abc.lv skaitļos

Lietotāji online37
Aktīvie uzņēmumi24956
Nozares raksti1123
Ekspertu atbildes3041
Kā izvēlēties žalūzijas virtuvei? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Kā izvēlēties žalūzijas virtuvei?

Kā izvēlēties žalūzijas virtuvei?
Autors: Rory Blanchard/flickr.com

Virtuve ir mājas sirds, un tajā mēs pavadām ievērojamu laiku. Tāpēc ir svarīgi šajā telpā radīt viesmīlīgu vidi. Kad runa ir par virtuves žalūziju izvēli, ir pieejamas ļoti daudzas iespējas, taču, – lai izvēlētos piemērotākās, ir jāņem vērā vairāki faktori: Cik daudz tiek gatavots? Vai žalūzijas atradīsies virs izlietnes? Sava loma ir arī tam, kāds ir loga izmērs, virtuves platība, un cik daudz privātuma nepieciešams. Kā tad izvēlēties žalūzijas virtuvei?

Virtuves logu žalūzijas

Logu žalūzijas ir būtisks interjera dizaina elements visu veidu virtuvēs. Taču kāda veida žalūzijas ir vislabāk piemērotas tieši tavai virtuvei?

Nav, protams, stingru kanonu saistībā ar to, kuras žalūzijas ir vislabāk piemērotas tieši telpai, kur parasti tiek gatavotas maltītes, taču atsevišķi virtuves žalūziju veidi guvuši lielāku populārāki nekā citi.

Kādas ir žalūziju priekšrocības virtuvē?

Autors: Garman Homes - Fresh Paint/flickr.com
Autors: Garman Homes - Fresh Paint/flickr.com

Atšķirībā no tradicionālajiem aizkariem, žalūzijas ir vieglāk, ērtāk un lētāk gan tīrīt, gan kopt. Atsevišķas auduma žalūzijas var mazgāt arī mājas apstākļos, savukārt PVC un koka žalūzijas ir vieglāk kopjamas, neiesaistot speciālistus (piemēram, ķīmisko tīrīšanu). Virtuvē, kur var būt paaugstināts mitrums un darbošanās ar ēdienu, viegla kopšana ir būtiska priekšrocība.

Banner 280x280

Tāpat iespēja efektīvāk kontrolēt virtuvē ielaižamās gaismas daudzumu var būt noderīga zonās, kur tiek gatavots vai uzglabāts ēdiens. Lai gan viena no galvenajām aizkaru priekšrocībām ir to estētika un gaisīgums, virtuvē tas nereti var būt trūkums. Proti, vidē, kur bieži tiek izmantoti karsti priekšmeti un ēdiena gatavošanas ierīces, brīvi plandoši aizkari pie atvērta loga var būt bīstami.

Romiešu žalūzijas

Klasiskās romiešu žalūzijas ir vienkāršs, tomēr gudrs un praktisks veids, kā bloķēt gaismu un nodrošināt privātumu; tās ir arī ērti lietojamas, viegli paceļamas, nolaižamas un mazgājamas. Šo žalūziju priekšrocība ir plašā audumu izvēle, tādējādi tām ir arī gandrīz neierobežotas dizaina iespējas. Romiešu žalūzijas var pagatavot arī paša rokām, nepieciešamas tikai pamata šūšanas iemaņas un pacietība.

Venēcijas žalūzijas

Venēcijas žalūzijas ir elegants risinājums gandrīz jebkurā virtuvē, un tās ir pietiekami kompaktas, lai pat vismazākie virtuves logi izskatītos gaumīgi. Šīs žalūzijas ir pieejamas plašā krāsu izvēlē.

Rullo žalūzijas

Arī rullo žalūzijas ir populāra alternatīva privātuma radīšanai virtuvē, pateicoties to vienkāršībai un tīrajām līnijām. Tās ir viegli regulējamas, pasargā no saules stariem, vienlaicīgi nodrošinot caurredzamību.

Ko ņemt vērā, izvēloties žalūzijas?

Autors: Concorde Blinds, Curtains, Shutters/flickr.com
Autors: Concorde Blinds, Curtains, Shutters/flickr.com

Pirmkārt – izvēlies pret nejaušām šļakatām, sprakšķošiem taukiem un traipiem drošas žalūzijas. Daudzās mājās virtuves logs atrodas virs izlietnes vai blakus tai, vai arī netālu no plīts virsmas. Šādā gadījumā saprātīga izvēle ir izvēlēties žalūzijas ar teflona pārklājumu vai PVC vertikālās žalūzijas; tās ir viegli tīrāmas un izturīgas pret pelējumu.

Otrkārt, meklē praktiskas alternatīvas. Proti, ja tev patīk, kā izskatās dabisks koks, mākslīgā koka žalūzija ir lieliska izvēle virtuvei. Šāda materiāla žalūzijas būs noturīgas pret mitrumu, kā arī, pateicoties ūdens atgrūdošajām īpašībām, tās nelieksies un nevērpsies tvaika apstākļos.

Savukārt, ja gribi izmantot virtuves palodzi kā papildu uzglabāšanas vietu, izvēlies logu aizsegu, kas neaizņem daudz vietas uz palodzes. Šādā gadījumā piemērotākās būtu stilīgas rullo vai romiešu žalūzijas.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Alpina" produkti un krāsas iekšdarbiem: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Zīmols "Alpina" – tā ir Premium klases tirdzniecības zīme DIY klasē (Do it yourself – dari pats), piedāvājot klientiem produktus „visiem dzīves gadījumiem”: gruntis, ūdens dispersijas krāsas, alkīda/ akrila emaljas krāsas, lakas, lazūras, dekoratīvos materiālus – visu, kas var ievajadzēties meistaram mājas, dzīvokļa vai dārza mājas atjaunošanai.