīrs, mērlente, zīmulis, krāsojamā ota. No papildu detaļām būs nepieciešamas mēbeļu skrūves ar apaļu galviņu, koka skrūves, paplāksnes, līme.

Ar ko sākt?

Foto: Abc.lv

Kad kokmateriāli, piederumi un instrumenti atrasti un sagatavoti, var ķerties pie darba patīkamākās daļas. Lai sāktu, vispirms sazāģē galdiņa kājas, šķēršļus, rāmja un pamatnes detaļas augšminētajos garumos.

Lai izveidotu nolokāmo kāju skrūvju caurumus, novieto garās pamatnes malas uz divām kājām, kas atrodas uz līdzenas virsmas, un izurb cauri visām caurumus un iegremdē tos ārējās malās. Šo pašu atkārto ar pārējām galdiņa kājām. Pēc tam nozāģē kājām augšējos stūrus un tos noslīpē ar smilšpapīru, lai tās varētu brīvi griezties zem galda virsmas.

Kāju sagatavošana

Foto: Abc.lv

Tagad samontē galdiņa kāju, novietojot gan vertikālās, gan horizontālās detaļas uz līdzenas virsmas; horizontālos šķēršļus ievieto starp vertikālajām daļām (aptuveni četru centimetru attālumā no augšas un apakšas), un sastiprina tos, izmantojot līmi un mēbeļu skrūves. To pašu procesu atkārto, sagatavojot otru kāju.

Arī rāmi sastiprina, izmantojot skrūves un līmi, īsākās detaļas ievietojot starp abām garākajām to galos. Novieto jau iepriekš sagatavotās kājas rāmja iekšpusē un katrā caurumā ievieto mēbeļu skrūvi. Nofiksē to ar paplāksni un uzgriezni. Tagad kājas var atlocīt, lai rāmis stāvētu vertikāli.

Visbeidzot sagatavo galda virsmu, kas būs piestiprināta pie rāmja. Pieskrūvē malas aiztures, lai dators neslīdētu nost no galdiņa. Apgriez galda virsmu otrādi un novieto rāmi uz tās. Izurb caurumus rāmī un galda virsmas fiksētajā daļā. Izmanto urbi, lai izveidotu caurumus, un pēc tam ieskrūvē koka skrūves galda virsmā.

Foto: Abc.lv

Papildu ieteikumi

  • Ja ir vēlme, datorgaldiņa regulējamajā virsmā var izurbt caurumus ventilācijai – šeit var izpausties un ar caurumu palīdzību izveidot oriģinālu rakstu.
Foto: Abc.lv
  • Skrūvju vietas var nomaskēt vai nu ar špakteļmasu kokam, to pēc tam nogludinot ar smilšpapīru, vai arī ar speciāliem skrūvju maskēšanas vāciņiem.
  • Datorgaldiņu, lai tas būtu noturīgāks un estētiski pievilcīgāks, var apstrādāt ar lineļļu, krāsot vai arī lakot.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos.